Eizo+Iiyama a color navigator i I1 display pro.

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
yahooo8
Posty: 7
Rejestracja: 03 grudnia 2013, 15:20 - wt

Eizo+Iiyama a color navigator i I1 display pro.

13 czerwca 2018, 00:22 - śr

Hej, leci do mnie nowy monitor Eizo CS 2730. Mam też Iiyame XB2776QS no i jutro będzie u mnie I1 display pro, aha no i system to W10.
Nie wiem jak ogarnąć kalibrację i profilowanie. Chcę użyć Colornavigatora do Eizo co jest oczywiste ale jak ogarnąć drugi monitor do tego. Color Navigator nie obsłuży mi iiyamy tylko i1 profiler. Mam mieć 2 programy na raz ? Czy GTX 770 jaki posiadam obsługuje 2 tablice LUT ? może mieć różne parametry dla obydwu monitorów ?
Ogólnie przy jednym monitorze nie ma problemu ale przy dwóch różnych już tak.
Aha oczywiście nie oczekuję, że obydwa będą tak samo wyświetlały obraz bo to zupełnie inny sprzęt ale chciałby po prostu oprócz dobrze skalibrowanego Eizo mieć też w miarę ok sprofilowaną Iiyamę bo obecnie jest nie ciekawie.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Eizo+Iiyama a color navigator i I1 display pro.

13 czerwca 2018, 02:34 - śr

Masz dwa różne profilery i dwie różne kalibracje: programowa (i1Profiler - wykorzystuje tor sygnałowy z karty graficznej) + sprzętowa (CN - bezstratnie, z wykorzystaniem LUT monitora). Karta graficzna ma mniejsze znaczenie od tego, jak działa jej sterownik i samo zarządzanie systemowe. Po kalibracji dostaniesz z automatu profil *.icc przypisany do monitora na sztywno (Iiyama) lub do konkretnego targetu ustawionego w EIZO. Tutaj sugestia by w Preferencjach CN zmienić tryb kompensacji (compensation table) z "color management" na "Multiple monitor Matching". Zmniejszy to różnice w postrzeganiu różnych widm. Nawet jak EIZO będzie skalibrowany pod sRGB (co sugeruję na początku) obraz zawsze się będzie troszkę różnił względem innego monitora "standardowego".

Odnośnie kalibracji, zwłaszcza programowej przyda się ten filmik :D :
https://www.youtube.com/watch?v=Oxl93E0JfpY
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
yahooo8
Posty: 7
Rejestracja: 03 grudnia 2013, 15:20 - wt

Re: Eizo+Iiyama a color navigator i I1 display pro.

13 czerwca 2018, 08:34 - śr

Czyli rozumiem mam użyć dwóch narzędzi ? Czy tylko samego color navigatora ? osobno sprofilować i1 profilerem iiyame a osobno skalibrować eizo color navigatorem ?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Eizo+Iiyama a color navigator i I1 display pro.

13 czerwca 2018, 09:16 - śr

Dokładnie tak ;) Tylko sprawdzić potem, czy profile są poprawnie przypisane w systemie. Dla mniejszego ryzyka "błędnych kolorów" zaleca się korzystanie z FireFox (z odpowiednim configiem) oraz aplikacji do przeglądania zdjęć wykorzystujących moduł CMS (Color Management System). Od razu powiem, żeby olać systemowy Podgląd i aplikację Zdjęcia. U mnie sprawdza się IrfanView, z którego korzystam już od lat.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
yahooo8
Posty: 7
Rejestracja: 03 grudnia 2013, 15:20 - wt

Re: Eizo+Iiyama a color navigator i I1 display pro.

13 czerwca 2018, 11:33 - śr

Czy najpierw sprofilować Iiyamę i1 profilerem a potem eizo color navigatorem czy nie ma to różnicy i czy te 2 programy nie będą się ze sobą gryzły ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo+Iiyama a color navigator i I1 display pro.

13 czerwca 2018, 11:37 - śr

Nie ma znaczenia.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu