Monitor do filmow i gier

Ogólne pytania i dyskusje dotyczące monitorów do celów uniwersalnych.
verul
Posty: 32
Rejestracja: 02 lipca 2012, 13:08 - pn

Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 13:22 - pn

Szukam monitora ktory bedzie uzywany glownie do gier, filmow i internetu.
Na czym mi zalezy:
- czas reakcji (nie moze smuzyc)
- zeby w nocy bez zadnego swiatla sie przyjemnie gralo/ogladalo filmy
- milo by bylo gdyby podswietlenie bylo w miare rownomierne. Nie musi byc idealnie, ale zeby sie w ciemnych scenach nie rzucalo sie w oczy
- jakby byla gwarancja na 0 martwych pikseli to byloby super
- zlacze DVI
- wielkosc 22 - 24 cale
- format 16x10. Rozdzielczosc najlepiej 1680x1050. Moze byc tez 1920x1200 ale poniewaz mam slaba karte graficzna (HD 4850) musialbym wowczas w grach uzywac innej niz natywnej (1680x1050) i mogloby to zle wplynac na obraz.

Na czym mi nie zalezy:
- na idealnym odwzorowaniu kolorow. Nie jestem grafikiem, fotografem. Trawa ma byc zielona, a niebo niebieskie. A ze odcien bedzie ciut nie taki to i tak tego nie zauwaze
- na konkretnym roczaju matrycy. Nie mam nastawienia ze musi byc TN, IPS, PVA itd. Niech bdzie taka ktora spelni moje oczekiwania
- na pivocie (zbedny bajer)
- na glosnikach (zbedny bajer)
- na mozliwosci powieszenia na scianie (nie mam gdzie)
- na HDMI, na wejsciach sluchawkowych, mikrofonowych i USB (choc USB by sie moglo przydac, ale tylko jako mily dodatek, bo mi na nim az tak nie zalezy)

Cena do 1500 ale jakby byl jakis za 800 to tez moze byc bo nie mam cisnienia na wydawanie 1500zl

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 13:31 - pn

Witam Pana

Nie ma na świecie monitorów spełniających postawione wymagania. Najbliższy jest EIZO S2233W, S2243W, ale przekraczają założony budżet. Półśrodkiem jest również EIZO, ale prostszy model FS2331, przy czym jest znacznie mniej komfortowy i smużenie choć małe jest zauważalne.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
verul
Posty: 32
Rejestracja: 02 lipca 2012, 13:08 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 13:37 - pn

Do tej pory mialem Samsunga T 220 i je spelnial tak wiec moze to posluzyc jako moj prog tolerancji na wady obrazu :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 13:40 - pn

verul pisze:Do tej pory mialem Samsunga T 220 i je spelnial tak wiec moze to posluzyc jako moj prog tolerancji na wady obrazu :)
Zatem EIZO FS2331.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
verul
Posty: 32
Rejestracja: 02 lipca 2012, 13:08 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 13:52 - pn

W innym watku czytalem jak Pan pisal ze mozna trafic na monitor z matryca TN ktory bedzie lepszy od niskobudzetowych IPSow i podobnych wynalazkow. Czy obecnie takie monitory sa? Pod wzgledem obrazu ten Eizo na pewno by mnie zadowolil, ale czytalem tu na forum ze smuzy. Byc moze oznaczac to bedzie ze musze ograniczyc sie do monitorow TN. Bo prawde mowiac nawet super idealne kolory, kontrast i podswietlenie beda nie istotne dla mnie gdy obraz w dynamicznych scenach bedzie smuzyl. Dlatego jestem gotow zadowolic sie obrazem znacznie gorszym niz ten jaki oferuja matryce ISP czy PVA ale byc pewnym, ze smuzenia nie bedzie.
Kolory w T220 na pewno byly znacznie gorsze od tego Eizo, podswietlenie takze, ale mi to wystarczalo. Prawde mowiac kupilbym go drugi raz gdyby go produkowali.

Rozwazalem jeszcze P221 NECa, ale znow - boje sie smuzenia. Co prawda w nim producent podaje nizszy czas reakcji niz przy proponowanym Eizo, ale ja z danych podawanych przez producenta wierze tylko w rozdzielczosc natywna i ilosc cali.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 13:55 - pn

verul pisze:W innym watku czytalem jak Pan pisal ze mozna trafic na monitor z matryca TN ktory bedzie lepszy od niskobudzetowych IPSow i podobnych wynalazkow. Czy obecnie takie monitory sa?
Są ale są droższe i gorsze od proponowanego FS2331.
verul pisze:Pod wzgledem obrazu ten Eizo na pewno by mnie zadowolil, ale czytalem tu na forum ze smuzy.
Smużenie to może za duże słowo. Raczej "zmiękcza" detale przy szybkim ruchu. To zresztą typowa cecha większości LCD. Smużenie w tradycyjnym rozumieniu, czyli ciągnięcie się smugi to już od lat historia.
verul pisze:Rozwazalem jeszcze P221 NECa, ale znow - boje sie smuzenia.
Ten akurat ma tak dostrojony dopalacz że przesterowuje. Zresztą to nic dziwnego, w zamyśle producenta to nie jest monitor do grania.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
verul
Posty: 32
Rejestracja: 02 lipca 2012, 13:08 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 14:19 - pn

Szkoda ze ten Eizo nie ma 16x10. Przy 23 calach zauwaze roznice w wysokosci monitora, a poza tym nie chce swoimi pieniedzmi wspierac tego blednego kierunku rozwoju monitorow komputerowych.
Spytam sie jeszcze o to jak zmienialy sie monitory w czasie. Bo ja T220 kupowalem przeciez 4 - 5 lat temu za mniej niz 1000zl i mi wystarczal. Czy jesli obecnie kupie cos za podobna cene to bedzie to gorsze? Technologia poszla troche do prozdu dlatego lepsze jakosciowo monitory sa bardziej w zasiegu reki przez to TN odpadaja, ale czy przez te lata TN cofnely sie w rozwoju (np w wyniku ciecia ksoztow)? Stoja w miejscu? Nawet juz postanowilem zaryzykowac sprawdzenie tego Eizo (mimo ze wyglad z tymi glosniczkami ma moim zdaniem paskudny) ale to 16x9 Zdecydowanei za duzo u mnie przemawia przeciw niemu (czas reakcji, wyglad, format).

Ostatecznie do filmow i tak kupie sobie telewizor podlaczany do komputera, ale gry ciagle beda wymagaly monitora. Poza tym mimo ze nie pracuje w wordzie, a jedynie przegladam strony www to i tak odczuje to 16x9.

Czy sa jakies alternatywy dla tego Eizo? I jak wyglada sprawa z TN'kami w obecnych czasach wzgledem czasow odleglejszych?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 15:03 - pn

verul pisze:Czy jesli obecnie kupie cos za podobna cene to bedzie to gorsze? Technologia poszla troche do prozdu
Jest całkiem prawdopodobne że będzie gorsze. Jest silne parcie na monitory z niemożliwie wykręconą jaskrawością. Technologia wcale nie poszła do przodu.
verul pisze:Czy sa jakies alternatywy dla tego Eizo? I jak wyglada sprawa z TN'kami w obecnych czasach wzgledem czasow odleglejszych?
Z alternatywami problem. Dobrych jakościowo monitorów jest tyle co kot napłakał. TN proponuję unikać.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
verul
Posty: 32
Rejestracja: 02 lipca 2012, 13:08 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 15:10 - pn

Czyli z tego wniosek ze producenci robia TN dla tych ktorym kompletnie wszystko jedno, a jak ktos ma wieksze ambicje to tworza dla niego ryner okrojonych IPSow i PVA?
Jeszcze apropo PVA - pisal Pan, ze P221 nie zostal zaprojektowany do gier i ze beda przesterowania. Co to jest i czym sie to bedzie objawiac?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 15:25 - pn

verul pisze:Czyli z tego wniosek ze producenci robia TN dla tych ktorym kompletnie wszystko jedno, a jak ktos ma wieksze ambicje to tworza dla niego ryner okrojonych IPSow i PVA?
Okrojone IPS-y podbijają rynek bo nie są TN-ami. To główny argument. Jakościowo monitory są podobne, bo cała reszta jest niezmieniona. Można zrobić dobry monitor z kiepską matrycą, ale trzeba elektronicznie są przytrzymać za mordę. Inaczej będzie robić cuda, czytaj, wyglądać niewiele lepiej niż TN.
verul pisze:Jeszcze apropo PVA - pisal Pan, ze P221 nie zostal zaprojektowany do gier i ze beda przesterowania. Co to jest i czym sie to bedzie objawiac?
Przesterowanie przejawia się obwódkami wokół szybko poruszających się obiektów.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
verul
Posty: 32
Rejestracja: 02 lipca 2012, 13:08 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 15:36 - pn

Skoro sie przyspiesza PVA przez dopalacz to robi sie to chyba po to by nadawal sie do dynamicznych scen. Dlaczego w takim razie sie do nich nie nadaje? Ten konkretny czy wszystkie S-PVA tak maja?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 15:53 - pn

verul pisze:Skoro sie przyspiesza PVA przez dopalacz to robi sie to chyba po to by nadawal sie do dynamicznych scen. Dlaczego w takim razie sie do nich nie nadaje? Ten konkretny czy wszystkie S-PVA tak maja?
Dostrojenie dopalacza to trudna rzecz. Najlepszym dowodem jest ilość monitorów z PVA które rzeczywiście nie mają widocznej zwłoki. Obecnie we wszystkich montuje się dopalacze, nawet po to aby przewijanie stron internetowych wyglądało ładniej, nie koniecznie pod kątem gier.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
verul
Posty: 32
Rejestracja: 02 lipca 2012, 13:08 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 16:07 - pn

Czyli PVA bez dopalacza jest az tak wolne?
Z drugiej strony z dopalaczem do gier i tak sie nie nadaje. IPS z boku traci czern. Przynajmniej mowa o monitorach w moim zakresie cenowym. Dlaczego wraz z uplywem czasu ten problem trudniej rozwiazac? Wczesniej kupilem monitor nie kierujac sie nawet zadnymi testami - po prostu mi sie podobal - byl tani i mnie zadowalal. Teraz sie okazuje ze monitory podobne cenowo moga byc od niego gorsze.

TN bylo zlem takze 4 lata temu, tylko wowczas PVA lub IPS kosztowaly tyle co caly wypasiony komputer wiec oczywistoscia bylo wybieranie TN. Niestety jest to rynek masowy i widze ze bardzo podlega trendzie o nazwie 16x9 Zreszta ten Eizo tez. A moze w sektorze 24cali 1920×1080 wybor bylby wiekszy? Tyle ze mowa raczej o TN, bo z tego co widze inne technologie w tej cenie sie nie nadaja.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 16:53 - pn

verul pisze:Czyli PVA bez dopalacza jest az tak wolne?
To zależy od stopnia wrażliwości. Kiedy wchodziły pierwsze monitory PVA z dopalaczami, oglądałem na próbę film ze szczególnie szybkimi sekwencjami video na obu wersjach i nie widziałem różnicy. Reżyser jednak nie pozwoli kamerzyście na oszalałe rzucanie kamerą tak jak to się dzieje w grach.
verul pisze:Z drugiej strony z dopalaczem do gier i tak sie nie nadaje. IPS z boku traci czern. Przynajmniej mowa o monitorach w moim zakresie cenowym.
Nawet z ciekawości proszę rzucić okiem na EIZO S2233W, S2243W. Nie spotkałem człowieka który widziałby na nich smużenie.
verul pisze:Teraz sie okazuje ze monitory podobne cenowo moga byc od niego gorsze.
Przeciętny "Kowalski" pragnie obrazu maksymalnie oczojebnego. Jeśli obraz wyżera oczy to on jest szczęśliwy. I takie właśnie ekrany stoją w sklepach.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
verul
Posty: 32
Rejestracja: 02 lipca 2012, 13:08 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 18:48 - pn

Pytanie jakiego smuzenia ludzie ogladajacy lub kupujacy te monitory szukali. Przecietny gracz nie kupuje monitora za 2500zl. Gracz moze wydac 300zl na myszke komputerowa, ale monitor bedzie mial za 800zl... Ludzie interesujac sie takimi monitorami raczej z gory zakladaja ze beda do rzeczy w ktorych smuzenia nie zauwaza. Bo nawet na filmie niekoniecznie bedzie je widac. Zreszta smuzenie to jedno, a input lag to kolejna para kaloszy - niestety. I nie mam zielonego pojecia jak moze input lag w takich monitorach wygladac.

Czyli podsumowijac: nie zna Pan (np z braku zainteresowania kiepskimi monitorami co jest dla mnie zrozumiale) jakiegos monitoru TN ktory na tle innych TN by sie wyroznial i spelnial moje wymagania dotyczace przekatnej i rozdzielczosci? Nie wiem czy wie pan jaki obraz dawal Samsung T220. Mialem wczesniej iiyame x486s (19'' 4x3) i tez mnie jej obraz zadowalal. W tescie porownawczym na pewno bym roznice zauwazyl, ale skoro nie wiem jak powinny w oryginale kolory wygladac, to nie wiem co trace. A nie obrabiam zawodowo zdjec wiec moge bez tego zyc :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 20:46 - pn

verul pisze:Pytanie jakiego smuzenia ludzie ogladajacy lub kupujacy te monitory szukali. Przecietny gracz nie kupuje monitora za 2500zl. Gracz moze wydac 300zl na myszke komputerowa, ale monitor bedzie mial za 800zl...
Myślę, że można spokojnie założyć że typowy użytkownik decydujący się na EIZO to nie jest pryszczaty nastolatek jarający się byle czym, a ludzie z nieco bardziej wysublimowanym gustem. Teki wniosek buduje mi się po latach obracania tym sprzętem. Nie oznacza to jednak, że ci ludzie nie lubią sobie w coś zagrać, łącznie z szybkimi FPS-ami. Sam czasem też popatrzę z przyjemnością na dopracowanie grafiki i postęp jaki się dokonuje w przemyśle rozrywkowym. Na bazie tego wszystkiego nie wydaje mi się że tego typu klienci mają upośledzone postrzeganie wad obrazu. Raczej wręcz przeciwnie.
verul pisze:Czyli podsumowijac: nie zna Pan (np z braku zainteresowania kiepskimi monitorami co jest dla mnie zrozumiale) jakiegos monitoru TN ktory na tle innych TN by sie wyroznial i spelnial moje wymagania dotyczace przekatnej i rozdzielczosci? Nie wiem czy wie pan jaki obraz dawal Samsung T220. Mialem wczesniej iiyame x486s (19'' 4x3) i tez mnie jej obraz zadowalal. W tescie porownawczym na pewno bym roznice zauwazyl, ale skoro nie wiem jak powinny w oryginale kolory wygladac, to nie wiem co trace. A nie obrabiam zawodowo zdjec wiec moge bez tego zyc :)
Znam monitory które Pan miał i zaryzykuję opinię że FS2331 będzie od nich lepszy. A gdyby jakimś sposobem udałoby się Panu szarpnąć na serię S2233W, S2243W, zobaczyłby Pan co to znaczy dobry obraz. W sensie ogólnym, uniwersalnym-amatorskim, bez żadnego profesjonalnego szaleństwa.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
verul
Posty: 32
Rejestracja: 02 lipca 2012, 13:08 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 21:49 - pn

Nie przecze ze ludzie ktorzy takie monitry kupuja nie lubia zagrac w jakas gre. Ja tylko zauwazam fakt, ze wage odgrywa tu procentowy wskaznik wykorzystania monitora. Jezeli uzywa sie go glownie do rzeczy w ktorych nie bedzie sie mozna zachwycac naturalnymi kolorami (nie wiadomo jaki jest wzornik kolorystyczy gier) lub do filmow niekoniecznie z blue ray, a nawet niekoniecznie z dvd (zycie) to po protu kwestionuje sens wydawania wiekszej ilosci pieniedzy na monitor. Mowie o potrzebach jakie ja mam. Doskonale rozumiem potrzebe grafikow i fotografow. To nie podlega dyskusji, ale ja nie jestem ani grafikiem, ani fotografem. Dlatego na poczatku napisalem, ze wystarczy mi ze niebo bedzie niebieskie, a trawa zielona. Nie wglebiam sie w tysiace mozliwych odcieni. Wiem ze one istnieja, ale dopoki nie bede mial bezposrednieg porownania 1 monitora z 2 to mi to nie bedzie przeszkadzac. Zreszta nawet jakbym mial to w grach (a nie statycznych testowych obrazkach) i tak by to nie bylo pewnie zauwazalne wystarczajaco by placic 2, 3 lub 4 razy wiecej za monitor. Powtarzam: grafikow rozumiem, ale ja nim nie jestem.
Ja bym jedynie chcial by monitor chocby na matrycy TN mial w miare rowne podswietlenie (jak monitory o ktorych pisalem), mial przekatna i rozdzielczosc o jaka mi chodzi i... to tyle. Wyzej cenie dodatkowe 1500zl na koncie niz lepsze odwzorowanie kolorow.

Edycja:
Bylbym za Eizo o ktorym Pan pisal gdyby nie dwie rzeczy. Mozliwe smuzenie oraz 16x9. Przy czym 16x9 ma tu decydujace znaczenie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

02 lipca 2012, 22:02 - pn

verul pisze:Nie przecze ze ludzie ktorzy takie monitry kupuja nie lubia zagrac w jakas gre. Ja tylko zauwazam fakt, ze wage odgrywa tu procentowy wskaznik wykorzystania monitora. Jezeli uzywa sie go glownie do rzeczy w ktorych nie bedzie sie mozna zachwycac naturalnymi kolorami (nie wiadomo jaki jest wzornik kolorystyczy gier) lub do filmow niekoniecznie z blue ray, a nawet niekoniecznie z dvd (zycie) to po protu kwestionuje sens wydawania wiekszej ilosci pieniedzy na monitor.
Ależ nie chodzi wcale o wierność reprodukcji, zastosowania graficzne czy inne zawodowe. Mówimy o dobrych monitorach amatorskich. Obraz na monitorze dobrej jakości ma inną dynamikę, regulację, równomierność rozświetlenia. Jest bardziej naturalny, mniej inwazyjny dla oczu. Jest sporo ludzi którzy po zasmakowaniu jak wygląda normalny obraz, nie mogą patrzeć na masówkę. Ja się do nich zaliczam, więc opinia będzie zawsze zbaczała w stronę sprzętów lepszej klasy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
gorky
Posty: 186
Rejestracja: 27 marca 2010, 18:07 - sob

Re: Monitor do filmow i gier

03 lipca 2012, 08:54 - wt

verul pisze:Przy czym 16x9 ma tu decydujace znaczenie.
Zaryzykowałbym twierdzenie że w grach i filmach 16:9 sprawdzi się lepiej.
Poza tym monitor 16:9 o rozdzielczości 1920x1080 ma więcej pikseli w pionie niż 16:10 1680x1050 - to nie jest magiczna reguła że 16:10 jest zawsze lepsze do pracy z tekstem, chodzi własnie o rozdziczość pionową.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do filmow i gier

03 lipca 2012, 08:58 - wt

16x10 jest lepsze od 16x9 bo ekran jest wyższy. A jak wyższy to większy. Tak działa postrzeganie. Przy czym fajnie jest jeśli to idzie też w parze z wyższą rozdzielczością, czyli 1920x1200. Niestety nie takich ma dobrych monitorów w budżecie założonym przez twórcę wątku. Korporacyjnych DELLi U2412 które są ledwo lepsze od laptopów, nie liczę.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Monitory różne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68406
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu