Telewizor jako monitor do CAD lub monitor do TV.

Monitory do projektowania, wizualizacji i prezentacji, plotery, LFP.
niemamkonta1
Posty: 1
Rejestracja: 21 września 2012, 12:57 - pt

Telewizor jako monitor do CAD lub monitor do TV.

21 września 2012, 13:36 - pt

Na początek proszę o wstrzymanie się z głosami, że taki zestaw, to coś niepoważnego. Zdaję sobie z tego sprawę i wiem, że przy takim rozwiązaniu nie będę miał ani najlepszej klasy TV, ani monitora. Jednak pomimo tego, jestem zdecydowany. Nie w stu procentach, ale jednak.

Przez więcej jak 2 lata robiłem projekty w Cadzie na netbooku o przekątnej ok 10'' (sic!) i aż tak bardzo nie narzekałem. Dlatego uważam, że nie potrzebuję nie wiadomo jak świetnego sprzętu. Zależy mi na dobrym stosunku jakości do ceny. Sam fakt, że ma być to monitoro-telewizor nie szufladkuje go jako sprzętu tylko i wyłącznie do Cada.

I tutaj moje dwie propozycje:

1. http://www.x-kom.pl/p/62689-monitor-lcd ... zarny.html

Cena: 670zł

2. http://www.x-kom.pl/p/82272-monitor-lcd ... zarny.html

Cena: 810zł, przy czym tutaj mam 23" i matrycę IPS (jedni do Cada niezbyt przychylnie na to patrzą, inni zdecydowanie polecają)


Prosiłbym o fachową radę, opinie i wskazówki.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor/TV

22 września 2012, 17:28 - sob

Witam
niemamkonta1 pisze:taki zestaw, to coś niepoważnego. (...) Zdaję sobie z tego sprawę i wiem, że przy takim rozwiązaniu nie będę miał ani najlepszej klasy TV, ani monitora. (...) Prosiłbym o fachową radę, opinie i wskazówki.
Jak widać sam Pan doskonale sobie zdaje sprawę, że kupuje szmelc, a od nas chce potwierdzenia, że nie robi Pan całkiem źle. Niestety, nie jestem w stanie dać takiego poświadczenia. Wywala Pan pieniądze w błoto i tyle. Nazywajmy rzeczy po imieniu, mva.pl to nie miejsce na kadzenie ani wymyślanie niestworzonych pseudo argumentów na usprawiedliwianie istnienia produktów monitoropodobnych. Jeśli już cokolwiek miałbym doradzić, to poszukanie na rynku wtórnym. Za wspomniane pieniądze można kupić całkiem sensowne monitory, które dadzą obraz NIEPORÓWNYWALNY z wspomnianymi i do tego, choć używane, pochodzą znacznie dłużej.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Remy
Posty: 2
Rejestracja: 29 października 2012, 10:20 - pn

Re: Monitor/TV

29 października 2012, 10:24 - pn

Nie lepiej trochę poczekać i uzbierać więcej pieniędzy?
Cwiekoszczak
Posty: 5
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 11:55 - ndz

Re: Monitor/TV

08 lutego 2013, 01:26 - pt

Wyszarpałem rocznego FS2331 za 800 zł, w dobrym stanie (1000h na liczniku potwierdzenie zakupu) i poza podstawką nie mam żadnych zastrzeżeń. Za to na uczelnianych kompach gdzie są monitory della już nie pracuje mi się aż tak dobrze.
miks
Posty: 12
Rejestracja: 06 lipca 2011, 16:36 - śr

Re: Monitor/TV

08 lutego 2013, 15:03 - pt

Jeżeli może być coś mniejszego to polecam Eizo L568 / 17" / 1280x1024 / proporcje 4x3.
Nie wiem jak te na allegro (po 150-200 zł), ale mój po 16.000 godzin świecenia wciąż dobry, tylko, że mały.

Wróć do „Projektowanie CAD, środowiska CAM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68320
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu