Kalibracja monitorów

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 15:08 - wt

mnieteq pisze:
14 lipca 2020, 15:03 - wt
Temat bardzo podobny niemal w każdej innej gałęzi biznesu. Dlaczego mam płacić kupę pieniędzy za coś co się robi w pół godziny ? Ano dlatego, że temu komuś zajęło np. 10 lat nauki i doświadczenia, żeby dojść do takiego poziomu profesjonalizmu...
Ja nie piszę ani o biznesie ani o profesjonalizmie.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 15:12 - wt

Mag pisze:
14 lipca 2020, 14:50 - wt
To trudno odpowiedzieć czy by im dochód spadł, a może by poszedł do góry (marketing). Warsztaty nie koniecznie trzeba by było zamknąć. ...
Jeśli ktoś byłby zainteresowany tylko sposobem obróbki zdjęcia, po co za coś płacić niemałe pieniądze, jak byłoby dostępne za darmo. Bardzo wątpię, że jak ktoś wypracuje przez lata jakąś metodę (na działalności usługowej) i prowadzi w tym kierunku działalność to tak chętnie będzie się za free dzielił "patentem" z innymi. Dla mnie jest to całkowicie normalne, Ty możesz mieć oczywiście odmienne zdanie. Nie warto sądzę więcej w tym temacie gadać.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 15:37 - wt

Ależ kolega forumowy NocnyJastrząb jakiś czas temu właśnie popełnił taki film i udpostępnił na YouTube. Może tutaj sam wkleić link do niego.
Niech Pan nie liczy na to, że Tom01 taki film specjalnie dla Pana zrobi. Gdyby chciał zrobić to już dawno by to zrobił.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 17:04 - wt

GrzesiekR pisze:
14 lipca 2020, 15:37 - wt
Ależ kolega forumowy NocnyJastrząb jakiś czas temu właśnie popełnił taki film i udpostępnił na YouTube. Może tutaj sam wkleić link do niego.
Niech Pan nie liczy na to, że Tom01 taki film specjalnie dla Pana zrobi. Gdyby chciał zrobić to już dawno by to zrobił.
Chyba go kiedyś widziałem. Ale ja ciągle liczę na pana Tomasza. Inna sprawa że NocnyJastrząb miał udostępnić kolejny film i jak na razie nic z tego nie ma. Film pana Dominika https://www.youtube.com/watch?v=Oxl93E0JfpY
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 22:01 - wt

Owszem, miał.. Ale plany się sypnęły. Aktualnie mam nowe dodatkowe zajęcie (swój biznes) i nie mam czasu nie pierdoły.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 22:10 - wt

NocnyJastrzab pisze:
14 lipca 2020, 22:01 - wt
Owszem, miał.. Ale plany się sypnęły. Aktualnie mam nowe dodatkowe zajęcie (swój biznes) i nie mam czasu nie pierdoły.
Ktoś mi kiedyś napisał mądre słowa "tłumaczy się winny".
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 22:16 - wt

NocnyJastrzab pisze:
14 lipca 2020, 22:01 - wt
Owszem, miał.. Ale plany się sypnęły. Aktualnie mam nowe dodatkowe zajęcie (swój biznes) i nie mam czasu nie pierdoły.
Być może są to pierdoły dla Ciebie NocnyJastrzab, dla innych to by było bardzo pomocne.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 22:35 - wt

Drodzy Państwo.

Kiedyś myślałem, że takie poradniki, czy to filmowe czy tekstowe są dobrym pomysłem. Było to w czasach, kiedy wydawało mi się, że kolorymetria działa, zasady są znane i w ogóle świat jest piękny. Faktycznie prowadziłem działalność dydaktyczną kilka ładnych lat, może więcej. Zasadniczo niczym się to nie różniło od dziesiątków filmików i poradników jakie są w internecie. Mówię wprost, są to bezwartościowe pierdoły. Obecnie, kiedy doszedłem do etapu kiedy wiem, że nic nie wiem, nie wydaje mi się wiarygodnym robić tutorial, który będzie tylko i wyłącznie źródłem małpowania. Można bowiem pokazać, kliknąć to czy tamto, wybrać wartość taką czy owaką z powodu tego czy śmego. Jednak nie jestem w stanie nawet w długim filmie wyłożyć wszystkich istotnych przyczyn i skutków. Konkretów i meandrów wiedzy, która tak naprawdę jest płynna i nie do końca zbadana. Wersja uproszczona, najeżona dogmatami bez uzasadnienia mnie nie interesuje i nie mam zamiaru powielać tego co już robiłem i tworzyć nowe wersje materiałów, jakich jest w internecie dużo. Może za jakiś czas skuszę się na jakiś cykl popularno-naukowy, ale to będzie coś zupełnie innego.

Aspekt finansowy poruszony przez AndN11, dziękuję za zrozumienie, też ma znaczenie. Autorska wersja monitora i jaki prosi Mag nie jest materiałem jakim miałbym ochotę się dzielić. Można to potraktować jako element przewagi rynkowej wypracowywanej latami. Nie mam zamiaru szkolić konkurencji.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 22:42 - wt

Tom01 pisze:
14 lipca 2020, 22:35 - wt
Drodzy Państwo.

Kiedyś myślałem, że takie poradniki, czy to filmowe czy tekstowe są dobrym pomysłem. Było to w czasach, kiedy wydawało mi się, że kolorymetria działa, zasady są znane i w ogóle świat jest piękny. Faktycznie prowadziłem działalność dydaktyczną kilka ładnych lat, może więcej. Zasadniczo niczym się to nie różniło od dziesiątków filmików i poradników jakie są w internecie. Mówię wprost, są to bezwartościowe pierdoły. Obecnie, kiedy doszedłem do etapu kiedy wiem, że nic nie wiem, nie wydaje mi się wiarygodnym robić tutorial, który będzie tylko i wyłącznie źródłem małpowania. Można bowiem pokazać, kliknąć to czy tamto, wybrać wartość taką czy owaką z powodu tego czy śmego. Jednak nie jestem w stanie nawet w długim filmie wyłożyć wszystkich istotnych przyczyn i skutków. Konkretów i meandrów wiedzy, która tak naprawdę jest płynna i nie do końca zbadana. Wersja uproszczona, najeżona dogmatami bez uzasadnienia mnie nie interesuje i nie mam zamiaru powielać tego co już robiłem i tworzyć nowe wersje materiałów, jakich jest w internecie dużo. Może za jakiś czas skuszę się na jakiś cykl popularno-naukowy, ale to będzie coś zupełnie innego.

Aspekt finansowy poruszony przez AndN11, dziękuję za zrozumienie, też ma znaczenie. Autorska wersja monitora i jaki prosi Mag nie jest materiałem jakim miałbym ochotę się dzielić. Można to potraktować jako element przewagi rynkowej wypracowywanej latami. Nie mam zamiaru szkolić konkurencji.
Ja tutaj o konkurencji pana nie pisałem, ja tutaj pisałem o pomocy dla innych osób (być może pan też pomyślał o konkurencji). Napiszę tak panie Tomaszu, też tak myślałem że pan tak odpowiesz. Ale to pana sprawa.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

21 stycznia 2021, 11:52 - czw

Mam tu takie pytanie - jeżeli ustawię 100 cd/m², lub 120cd/m², albo 140cd/m² to rozumiem że słupki Delta E będą się różniły od siebie.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

21 stycznia 2021, 13:39 - czw

Zrób pomiar to zobaczysz. Będą się różniły, ale nie na tyle , by było to szczególnie istotne.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

22 stycznia 2021, 10:41 - pt

No i pojawił się problem z Spectraview II. Podczas instalacji aplikacji najpierw pojawia się okiem a potem drugie i nic dalej nie można zrobić. Monitor to EA245 WMi-2 . Kabel podłączony to DPI - DPI. Czyż by trzeba zmienić kabel na DVI-DVI.
Załączniki
2.jpg
2.jpg (24.13 KiB) Przejrzano 3172 razy
1.jpg
1.jpg (45.86 KiB) Przejrzano 3172 razy
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Kalibracja monitorów

22 stycznia 2021, 11:01 - pt

czyżby trzeba zainstalować aktualną wersję
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

22 stycznia 2021, 11:03 - pt

zmieniłem kabel na DVI - DVI ten sam komunikat - dzięki za radę Czornyj. Właśnie szukam i nie mogę znaleźć. Już znalazłem.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

22 stycznia 2021, 13:07 - pt

Teraz wszystko poszło dobrze i jest wszystko w porządku. Mam pytam co do kalibracji monitora - wyobraźmy sobie taką sytuację, że kalibruje monitor kilkanaście razy pod rząd - czy za każdym razem trzeba wyłączone opcje "eco" i automat jasności oraz ustawić początkowe ustawienie monitora.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

02 kwietnia 2021, 18:56 - pt

Mam takie pytanie co do kalibracji monitora. Jeżeli skalibrowałem monitor i korzystam z profilu icc, to czy podłączając do monitor do nowej stacji roboczej, trzeba ponownie kalibrować monitor czy mogę skorzystać z profilu wcześniej kalibrowanego monitora.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kalibracja monitorów

03 kwietnia 2021, 00:28 - sob

Można, o ile podłączony jest tym samym interfejsem.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu