Monitor ~ 1200 zł

Monitory do projektowania, wizualizacji i prezentacji, plotery, LFP.
Loque
Posty: 3
Rejestracja: 07 sierpnia 2012, 23:54 - wt

Monitor ~ 1200 zł

08 sierpnia 2012, 00:22 - śr

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Na wstępie chciałbym wyrazić swoje uznanie dla wartości merytorycznej tego forum, co skłoniło mnie do zarejestrowania się i przedstawienia mojego tematu. Ale do rzeczy...

Poszukuje monitora w okolicach 1000-1200 zł, przy czym jestem gotów rozważyć dołożenie jakiejś kwoty, jeśli różnica w jakości będzie tego warta. Do tej pory pracowałem na Samsungu 173P+ na matrycy S-PVA, który stanowi dla mnie pewne odniesienie i muszę powiedzieć, że jestem niesamowicie zadowolony - poza drobnym smużeniem w szybkich grach monitor jest dla mnie idealny (kąty, kolory itp.) i szczerze powiedziawszy rzadko spotykałem monitory, które dawały taki obraz - ale to moje subiektywne zdanie.

Z racji tego, że na monitorze zacząłem dużo pracować (aplikacje biurowe, internet), pojawiła się potrzeba kupna czegoś większego. Poza pracą chciałbym, aby monitor służył mi też do rozrywki - głównie gier komputerowych (RTS, RPG, FPS) i czasem filmów. No i właśnie - jestem całkowicie zagubiony w nowoczesnych produktach, a moja wiedza nt. monitorów jest sprzed ładnych 5ciu lat. Dlatego zwracam się do Was o pomoc w wyborze najbardziej sensownego rozwiązania.

Od monitora oczekuje:
1. Najważniejsze: ma być lepszy niż mój Samsung 173P+ w ogólnym znaczeniu: jakość obrazu, czasy reakcji
2. Przekątna co najmniej 22"
3. Bezawaryjność/seriws
3. HDMI (chyba że zostanie to uznane za zbędne jak w przypadku niektórych produktów DELL wg forumowiczów z innych portali)
4. mile widziana regulacja wysokości i USB

Chciałem jeszcze dodać, że jestem nieco uprzedzony do wynalazków ( choć może niesłusznie, więc proszę mnie poprawić) typu Benq, AOC, ASUS (chyba z monitorami to nie mają wiele wspólnego). Nie jestem też przekonany do DELLa, HP, ale widziałem, że chyba się dużo zmieniło od 2007 kiedy to kupowałem swój monitor więc w zasadzie jestem otwarty na każdą propozycję.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor ~ 1200 zł

08 sierpnia 2012, 10:32 - śr

Witam i dziękuję w imieniu forum za miłe słowa.

Samsung 173P+ to była niezła konstrukcja. Dobry panel, normalne 8-bitowe sterowanie. Niektórzy porównywali go nawet do 3x droższego EIZO L568/768. Niestety obecnie, w klasie do której należy Pański Samsung, trwa ogromna pogoń za atrakcyjnością obrazu, ale niekoniecznie w dobrym znaczeniu tego słowa. Paradoksalnie współczesne są dużo gorsze niż Pański. Rozsądnych jakościowo sprzętów jest jak na lekarstwo. Najbliższym modelem którym interesowałbym się na Pana miejscu to EIZO FS2331, NEC P221W. Następnie jeśli budżet można naciągnąć EIZO S2243W, przy czym to już całkiem inna klasa.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Loque
Posty: 3
Rejestracja: 07 sierpnia 2012, 23:54 - wt

Re: Monitor ~ 1200 zł

08 sierpnia 2012, 13:41 - śr

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i musze przyznać, że zastanawiałem się nad tym EIZO FS2331 i rozważam zwiększenie budżetu, bo jednak monitor powinno się kupić najlepszy na jaki jest kogoś stać.
Jednak wiadomo jak jest ze środkami finansowymi - różnie, dlatego jeśli mógłbym prosić o wskazanie jakiegoś modelu w granicy tego 1000-1200 zł. Przyznam, że po wstępnym rozeznaniu wybrałem kilka potencjalnych kandydatów, ale nie miałem styczności z żadnym z nich:
LG Electronics E2370V-BF 23" LED IPS
IIYAMA XB2374HDS
Dell 23 LED U2312HM IPS 3
Asus PA238Q
Samsung C23A550U

Czy, któryś z nich jest godny polecenia, oczywiście w zakładanym budżecie? Bo chyba pogodziłem się z tym, że nie będę miał sprzętu klasy SM 173P+ o rozmiarze 22-24", a przynajmniej nie za 1200zł.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor ~ 1200 zł

08 sierpnia 2012, 14:16 - śr

Loque pisze:Czy, któryś z nich jest godny polecenia, oczywiście w zakładanym budżecie? Bo chyba pogodziłem się z tym, że nie będę miał sprzętu klasy SM 173P+ o rozmiarze 22-24", a przynajmniej nie za 1200zł.
EIZO FS2331 dzieli raptem 200 zł od granicy budżetu. Proszę to poważnie rozważyć bo ów monitor, choć prosty, to daje przepaść jakościową w stosunku do pozostałych wymienionych.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Loque
Posty: 3
Rejestracja: 07 sierpnia 2012, 23:54 - wt

Re: Monitor ~ 1200 zł

09 sierpnia 2012, 09:31 - czw

Bardzo intensywnie o tym myśle, jednak są 3 rzeczy, które mnie powstrzymują przed jego zakupem:

1. 1200 to była górna granica mojego budżetu, i nie wiem, czy będę w stanie (choć wydaje się że 200 zł to nie dużo) dołożyć te 200 zł.
2. Ten monitor z tego co czytałem nie posiada żadnej regulacji ustawienia np. wysokości - a nie chce się przed nim garbić, a nie w chodzi w gre podkładanie czegoś pod monitor.
3. Nie spełnia kryterium tzw. WAF-Wife Acceptance Factor:) bo jego stylistyka jest jak z ubiegłej dekady:)

Bardzo proszę o wskazanie, jakiegoś w miarę sensownego sprzętu w tym budżecie max 1200zł.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor ~ 1200 zł

09 sierpnia 2012, 10:25 - czw

Loque pisze:2. Ten monitor z tego co czytałem nie posiada żadnej regulacji ustawienia np. wysokości - a nie chce się przed nim garbić, a nie w chodzi w gre podkładanie czegoś pod monitor.
Prawda, podstawka jest fatalna.
Loque pisze:3. Nie spełnia kryterium tzw. WAF-Wife Acceptance Factor:) bo jego stylistyka jest jak z ubiegłej dekady:)
EIZO ogólnie ma surową, ascetyczną stylistykę.
Loque pisze:Bardzo proszę o wskazanie, jakiegoś w miarę sensownego sprzętu w tym budżecie max 1200zł.
Brak propozycji. Może się to wydawać dziwne, w zalewie dóbr z branży elektronicznej, ale każdy inny monitor w tym budżecie jest dużo, dużo gorszy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Projektowanie CAD, środowiska CAM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu