Kalibracja - wątpliwości

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Awatar użytkownika
max

Re: Kalibracja - wątpliwości

8 sie 2018, o 10:43

Pęcznienie kondensatorów po tak krótkim czasie jest konsekwencją zbyt wysokiej temperatury wokół nich.

Ja używałem pierwszą płytę 6 lat, drugą 9 lat, trzecią mam od 7 lat i żadnych problemów. Ale zawsze przykładam dużą wagę do zasilania i chłodzenia.
GrzesiekR

8 sie 2018, o 10:48

Schładzacz procka był duży i pracował. Wentylacja wnętrza byłą. Nie wiem jak można to było dużo lepiej rozwiązać bez uciekania się do chłodzenia wodnego.
Robimy Offtopic. Jak zwykle zresztą.
Awatar użytkownika
max

8 sie 2018, o 10:52

Chłodzenie wodne by zaszkodziło. Zmniejsza ruch powietrza w bezpośrednim sąsiedztwie procesora, sekcji zasilania i kondensatorów. Nic więcej nie dało się zrobić.
Awatar użytkownika
skinny500

8 sie 2018, o 12:33

To norma, że jeśli było za dużo ciepła, to mobo padało po takim czasie. To były czasy gdy tylko DFI robiło rewelacyjne płyty główne, później długo, dłuuugo, bardzo długo nic i dopiero Asusy i inne firmy. Wodą chłodziło się też sekcję zasilania/mosfety, ale pod każdą płytę trzeba było robić bloki właściwie od zera, więc większość osób sobie to darowała i montowała tam tylko lepsze radiatory plus ew. dodatkowy wentylator, który zresztą i tak warto było zawsze mieć.

Tzn. pisze tutaj o sytuacjach gdy się kręciło ostro sprzęt, bo bez tego raczej nikt wody nie montował. Później inne firmy zauważyły, że dużo droższe płyty główne też się sprzedają i zaczęli je robić, a różnica pomiędzy DFI i resztą się zatarła, ale jak u nich z żywotnością - nie mam pojęcia.
Jaki monitor kupić do zdjęć: link | Fotograf beauty&fashion oraz retuszer: portfolio
Awatar użytkownika
max

9 sie 2018, o 12:51

Czornyj pisze:
7 sie 2018, o 18:24
Subpiksele są sterowane prądem, przyjmuje się, że prąd przepływa z prędkością bliską prędkości światła, a Hi-FRC działa z częstotliwością wyższą niż 60Hz (nie mogę teraz znaleźć źródła, ale ZTCP).
Jednak FRC działa z częstotliwością 60Hz, jak przypuszczałem.
viewtopic.php?f=31&t=3607&p=49204#p49204

Wróć do „Kalibracja monitorów”