cx240 - backup trybow obrazu

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Alamar
Posty: 22
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 12:13 - ndz

cx240 - backup trybow obrazu

15 stycznia 2017, 13:25 - ndz

Czy zmiana firmware w monitorze cx240 (np. w serwisie) wykasuje wgrane w
monitorze informacje na temat trybow mam na mysli np. tryb "CAL DP" ktory
dostalem po poprzednim uzytkowniku. Wiem ze monitor byl wczesniej kalibrowany (x rite display pro), w colornavigatorze nie widzialem jednak zadnych
zapisanych kalibracji.. Da sie to jakos zapisac bez kalibratora?
W ogole obecny firmware to wersja: 10005-10004-08827 (http://www.eizoglobal.com/support/db/pr ... wnload/515)
wiec nie wiem czy bedzie konieczna zamiana jak mi powiadzono firmware/oprogramowania (w trakcie procedury aby zwolnic wiatrak/noise reduction w serwisie?) jako ze jest to chyba najnowsza wersja patrzec na strone Eizo?
Czy da sie backupowac ustawienia tych ukrytych ustawien bo potrzebnie czy nie i tak moga wgrac nowe oprogamowanie w ramach procedury?

PS - W trybie "CAL DP" wszystkie opcje z monitora sa wylaczone, w srgb wiekszosc tez, a we wszystkich opcja clipping nie nie robi.
PS2 - Czy da sie kopiowac ukryte ustawienia z jednego trybu do drugiego, np. skopiowac "srgb" albo "CAL DP" do jednego z user 1-3 i tam miec odblokowane wszystkie opcje z podstawa z mode srgb albo cal dp?
PS3 - To czy sam bede korzystal z kalibratora (jesli go kupie) nie jest jeszcze klarowne dlatego nie chce juz tracic tego co zapisane.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: cx240 - backup trybow obrazu

15 stycznia 2017, 19:59 - ndz

Tryb CAL aktywuje się sam automatycznie po odpaleniu ColorNavigotara i w tym trybie następuje kalibracja oraz profilowanie. Monitor będzie skalibrowany, ale dane kalibracyjne z targetu/ów są zapisywane w odpowiednim pliku/katalogu. Bez tego CN nie widzi targetów i nie ma zarządzania profilami utworzonymi po kalibracji. Zmiana firmware i tak prawdopodobnie (nie jestem pewnie) skasuje nastawy monitora. Dlatego do pełni szczęścia zalecana by była ponowna kalibracja.

PS1 - Tak ma być. Celowy zabieg.
PS2 - Nie da się.
PS3 - Już straciłeś.. Chyba, że poprzedni właściciel jest w stanie podesłać Ci odpowiednie pliki wspomniane wyżej. Jeśli tak to jest szansa je dorgrać, aby w CN były widoczne pierwotne targety, Oczywiście na końcu wypadało by doinstalować profil z tamtej kalibracji.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], SzymonBN
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu