Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
eye664
Posty: 109
Rejestracja: 09 sierpnia 2014, 13:17 - sob

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

02 grudnia 2018, 01:12 - ndz

W tym rzecz, że pierwszego EA275UHD miałem od Toma po selekcji i była igła dopóki nie musiałem go wysłać po 2 miesiącach do autoryzowanego serwisu NEC, gdzie monitor został wymieniony na zwykłego przedstawiciela serii EA - niebyt pięknego i na starcie zepsutego (o perypetiach z serwisem NEC pisałem w innym wątku). ;)
Kocur
Posty: 102
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 13:25 - sob

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

02 grudnia 2018, 11:04 - ndz

Tom01 pisze:
02 grudnia 2018, 00:20 - ndz
Myśli Pan, że po co w moim zdjęciu jest pasek programu testowego? Aby pokazać horror, usuwa się wszystko z ekranu i hulaj dusza, można pokazać taką masakrę, że olaboga. Tylko co ona ma wspólnego z rzeczywistością? Na OLED taki numer by nie przeszedł ale na LCD jak najbardziej. Sfotografowałem z paskiem aby był punkt odniesienia do normalnie wyświetlanych elementów i nierówności były pokazane najbardziej realnie jak się da. Oczywiście niejednoznaczność nadal jest koszmarna, ale jest cokolwiek o co można się oprzeć.
Nic Panu nie zarzucam. Skłaniam się ku stwierdzeniu, że czas naświetlania z Pańskiego zdjęcia bliżej oddaje rzeczywistość (bez jednoznacznego określenia jaki jest w rzeczywistości odbiór wizualny).

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], SzymonBN
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu