Chciałbym poznać opinię o....

Baza podstawowych informacji o monitorach.
Regulamin forum
W niniejszym dziale znajdują się informacje użytkowe o praktycznie poznanych monitorach. Stworzone na podstawie zbadania, pomierzenia konkretnego modelu i w prawdziwych, długoterminowych testów użytkowych, nie sponsorowanych.

UWAGA: Ze względów porządkowych nie można zakładać tu nowych wątków. To jest łatwa do przeszukania lista modeli. Do dyskusji zapraszam w wątkach istniejących. Pytania dotyczące nowych recenzji proszę zadawać w wątku "Chciałbym poznać opinię o...".
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Chciałbym poznać opinię o....

29 kwietnia 2010, 17:03 - czw

kuri pisze:
Tom01 pisze:2180UX to inny monitor niż 2190UXi i do tego stary co niezbyt dobrze wróży trwałości ekranu. Jeśli ma Pan szansę go obejrzeć można się zastanawiać, choć z definicji nie popieram zwożenia złomu do naszego kraju.
dopiero co kupiłem PA241W i nie chce wyrzucać kolejnych kilku tysięcy na dodatkowy monitor, tak więc chodziło mi bardziej opini o monitorze a nie tym, czy warto czy nie warto kupić sprzęt używany. co do 2180ux to wiem że jest w stanie technicznym idealnym i dobrej cenie, więc pomyślałem że warto się zastanowić. Lepiej mieć lepszy z wyższej serii używany niż nowy TN którego nie warto kupować...
2180UX - podobnie 2190UXi - wyposażony jest w matrycę NEC SA-SFT, co stanowi dobry prognostyk. Panel można sprzętowo skalibrować SVII. Różnice to mniej precyzyjna 10-o bitowa LUT i brak elektronicznej kompensacji nierównomierności podświetlenia.
Dante_85
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwietnia 2010, 12:06 - czw

Re: Chciałbym poznać opinię o....

29 kwietnia 2010, 17:11 - czw

a co powiesz na ten teścik jak się można do niego odnieść jeżeli chodzi o U2711
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2711.htm
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Chciałbym poznać opinię o....

29 kwietnia 2010, 18:00 - czw

Dante_85 pisze:a co powiesz na ten teścik jak się można do niego odnieść jeżeli chodzi o U2711
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2711.htm
Testy są wykonywane za pomocą takich sobie urządzeń, oprogramowania i recenzentów więc generalnie trudno coś wywróżyć, ale generalnie jeśli chodzi o Delle, to - delikatnie mówiąc - nie są to monitory do zastosowań o krytycznym znaczeniu barwy :D
jupiajo
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 00:05 - pt

Re: Chciałbym poznać opinię o....

30 kwietnia 2010, 00:25 - pt

Witam, super forum, kompetentni ludzie..

Brakuje opinii o sławetnym 3090WQXI :mrgreen: Warto meczyć się z ustawieniami czy lepiej kupić PA241W (ewentualnie dwie sztuki). Krytyczne przeznaczenie to składanie reklam do tabloidu drukowanego w drukarni rzepy (udostępniają profil ICC), oraz spoty na telebim (ale tutaj hulaj dusza, piekła nie ma ;) )
pasikonik
Posty: 22
Rejestracja: 02 kwietnia 2010, 13:09 - pt

Re: Chciałbym poznać opinię o....

30 kwietnia 2010, 01:46 - pt

jupiajo pisze:Witam, super forum, kompetentni ludzie..

Brakuje opinii o sławetnym 3090WQXI :mrgreen: Warto meczyć się z ustawieniami czy lepiej kupić PA241W (ewentualnie dwie sztuki). Krytyczne przeznaczenie to składanie reklam do tabloidu drukowanego w drukarni rzepy (udostępniają profil ICC), oraz spoty na telebim (ale tutaj hulaj dusza, piekła nie ma ;) )
No właśnie, czytam sobie to forum i mam podobny dylemat: kupować 2 sztuki PA241W, czy poczekać na PA301W. Czy będzie jeszcze w tym roku? Miałem krótką przygodę z Dellem U2711 - porażka. Zero możliwości kalibracji, zbyt mała plamka męcząca oczy przy dłuższej pracy, a świelówki rozgrzewały się dość długo. Czy w serii PA jasność jest stabilizowana równie szybko po włączeniu urządzenia, jak w Eizo? (mam 4-letnie Eizo S2410W do porównania i pod tym względem jest rewelacyjne).

I jeszcze jedno pytanie, na które nie znalazłem tutaj odpowiedzi: czy monitor o szerokim gamucie (np. wspomniany PA241W) będzie zawsze wyświetlał pulpit w Windows w kolorach o wyraźnie zwiększonej saturacji? Dell U2711 ma taką cechę przy ustawieniu go w tryb Adobe RGB. Z kolei w trybie sRGB kolory były mocno przygaszone. Można co prawda zainstalować dostarczony przez producenta profil koloru w systemie. Niestety "widzi" go Photoshop, ale aplikacje typu przeglądarka www - już nie. Jak to pogodzić?
rott
Posty: 45
Rejestracja: 20 marca 2010, 10:51 - sob

Re: Chciałbym poznać opinię o....

01 maja 2010, 20:19 - sob

Tom01 pisze:
rott pisze:Czy zna Pan jakiś monitor który ma "przyzwoitą jakość obrazu" w stosunku do ceny którą mogę za niego zapłacić tj. 1300 zł i nie męczy oczu ?
Oczywiście, ale nie w rozmiarze 22"
Ok.
A zatem co w innym rozmiarze tyle, że panoramicznym* mógłby mi Pan polecić ?

*- gdyby nie było nic wartego polecenia w formacie panoramicznym, to proszę napisać co jest wartego polecenia w formacie nie-panoramicznym.

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Chciałbym poznać opinię o....

03 maja 2010, 11:43 - pn

rott pisze:A zatem co w innym rozmiarze tyle, że panoramicznym* mógłby mi Pan polecić ?

*- gdyby nie było nic wartego polecenia w formacie panoramicznym, to proszę napisać co jest wartego polecenia w formacie nie-panoramicznym.
EIZO S1721 - ok 1 tys zł. 17" format 5:4. Poza tym modelem nie ma nic innego.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Chciałbym poznać opinię o....

03 maja 2010, 20:15 - pn

jupiajo pisze:Brakuje opinii o sławetnym 3090WQXI :mrgreen: Warto meczyć się z ustawieniami czy lepiej kupić PA241W (ewentualnie dwie sztuki). Krytyczne przeznaczenie to składanie reklam do tabloidu drukowanego w drukarni rzepy (udostępniają profil ICC), oraz spoty na telebim (ale tutaj hulaj dusza, piekła nie ma ;) )
Prywatnie pracuję właśnie na wqrvixie i m.in. składam gazetki dla hipermarketów. W mojej opinii panel ten jest zdecydowanie wygodniejszy do tego typu zastosowań niż najcudniejsza nawet 24-ka, jego wielkość i rozdzielczość jest w sam raz i nawet 2x24" nie da nam tego, co 1600px na wysokość (wcześniej pracowałem 2x21").

W stosunku do PA nie ma on jednak tak szerokiego zakresu regulacji podświetlenia (ewidentnie wygląda na to, że jego głównym przeznaczeniem była praca w charakterze wyświetlacza softproofingowego @160cd/m^2), świetnej równomierności, oraz cech wynikających z zastosowania 14(16)-o bitowego 3D LUT i kilku innych drobnostek.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Chciałbym poznać opinię o....

03 maja 2010, 20:25 - pn

pasikonik pisze:No właśnie, czytam sobie to forum i mam podobny dylemat: kupować 2 sztuki PA241W, czy poczekać na PA301W. Czy będzie jeszcze w tym roku? Miałem krótką przygodę z Dellem U2711 - porażka. Zero możliwości kalibracji, zbyt mała plamka męcząca oczy przy dłuższej pracy, a świelówki rozgrzewały się dość długo. Czy w serii PA jasność jest stabilizowana równie szybko po włączeniu urządzenia, jak w Eizo? (mam 4-letnie Eizo S2410W do porównania i pod tym względem jest rewelacyjne).

I jeszcze jedno pytanie, na które nie znalazłem tutaj odpowiedzi: czy monitor o szerokim gamucie (np. wspomniany PA241W) będzie zawsze wyświetlał pulpit w Windows w kolorach o wyraźnie zwiększonej saturacji? Dell U2711 ma taką cechę przy ustawieniu go w tryb Adobe RGB. Z kolei w trybie sRGB kolory były mocno przygaszone. Można co prawda zainstalować dostarczony przez producenta profil koloru w systemie. Niestety "widzi" go Photoshop, ale aplikacje typu przeglądarka www - już nie. Jak to pogodzić?
Nie posiadam dokładnych informacji nt. technik stabilizacji pracy CCFL w panelach NEC, ale wizualnie nie dostrzegam związanych z tym problemów. Plamka w 30-tce jest odrobinkę większa niż w 27, ale ogólnie rzecz biorąc jest raczej mała, więc jeśli są problemy ze wzrokiem to może jednak 24-ka jest lepszym wyjściem.

Wściekłe barwy GUI na monitorach szerokogamutowych wynikają z faktu, że elementy GUI były projektowane z myślą o wyświetlaczach ~sRGB. Problem ten załatwiony został bodaj w W7 i OSX Snow Leo, gdzie barwy GUI są dostosowane do przestrzeni barwnej wyświetlacza. Jeśli chodzi o przeglądarki internetowe, należy stosować coś z CMM, np. FireFox czy Safari - IE nie posiada takowego modułu, więc na szerokogamutowcu kolory "dają po oczach".
Oczywiscie - PA dzięki swym precyzyjnym 3D LUT potrafią też wiernie symulować monitor sRGB, więc do pracy w aplikacjach pozbawionych CMM można przekalibrować monitor zmniejszając jego gamut jednym kliknięciem myszy w Multiprofilerze.
rott
Posty: 45
Rejestracja: 20 marca 2010, 10:51 - sob

Re: Chciałbym poznać opinię o....

04 maja 2010, 19:06 - wt

Dziękuję za powyższą radę.

Niestety 17' calowy monitor nie zaspakaja moich oczekiwań i w konsekwencji nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie; skoro Pan stwierdził, że:
Tom01 pisze: Najtańszy uniwersalny monitor dobrej jakości zaczyna się od około 1700 zł. Mam na myśli NEC P221W. Sporo lepsze EIZO S2233W w tym samym rozmiarze to już wydatek rzędu 2100 zł.
to czy nie byłby zasadne rozważenie przez mnie kupna małego telewizora LCD zamiast monitora do komputera ?

W powyżej wymienionych cenach można mały telewizor LCD kupić a ponadto niektórzy zamiast monitora używają właśnie telewizora lcd i chwalą sobie takie rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 19:19 - wt przez rott, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Chciałbym poznać opinię o....

04 maja 2010, 19:17 - wt

rott pisze:to czy nie byłby zasadne rozważenie przez mnie kupna małego telewizora LCD zamiast monitora do komputera ?
W powyżej wymienionych cenach można mały telewizor LCD kupić a ponadto niektórzy zamiast monitora używają właśnie telewizora lcd i chwalą sobie takie rozwiązanie.
Nie mam pojęcia kto może takie rozwiązanie chwalić. Telewizor nie nadaje się na monitor i odwrotnie. Owe urządzenia nie mają ze sobą nic wspólnego poza obecnością ekranu. Inna jest zasada działania. Można zmusić monitor do bycia telewizorem przez konwersję sygnału scankonwerterem, ale telewizora zmusić aby był monitorem się nie da. Trzeba byłoby wywalić z niego wszystkie bebechy i włożyć nowe zostawiając tylko matrycę. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
rott
Posty: 45
Rejestracja: 20 marca 2010, 10:51 - sob

Re: Chciałbym poznać opinię o....

04 maja 2010, 19:22 - wt

No, ja spotkałem się z takim rozwiązaniem kilkukrotnie więc pomyślałem, że zapytam :)
Dziękuję za informacje.

PS

A co się stało właściwie ze "starym forum MVA" ?
Pytam, bo zauważyłem, że chyba buduje Pan od początku stare, dobre, poczytne forum MVA ...
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Chciałbym poznać opinię o....

04 maja 2010, 19:27 - wt

rott pisze:No, ja spotkałem się z takim rozwiązaniem kilkukrotnie, więc pomyślałem, że zapytam:)
Dziękuję za informacje.
Ludzie nie takie rzeczy kombinują. :)
Podłączałem wielokrotnie rozmaite układy różnorakich ekranów, włącznie z telewizorami i odradzam kategorycznie. Telewizor podłączony do komputera nadaje się świetnie np do rodzinnej prezentacji zdjęć albo pogrania, ale to koniec możliwości.
rott pisze:A co się stało właściwie ze "starym forum MVA" ?
http://mva.pl/viewtopic.php?f=2&t=4
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Zico
Posty: 6
Rejestracja: 16 lipca 2010, 10:02 - pt

Re: Chciałbym poznać opinię o....

16 lipca 2010, 10:39 - pt

Witam,
Na początek powiem, że jestem nowy. Czytałem trochę o matrycach i ogólnie o monitorach trochę tutaj trochę tam. Planuje zakupić monitor cena na razie nie jest ustalona ale raczej coś do 2.000 zł bo na więcej to mnie nie stać. Nie czytałem całego tego tematu ale mniej więcej się orientuje.
Poszukuje monitora wielozadaniowego ponieważ będzie do pracy jak i do domu więc TN odpada na wejściu. Już precyzuję o co mi chodzi. Jestem informatykiem, potrzebuje ekran 22-24" o wysokiej rozdzielczości, zarówno do pisania aplikacji (tekst - czyli niezbyt wymagający) ale również do obróbki grafiki ( layout, zdjęcia). Wysoka rozdzielczość jest przydatna pod wieloma aspektami ale podam trywialną np żeby wygodnie się pracowało z wieloma aplikacjami w tle i mieć więcej miejsca na stertę ikon, Nie wiem czy wybrać stosunek 16:9 czy 16:10 ale raczej te drugie. Do pisania wcale nie jest wymagane bardzo dobre odzwierciedlenie kolorów natomiast w obróbce już raczej tak. Powiem tak nie potrzebuje aż tak dobrego s-ips możliwe że wystarczyłby dobry PVA, ponieważ nie drukuję utworzonych graficznych elementów (wizytówek itp). Odnośnie zastosowania domowego to tylko odnośnie filmów czyli czas reakcji powinien być w miarę dobry ale naszczeście to już nie jest barierą. Nie podoba mi się mianowicie odświeżanie w tych matrycach potrzebuję coś co pozwoli się mniej męczyć (co prawda jaskrawość też ma wpływ na meczenie ludzkiego oka) bo naprawdę bardzo dużo przesiaduje przed ekranem.
Jak widać potrzebuje coś co jest w miarę uniwersalne (ustawialne - menu) i w miarę dobre. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc gdyby ktoś rozważył mój problem żebym nie musiał rezygnować z tego co potrzebuję. Dziękuje z góry też za podanie odpowiednich modeli. Może radzicie żeby jeszcze poczekać z parę miesięcy na coś lepszego?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Chciałbym poznać opinię o....

16 lipca 2010, 10:57 - pt

Zico pisze:coś do 2.000 zł (...) Poszukuje monitora wielozadaniowego (...) ekran 22-24" o wysokiej rozdzielczości, zarówno do pisania aplikacji (tekst - czyli niezbyt wymagający) ale również do obróbki grafiki ( layout, zdjęcia). Wysoka rozdzielczość jest przydatna pod wieloma aspektami ale podam trywialną np żeby wygodnie się pracowało z wieloma aplikacjami w tle i mieć więcej miejsca na stertę ikon
Wysokiej rozdzielczości czyli jak podejrzewam 1920x1080 lub 1920x1200? Jeśli tak to okolicach tej ceny są godne rozważenia:

24" 1920x1200 DELL U2410
24" 1920x1200 HP LP2465w/LP2475w
23" 1920x1080 EIZO EV2333W
22" 1920x1200 EIZO S2243W

Modele DELL, HP i EIZO EV reprezentują klasę tzw. korporacyjną. Skonstruowane są do pracy w biurach, dają komfortowy obraz przy pracy w dzień w jasno oświetlonych wnętrzach. Przeznaczone są do aplikacji ogólno-biurowych więc reprodukcja koloru nie jest priorytetem. Są natomiast duże. Ostatni wymieniony model EIZO S2243W jest najmniejszy ale najbardziej uniwersalny z całej stawki. Więcej na temat tego monitora jest wyżej w tym wątku a moja opinia o nim jest zamieszczona tu: http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=30
Zico pisze:Nie wiem czy wybrać stosunek 16:9 czy 16:10 ale raczej te drugie.
Fizjologia postrzegania wielkości jest związana z wysokością. Nigdy nie powiemy "duże" o czymś co jest niskie a szerokie. Z tego względu wizualnie większe są monitory 16x10 niż 16x9 przy tej samej lub zbliżonej przekątnej. Ponadto 16x9 jest formatem bardziej "telewizyjnym" niż komputerowym gdzie cenny jest każdy kawałek pulpitu.
Zico pisze:Nie podoba mi się mianowicie odświeżanie w tych matrycach potrzebuję coś co pozwoli się mniej męczyć
Parametr odświeżania nie ma żadnego znaczenia na LCD. Obraz jest wyświetlany stale. Polecam: https://monitory.mastiff.pl/faq.php?ID=26
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Zico
Posty: 6
Rejestracja: 16 lipca 2010, 10:02 - pt

Re: Chciałbym poznać opinię o....

16 lipca 2010, 11:30 - pt

Tom01 pisze: 24" 1920x1200 DELL U2410
24" 1920x1200 HP LP2465w/LP2475w
23" 1920x1080 EIZO EV2333W
22" 1920x1200 EIZO S2243W

Modele DELL, HP i EIZO EV reprezentują klasę tzw. korporacyjną. Skonstruowane są do pracy w biurach, dają komfortowy obraz przy pracy w dzień w jasno oświetlonych wnętrzach. Przeznaczone są do aplikacji ogólno-biurowych więc reprodukcja koloru nie jest priorytetem. Są natomiast duże. Ostatni wymieniony model EIZO S2243W jest najmniejszy ale najbardziej uniwersalny z całej stawki. Więcej na temat tego monitora jest wyżej w tym wątku a moja opinia o nim jest zamieszczona tu: http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=30
Edit.
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz. EIZO S2243W jest bardzo dobrym wskazaniem innych poprzednich jeszcze nie przejrzałem. Cena tylko nie jest niska, no ale cóż coś za coś jak to się mówi :). Jednak nie bede w stanie wyłożyć tyle za ekran, bo dochodzi wydatek z nowym hardware'em. Bede się musiał rozejrzeć za czymś w granicach 1200 zł :(
Pozdrawiam Zico
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Chciałbym poznać opinię o....

16 lipca 2010, 13:13 - pt

Zico pisze:bo dochodzi wydatek z nowym hardware'em. Bede się musiał rozejrzeć za czymś w granicach 1200 zł :(
Proszę to poważnie przemyśleć. Ekran jest jednym z elementów stanowiska komputerowego z którym mamy bezpośredni kontakt i bardzo mocno on rzutuje na jakość pracy. Tym bardziej że wspomniał Pan o długim przesiadywaniu. Z własnego doświadczenia Panu powiem, a moja praca to od 20 lat przede wszystkim siedzenie przed ekranem, bagatelizowanie roli monitora, jest grubą lekkomyślnością. Gigahertze i terabajty nie popsują Panu oczu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Zico
Posty: 6
Rejestracja: 16 lipca 2010, 10:02 - pt

Re: Chciałbym poznać opinię o....

16 lipca 2010, 14:36 - pt

Tom01 pisze: Proszę to poważnie przemyśleć. Ekran jest jednym z elementów stanowiska komputerowego z którym mamy bezpośredni kontakt i bardzo mocno on rzutuje na jakość pracy. Tym bardziej że wspomniał Pan o długim przesiadywaniu. Z własnego doświadczenia Panu powiem, a moja praca to od 20 lat przede wszystkim siedzenie przed ekranem, bagatelizowanie roli monitora, jest grubą lekkomyślnością. Gigahertze i terabajty nie popsują Panu oczu.
Zgadzam się z Panem w 100%, ale kupując drogi sprzęt bo 2.000 na monitor to drogi sprzęt chcę mieć pewność że nie wyjdzie coś za 2.500 deklasujące aktualnie zakupiony przeze mnie ekran. Nie chcę ukrywać że się waham ale czy ekrany Oledowe (w wkrótce mogą być na tyle dobre że kupno tego będzie nie opłacalne). Widziałem jak taki ekran prezentuje się na ZuneHD. Co Pan sądzi na ten temat?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Chciałbym poznać opinię o....

16 lipca 2010, 17:09 - pt

Zico pisze:Zgadzam się z Panem w 100%, ale kupując drogi sprzęt bo 2.000 na monitor to drogi sprzęt chcę mieć pewność że nie wyjdzie coś za 2.500 deklasujące aktualnie zakupiony przeze mnie ekran. Nie chcę ukrywać że się waham ale czy ekrany Oledowe (w wkrótce mogą być na tyle dobre że kupno tego będzie nie opłacalne). Widziałem jak taki ekran prezentuje się na ZuneHD. Co Pan sądzi na ten temat?
Rewolucji w tej branży się nie spodziewam. Oczywiście co jakiś czas pojawiają się rozmaite super-hiper-bomba-łał koncepcje, ale od poziomu sensacji popularno-naukowej do produkcji masowej daleka droga. Obecne dobrej klasy LCD są znakomite, produkcja opanowana i przynosi zyski. Skoro OLED czy inne super są takie super to dlaczego ich nie ma? Proszę pamiętać, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nikt kto właśnie wydał miliony na technologię produkcji LCD nie będzie ochoczo wydawał kolejnych na coś nowego. Eksploatuje się posiadaną technologię do oporu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dejot
Posty: 6
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 21:51 - pt

Re: Chciałbym poznać opinię o....

13 sierpnia 2010, 22:00 - pt

Witam,
Proszę o opinię na temat monitora Eizo S1932, czy pomijając kwestię rozmiaru matrycy i rozdzielczości będzie on lepszy od NEC p221w do zastosowań fotograficznych (amatorskich) czy może jednak nie ??

Pozdrawiam.
d.

Wróć do „Krótkie recenzje monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68406
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu