Dwa monitory podłączone do dwóch komputerów

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
fotosiget
Posty: 2
Rejestracja: 04 stycznia 2024, 08:32 - czw

Dwa monitory podłączone do dwóch komputerów

04 stycznia 2024, 09:38 - czw

Witam serdecznie, jak to prawidłowo powinienem zrobić. Mam dwa monitory NEC -EA242F i EA271U. Są podłączone do komputera stacjonarnego za pomocą kabla hdmi i do laptopa poprzez dp do stacji dokującej i od stacji dokującej już po USB-C do laptopa. Wykonałem kalibrację monitorów z poziomu laptopa. I teraz jak to powinno wyglądać przy drugim komputerze. Wystarczy skopiować profil ICC i ustawić jako profil domyślny dla danego monitora? Czy powinno się wykonać jeszcze raz kalibrację z wykorzystaniem drugiego komputera co za skutkuje utworzeniem profilu dla danego monitora z uwzględnieniem karty i w tym wypadku toru sygnałowego hdmi. Druga sprawa to że próbowałem kalibrować monitor poprzez hdmi i proces został przerwany. Dopiero po podłączeniu przez dp kalibracja przeszła pomyślnie. Lecz gdy przełączyłem kable z powrotem (komputer stacjonarny ponownie połączyłem kablem hdmi) to SpectraView II krzyczy że monitor nie jest skalibrowany. Pomyślałem, że mogę te dwa monitory podłączyć szeregowo kablem dp, a do komputera stacjonarnego byłyby podłączone jednym kablem dp, natomiast do laptopa jednym kablem USB-C. Wtedy prawdopodobnie proces kalibracji i utworzenie profili ICC przeszłoby poprawnie. Ale czy jest potrzeba tworzenia profilu ICC z poziomu konkretnego komputera czy taki profil jest uniwersalny i można go przenosić z komputera na którym wykonało się kalibrację do komputera na którym również podłączony jest ten sam monitor. Mam nadzieje, że nie zagmatwałem pytania i jest ono dla wszystkich zrozumiałe ;)
SzymonBN
Posty: 119
Rejestracja: 08 czerwca 2023, 14:01 - czw

Re: Dwa monitory podłączone do dwóch komputerów

04 stycznia 2024, 11:08 - czw

Co do HDMI, zobacz czy masz w sterach GPU ustawiony pełny zakres.
fotosiget
Posty: 2
Rejestracja: 04 stycznia 2024, 08:32 - czw

Re: Dwa monitory podłączone do dwóch komputerów

04 stycznia 2024, 18:48 - czw

SzymonBN pisze:
04 stycznia 2024, 11:08 - czw
Co do HDMI, zobacz czy masz w sterach GPU ustawiony pełny zakres.
Dzięki za podpowiedź, ale zdecydowałem się podłączyć te monitory kablem dp szeregowo, do jednego komputera przez dp a do laptopa przez usb-c. Może nawet dzięki takiemu połączeni będę mógł zrezygnować ze stacji dokującej. Jutro sprawdzę.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dwa monitory podłączone do dwóch komputerów

05 stycznia 2024, 14:07 - pt

Komunikat o nieskalibrowanym, wynika stąd, że w/w monitory przechowują kalibrację tylko dla wejścia na którym były kalibrowane.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68402
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu