Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplayer.

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
sokar
Posty: 15
Rejestracja: 24 października 2014, 14:53 - pt

Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplayer.

24 października 2014, 15:04 - pt

Witam, chyba nareszcie trafiłem w normalne miejsce bo na pclabach i innych benchamrkach się dziwnie na mnie patrzą i nie wiedzą o co mi chodzi.
To teraz trochę przydługi wstęp:
Ponieważ kupowanie CRT' ków, które nie są zajechanymi sztukami staje się coraz trudniejsze chciałem się zwrócić do was z prośbą o polecenie jakiegoś LCD' eka. Problem jest taki, napiszę na wstępie, że nie mogę na tą technologię patrzeć, wszystkie jakie w życiu miałem, widziałem LCD' eki odbierały mi jakąkolwiek przyjemność z patrzenia na filmy, zdjęcia, gry. Do tej pory używałem tylko CRT i plazmy ze względu na kolory i czerń. Nie jestem jakimś bardzo wyczulony na punkcie obrazu i nie widzę różnicy pomiędzy idealnie skalibrowaną plazmą, a w miarę dobrym ekranem CRT (nie żadne EIZO), ale kolory na typowym LCD to dla mnie tragedia. Mam na przykład w domu do zastosowań biurowych Benq GW2250M (matryca VA) i jeszcze nie byłem w stanie obejrzeć na nim żadnego filmu bo mimo, że w dzień czerń jest w miarę to o kolorach wyświetlanych przez ten ekran powiedzieć, że są wyprane i mocno niezgodne z zamierzeniem ,,autora'' filmu to mało.
I teraz wreszcie pytanie:
Czy jest sens rozglądać się w moim przypadku za jakimś LCD' ekiem przy założeniu, że przełknę beznadziejną czerń. Ekran ma po prostu wyświetlać w miarę dobrze kolory po wprowadzeniu ustawień kalibracyjnych z neta (tak wiem że każda sztuka jest inna) i mieć jednorodne podświetlanie, słabe kąty i szarą czerń jakoś przeżyje.
Budżet powiedzmy tak z 1k zł. czym mniej tym lepiej choć jak będzie warto to dołożę trochę. Wielkość tak do 22 cali, rozdzielczość może być niższa niż 1080p. Matryca pewnie IPS przy moich wymaganiach. Zastosowanie Filmy 40%, zdjęcia 30% (w tym amatorska obróbka), reszta gry (smużenia nie widzę a i nie gram po sieci raczej).
Pewnie przydało by się kupić jakieś EIZO ale może polecicie coś innego, jeśli warto to może dorzucę coś grosza ale wątpię aby było warto.

Co sądzicie o Dell P2214H, trochę wysoka jasność minimalna i słaba jakość kalibracji fabrycznej?

Z http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152 wyczytałem, że NEC EA224WMi jest w miarę jako takim ekranem ale nie wiem czy do gier się nadaje, te 14ms może spowodować, że jednak będę widział smużenie?

A i ważna jest dla mnie niska minimalna jasność bo nie lubię jak mi coś wali po oczach.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplaye

24 października 2014, 15:32 - pt

Do oglądania TV to tylko plazma. Mz. monitory LCD się do tego zupełnie nie nadają, niezależnie od marki.
sokar
Posty: 15
Rejestracja: 24 października 2014, 14:53 - pt

Re: Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplaye

24 października 2014, 15:52 - pt

Tyle to ja wiem, że do TV to plazma ale ja szukam monitora do komputera.
cz
czuk

Re: Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplaye

24 października 2014, 16:51 - pt

Nie pogodzisz tych wszystkich rzeczy to nie tylko twój dylemat jeszcze za tą cenę ...znajdż sobie na forum Eizo FS 2434 ten Nec EA 244WMi można dodatkowo skalibrować ale nie kosztuje taniej niż 1500 zainteresuj się tym pierwszym poza tym moim zdaniem monitor komputerowy nie nadaje się do oglądania filmów ;)
sokar
Posty: 15
Rejestracja: 24 października 2014, 14:53 - pt

Re: Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplaye

24 października 2014, 17:55 - pt

http://www.agito.pl/monitor-nec-22-led- ... cwodU08AOA

Wersja 22 cale kosztuje niecałe 900zł wiec w moim budżecie, pytanie tylko co jest ten monitor warty? Jakieś recenzje sensowne ktoś zna, widział?
lahcimmichal
Posty: 35
Rejestracja: 22 października 2014, 12:11 - śr

Re: Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplaye

24 października 2014, 18:05 - pt

Chyba NEC EA234 bo ma 23 cale a NEC 224 ma tyłko 21,5 cale może nawet nie całe a przy formacie 16/9 to taki niski monitor. NEC nie jest flicker free więc albo będzie miał wysoki PWM albo może być problem z miganiem podświetlenia ale nie każdego to dotyczy bo jednych bolą od tego oczy a innych nie.

http://www.agito.pl/monitor-nec-23-led- ... 66597.html
sokar
Posty: 15
Rejestracja: 24 października 2014, 14:53 - pt

Re: Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplaye

24 października 2014, 18:12 - pt

Kurcze to bym go musiał zobaczyć na żywo. Miganie plazmy mi nie przeszkadza, nie widzę go ale tu może być całkiem inne ,,miganie''.
A jeszcze czemu nie polecacie LCD do filmów, skoro kolory były by ok co pozostaje kwestia płynność ale ludzie grają na LCD w gry a filmy mają mniejsze wymagania w zakresie płynności, chyba że się mylę?
lahcimmichal
Posty: 35
Rejestracja: 22 października 2014, 12:11 - śr

Re: Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplaye

24 października 2014, 18:18 - pt

EIZO FS2434 był by dobry tyle że kosztuję w saturnie 1279zł choć 3proc mniej jak zapłacisz kartą mastercard. Inne flicker free w niższej cenie to np benq ale to już nie to samo co EIZO czy NEC. Na youtube jest pełno filmików z pokazanym flickerem czyli migotaniem podświetlenia więc pooglądaj.

http://www.youtube.com/results?search_q ... icker+test+
sokar
Posty: 15
Rejestracja: 24 października 2014, 14:53 - pt

Re: Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplaye

24 października 2014, 18:31 - pt

Ale to tak wygląda jak tu http://www.youtube.com/watch?v=RlUHBQDlYgA&hd=1 w rzeczywistości czy to kamera jeszcze powiększa ten efekt tak jak to jest w przypadku CRT i plazm też?
lahcimmichal
Posty: 35
Rejestracja: 22 października 2014, 12:11 - śr

Re: Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplaye

24 października 2014, 18:50 - pt

Nie jestem znawcą tematu ale wydaję mi się że kamera pokazuję dokładnie to co niszczy nasz wzrok a czego właśnie nie zauważamy patrząc w monitor.

Przykład z tego filmu to akurat dokładnie mój problem bo też obecnie mam stary LCD TN podświetlenie CCFL i do nie dawna nie zdawałem sobie z tego migotania sprawy a oczy od patrzenia w ten monitor bolą mnie po godzinie. Niestety czytałem że migotanie w monitorach z podświetleniem led może być jeszcze bardziej uciążliwe niż jak w powyższym przypadku więc na pewno zmienię monitor na flicker free bo wiem że mnie to dotyczy. Kupię pewnie jakiś EIZO bo monitor kupuję na ok 7 lat.
sokar
Posty: 15
Rejestracja: 24 października 2014, 14:53 - pt

Re: Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplaye

25 października 2014, 18:00 - sob

A czy NEC EA224WMi, NEC EA234WMi i NEC EA244WMi to te same matryce i elektronika i czy wszystkie są 8bitowe i mają możliwość sprzętowej kalibracji? Bo recenzji 22 cali nie mogę znaleźć, a wersja 24 jest kusząca ale za droga jak dla mnie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Filmy 40%, zdjęcia(amatorsko)30%, reszta gry singleplaye

25 października 2014, 21:28 - sob

Są 6 bitowe.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68420
Liczba tematów: 4133
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu