Monitor do CAD w miarę uniwersalny

Monitory do projektowania, wizualizacji i prezentacji, plotery, LFP.
cz
czuk

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

29 lipca 2015, 17:19 - śr

Przestajesz być czujny :) Tom01 jest neutralny ze wskazaniem na Eizo :)Co wybierzesz z tych dwóch powinieneś być zadowolony.
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2015, 17:22 - śr przez czuk, łącznie zmieniany 1 raz.
davidpl
Posty: 18
Rejestracja: 12 lipca 2015, 13:34 - ndz

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

29 lipca 2015, 17:22 - śr

Jak to przestaje być czujny? :D coraz mniej rozumiem, chyba mózg mi wyparował od pracy dzisiejszej ;)
cz
czuk

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

29 lipca 2015, 17:24 - śr

czuk pisze:Co wybierzesz z tych dwóch powinieneś być zadowolony.
:)
davidpl
Posty: 18
Rejestracja: 12 lipca 2015, 13:34 - ndz

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

29 lipca 2015, 17:26 - śr

Zedytowałeś jak pisałem odpowiedź :) zapewne będę, ale czy jeden z nich jest jakoś dość znacząco lepszy od drugiego?
cz
czuk

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

29 lipca 2015, 17:34 - śr

Nie .Mi bardziej pasuje Nec bo Nec już wcześniej miałem,sam siedzę przed Crt i czekam na tego nowego nec 275 uhd,bo mój stary nec padł,wcale nie oznacza to,że obraz z nec będzie ci bardziej pasował.
davidpl
Posty: 18
Rejestracja: 12 lipca 2015, 13:34 - ndz

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

30 lipca 2015, 12:35 - czw

widziałem na yt filmiki, to eizo wydaje się mieć lepsze kąty, mniej prześwituje matryca i lepsza czerń niż ea274wmi. Jest tak w rzeczywistości?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

30 lipca 2015, 20:49 - czw

EV2736W ? Oba się mienią tak samo..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

01 sierpnia 2015, 22:14 - sob

NocnyJastrzab pisze:EV2736W ? Oba się mienią tak samo..
Niekoniecznie, zdarzały się EV2736W z matrycą z OCF.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
groch2900
Posty: 13
Rejestracja: 16 lipca 2012, 20:55 - pn

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

04 sierpnia 2015, 00:40 - wt

davidpl pisze:Witam

To mój pierwszy post na forum. Stojęm jak wielu forumowiczów, przed dylematem kupna monitora... Aktualnie pracuję na laptopie HP zbook 17, z matrycą fhd. Szukam monitora, 24-27 cali, na którym będzie się wygodnie pracowało w CADzie ale też będzie się na nim w miarę przyjemnie oglądało film, czy grało. Jestem otwarty na propozycje, zależy mi na sprzęcie przy którym nie będą mi się oczy jakoś męczyły. Kolor nie ma tutaj jakiegoś ogromnego znaczenia, bardziej rozdzielczość i cena. :)
Jeżeli masz na myśli Autocada to proponuję przemyśleć podstawową kwestię:
Czy na 17" fhd pracowało Ci się wygodnie i komfortowo. Autocad ma to do siebie, że w modelu wyświetla linie o grubości jednego piksela. Przy dużym zagęszczeniu pikseli obraz może być nieczytelny/zbyt ostry/męczący w czasie/ przy standardowej odległości oczu od monitora. Standard to dla mnie taka odległość, że nie nachylam się do monitora w pozycji na dłuższą metę kompletnie nieergonomicznej i niewygodnej, jest to kwestia indywidualna dla każdego, zależnie od wzrostu, wzroku, organizacji stanowiska pracy.
Jeżeli pracowało ci się wygodnie na 17" fhd to nie szukaj niczego o większym zagęszczeniu piksela. Jeżeli jednak oceniasz komfort pracy na wspomnianym zagęszczeniu negatywnie to może poszukaj czegoś o mniejszym piksela zagęszczeniu .
No i jeszcze jest kwestia zupełnie indywidualna : czy preferujesz pracę na laptopie . Ja owszem. Siłą rzeczy laptop organizuje stanowisko pracy. Z monitorami jest różnie, zwłaszcza z tymi nie dość wielkimi , po których biegasz wzrokiem i chyłkiem, chcąc nie chcąc dostrzegasz różne rozpraszające rzeczy , które dzieją się w zasięgu wzroku za monitorem. Zależy od otoczenia w jakim pracujesz. Akurat wtedy spory ekran robi , na plus, dosłownie - za ekran.
davidpl
Posty: 18
Rejestracja: 12 lipca 2015, 13:34 - ndz

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

04 sierpnia 2015, 14:43 - wt

Autocad jest wg mnie najgorszym programem CADowskim i to trochę przykre, że jak ktoś mówi o projektowaniu na kompie, to 90% ludzi myśli, że mówi się o pracy w autocadzie. Korzystam z Solid Edge/NX. zależy mi głównie na ergonomii i poprawności wyświetlanego obrazu. Chcę 27 cali, 1440p bo:
-większa przestrzeń robocza
-wygodny do oglądania filmów
-monitor zewnętrzny zapewni lepszą ergonomię pracy niż laptopowy
-robienie projektu na zajęcia, czy nawet jakichś tutoriali łatwiejsze jest na dwóch monitorach

Chciałbym aby matryca nie miała przecieków podświetlenia, była w miarę równa, odwzorowanie koloru nie musi być idealne (zbookowy screen mi wystarcza, hp zr2440 itp. na których pracuję w biurze mnie satysfakcjonują jeśli chodzi o ergonomie, wyświetlane kolory, ale nie wiem jak jest z czernią- (filmy).)

EDIT: matko i córko... że też nie zauważyłem tego byka z pierwszego postu... zamiast stojęm powinno być oczywiście stoję (chyba palec mi się omsknął ze spacji)
groch2900
Posty: 13
Rejestracja: 16 lipca 2012, 20:55 - pn

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

05 sierpnia 2015, 21:40 - śr

davidpl pisze:Autocad jest wg mnie najgorszym programem CADowskim i to trochę przykre, że jak ktoś mówi o projektowaniu na kompie, to 90% ludzi myśli, że mówi się o pracy w autocadzie. Korzystam z Solid Edge/NX. zależy mi głównie na ergonomii i poprawności wyświetlanego obrazu. Chcę 27 cali, 1440p bo:
-większa przestrzeń robocza
-wygodny do oglądania filmów
-monitor zewnętrzny zapewni lepszą ergonomię pracy niż laptopowy
-robienie projektu na zajęcia, czy nawet jakichś tutoriali łatwiejsze jest na dwóch monitorach

Chciałbym aby matryca nie miała przecieków podświetlenia, była w miarę równa, odwzorowanie koloru nie musi być idealne (zbookowy screen mi wystarcza, hp zr2440 itp. na których pracuję w biurze mnie satysfakcjonują jeśli chodzi o ergonomie, wyświetlane kolory, ale nie wiem jak jest z czernią- (filmy).)

EDIT: matko i córko... że też nie zauważyłem tego byka z pierwszego postu... zamiast stojęm powinno być oczywiście stoję (chyba palec mi się omsknął ze spacji)
Programów CAD jest sporo zaś AutoCad , i pochodne Autodesku, najsłynniejszy, dlatego bez sprecyzowania na czym pracujesz odpisałem tak, jak odpisałem. W branży budowlanej (przynajmniej w PL) dwg króluje bo jest formatem , że tak powiem, międzybranżowym. Choć faktycznie jest to program sięgający korzeniami lat 80 i filozofia tego programu jest równie archaiczna.
Czegokolwiek nie wybierzesz , z mojegu punktu widzenia, i tak najważniejsza jest ergonomia stanowiska pracy. Dobry, solidny i dopasowany do wzrostu mebel to podstawa, zwłaszcza przy monitorach dużych z mało stabilną podstawką. Aby nie było tak, że jak zaczynasz działać na klawiaturze to monitor ci się przed oczami trzęsie. Wygodny fotel z możliwością blokady odchyłu (oczywiście odchył pleców i siedziska zsynchronizowany) w dowolnej pozycji, tapicerka oddychająca. Temat długi. Ergonomia jest najważniejsza , jeżeli nie będziesz miał komfortu pracy to i najlepszy monitor nie pomoże.
Pozdrawiam i powodzenia.
davidpl
Posty: 18
Rejestracja: 12 lipca 2015, 13:34 - ndz

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

07 sierpnia 2015, 19:27 - pt

Dziękuję za wszystkie rady.
Wybór padł na NEC EA274WMi i jest już u mnie. prezentuje się świetnie, stabilna podstawka robi swoje. Daje bardzo fajny obraz, nie ma ziarnistości jak na matrycy z zbooka 17. Smużenia nie zauważyłem, nie miga. Ekran bajka, polecam ze swojej strony :) Czerń jest bardzo spoko, spodziewałem się, że będzie gorzej. Filmy ogląda się na nim całkiem dobrze. Monitor spełnia wszystkie wymagania jakie mu postawiłem. Kalibrować go raczej nie będę, bo mężczyźni i tak podobno rozpoznają tylko 16 kolorów ;)
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

07 sierpnia 2015, 20:24 - pt

davidpl pisze:Kalibrować go raczej nie będę, bo mężczyźni i tak podobno rozpoznają tylko 16 kolorów ;)
Hehe.
Jak już to nie potrafią ich nazywać :) Rozróżnianie nie jest kwestią płci.
davidpl
Posty: 18
Rejestracja: 12 lipca 2015, 13:34 - ndz

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

07 sierpnia 2015, 20:59 - pt

Żartowałem oczywiście ;) ale monitor świetny :D więcej od obrazu nie wymagam
cz
czuk

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

08 sierpnia 2015, 09:26 - sob

davidpl pisze: EDIT: matko i córko... że też nie zauważyłem tego byka z pierwszego postu... zamiast stojęm powinno być oczywiście stoję (chyba palec mi się omsknął ze spacji)
Nie wiem czy się nacieszysz tym monitorem,w tej sprawie tża powołać sejmową komisję śledczą,ja bende wnioskował o najwyższy wymiar kary....lepiej się trzeba było nie przyznawać..
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

08 sierpnia 2015, 10:33 - sob

davidpl pisze:matko i córko... że też nie zauważyłem tego byka z pierwszego postu... zamiast stojęm
czuk pisze:w tej sprawie tża powołać sejmową komisję
:)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

08 sierpnia 2015, 11:07 - sob

To było specjalnie ;)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

08 sierpnia 2015, 14:32 - sob

GrzesiekR pisze:
davidpl pisze:Kalibrować go raczej nie będę, bo mężczyźni i tak podobno rozpoznają tylko 16 kolorów ;)
Hehe.
Jak już to nie potrafią ich nazywać :) Rozróżnianie nie jest kwestią płci.
Z tego co wiem nie jest to prawdą i kobiety widzą nieco więcej kolorów. Podobno uzasadnienie jest takie, że w zamierzchłych czasach wybierały pożywienie, owoce itp. Dokładna ocena koloru pozwalała np. ocenić, czy jest dojrzały. Mężczyźni mają za to np. lepszy zmysł przestrzenny (orientację), przydatny np. przy polowaniu na mamuta. ;)

http://www.swiatnauki.pl/8,473.html
davidpl
Posty: 18
Rejestracja: 12 lipca 2015, 13:34 - ndz

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

08 sierpnia 2015, 17:00 - sob

Dlatego jak robie coś w NXie albo Solid Edge'u to ja projektuje wszystko, a potem pozwalam czasem jakiejś dziewczynie na zmianę koloru brył z defaultowego na jakiś inny :DDD
cz
czuk

Re: Monitor do CAD w miarę uniwersalny

09 sierpnia 2015, 12:16 - ndz

max pisze: Z tego co wiem nie jest to prawdą i kobiety widzą nieco więcej kolorów. Podobno uzasadnienie jest takie, że w zamierzchłych czasach wybierały pożywienie, owoce itp. Dokładna ocena koloru pozwalała np. ocenić, czy jest dojrzały. Mężczyźni mają za to np. lepszy zmysł przestrzenny (orientację), przydatny np. przy polowaniu na mamuta. ;)

http://www.swiatnauki.pl/8,473.html
To się też sprawdza przy jeżdzie samochodem ;)

Wróć do „Projektowanie CAD, środowiska CAM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu