Lg calibration - problem

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
magicwojtek
Posty: 19
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 20:56 - wt

Lg calibration - problem

05 marca 2024, 16:59 - wt

Hej
Monitor podłączony przez Hdmi z komputerem działa bez problemu.
Do kalibracji trzeba podłączyć go też przez USB
Podłączałam poprzez USB C (monitor) - USB A (komputer) - odwrotnie też próbowałem, przez USB C-C też nie . Program nie wykrywa monitora (czy to do kalibracji czy też do aktualizacji software).
USB C w komputerze działa (podłączyłem coś innego i działało). W monitorze USB też raczej działa. Co może być nie tak?
SzymonBN
Posty: 120
Rejestracja: 08 czerwca 2023, 14:01 - czw

Re: Lg calibration - problem

05 marca 2024, 21:03 - wt

Mam wrażenie, że trochę za mało danych podałeś, brak opisanej konfiguracji monitor-komputer, model monitora itp. Ale tak ogólnie to zobacz czy w menu monitora jest gdzieś opcja DDC/CI i jeśli jest to czy jest włączona.
Ogólnie z softów kalibracyjnych w 100% dobrze to działa tylko CN7 i SVII. Reszta to loteryjny temat, na który wpływa wieeele zmiennych i niech użytkownik sam sobie rozwiązuje problem ;)
magicwojtek
Posty: 19
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 20:56 - wt

Re: Lg calibration - problem

06 marca 2024, 06:02 - śr

Lg 27un880
Komputer - PC asrock b450 pro5, ryzen 5600, 32gb ram, nVidia 1070, Windows chyba 10
Sprawdzone też na laptopie Dell lattitude chyba

Windows widzi monitor jako. Rozdzielacz
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Lg calibration - problem

10 marca 2024, 12:59 - ndz

SzymonBN pisze:
05 marca 2024, 21:03 - wt
Ogólnie z softów kalibracyjnych w 100% dobrze to działa tylko CN7 i SVII.
Do sprzętowej kalibracji wybranych monitorów LG (np. 32UD99) w 100% dobrze działa LG Calibration Studio.
SzymonBN
Posty: 120
Rejestracja: 08 czerwca 2023, 14:01 - czw

Re: Lg calibration - problem

10 marca 2024, 13:14 - ndz

No właśnie widać na załączonym obrazku jak dobrze działa :D
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Lg calibration - problem

10 marca 2024, 15:46 - ndz

"U mnie działa" :geek:

Wbrew temu co piszesz z "softów kalibracyjnych" nie miałem też problemu z i1Profiler jak też DisplayCAL (oba do kalibracji soft). Ponadto oprogramowaniem SVII (do NEC) nie skalibrujesz raczej sprzętowo EIZO czy LG. Nie sądzę też, przy przy pomocy ColorNavigator7 (oprogramowanie przeznaczone do EIZO) udało Ci się sprzętowo skalibrować NEC czy LG.

Kolejna sprawa, u pytającego, jest inny problem, skoro nie widzi monitora program do aktualizacji firmware (a nie robi się tego przez program do kalibracji).

Także Twoja "rada" jest jak kula w płot.

@pytający
Przede wszystkim w OnScreenControl już musi być monitor widoczny po kliknięciu w aktualizację, to znaczy program nie może po kliknięciu w aktualizację prosić o połączenie przez USB z monitorem jeżeli to połączenie jest i działa. Natomiast jak tego połączenia nie ma, to nie ma co nawet odpalać CalibrationStudio. SVII i CN7 nigdy nie ma sensu odpalać, bo nie są to programy przeznaczone do produktów tej firmy (CN7 jest do EIZO, a SVII jest do NEC). ... a jaki masz Windows?
SzymonBN
Posty: 120
Rejestracja: 08 czerwca 2023, 14:01 - czw

Re: Lg calibration - problem

10 marca 2024, 16:22 - ndz

Nie chce mi się zbytnio za słówka czepiać, gdyż to raczej autorowi nie pomoże. To które programy działają, a które nie to była moja czysta prywata - nie wiem skąd wpadłeś na pomysł, że SVII skalibruje LG i skąd naszła Ci ochota na takie żarty - to ma zerowe powiązanie na litość Boską.
Ale żeby być już zgodnym technicznie - gdy monitor na dwóch komputerach jest widoczny jako „rozdzielacz”, to albo jest kiepski monitor, albo Windows. Tak czy tak, chyba się obydwoje zgodzimy, że nie ma to najmniejszego powiązania z „podłącz kabel i wygodnie pracuj”. I w sumie co to za różnica, jeśli użytkownik końcowy po prostu chce mieć sprawne stanowisko po wyciągnięciu monitora z pudła.
A co do softu i1, owszem jest OK, ale to tylko programowa kalibracja, więc raczej nikt super często go nie używa i zresztą nie ma tam dużo opcji, typu komunikacja z monitorem itp. Ma za zadanie zmodyfikować LUT karty, robi to i do widzenia. No a DisplayCAL mimo, że super program to gwoli ścisłości jest obecnie porzuconym projektem od 2019 roku. Na nowych macOS, a szczególnie tych z procesorem M można nim sobie podetrzeć…no, aniżeli zweryfikować/skalibrować monitor.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Lg calibration - problem

10 marca 2024, 16:27 - ndz

CalibrationStudio też działa na zasadzie "podłączasz kabel i wygodnie pracujesz". Problem u pytającego nie jest z oprogramowaniem do kalibracji zupełnie. Spróbowałbym na innym PC (może coś w systemie ma nagmerane). No i zakładam, że Windows ma jakiś aktualny (max zaktualizowany Win11, ew. minimum max zaktualizowany Win10), a nie XP lub 7/8. No i zakładam, że oprogramowanie ma najnowsze ściągnięte ze strony www, a nie jakieś stare z płyty.
magicwojtek
Posty: 19
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 20:56 - wt

Re: Lg calibration - problem

11 marca 2024, 05:56 - pn

Czy to stacjonarny czy też laptop HP elitebook z Windows 10. Aktualizacje wszystkie porobione.
Tu i tu monitor tak samo się zachowuje
Wysłałem monitor na gwarancję bo wg LG to problem z monitorem typowo.
magicwojtek
Posty: 19
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 20:56 - wt

Re: Lg calibration - problem

12 marca 2024, 14:53 - wt

"Przesłane urządzenie zostało dokładnie przetestowane pod kątem wystąpienia opisanej usterki. Urządzenie zostało również poddane testom w normalnych warunkach pracy. Żaden z testów przeprowadzonych w naszym centrum serwisowym nie wykazał nieprawidłowości w działaniu.

Działanie funkcji produktu zostało również porównane z urządzeniem referencyjnym (wzorcowym). Reklamowany monitor nie odbiega od normy producenta.

Korzystając z połączenia kablem USB-C do A, możliwe jest przesyłanie danych między urządzeniami.

Uzyskanie obrazu poprzez połączenie USB-C do USB-C wymaga urządzenia wspierającego funkcję DP (DisplayPort) przez USB-C"
magicwojtek
Posty: 19
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 20:56 - wt

Re: Lg calibration - problem

12 marca 2024, 17:11 - wt

"
monitor został przekazany na wydłużone testy serwisowe. Po otrzymaniu informacji zwrotnej z działu technicznego wrócę z odpowiedzią."
Spytałem się czy uruchomili kalibrację lub aktualizacje. I dostałem taką odpowiedź
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Lg calibration - problem

14 marca 2024, 09:27 - czw

Czyli pewnie im nie działa, bo popsuty ;)
magicwojtek
Posty: 19
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 20:56 - wt

Re: Lg calibration - problem

15 marca 2024, 17:07 - pt

Dzień dobry Panie Wojciechu,

monitor nie przeszedł weryfikacji podczas rozszerzonych testów serwisowych. Obecnie reklamacja wróciła do działu technicznego w celu dalszej diagnostyki. Dział serwisu zamówił podzespoły zamienne.
magicwojtek
Posty: 19
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 20:56 - wt

Re: Lg calibration - problem

23 marca 2024, 15:53 - sob

wymiana płyty głównej i wrócił.
Kalibrator dopiero po weekendzie będę mieć ale łączy się bez problemu z programem do kalibracji itp

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68405
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu