Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

29 listopada 2018, 18:33 - czw

Mag pisze:
29 listopada 2018, 16:24 - czw
A co się stanie jak będę używał oprogramowania Spectra View II na kilku komputerach.

Technicznie, złamie Pan warunki licencji. Licencja jest jednostanowiskowa, ale nie jest blokowana. Można ją przenosić, uruchomi się na innym komputerze. Jednakże formalnie, do każdego zestawu komputer-monitora licencja powinna być osobna. Wyjątkiem jest jeden komputer z podpiętymi kilkoma monitorami. Wówczas działa jedna licencja. Kluczem jest kod licencyjny. Na USB jest tylko wersja instalacyjna, nie jest on do niczego potrzebny.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

29 listopada 2018, 18:34 - czw

max pisze:
29 listopada 2018, 18:28 - czw
Jak zainstalujesz program na drugim komputerze i przypiszesz mu tą samą licencję elektroniczną, zgodnie z zasadami nie powinien działać, poniewaź licencja jest już na innym kompie.

Co innego licencja na kluczu USB. Nie da się fizycznue wetknąć jednego klucza USB do dwóch komputerów na raz, więc licencja będzie zawsze tam gdzie jest klucz USB.

Max, jak zwykle zmyśla Pan rzeczy, z którymi nigdy nie miał Pan do czynienia. USB mini-pendrive (o żenującej pojemności 256MB) jest tylko nośnikiem. Nie ma sprzętowego klucza zabezpieczającego.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

29 listopada 2018, 18:45 - czw

Tom01 pisze:
29 listopada 2018, 18:33 - czw

Technicznie, złamie Pan warunki licencji. Licencja jest jednostanowiskowa, ale nie jest blokowana. Można ją przenosić, uruchomi się na innym komputerze. Jednakże formalnie, do każdego zestawu komputer-monitora licencja powinna być osobna. Wyjątkiem jest jeden komputer z podpiętymi kilkoma monitorami. Wówczas działa jedna licencja. Kluczem jest kod licencyjny. Na USB jest tylko wersja instalacyjna, nie jest on do niczego potrzebny.
Dziękuje za informacje.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 00:02 - pt

Mag pisze:
29 listopada 2018, 16:24 - czw

A co się stanie jak będę używał oprogramowania Spectra View II na kilku komputerach.
Oprogramowanie możesz zainstalować i używać jednocześnie na jednym komputerze - możesz natomiast je odinstalować i zainstalować na kolejnym dowolną ilość razy, pisałem już o tym, Max cytował to w wątku. Patrz pkt. 3 EULA:
3. License Grant, Permitted Uses and Restrictions. NEC DISPLAY SOLUTIONS grants to you, and you accept, a personal license to install and use the Software in object code format on a single computer at one time. This License does not allow the Software to exist on more than one computer at a time.
Oprogramowanie SVII kupuje się osobno na karcie z kodem pozwalającym na jego instalację nieograniczoną ilość razy. W przypadku monitorów serii ColorTuned oprogramowanie znajduje się w zestawie, ponieważ pkt. 4 EULA zabrania udostępniania profili ICC stworzonych przez oprogramowanie osobom trzecim, dlatego aby użytkownicy mogli legalnie korzystać z profilu stworzonego po kalibracji do monitora dołączona jest licencja SVII w formie karty USB z kodem aktywacyjnym.
5. Title and Ownership.
Except for the rights expressly granted above, this License transfers to you no right, title, or interest in the Software, any product (including, without limitation, profiles in .ICM or .ICC format) created with the Software or any copyright, patent, trademark, trade secret or other intellectual property or proprietary right in the Software or any such product.
EA niczym się nie różni od EA CT poza:
- SVII w formie karty USB z kodem
- sprzętową kalibracją
- rozszerzoną gwarancją
- certyfikatem
- wzornikiem
- naklejkami CT
eye664
Posty: 109
Rejestracja: 09 sierpnia 2014, 13:17 - sob

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 01:13 - pt

Czornyj pisze:
30 listopada 2018, 00:02 - pt

EA niczym się nie różni od EA CT poza:
- SVII w formie karty USB z kodem
- sprzętową kalibracją
- rozszerzoną gwarancją
- certyfikatem
- wzornikiem
- naklejkami CT

W oficjalnym temacie jest napisane:
Zakres modyfikacji monitora:
Selekcja monitora,
Wygrzewanie monitora,
Źródło: viewtopic.php?f=31&t=3659&p=50365#p50363

To jak w końcu? Do tej pory nikt nie odpowiedział co to jest ta "selekcja" ani wygrzewanie. Wygrzewanie to zapewne standardowa procedura włączenia sprzętu na 30-60 minut przed przystąpieniem do kalibracji, no ale nikt tego oficjalnie nie potwierdził ani nie zaprzeczył. Grunt, że brzmi górnolotnie i poważnie. ;)
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 09:04 - pt

Czornyj pisze:
30 listopada 2018, 00:02 - pt
Mag pisze:
29 listopada 2018, 16:24 - czw

A co się stanie jak będę używał oprogramowania Spectra View II na kilku komputerach.
Oprogramowanie możesz zainstalować i używać jednocześnie na jednym komputerze - możesz natomiast je odinstalować i zainstalować na kolejnym dowolną ilość razy, pisałem już o tym, Max cytował to w wątku. Patrz pkt. 3 EULA:
Troszkę pan Marcin mnie nie zrozumiał. A co się stanie jak będę używał oprogramowywania jednocześnie na kilku komputerach w tym samym czasie. Wiem że złamie warunki licencji, czy tylko to czy jeszcze coś.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 09:07 - pt

Nie oczekiwałbym tu oficjalnej odpowiedzi, bo co tu odpowiedzieć. Staraj się nie odpalać wszystkich na raz i tyle.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 09:19 - pt

max pisze:
30 listopada 2018, 09:07 - pt
Nie oczekiwałbym tu oficjalnej odpowiedzi, bo co tu odpowiedzieć. Staraj się nie odpalać wszystkich na raz i tyle.
Rozumiem Cię max. Mam zainstalowany program tylko na jednym komputerze. Ale wyobraźmy sobie taką sytuację. Chcę kupić 3 monitory z CT jako oddzielne stacji robocze. Ale poprzednio zakupiłem monitor z CT wraz z programem SVII. Czyli teraz muszkę ponownie kupić 3 razy program SVII, aby ich używać na oddzielnych stacjach roboczych. Wynika z tego że tak trzeba uczynić. Z drugiej strony wydać kolejne 480 złotych na same oprogramowanie to już lekka przesada, nie mówiąc już że trzeba zapłacić za 3 monitory.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 09:24 - pt

Ja bym kalibrował po kolei wszystkie monitory na komputerze z zainstalowanym oprogramowaniem kalibracyjnym. Po skalibrowaniu monitory mogą już przecież pracować bez oprogramowania kalibracyjnego.

Poza tym, wg mnie, przy większej liczbie monitorów zdecydowanie lepiej kupić sobie własną jedną kopię programu do kalibracji i jeden własny kalibrator i jednym takim zestawem obsłużyć wszystko po kolei.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 09:30 - pt

max pisze:
30 listopada 2018, 09:24 - pt
Ja bym kalibrował po kolei wszystkie monitory na komputerze z zainstalowanym oprogramowaniem kalibracyjnym. Po skalibrowaniu monitory mogą już przecież pracować bez oprogramowania kalibracyjnego.

Poza tym, wg mnie, przy większej liczbie monitorów zdecydowanie lepiej kupić sobie własną jedną kopię programu do kalibracji i jeden własny kalibrator i jednym takim zestawem obsłużyć wszystko po kolei.
Jest to jakieś rozwiązanie problemu, ale nie do końca dobre. Dlaczego - bo nie możesz zmieniać i używać innego targetu.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 09:36 - pt

W rzeczy samej. Jak chcesz zmieniać np. jasność (po kalibracji), musisz podłączać do kompa z programem lub kupić nową kopię programu.

Moim zdaniem koszt 160zł jest tak niski, że nie warto kombinować. Można kupić np. 2 kopie programu na 4 monitory itp.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 09:46 - pt

Mag pisze:
30 listopada 2018, 09:19 - pt
max pisze:
30 listopada 2018, 09:07 - pt
Nie oczekiwałbym tu oficjalnej odpowiedzi, bo co tu odpowiedzieć. Staraj się nie odpalać wszystkich na raz i tyle.
Rozumiem Cię max. Mam zainstalowany program tylko na jednym komputerze. Ale wyobraźmy sobie taką sytuację. Chcę kupić 3 monitory z CT jako oddzielne stacji robocze. Ale poprzednio zakupiłem monitor z CT wraz z programem SVII. Czyli teraz muszkę ponownie kupić 3 razy program SVII, aby ich używać na oddzielnych stacjach roboczych. Wynika z tego że tak trzeba uczynić. Z drugiej strony wydać kolejne 480 złotych na same oprogramowanie to już lekka przesada, nie mówiąc już że trzeba zapłacić za 3 monitory.
What? Przecież każdy CT ma dołączoną licencję, to po co kupować?
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 09:55 - pt

Do CT nie trzeba. Ja omawiałem przypadek, gdy kupujemy normalne seryjne monitory NEC EA w większej ilości, a kalibrator i program do kalibracji kupujemy oddzielnie jeden, do obsługi wszystkich. Wydaje mi się to optymalne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 09:59 - pt

max pisze:
30 listopada 2018, 09:55 - pt
Do CT nie trzeba. Ja omawiałem przypadek, gdy kupujemy normalne seryjne monitory NEC EA w większej ilości, a kalibrator i program do kalibracji kupujemy oddzielnie jeden, do obsługi wszystkich. Wydaje mi się to optymalne rozwiązanie.

Do seryjnych też trzeba. P. Marcin przytoczył szczegółowe zapisy licencji. W naszym państwie panuje coraz większy zamordyzm i proponuję się zastanowić, czy warto ryzykować konfiskatę całego sprzętu przez brak licencji za 160 zł.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 10:11 - pt

Trochę się w tym pogubiłem. Dam taki przykładowy opis. Kupuję u NocnyJastrzab monitor z CT model monitor NEC MultiSync EA245WMi. Ale piszę do NocnyJastrzab że posiadam programem SVII i nie chciałbym ponownie płacić za program który już posiadam. W tym przypadku muszę zapłacić za programem SVII - tak czy nie.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 10:18 - pt

Tom01 pisze:
30 listopada 2018, 09:59 - pt
P. Marcin przytoczył szczegółowe zapisy licencji. W naszym państwie panuje coraz większy zamordyzm i proponuję się zastanowić, czy warto ryzykować konfiskatę całego sprzętu przez brak licencji za 160 zł.
A Pan znowu straszy, żeby napędzić sprzedaż. W omawianym przypadku żaden z grupy monitorów nie należy do osób trzecich, wszystkie mają jednego, wspólnego właściciela.

Do CT nie musisz dokupywać przecież licencji. Po co Ci dwie licencje do jednego monitora?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 10:23 - pt

Mag pisze:
30 listopada 2018, 10:11 - pt
Trochę się w tym pogubiłem. Dam taki przykładowy opis. Kupuję u NocnyJastrzab monitor z CT model monitor NEC MultiSync EA245WMi. Ale piszę do NocnyJastrzab że posiadam programem SVII i nie chciałbym ponownie płacić za program który już posiadam. W tym przypadku muszę zapłacić za programem SVII - tak czy nie.

Przecież podano jasno warunki licencyjne. Jeden komp - jedna licencja. Program zainstalowany na trzech kompach będzie działał na jednym kluczu, ale ma Pan wówczas piractwo. Przy ewentualnej kontroli poproszą Pana o licencje zgodnie z rzeczywistym wykorzystaniem i będzie niefajnie. Zabezpieczą najpierw sprzęt jako materiał dowodowy a potem Sąd orzeknie przepadek. Przerabiałem takie coś, ryzyko jest realne.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 10:25 - pt

max pisze:
30 listopada 2018, 10:18 - pt
A Pan znowu straszy, żeby napędzić sprzedaż. W omawianym przypadku żaden z grupy monitorów nie należy do osób trzecich, wszystkie mają jednego, wspólnego właściciela.

Do CT nie musisz dokupywać przecież licencji. Po co Ci dwie licencje do jednego monitora?

A Pan pomija to, na co sam się powoływał.

Pytanie było:
Mag pisze:
30 listopada 2018, 09:04 - pt
co się stanie jak będę używał oprogramowywania jednocześnie na kilku komputerach w tym samym czasie.

Licencja na to: "This License does not allow the Software to exist on more than one computer at a time." Przetłumaczyć?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 10:31 - pt

Wydaje mi się, że napisałem wyraźnie. Kalibrujemy na jednym komputerze, po kolei, po jednym monitorze na raz.

W tym samym czasie nie można odpalać kilku programów, na różnych komputerach, na jednej licencji. To jest jasne jak słońce.

Można też każdorazowo odinstalowywać program z jednego kompa i instalować na kolejnym (tak aby w każdym momencie program był zainstalowany tylko na jednym kompie), albo podłączać po kolei kolejne monitory do tego samego kompa z zainstalowanym programem. Co wygodniej.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

30 listopada 2018, 10:36 - pt

No to przetłumaczę, skoro jest problem: "Licencja nie pozwala na istnienie kopii oprogramowania na więcej niż jednym komputerze w tym samym czasie."

Można oczywiście próbować się bronić, instalując i wywalając kopie na różnych komputerach, ale najwyraźniej nie zdaje Pan sobie sprawy co za to grozi. W prawie bowiem nie chodzi o sam czyn zabroniony ale równie ważna, a nawet ważniejsza, jest intencja. Jeśli ktoś będzie chciał się przyczepić, a zapewniam, że urzędnicy "dobrej zmiany" mają czepialstwo nakazane drogą służbową, bez wysiłku udowodnią, że działanie omijania wymogów prawnych było ewidentnie świadomie i w celu przestępczym. Wiem, że to może brzmieć jak straszenie, ale praktyka działania naszych "organów" dokładnie taka jest. Jeśli ktoś będzie miał pecha doświadczenia kontroli i to w najbardziej kompleksowym wydaniu, zawitają do firmy i jednocześnie do domu ekipy z KAS z biegłym technikiem od kompów, w asyście policji. Jako, że pracuję w branży, znam sporo przypadków od klientów a jeden na własnej skórze.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu