EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
SzymonBN
Posty: 119
Rejestracja: 08 czerwca 2023, 14:01 - czw

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

28 grudnia 2023, 20:10 - czw

Robert pisze:
28 grudnia 2023, 18:50 - czw
rad500 pisze:
28 grudnia 2023, 18:19 - czw
Czyli dzisiaj "odpowiednikiem" jakosciowym bedzie seria CG
Właśnie zacząłem się przyzwyczajać , że zamiast EV za 3 tyś, muszę dać 2x więcej za CS ... a tu już dochodzimy do 4x więcej za CG. Czas wracać.
Ja bym z ciekawości na Twoim miejscu spróbował jednak jeszcze EA271U, przecież zawsze można zwrócić. A nuż, widelec się trafi w miarę równy jeśli chodzi o wycieki na czarnym tle to można dużo zaoszczędzić. Na moją głowę chodzi o to, żeby sam monitor nie miał wycieków, bo jeśli wsadzisz oczy na 5cm od ekranu to wtedy faktycznie rogi bez OCF przypominają kolor benzyny.
Ja od siebie napiszę na pocieszenie, mam małego EA231WU - skubany jest tak podświetlony, że można wieczorem przy zgaszonym świetle siedzieć i podziwiać czarne tło tego monitora. Dosłownie zero jaśniejszych miejsc na rogach - oczywiście w zachowaniu odległości 50-70cm
Na BenQ SW240(przecież podobno takie złe matryce AUO) również można się zachwycać czarnymi szatami, jedyne co to minimalnie jaśniejszy punkt przy dolnej ramce - ale niemal niewidoczny.
Więc albo to ja mam szczęście, albo 22-24 cale w klasie amatorskiej jest dużo lepsze pod tym względem niż 27.
IMG_9203.jpeg
tutaj wstawiłem zdjęcie NECa zrobione w megaultra dużej czułości i to wywleka każde odchylenia a i tak widać, że jest dużo lepiej niż w rzeczonym EV. W realu jest dopiero miód malina. Więc jak widać, nie każdy IPS jest z wyciekami i innymi wymysłami.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

28 grudnia 2023, 20:22 - czw

Robert pisze:
28 grudnia 2023, 18:50 - czw
rad500 pisze:
28 grudnia 2023, 18:19 - czw
Czyli dzisiaj "odpowiednikiem" jakosciowym bedzie seria CG
Właśnie zacząłem się przyzwyczajać , że zamiast EV za 3 tyś, muszę dać 2x więcej za CS ... a tu już dochodzimy do 4x więcej za CG. Czas wracać.
Pech chciał że zależy ci na niszowym aspekcie jakości będącym piętą achillesową IPS - w przeszłości nawet wiele najdroższych EIZO było pod tym względen tragicznych, nie jest to nic nowego.

Alternatywą jest coś na xVA (będzie mieć lepszą czerń ale fatalną całą resztę), coś na OLEDzie z niższą rozdziałką i też b. drogie, albo CG, Apple Studio Display lub LG 5k - ew. czekać aż pojawi się coś tańszego z sensowną czernią.
Robert
Posty: 11
Rejestracja: 26 grudnia 2023, 14:15 - wt

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

28 grudnia 2023, 21:56 - czw

Czornyj pisze:
28 grudnia 2023, 20:22 - czw
Robert pisze:
28 grudnia 2023, 18:50 - czw
rad500 pisze:
28 grudnia 2023, 18:19 - czw
Czyli dzisiaj "odpowiednikiem" jakosciowym bedzie seria CG
Właśnie zacząłem się przyzwyczajać , że zamiast EV za 3 tyś, muszę dać 2x więcej za CS ... a tu już dochodzimy do 4x więcej za CG. Czas wracać.
Pech chciał że zależy ci na niszowym aspekcie jakości będącym piętą achillesową IPS - w przeszłości nawet wiele najdroższych EIZO było pod tym względen tragicznych, nie jest to nic nowego.

Alternatywą jest coś na xVA (będzie mieć lepszą czerń ale fatalną całą resztę), coś na OLEDzie z niższą rozdziałką i też b. drogie, albo CG, Apple Studio Display lub LG 5k - ew. czekać aż pojawi się coś tańszego z sensowną czernią.
No tak. Tyle, że nie widzę nic na lepszych VA. Chyba, że coś zaproponujecie. Kasa za Eizo już w kieszenie (za to chwali się takie sklepy jak Euro) i tę chwilę wybór:
- NEC EA271U (może od razu dwa?)
- Eizo CS 2740 (tu jeden tyle co powyższe dwa).
Eizo może od ręki bym wziął a i kalibrację by mi ogarnęli później. NECi muszę zamawiać - robić trzeba, a nie forum czytać. :-) Oczywiście trzeba czytać, bo jak bym nie czytał to bym takiego świetnego starucha HP do tej pory nie miał. CRT ( MATROXY do nich) też miałem kiedyś bardzo kulturalne bo się po forach błąkałem po nocach. Ale trzeba jak się ma od urodzenia astygmatyzm i co raz to więcej dioptrii na +
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

29 grudnia 2023, 00:57 - pt

Robert pisze:
28 grudnia 2023, 21:56 - czw
Czornyj pisze:
28 grudnia 2023, 20:22 - czw
Robert pisze:
28 grudnia 2023, 18:50 - czw
rad500 pisze:
28 grudnia 2023, 18:19 - czw
Czyli dzisiaj "odpowiednikiem" jakosciowym bedzie seria CG
Właśnie zacząłem się przyzwyczajać , że zamiast EV za 3 tyś, muszę dać 2x więcej za CS ... a tu już dochodzimy do 4x więcej za CG. Czas wracać.
Pech chciał że zależy ci na niszowym aspekcie jakości będącym piętą achillesową IPS - w przeszłości nawet wiele najdroższych EIZO było pod tym względen tragicznych, nie jest to nic nowego.

Alternatywą jest coś na xVA (będzie mieć lepszą czerń ale fatalną całą resztę), coś na OLEDzie z niższą rozdziałką i też b. drogie, albo CG, Apple Studio Display lub LG 5k - ew. czekać aż pojawi się coś tańszego z sensowną czernią.
No tak. Tyle, że nie widzę nic na lepszych VA. Chyba, że coś zaproponujecie. Kasa za Eizo już w kieszenie (za to chwali się takie sklepy jak Euro) i tę chwilę wybór:
- NEC EA271U (może od razu dwa?)
- Eizo CS 2740 (tu jeden tyle co powyższe dwa).
Eizo może od ręki bym wziął a i kalibrację by mi ogarnęli później. NECi muszę zamawiać - robić trzeba, a nie forum czytać. :-) Oczywiście trzeba czytać, bo jak bym nie czytał to bym takiego świetnego starucha HP do tej pory nie miał. CRT ( MATROXY do nich) też miałem kiedyś bardzo kulturalne bo się po forach błąkałem po nocach. Ale trzeba jak się ma od urodzenia astygmatyzm i co raz to więcej dioptrii na +
Akurat CS2740 dla astygmatyka jest trochę bardziej ryzykowny od EA271U, bo ma poszerzony gamut (znam przypadki gdy skrajnie dawało to popalić), więc chyba bezpieczniej będzie wziąć NECzka, choć podkreślam że tu też czerń szału nie robi.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

29 grudnia 2023, 01:30 - pt

Poniżej link do artykułu o astygmatyzmie i pracy przed monitorem:

https://monitory.mastiff.pl/faq/question/id/85
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Robert
Posty: 11
Rejestracja: 26 grudnia 2023, 14:15 - wt

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

29 grudnia 2023, 02:24 - pt

Czornyj pisze:
29 grudnia 2023, 00:57 - pt
Robert pisze:
28 grudnia 2023, 21:56 - czw
Czornyj pisze:
28 grudnia 2023, 20:22 - czw
Robert pisze:
28 grudnia 2023, 18:50 - czw
rad500 pisze:
28 grudnia 2023, 18:19 - czw
Czyli dzisiaj "odpowiednikiem" jakosciowym bedzie seria CG
Właśnie zacząłem się przyzwyczajać , że zamiast EV za 3 tyś, muszę dać 2x więcej za CS ... a tu już dochodzimy do 4x więcej za CG. Czas wracać.
Pech chciał że zależy ci na niszowym aspekcie jakości będącym piętą achillesową IPS - w przeszłości nawet wiele najdroższych EIZO było pod tym względen tragicznych, nie jest to nic nowego.

Alternatywą jest coś na xVA (będzie mieć lepszą czerń ale fatalną całą resztę), coś na OLEDzie z niższą rozdziałką i też b. drogie, albo CG, Apple Studio Display lub LG 5k - ew. czekać aż pojawi się coś tańszego z sensowną czernią.
No tak. Tyle, że nie widzę nic na lepszych VA. Chyba, że coś zaproponujecie. Kasa za Eizo już w kieszenie (za to chwali się takie sklepy jak Euro) i tę chwilę wybór:
- NEC EA271U (może od razu dwa?)
- Eizo CS 2740 (tu jeden tyle co powyższe dwa).
Eizo może od ręki bym wziął a i kalibrację by mi ogarnęli później. NECi muszę zamawiać - robić trzeba, a nie forum czytać. :-) Oczywiście trzeba czytać, bo jak bym nie czytał to bym takiego świetnego starucha HP do tej pory nie miał. CRT ( MATROXY do nich) też miałem kiedyś bardzo kulturalne bo się po forach błąkałem po nocach. Ale trzeba jak się ma od urodzenia astygmatyzm i co raz to więcej dioptrii na +
Akurat CS2740 dla astygmatyka jest trochę bardziej ryzykowny od EA271U, bo ma poszerzony gamut (znam przypadki gdy skrajnie dawało to popalić), więc chyba bezpieczniej będzie wziąć NECzka, choć podkreślam że tu też czerń szału nie robi.
Bardzo dziękuję i Tobie i Tomowi. To konkret .
Robert
Posty: 11
Rejestracja: 26 grudnia 2023, 14:15 - wt

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

29 grudnia 2023, 10:03 - pt

Zdecydowałem. Kupuję nec 271u. Dobrać spectraview ii, czy to tylko do ColorTuned? A może warto 271u CT? Nie robię grafiki, ale może przy astygmatyzmie się przyda, żeby coś obciąć? Te różowe poświaty na białym ekranie eizo może były z mojego oka.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3884
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

29 grudnia 2023, 10:33 - pt

Proponuję kupić od razu luzem + SVII i ogarnąć samemu. Jakby co zapraszam ;) Zrobię lepszą cenę :D
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

29 grudnia 2023, 11:12 - pt

Ogarnięcie samemu wymaga posiadania kalibratora plus doświadczenia jak i po co dłubie się w monitorze. Kalibracja daje pozytywne skutki przy każdym zastosowaniu. Przecież telewizory też się kalibruje, choć nikt na nich nie pracuje z grafiką, prawda? Poniżej dyskusja o różnicach między sprzętem kalibrowanym i nie.

viewtopic.php?p=66160#p66160

Aha, przy dwóch lub większej ilości szt, należałoby wyrównać je względem siebie, a to nie jest już takie banalne. Kalibracja kalibratorem nie zniweluje różnic. Na szczęście są firmy, które mogą w tym pomóc. ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3884
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

29 grudnia 2023, 12:01 - pt

To wciąż jeszcze rzadkość, jednak zdarzają się osoby pracujące na telewizorach ;p
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

29 grudnia 2023, 12:05 - pt

Tak, zdarzają się tacy wariaci, ale tylko dlatego, że nie widzieli na oczy sensownego monitora. Stąd napisanie "nikt" sugeruje, że to zuuooo!
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

29 grudnia 2023, 12:35 - pt

Robert pisze:
29 grudnia 2023, 10:03 - pt
Zdecydowałem. Kupuję nec 271u. Dobrać spectraview ii, czy to tylko do ColorTuned? A może warto 271u CT? Nie robię grafiki, ale może przy astygmatyzmie się przyda, żeby coś obciąć? Te różowe poświaty na białym ekranie eizo może były z mojego oka.
EA271U oraz Q jako jedyne z serii są skalibrowane fabrycznie i są gotowe do pracy praktycznie po wyjęciu z pudła, przełączeniu na sRGB i wyregulowaniu jasności (oraz wyłączeniu autobrightness). Jednolitość wyrównujesz włączając UNIFORMITY ON w drugiej zakładce.

SpectraView II wymaga zewnętrznego sensora i1D3 (+1kpln), więc proponuję najpierw odpalić i zobaczyć co się wydarzy - licencję i ew. sensor zawsze można dokupić w przyszłości kiedy okażą się potrzebne (czyli zwykle nigdy)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

29 grudnia 2023, 13:52 - pt

Nie przeczę, że te modele w trybie sRGB są lepiej podregulowane w fabryce, ale nie na tyle, żeby mówić o wyciągnięciu optymalnych korzyści.

A tak w ogóle, mit odnośnie fabrycznej kalibracji obalony tu:

viewtopic.php?p=66160#p66160

A wyjaśniony tu:

https://monitory.mastiff.pl/faq/question/id/364

Ogólnie, te monitory mają duży potencjał, porównywalny z EIZO serii CS, ale nie można go wykorzystać w postaci po wyjęciu z pudełka. Polemik na ten temat było dużo.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

29 grudnia 2023, 14:14 - pt

1) Fabryczna kalibracja jest faktem potwierdzonym stosownym certyfikatem i szalenie łatwym do sprawdzenia empirycznego - wystarczy kupić, wyświetlić rzeźnika i wyciągnąć oczywiste wnioski

2) Kalibrację skalibrowanego monitora zawsze można wykonać później, jeśli rezultat fabryczny kogoś nie przekona. W Krakowie zapraszam do mojego biura na Nadwiślańską, skalibrowane fabrycznie EA271U oraz Q dla rozwiania ew. wątpliwości skalibruję gratis

3) Kalibracja ma wyłącznie wpływ na poprawność wyświetlanych treści graficznych (zdjęć, filmów i grafik), więc w przedmiotowym wypadku jest więc ogólnie potrzebna jak rybie rower

4) Można oczywiście sprzętowo skalibrować monitor tak, by stał się mniej męczący dla oczu przy pracy z tekstem i grafiką B&W obniżając jego kontrast z natywnego do 50:1 - ale to samo można w przypadku serii EA osiągnąć w banalnie prosty sposób przy użyciu regulacji punktu czerni w menu OSD monitora
Robert
Posty: 11
Rejestracja: 26 grudnia 2023, 14:15 - wt

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

29 grudnia 2023, 16:48 - pt

Dziękuję za dobre rady.
Już frunie do mnie Nec i SVIi.
Może SVIi się przyda jeśli dokupię drugi monitor. Może nie. Kolorymetr oczywiście pożyczę. Kolega fotograf co ma studio i obrabia. Pewnie też radą posłuży.
Pozdrawia
Orcio
Posty: 11
Rejestracja: 29 czerwca 2014, 14:22 - ndz

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

30 grudnia 2023, 01:52 - sob

Czornyj pisze:
29 grudnia 2023, 14:14 - pt
1) Fabryczna kalibracja jest faktem potwierdzonym stosownym certyfikatem i szalenie łatwym do sprawdzenia empirycznego - wystarczy kupić, wyświetlić rzeźnika i wyciągnąć oczywiste wnioski
Niedawno przeprowadziłem test na istnienie i przede wszystkim na dokładność i przydatność fabrycznych kalibracji, oczywiście pod warunkiem, że wykonali je wiarygodni producenci. W święta postawiliśmy ramka w rankę na moim stanowisku (właściwe oświetlenie) mojego NEC-a PA271Q (kupionego miesiąc temu, idealnego z doskonałego źródła, 800 godz. wyświetlania, factory reset po zakupie) z Apple Studio Display mojego syna. Jako pierwsze w testach poszło moje zdjęcie najwyższej jakości technicznej i bardzo trudne do wyświetlenia pod względem kolorów, czerni, bieli, kontrastu i ostrości. Dokładnie to samo pod każdym względem, też i ostrości! To ja pierwszy byłem zszokowany idealnie takim samym wyświetleniem tej klatki przez te monitory (PA z PC na PS, ASD z MB na PS, to samo tło w PS, obraz na 3/4 monitorów), bo śledzę to forum od jego powstania, syn stwierdził to samo. Następnie wyświetliliśmy różne grafiki syna, grafiki content - idealnie to samo. Dodam, że ja od ponad 35 lat działam wizualnie (wystawiając i publikując - sztuki wizualne z wykorzystaniem fotografii), a syn ma już duże doświadczenie i wiedzę w zakresie projektowania i odwzorowania graficznego. Oba monitory na fabrycznych sRGB 6500K. Wniosek jest prosty - fabryczna kalibracja jest faktem, bo idealnie takie samo wyświetlenie tych samych obrazów przez monitory dwóch różnych producentów bez niej jest niemożliwe, bo przypadek nie mógł tego sprawić.

Co do testu na rzeźniku, to Panie Marcinie, jego wynik, czyli brak jakiegokolwiek zafarbu, jest wiarygodny pod warunkiem gammy 2.2. NEC w PA271Q w trybie sRGB zastosował zmienną gammę, w zależności od luminacji (od 2.17 przez 2.2 do 2.25 (przetestowałem to na zagranicznych obrazach testowych), więc coś tam na upartego, pomijalnie ale widać. Skalibrowałem drugi preset sRGB Multiprofilerem z gammą 2.2 i rzeźnik jest idealny. Sprawdziłem oba presety na obrazach testowych w czerniach i widać różnicę, na korzyść sRGB NEC-a. Myślę, że NEC po prostu wykorzystał właściwości genialnej matrycy Panasonika z OCF, by wyświetlić wszystko, choć i tak przy gammie 2.2 pierwsze czernie na tym panelu się minimalnie różnią. Na Apple Studio Display rzeźnik był idealny. No i pytanie do Pana - czy rzeźnik został przez pana stworzony na gammę 2.2?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

30 grudnia 2023, 11:54 - sob

Jeden drobiazg. Nie mówiliśmy o monitorze profesjonalnym, który jest faktycznie strojony w fabryce sztuka w sztukę. Precyzyjnie jest o tym mowa we wcześniej przytoczonym artykule: https://monitory.mastiff.pl/faq/question/id/364

"Rzeźnik" to powielenie trickowych obrazów testowych, konkretnie trzeciego: https://monitory.mastiff.pl/faq/question/id/364 aby było wygodnie go oglądać na pełnym ekranie. Ukazuje poprawność odwzorowania krzywej półtonalnej "gamma" 2,2, przebarwiając się na RGB lub CMY przy nieprawidłowości.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
SzymonBN
Posty: 119
Rejestracja: 08 czerwca 2023, 14:01 - czw

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

30 grudnia 2023, 19:45 - sob

Jeśli już jesteśmy przy tematyce „Rzeźnika” to pozwolę sobie zadać pytanie. Mianowicie na jakim profilu zapiętym w ustawieniach komputera powinno się dokonywać obserwacji? Z tego co zauważyłem, w dwóch przypadkach monitor w trybie kalibracji sprzętowej + profil wygenerowany w SVII vs profil np. systemowy sRGB lub fabryczny monitora występują pewne różnice. Tzn. na konkretnym profilu ICC z SVII prążki są bardziej widoczne w światłach(nie, że jakieś kolorowe, tylko jakby inaczej kontrast się układał) oraz na dole obrazu testowego, w cieniach występują mocniejsze przebarwienia. Na profilu przykładowo sRGB jest lepiej i ciężko zauważyć jakieś przebarwienia.
Stąd pytanie, czy to profil SVII ma jakieś inne informacje o gammie i fałszuje efekt lub może przeciwnie - to inny profil wówczas maskuje niedoskonałości monitora? Oczywiście obraz w każdym przypadku wyświetlany w Ps - z wyłączonym zarządzaniem kolorami.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

30 grudnia 2023, 20:07 - sob

Jakim interfejsem jest podłączony monitor?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
SzymonBN
Posty: 119
Rejestracja: 08 czerwca 2023, 14:01 - czw

Re: EIZO EV2785 - niechlujne wykonanie

30 grudnia 2023, 21:48 - sob

Oczywiście DP, ale na HDMI, DVI dokładnie tak samo, więc gniazdo nie ma nic do tego.
Nie są to duże różnice, tylko już od dłuższego czasu mnie to zastanawia - na profilach fabrycznych macOS wszystko doskonale, na profilu SVII widać delikatne, delikatne przebarwienia u dołu. Pewnie w oglądaniu fotografii i zwykłych czynnościach nie ma to większego znaczenia, więc może to tylko szukanie pytań na siłę.

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Orcio, Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68402
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu