Prośba o pomoc w doborze monitora do 2000zł

Monitory do projektowania, wizualizacji i prezentacji, plotery, LFP.
dead_avis
Posty: 5
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 11:11 - pn

Prośba o pomoc w doborze monitora do 2000zł

30 grudnia 2015, 08:33 - śr

Witam

Lista ewentualnych kandydatów :
NEC EA244WMi ~1500 zł
EIZO EV2436W ~1500 zł
EIZO EV2455 ~1850 zł
DELL U2413H ~1600 zł
HP Z24N ~1600 zł

Potrzebuję monitora głównie do CAD 2d i do projektowania wnętrz łazienek. Do tych zadań jak wiemy super odwzorowanie kolorów nie jest potrzebne.
Amatorsko też czasami poprawiam zdjęcia ( tu by się idealne kolory przydały ). Praktycznie nie gram anie nie oglądam na monitorze filmów.
Chciałbym żeby był w miarę równo podświetlony, fajanie by było gdyby był wstanie wyprodukować w miarę czerń (choć wiem że to może być nie w tej cenie ).
Koniecznie rozdzielczość 1920x1200

Co do NECa to obawiam się tego migotania o którym niektórzy piszą ( choć może zostało już wyeliminowane w nowych egzemplarzach ).
Eizo EV2455 - myślałem na początku że to idealny wybór ale po lekturze forum mam wątpliwości czy monitor nie jest porostu drogi...
Della wpisałem bo jest na liście polecanych na forum, choć myślałem że Forum dozwala tylko monitory NEC i Eizo ;-)
HP wymieniłem bo jakoś tak mi wpadł w oko, niestety nigdzie na necie nie można doszukać się szczegółowych informacji odnoście jego bebechów.

Proszę o doradzenie może czegoś innego w kwocie do 2000zł - więcej nie mogę dać bo mi świeżo upieczona żona łeb odstrzeli :? :oops: .
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora do 2000zł

30 grudnia 2015, 09:15 - śr

EV2455 wcale nie jest taki drogi, jak Ci się wydaje. Trzeba wziąć pod uwagę jakość EIZO, własną linię i myśl technologiczną, dobrą gwarancję i dosyć uniwersalne parametry do prac domowo-biurowych. Inne monitory są tańsze, bo mają uboższą konstrukcję i wiele części jest bardziej powszechnie dostępną (przez co poziom "masówek" jest często zbliżony = kiepski/słaby).
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
dead_avis
Posty: 5
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 11:11 - pn

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora do 2000zł

30 grudnia 2015, 09:24 - śr

Gdyby był za drogi to bym go tu nie wpisał. Ktoś może widział te wszystkie monitory i ma wyrobione zdanie o nich.

Dobieram wiele rzeczy z elektroniki dla rodziny, znajomych i do pracy.
Generalnie to to jest teraz jakiś horror i nie tylko chodzi tu o monitory.
Głośniki, aparaty... wszystko co producent może napisać co innego na opakowaniu a co innego dostaniesz.
A wybieranie, podejmowanie decyzji o tym co ma być kupione, przypomina wybór tego co
byś miał zjeść z nowych nieznanych Ci potraw ale tylko po tym jak różni ludzie opowiedzieli by Ci o tym jak to smakuje.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora do 2000zł

30 grudnia 2015, 09:29 - śr

NO niestety nie ma lekko. W wielu przypadkach trzeba mocno dręczyć internet, aby się coś dowiedzieć. Wybór ostateczny bywa też często już bardziej na "czuja".
W każdym razie rozwaga jest zawsze wskazana.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
dead_avis
Posty: 5
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 11:11 - pn

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora do 2000zł

30 grudnia 2015, 09:45 - śr

Najgorsze jest to że nawet testom niemożna często wierzyć.
Jak np. tu na forum prad.de często jest wskazywane jako źródło ciemnoty.

Generalnie teraz jak się poczyta to i na końcu jest "bęben maszyny losującej jest pusty,
następuje zwolnienie blokady " no koniec końców mamy loterię, z ograniczoną ilością kuleczek (monitorów).

Ale co by się nie oddawać w ślepe władanie losowi, liczę że ktoś pomoże ograniczyć ilość kuleczek ;-)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora do 2000zł

30 grudnia 2015, 10:45 - śr

dead_avis pisze:Ale co by się nie oddawać w ślepe władanie losowi, liczę że ktoś pomoże ograniczyć ilość kuleczek ;-)
Zakup EIZO jest w dużej mierze pewniakiem. Firma jest wyspecjalizowana wyłącznie w produkcji monitorów i robi to od kilkudziesięciu lat, ciągle będąc na topie. Na chłopski rozum - coś musi być na rzeczy. na reklamie nie da się jechać tyle lat. Największą wartością jest fakt, że dokładnie wiadomo co dostaniemy za jakie pieniądze. Tanie modele serii EV to nie jest oczywiście ósmy cud swiata, wszak to prawie najtańsza linia. Jednak i tak są dużo lepsze od korporacyjnych DELLi / HP o masówce nie wspominając. NEC EA244WMi jest bezpośrednim konkurentem "wychodzącego" już modelu EV2436W, przy czym ma wadliwie skonstruowane podświetlenie, skutkujące możliwym lekkim efektem stroboskopowym na dużych, jednobarwnych powierzchniach. W Pana zastosowaniu jest to dyskwalifikacja.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dead_avis
Posty: 5
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 11:11 - pn

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora do 2000zł

30 grudnia 2015, 10:54 - śr

Czyli wychodzi że zostają tylko te modele Eizo. Sam w pracy siedzę przed monitorem Eizo FS2331 ( no musiał być taki ze względu na koszta).
Wiem że to żaden cud ale uważam że za tą kasę jaką dał szef za niego w momencie zakupu przeszło 2 lata temu myślę że był to dobry zakup.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora do 2000zł

30 grudnia 2015, 11:03 - śr

Może nie "zostają tylko modele EIZO", co za określoną kwotę dają akceptowalny współczynnik jakości. W przedziale do 2 tys zł nie ma lepszych monitorów 24" 16x10 nadających się do CAD.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dead_avis
Posty: 5
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 11:11 - pn

Re: Prośba o pomoc w doborze monitora do 2000zł

30 grudnia 2015, 11:32 - śr

No to chyba zdecyduję się na Eizo EV2455, mam nadzieję że od okazjonalnego posiedzenia w PS i sporadycznego pogrania oczu mi nie połamie.
Chyba zamówię je w tym sklepie co Pan pracuje bo widziałem ze szary jest za 1799zł a to dobra cena jest.

Wróć do „Projektowanie CAD, środowiska CAM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu