Który najlepszy jest kalibrator

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 07:14 - czw

Tutaj prośba do Administratora forum, mamy dwóch fachowców - pana Tomasza oraz pana Marcina. Który mija się z prawdą co do kalibratorów. Ja nie wiem a pan lub pani wie drogi administratorze.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 09:36 - czw

Adminem jest p. Tomasz ;]
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 09:50 - czw

Oooo panie nocny proszę nie zdradzać bo się wyda :-)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 10:39 - czw

Przecież to żadna tajemnica.. ;p
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 11:00 - czw

Panowie, ja jestem właścicielem forum, ale w jego prowadzeniu mam dwóch pomocników.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 12:20 - czw

Mag pisze:
16 lipca 2020, 07:14 - czw
Tutaj prośba do Administratora forum, mamy dwóch fachowców - pana Tomasza oraz pana Marcina. Który mija się z prawdą co do kalibratorów. Ja nie wiem a pan lub pani wie drogi administratorze.
P. Tomasz raczył rozpowszechniać pogłoski o niskiej trwałości i1Display Pro w 2017 - od tego czasu przetestowałem wszystkie jakie wpadły mi w ręce - moje 6 sztuk, moich kolegów z branżuni (Maciej Koper skalibujtv.pl, Adam Jędrysik vitavision.pl, Krzysztof Skowron X-Rite Polska, Dominik Nowak i wielu innych), jak również zaoferowałem nieodpłatną diagnozę wszystkim użytkownikom zainteresowanym stanem ich kolorymetrów.

Żodyn nie wykazywał najmniejszych objawów zużycia - żodyn. Nawet praktycznie pierwsze sztuki jakie zeszły w 2011 roku z taśm produkcyjnych.

Konica Minolta Sensing oficjalnie zaprzeczyła, by mogło dochodzić do rozjazdów ich kolorymetrów CA-210/310 na skutek ich zestarzenia/zużycia.

Moi zagraniczni koledzy z branży zaprzeczyli, by w ich kolorymetrach i1Display Pro dochodziło do rozjazdów na skutek ich zestarzenia/zużycia

X-Rite Photo Video oficjalnie zaprzeczył, by mogło dochodzić do rozjazdów ich kolorymetrów na skutek ich zestarzenia/zużycia.

X-Rite Polska zaoferował darmową wymianę każdego kolorymetru i1Display Pro, w którym stwierdzone zostaną objawy świadczące o ich rozjechaniu na skutek zestarzenia/zużycia na nówkę sztukę. Po trzech latach akcji nie wymienił ani jednego sensora. Akcja trwa, kolorymetr można bezpłatnie zweryfikować w moim krakowskim biurze (zarzadzaniebarwa.pl).
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 12:56 - czw

Tom01 pisze:
16 lipca 2020, 11:00 - czw
Panowie, ja jestem właścicielem forum, ale w jego prowadzeniu mam dwóch pomocników.
Tego do końca nie wiedziałem, ktoś jakiś czasu temu o tym pisał i gdzieś można było to przeczytać. Co do swoich dwóch pomocników i proszę aby pan Tomasz ich poprosił aby przeczytali regulamin bo najwyraźniej o nim zapomnieli.
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2020, 13:08 - czw przez Mag, łącznie zmieniany 1 raz.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 13:01 - czw

Czornyj pisze:
16 lipca 2020, 12:20 - czw
P. Tomasz raczył rozpowszechniać pogłoski o niskiej trwałości i1Display Pro w 2017 - od tego czasu przetestowałem wszystkie jakie wpadły mi w ręce - moje 6 sztuk, moich kolegów z branżuni (Maciej Koper skalibujtv.pl, Adam Jędrysik vitavision.pl, Krzysztof Skowron X-Rite Polska, Dominik Nowak i wielu innych), jak również zaoferowałem nieodpłatną diagnozę wszystkim użytkownikom zainteresowanym stanem ich kolorymetrów.

Żodyn nie wykazywał najmniejszych objawów zużycia - żodyn. Nawet praktycznie pierwsze sztuki jakie zeszły w 2011 roku z taśm produkcyjnych.

Konica Minolta Sensing oficjalnie zaprzeczyła, by mogło dochodzić do rozjazdów ich kolorymetrów CA-210/310 na skutek ich zestarzenia/zużycia.

Moi zagraniczni koledzy z branży zaprzeczyli, by w ich kolorymetrach i1Display Pro dochodziło do rozjazdów na skutek ich zestarzenia/zużycia

X-Rite Photo Video oficjalnie zaprzeczył, by mogło dochodzić do rozjazdów ich kolorymetrów na skutek ich zestarzenia/zużycia.

X-Rite Polska zaoferował darmową wymianę każdego kolorymetru i1Display Pro, w którym stwierdzone zostaną objawy świadczące o ich rozjechaniu na skutek zestarzenia/zużycia na nówkę sztukę. Po trzech latach akcji nie wymienił ani jednego sensora. Akcja trwa, kolorymetr można bezpłatnie zweryfikować w moim krakowskim biurze (zarzadzaniebarwa.pl).
O takich informacjach nie wiedział więc trudno mi się do nich odnieś. Dopiero teraz można było przeczytać pana Marcina i można na ten temat mieć wyrobione własną tezę oraz zdanie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 14:44 - czw

Mag pisze:
16 lipca 2020, 13:01 - czw
O takich informacjach nie wiedział więc trudno mi się do nich odnieś. Dopiero teraz można było przeczytać pana Marcina i można na ten temat mieć wyrobione własną tezę oraz zdanie.

P. Marcin jest powiązany zawodowo z pewnymi podmiotami i niestety, nad czym ubolewam, bardzo uelastycznia swoje wypowiedzi zależnie od kierunku wiatru. Produkty marek z którymi akurat Panu Marcinowi "po drodze" , cudownie są całkowicie niezawodne, nie mają żadnych wad, rozrzut technologiczny nie istnieje a każdy kto cokolwiek bąknie inaczej jest wyśmiewany, wyszydzany etc. Litania z poprzedniego posta też jest powtarzana któryś już raz na forach. Osobiście wolę jednak wierzyć w to co widzę w rzeczywistości na różnych produktach, a nie quasi-marketingowy makaron. Przykładów na forum jest sporo, zarówno dotyczące monitorów, drukarek i kalibratorów.

Wszystko się rozjeżdża, psuje, starzeje. To normalne. Nawet kamień ulega erozji, tylko powoli. Nie ma wiecznych urządzeń elektronicznych i nie zmieni tego zapewnienie iluśtam świadków wyciągniętych z rękawa.

Co do rzekomej akcji wymiany przez X-Rite, niestety ale to blaga. Reklamowałem w przeciągu kilku lat popularne czujniki. Albo proponowano mi zaporową cenę za serwis albo oświadczono, że po gwarancji i nic z tego.

Konica-Minolta twierdzi, że się nic nie rozjeżdża a tymczasem zaleca co roku rekalibrację miernika. Czyli jak to jest? Nie chcę też po raz kolejny powtarzać, że mam ~1dE różnicę pomiędzy dwiema sondami tego samego miernika. Urządzenie stoi u mnie w warsztacie, można samemu dotknąć i sprawdzić.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
colorFREAK
Posty: 17
Rejestracja: 02 października 2013, 14:46 - śr

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 15:11 - czw

Dzień dobry,

Pracuję od 2009 roku w firmie X-Rite Photo Europe , która jest podmiotem grupy TypeMaker Ltd / XP Distribution oraz co ważniejsze oficjalnym dystrybutorem i przedstawicielem rozwiązań dedykowanych na rynek foto, film i wideo w Europie oraz regionie EMEA.

Oświadczam, że Pan Tomasz Jurgielewicz nie kontaktował się z nami i nie zgłaszał żadnych wadliwych kalibratorów.
Nie kupował, ani nie dostarczaliśmy też mu ilości hurtowych sprzętu pod rzekome testy jakości pomiarów kalibratorów i1Display Pro.

Kolorymetry, które dostarczamy na rynek polski posiadają gwarancję wymiany, co oznacza, że jeśli po zakupie lub w okresie trwania gwarancji użytkownik raportuje jakiekolwiek zastrzeżenia lub wadliwość działania, kalibrator ten jest wymieniany na nowy w trybie ekspresowym.

Pan Marcin Kałuża nie przyjmuje żadnych korzyści materialnych za pochlebne opinie na temat sprzętu X-Rite, więc zakładam, że jest przekonany co do jakości tego sprzętu i na to nie mają wpływu żadne strony trzecie.

W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu:
https://pl.xritephoto.eu/contact-us

Pozdrawiam,
Krzysztof Skowron
TypeMaker Ltd / XP Distribution / X-Rite Photo Europe
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 15:16 - czw

Krzysztof, chciałbym tylko zaznaczyć, że współpraca mojej firmy z Twoją urwała się wieki temu i prosiłbym o odrobinę rzetelności, bo nie wypowiadasz się jako X-Rite tylko firma trzecia. Moje zaopatrzenie w asortyment X-Rite leży m.in. w Holandii, nie w Polsce i prosiłbym również nie zabierać głosu w sprawach serwisowych etc, skoro nie masz pełnej informacji.

Trzecia sprawa dotycząca "wymiany", wybacz, ale w okresie gwarancji jest to za przeproszeniem psi obowiązek. Marcin mówił o czym innym, co przetestowałem i okazało się niestety nieprawdą.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 15:19 - czw

Więc mam takie pytanie do pana Krzysztofa. Posiadam swój kalibrator X-Ritei1Display Pro. Czy mogę wysłać ów kalibrator, zakupiony w jednym ze znanych sklepów w Polsce - i jeżeli coś nie tak będzie z kalibratorem to Państwo nowy kalibrator.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 15:19 - czw

Mag pisze:
16 lipca 2020, 15:19 - czw
Więc mam takie pytanie do pana Krzysztofa. Posiadam swój kalibrator X-Ritei1Display Pro. Czy mogę wysłać ów kalibrator, zakupiony w jednym ze znanych sklepów w Polsce - i jeżeli coś nie tak będzie z kalibratorem to Państwo nowy kalibrator.

Proponuję przeczytać raz jeszcze cyt:

"Kolorymetry, które dostarczamy na rynek polski posiadają gwarancję wymiany, co oznacza, że jeśli po zakupie lub w okresie trwania gwarancji użytkownik raportuje jakiekolwiek zastrzeżenia lub wadliwość działania, kalibrator ten jest wymieniany na nowy w trybie ekspresowym."
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 15:23 - czw

:-) można to tak ująć
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 15:24 - czw

Dla niedowiarków, ostatnia próba wymiany I1D3, który wykazywał duże błędy. Tyle chciał X-Rite za naprawę. Było to zaraz po rozmowie z Panem, Marcin, @Czornyj, i informacji, że X-Rite zapewnia że ble, ble...
Zrzut ekranu 2020-07-16 o 15.23.09.png
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 15:25 - czw

Tom01 pisze:
16 lipca 2020, 14:44 - czw
Wszystko się rozjeżdża, psuje, starzeje. To normalne. Nawet kamień ulega erozji, tylko powoli. Nie ma wiecznych urządzeń elektronicznych i nie zmieni tego zapewnienie iluśtam świadków wyciągniętych z rękawa.

Gówno prawda:
Żywotność filtra dichroicznego jest nieograniczona
https://www.prinzoptics.de/pl/technolog ... hroicznych
Photodetectors last for an indefinite period of time when used properly and within the specified specification
http://www.osioptoelectronics.com/techn ... stics.aspx
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 15:29 - czw

Czornyj pisze:
16 lipca 2020, 15:25 - czw
Gówno prawda:
Żywotność filtra dichroicznego jest nieograniczona
https://www.prinzoptics.de/pl/technolog ... hroicznych
Photodetectors last for an indefinite period of time when used properly and within the specified specification
http://www.osioptoelectronics.com/techn ... stics.aspx

Po pierwsze, właśnie, g** prawda. Powłoka tego typu jest pochodzenia mineralnego, nie organicznego, ale nie oznacza, że jest wieczna. Po drugie, urządzenie elektroniczne to nie tylko szkiełko. Gdyby było jak Pan twierdzi, to nie byłoby rozrzutu pomiarowego między egzemplarzami. A jest.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 15:30 - czw

Tom01 pisze:
16 lipca 2020, 15:24 - czw
Dla niedowiarków, ostatnia próba wymiany I1D3, który wykazywał duże błędy. Tyle chciał X-Rite za naprawę. Było to zaraz po rozmowie z Panem, Marcin, @Czornyj, i informacji, że X-Rite zapewnia że ble, ble...

Zrzut ekranu 2020-07-16 o 15.23.09.png
To jest formularz z EyeOne Pro, a nie i1D3 - zupełnie inny format numeru seryjnego, oraz informacja o konieczności załączenia ceramicznego wzorca do kalibracji spektrofotometru.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 15:41 - czw

Czornyj pisze:
16 lipca 2020, 15:30 - czw
To jest formularz z EyeOne Pro, a nie i1D3 - zupełnie inny format numeru seryjnego, oraz informacja o konieczności załączenia ceramicznego wzorca do kalibracji spektrofotometru.

Bzdura. To był kolorymetr I1D3. Nic nie wiem o SN, kto co wstawił na fakturze. Jest też mowa o załączeniu baterii a przecież ani I1 Pro ani I1 Display Pro takie nie ma. To są jakieś domyślne adnotacje. Ciąg dalszy korespondencji z serwisem:

Zrzut ekranu 2020-07-16 o 15.38.08.png
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Który najlepszy jest kalibrator

16 lipca 2020, 15:47 - czw

Tom01 pisze:
16 lipca 2020, 15:41 - czw
Czornyj pisze:
16 lipca 2020, 15:30 - czw
To jest formularz z EyeOne Pro, a nie i1D3 - zupełnie inny format numeru seryjnego, oraz informacja o konieczności załączenia ceramicznego wzorca do kalibracji spektrofotometru.

Bzdura. To był kolorymetr I1D3. Nic nie wiem o SN, kto co wstawił na fakturze. Jest też mowa o załączeniu baterii. To są jakieś domyślne adnotacje. Ciąg dalszy korespondencji z serwisem:


Zrzut ekranu 2020-07-16 o 15.38.08.png
Wyraźnie widać na formularzu, że dotyczy on spektrofotometru Eye One o nr seryjnym 176184
Tom01 pisze:
16 lipca 2020, 15:29 - czw
Po pierwsze, właśnie, g** prawda. Powłoka tego typu jest pochodzenia mineralnego, nie organicznego, ale nie oznacza, że jest wieczna. Po drugie, urządzenie elektroniczne to nie tylko szkiełko. Gdyby było jak Pan twierdzi, to nie byłoby rozrzutu pomiarowego między egzemplarzami. A jest.
Filtry dichroiczne + fotodetektory - różnice między charakterystyką filtrów wynikające z tolerancji przy ich produkcji powodują w danym egzemplarzu lepszą bądź gorszą zgodność ze standarodwym CMF, co powoduje niewielkie różnice w precyzji pomiarowej. Nie znaczy to jednak że charakterystyka (mierzona indywidualnie i zapisana w pamięci sensora) będzie się później zmieniać w czasie.

Oczywiście tradycyjnie stosuje pan argumentację "uważam że nie, bo nie" bez podania źródeł na poparcie swojej tezy, bo takowe źródła nie istnieją. Ze zdumewającą łatwością można natomiast znaleźć liczne źródła świadczące o tym, że filtry dichroiczne i fotodetektory nie ulegają zużyciu/starzeniu się.

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu