EIZO vs NEC w kategorii do 2000 zł

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
maciejjo
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2013, 18:24 - czw

Re: eizo vs nec w kategorii do 2000 zł

01 grudnia 2013, 15:05 - ndz

tak, zagadzam się, jeśli obrabiam Raw, to w Capture one oraz ACR na wyjściu mam ustawione srgb, więc finalnie wszystkie zdjecia mam osadzone w tym profilu. Natomiast nie wiedziałem, że w trakcie pracy program pracuje w innym profilu niż ten ustawiony docelowo, czyli podglad z ACR na monitorze obrabianego zdjecia mam w srgb czy jakimś innym? Z autopsji jednak wydaje mi się że w podobnym profilu, bo jpg który na końcu wychodzi z C1 i ACR jest identyczny z tym z podglądu, chyba że nie widzę tej subtelnej różnicy. Najgorzej jest z drukarką, mimo osadzenia prawidłowego profilu, czasem nie wiadomo skąd, kolory są inne niż na monitorku. pozdrawiam!
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3887
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: eizo vs nec w kategorii do 2000 zł

01 grudnia 2013, 18:22 - ndz

Z tego co wiem, to przestrzeń Pro Photo jest domyślna dla Lightroom'a i tego się nie zmienia. Chodzi głównie o obsługę sygnału i tor przetwarzania. Z kolei w Photoshopie przestrzeń roboczą można definiować wg potrzeb. W obu przypadkach i tak zobaczymy tylko tyle, na ile pozwoli monitor, którego profil jest odczytywany "w locie" przez daną aplikację.
Najgorzej jest z drukarką, mimo osadzenia prawidłowego profilu, czasem nie wiadomo skąd, kolory są inne niż na monitorku
>> W Lightroomie też jest opcja wydruku/proofingu, chociaż osobiście jej nie zgłębiałem jeszcze. Jeśli ma Pan utworzone jakieś profile drukarka-papier i są one w katalogu [c:\Windows\System32\spool\drivers\color\ ] to przy eksporcie z Lightroom'a wystarczy dać Profil > Inny i wybrać odpowiedni.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Mathis
Kontakt:
Lokalizacja: Sieradz
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2013, 16:05 - śr

Re: eizo vs nec w kategorii do 2000 zł

01 grudnia 2013, 19:54 - ndz

Jastrząb - ale jest to tylko przy eksporcie, LR nie ma podglądu wydruku, ale są one z założenia zbędne, ponieważ LR pokazuje RAW i maksymalną przestrzeń barwną czyli Pro Photo, ale przy eksporcie mimo że wybieramy sRGB to kolory są bardzo podobne i ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić różnicy.
Dopiero w PS mamy podgląd wydruku i dopiero tam radzę sprawdzać jak zdjęcie będzie wyglądało ostatecznie.
Fotograf Sieradz
PA272, EA274WMi, EA275UHD, SC-P800, L800, iP7250, i1DisplayPro, CMP
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3887
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: eizo vs nec w kategorii do 2000 zł

01 grudnia 2013, 21:29 - ndz

LR nie ma podglądu wydruku
>> Owszem jest - cały moduł "Print". Tylko oczywiście ma inną funkcjonalność niż w Photoshopie i faktycznie brakuje "próby kolorów"..

http://www.swiatobrazu.pl/obrobka-pliko ... 30101.html
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68419
Liczba tematów: 4132
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu