Który kalibrator wybrać ?

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
bogunow
Lokalizacja: Łomża
Posty: 8
Rejestracja: 29 marca 2010, 01:08 - pn

Który kalibrator wybrać ?

01 kwietnia 2010, 09:47 - czw

Czy ktoś z bardziej zaawansowanych użytkowników mógłby mi doradzić który zestaw do kalibracji monitora wybrać ? W tej kwestii jestem zupełnie zielony, na rynku jest tego trochę i nie wiem czym się kierować przy wyborze. Sprzęt miałby kalibrować EIZO S1931 i (NEC 2690WUXi lub EIZO SX2761W). Czy przy pomocy najtańszych urządzeń po około 400zł można w miarę dobrze skalibrować monitor ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który kalibrator wybrać ?

01 kwietnia 2010, 15:45 - czw

bogunow pisze: Czy przy pomocy najtańszych urządzeń po około 400zł można w miarę dobrze skalibrować monitor ?
Najtańszy sensowny to I1 Display2 i EIZO S1931 można bez problemu ustawić. Nowsze, szerokogamutowe już nie. Trzeba się posłużyć spektrofotometrem.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
pmars
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwietnia 2010, 18:51 - wt

Re: Który kalibrator wybrać ?

06 kwietnia 2010, 19:13 - wt

Tom01 pisze:
bogunow pisze: Czy przy pomocy najtańszych urządzeń po około 400zł można w miarę dobrze skalibrować monitor ?
Najtańszy sensowny to I1 Display2 i EIZO S1931 można bez problemu ustawić. Nowsze, szerokogamutowe już nie. Trzeba się posłużyć spektrofotometrem.
Witam. Na innym watku napisal Pan "Monitory szerokogamutowe trzeba ustawiać/regulować ze spektrofotometrem. Nie ma na to rady. Późniejsze profilowanie można wykonać tańszym kolorymetrem, np X-Rite Display 2. ". Czy to znaczy ,ze do pierwszej kalibracji mam uzyc spektrofotometra a nastepnie moge uzywac kolorymetra? Przepraszam ale nie jest to dla mnie jasne. Pisze o kalibracji monitora z szerokim gamut.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który kalibrator wybrać ?

06 kwietnia 2010, 19:35 - wt

pmars pisze:Na innym watku napisal Pan "Monitory szerokogamutowe trzeba ustawiać/regulować ze spektrofotometrem. Nie ma na to rady. Późniejsze profilowanie można wykonać tańszym kolorymetrem, np X-Rite Display 2. ". Czy to znaczy ,ze do pierwszej kalibracji mam uzyc spektrofotometra a nastepnie moge uzywac kolorymetra? Przepraszam ale nie jest to dla mnie jasne. Pisze o kalibracji monitora z szerokim gamut.
Problem z użyciem kolorymetru z monitorem szerokogamutowym to duży błąd przy określaniu temperatury barwowej. Wspomniany trick polega na tym, że jeśli monitor będzie miał punkt bieli wyregulowany poprawnie z pomocą spektrofotometru, późniejszą kalibrację można przeprowadzić kolorymetrem, przy czym trzeba pamiętać żeby w oprogramowaniu profilera kalibrować do naturalnego punktu bieli monitora. Oczywiście w miarę degradacji ekranu i podświetlenia punkt bieli się zmienia, więc co jakiś czas trzeba zapewnić sobie dostęp do spektrofotometru, celem sprawdzenia i korekty temperatury barwowej.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
pmars
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwietnia 2010, 18:51 - wt

Re: Który kalibrator wybrać ?

06 kwietnia 2010, 19:48 - wt

Dziekuje.
Dante_85
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwietnia 2010, 12:06 - czw

Re: Który kalibrator wybrać ?

30 kwietnia 2010, 10:08 - pt

A co powiesz na temat Color Munki Photo
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który kalibrator wybrać ?

03 maja 2010, 11:42 - pn

Dante_85 pisze:A co powiesz na temat Color Munki Photo
ColorMunki jest używalne po opanowaniu niełatwego oprogramowania ArgyllCMS. Fabryczne nie nadaje się do ustawiania monitorów. Zresztą faktycznie ColorMunki powstał jako czujnik do profilowania drukarek.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
DonAlberto
Posty: 31
Rejestracja: 03 października 2010, 23:59 - ndz

Re: Który kalibrator wybrać ?

04 października 2010, 09:52 - pn

Pytanie odnośnie kalibratorów - temat wałkowany na forum nikona przenoszę tutaj - dla zainteresowanych daje cytat z moich wypowiedzi na forum

....
Hm, monitor EIZO CG243 w pokoju o jasnych (bezowych ścianach), kalibrowany poprzez Color Navigator z podłączonym Colorymetrem (Eye One Display 2 - mam 2 sztuki jedna to wersja dostarczana parę lat temu z Ezio do monitora CG) druga to taki sam kolorymetr tylko kupiony oddzielnie. Porównując oryginalnym oprogramowaniem Eye One Match po podłączeniu tych dwóch urządzeń wychodzi na to że wersja dostarczona z Eizo kalibruje inaczej kolor czerwony i niebieski - są to niższe wartości, ale trudno to określić który kolorymetr jest dokładniejszy. Na razie nie mam spektrofotometru. I tak skalibrowany monitor w oświetleniu dziennym, wyświetlany obraz w windowsie jest zbyt zielony - ok już wiem wszystkie szerokogamutowe mogą mieć takie cuda. W PS-ie już poustawiałem co trzeba - obraz wydaje mi się ok. W oprogramowaniu Nikon View Nx też obraz jest identyczny jak w PS-ie, tam jest opcja ustawienia profilu i to jest profil srgb - ale dokładnie też co photoshopie. Natomiast żadna przeglądarka graficzna - nawet ACDsee pro 3 i darmowy Ifran View z modułem CMM nie jest w stanie wyświetlić identycznie obrazu - podpinam profil srgb - to jest trochę inny profil, on nie ma identycznej nazwy co ten w PSie - to chyba jest ten standardowy windowsa i obraz jest przejaskrawiony.
Zakładam, że albo moduły CMM nie działają w tych przeglądarkach albo profil SRBG mam do dupy - jeśli tak to skąd wziąć ten profil srgb co w PSie .......

w odpowiedzi uzyskuję informację, że potrzeba zmienić kalibrator - tylko jaki
Polecany Colormuki - dobra może od Tom-a wypożyczę i sprawdzę co i jak tylko jak bym go sobie kupił to do czego go wykorzystam - Color Navigator to obsługuje a co z resztą monitorów.
Drugi w kolejności to Eye_one Basic - robiąc upgrade z Eye One Display 2 dostaje się spory rabat - który wybór byłby lepszy? Zakładam - co mogę więcej zrobić akim kalibratorem - jak jest z obsługą i co Tom polecasz do przetestowania? Wiem że W mastiff.pl jest możliwość wypożyczenia więc chyba się skuszę sporobować tylko który polecasz? Jeśli bym sięna zakup zdecydował to chcaiłbym od czasu do czasu użyć go jako kalibratora który pozwala na zwrot kosztów zakupu - czyli świadczyć ewentualnie komuś zainteresowanemu usługę kalibracji - i tu zapewne mało osób będzie miało Eizo CG - większość monitorów będzie kalibrowanych programowo - oraz chciałbym mieć skalibrowanych kilka laptopów które należą do mojej rodziny.

Pytanie kolejne - skalibrowałem ekran w laptopie Samsung R780 - proces automatyczyny bo nie da się inaczej - ale w światłach pojawiły się skoki w przejściach tonanlnych - o czym to świadczy? i co da się z tym zrobić?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który kalibrator wybrać ?

04 października 2010, 10:33 - pn

DonAlberto pisze:EIZO CG243 (...) kalibrowany poprzez Color Navigator z podłączonym Colorymetrem (Eye One Display 2
Tak, jak pisałem na forum nikona, kalibracja CG243W za pomocą kolorymetru jest najprawdopodobniej źródłem Pana problemu. Po pierwsze urządzenia te są słabo powtarzalne a po drugie i ważniejsze, kolorymetrem nie da się wiarygodnie zmierzyć temperatury barwowej monitora szerokogamutowego. Jest jeszcze możliwa jedna przyczyna. Podczas kalibracji I1 Display, trzeba chronić czujnik przed zaświetlaniem. Proszę ustawić monitor tak, aby w czasie pomiarów nie było żadnego źródła z boku, oraz monitor był lekko odchylony do tyłu, aby czujnik dobrze przylegał do ekranu. Dobrym pomysłem jest też kalibracja w ciemności. Jeśli po zastosowaniu ww zaleceń nadal pojawia się zafarb, możliwe że czujnik jest uszkodzony.
DonAlberto pisze:Natomiast żadna przeglądarka graficzna - nawet ACDsee pro 3 i darmowy Ifran View z modułem CMM nie jest w stanie wyświetlić identycznie obrazu - podpinam profil srgb
Z przeglądarkami windowsowymi jest faktycznie problem. Większość nie ma zarządzania barwą. Na pewno poprawnie działają ViewNX, Adobe Bridge. ACDSee, w którejś wersji ma CMM, podobnie FastStone. Jeśli przeglądarka ma w opcjach możliwość wyboru profili, należy wskazać profil monitora, bo przeglądarka często nie potrafi sama "wziąć" profilu systemowego. Zdecydowanie nie należy wskazywać innych profili, poza profilem monitora.

Przygotowując plik do wyświetlania, powinien być skonwertowany do sRGB i mieć załączony profil sRGB.
DonAlberto pisze:Polecany Colormuki - dobra może od Tom-a wypożyczę i sprawdzę co i jak tylko jak bym go sobie kupił to do czego go wykorzystam - Color Navigator to obsługuje a co z resztą monitorów.
ColorMunki Photo w połączeniu z profilerem ArgyllCMS skalibruje Pan każdy monitor. Sęk tylko w tym, że to oprogramowanie jest skrajnie trudne w obsłudze.
DonAlberto pisze:Drugi w kolejności to Eye_one Basic - robiąc upgrade z Eye One Display 2 dostaje się spory rabat - który wybór byłby lepszy?
I1 Basic zawiera czujnik I1 Pro, najbardziej popularny spektrofotometr na świecie, obsługiwany przez każde oprogramowanie do kalibracji bez wyjątku.
DonAlberto pisze:Pytanie kolejne - skalibrowałem ekran w laptopie Samsung R780 - proces automatyczyny bo nie da się inaczej - ale w światłach pojawiły się skoki w przejściach tonanlnych - o czym to świadczy? i co da się z tym zrobić?
Jest to zupełnie normalne. Kalibracja programowa zubaża dostępną paletę, więc monitory zawsze po takiej operacji mają gorsze przejścia tonalne. Im są gorszej jakości i wymagają większej korekty, tym z gradientami gorzej.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
DonAlberto
Posty: 31
Rejestracja: 03 października 2010, 23:59 - ndz

Re: Który kalibrator wybrać ?

04 października 2010, 11:37 - pn

Jak w przeglądarce graficznej ustawię profil monitora - ten który wychodzi po kalibracji to jest całkiem lipa - jest wściekle czerwono purpurowo -czyli lipa - spróbuje spektrofotometru - tylko pytanie czy wypożyczać czy kupić. Ale to już bardziej moja decyzja - zobaczymy. Jak wypożyczyć to już wiem do kogo się odezwać :) Dzięki panie Tomku.

PS. Jaja to dopiero będą jak się okaże że po kalibracji spektrofotometrem nadal jest do dupy :lol:
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który kalibrator wybrać ?

04 października 2010, 12:21 - pn

DonAlberto pisze:Jak w przeglądarce graficznej ustawię profil monitora - ten który wychodzi po kalibracji to jest całkiem lipa - jest wściekle czerwono purpurowo -czyli lipa
Proszę przeglądarki testować pod kątem zgodności wyświetlania z Photoshopem. To najprostsza metoda. Jeśli różni się po wskazaniu profilu monitora, to znaczy że działa źle.
DonAlberto pisze:PS. Jaja to dopiero będą jak się okaże że po kalibracji spektrofotometrem nadal jest do dupy :lol:
Nie spotkałem się z takim przypadkiem. Tzn spotkałem, ale problem był w ustawieniach lub działaniach użyszkodnika, nie czujnika. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
DonAlberto
Posty: 31
Rejestracja: 03 października 2010, 23:59 - ndz

Re: Który kalibrator wybrać ?

05 października 2010, 09:28 - wt

Tom01 pisze: ColorMunki jest używalne po opanowaniu niełatwego oprogramowania ArgyllCMS. Fabryczne nie nadaje się do ustawiania monitorów. Zresztą faktycznie ColorMunki powstał jako czujnik do profilowania drukarek.
A tak z ciekawości dlaczego colormuki nia nadaje się fabrycznie do profilowania monitorów, oglądałem manuala do colormuki i tam jest profilowanie monitorów - może takie zubożone ale X-Rite daje taki soft. To dlaczego nie można kalibrować tym monitorów tylko trzeba używać ArgyllCMS ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który kalibrator wybrać ?

05 października 2010, 11:17 - wt

DonAlberto pisze:A tak z ciekawości dlaczego colormuki nia nadaje się fabrycznie do profilowania monitorów, oglądałem manuala do colormuki i tam jest profilowanie monitorów - może takie zubożone ale X-Rite daje taki soft.
Jak Pan trafnie zacytował, do profilowania monitorów, a nie kalibracji. W ogólności, ColorMunki Photo to urządzenie do profilowania a nie kalibracji. A różnica w tym, że monitory się kalibruje, czyli doprowadza do pożądanego stanu a potem profiluje, czyli tworzy opis jego właściwości. Oprogramowanie ColorMunki w ogóle nie ma żadnych mechanizmów umożliwiających odpowiednie ustawienie monitora. Taka sytuacja jest dopuszczalna tylko w przypadku laptopów, wszak one i tak nie mają żadnej regulacji. Normalne monitory mają szereg parametrów możliwych do zmiany, ale nie wiedząc jak, nie wyregulujemy ich.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Który kalibrator wybrać ?

05 października 2010, 11:23 - wt

DonAlberto pisze:A tak z ciekawości dlaczego colormuki nia nadaje się fabrycznie do profilowania monitorów, oglądałem manuala do colormuki i tam jest profilowanie monitorów - może takie zubożone ale X-Rite daje taki soft. To dlaczego nie można kalibrować tym monitorów tylko trzeba używać ArgyllCMS ?
Oprogramowanie ColorMunki ma b. okrojone możliwości kalibracji - konkretnie można jedynie podregulować jaskrawość. W przypadku monitorów EIZO serii S warto wyregulować punkt bieli w menu monitora, z wykorzystaniem 10-o bitowej tabeli korekcyjnej monitora - aby to zrobić potrzebne jest oprogramowanie posiadające taką funkcję.

Początkowo X-Rite robił straszne siupy z udostępnianiem API dla tego spektrofotometru, dlatego jedynym profilerem, który potrafił toto wspierać był Argyll CMS, którego autor jest ześwirowanym naukowcem i sam sobie do niego napisał stery.

W chwili obecnej problem traci na znaczeniu - za sprawą NEC-a API trafiło w ręce niemiaszków i obecnie profilery basICColorDisplay oraz Quato iColorDisplay oferują już wspracie dla tego spektrofotometru.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który kalibrator wybrać ?

05 października 2010, 11:38 - wt

Czornyj pisze:Początkowo X-Rite robił straszne siupy z udostępnianiem API dla tego spektrofotometru
Co tak naprawdę nie dziwi, bo upowszechnianie ColorMunki Photo/Design podcina rynek dla 2,5x droższego czujnika I1 Pro.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
DonAlberto
Posty: 31
Rejestracja: 03 października 2010, 23:59 - ndz

Re: Który kalibrator wybrać ?

10 października 2010, 18:25 - ndz

Tak się jeszcze zastanawiam, czy zamiast kupować spektrofotometr - wiem I1 basic albo Pro to by było to może warto wypożyczyć i mogę wykorzystać do zweryfikowania co jest wart mój kalibrator - Eye On Display2 - wiem wypożyczyłbym spektrofotometr i mógłbym skalibrować CG243 - ale co zrobić aby potem posługiwać się kolorymetrem, jest jakieś oprogramowanie do pomiarów, teraz druga sprawa czy mogę pomierzyć kolorymetr aby potem dokładnie kalibrować inne monitory, np Eizo serii S.
No dobra jeśli tak to jak to zrobić? jest gdzieś instrukcja?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który kalibrator wybrać ?

10 października 2010, 18:50 - ndz

DonAlberto pisze:I1 basic albo Pro
Gwoli ścisłości. X-Rite Basic to nazwa zestawu kalibracyjnego zawierającego czujnik X-Rite I1 Pro.
DonAlberto pisze:to by było to może warto wypożyczyć i mogę wykorzystać do zweryfikowania co jest wart mój kalibrator - Eye On Display2 - wiem wypożyczyłbym spektrofotometr i mógłbym skalibrować CG243 - ale co zrobić aby potem posługiwać się kolorymetrem
Można wykorzystać kolorymetr do kalibracji z pominięciem korekcji temperatury barwowej, bo przy jej pomiarze będzie błąd. Sęk w tym, że ColorNavigator nie ma takiej możliwości.
DonAlberto pisze:czy mogę pomierzyć kolorymetr (...) jest gdzieś instrukcja?
To są zagadnienia laboratoryjne, amatorskiego oprogramowania nie ma, instrukcji tym bardziej.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Który kalibrator wybrać ?

11 października 2010, 11:36 - pn

DonAlberto pisze:Tak się jeszcze zastanawiam, czy zamiast kupować spektrofotometr - wiem I1 basic albo Pro to by było to może warto wypożyczyć i mogę wykorzystać do zweryfikowania co jest wart mój kalibrator - Eye On Display2 - wiem wypożyczyłbym spektrofotometr i mógłbym skalibrować CG243 - ale co zrobić aby potem posługiwać się kolorymetrem, jest jakieś oprogramowanie do pomiarów, teraz druga sprawa czy mogę pomierzyć kolorymetr aby potem dokładnie kalibrować inne monitory, np Eizo serii S.
No dobra jeśli tak to jak to zrobić? jest gdzieś instrukcja?
Mogę stworzyć macierz korekcyjną dla kombinacji twojego kolorymetru i widma podświetlenia danego monitora, ale będzie toto działać tylko w ArgylluCMS. ColorNavigator ma jedynie standarowe macierze korekcyjne i nie da się ich zastąpić własnymi.
Awatar użytkownika
JackDeJack
Lokalizacja: Otwock - Obywatel Świata
Posty: 5
Rejestracja: 25 stycznia 2011, 20:34 - wt

Re: Który kalibrator wybrać ?

25 stycznia 2011, 21:02 - wt

By nie zakładać nowego wątku.
Które z dostępnych kalibratorów maja możliwość pracy wielostanowiskowej, w znaczeniu instalacji i kalibracji wielu komputerów ?
Dość często zmieniam sprzęt (komputer) i nie chciałbym otrzymać komunikatu "Przekroczono Ilość Dostępnych Licencji - skontaktuj się z producentem w celu wykupienia licencji"
Chodzi o to żeby czasem była możliwość oprofilowania monitorka w rodzinie czy koledze - zaintalowane oprogramowanie wymaga podłączenia konkretnego urządzenia, czyli licencja jest podpięta do urządzenia pomiarowego.

Waham się pomiędzy EyeOneDisplay2 i Spyder3Elite.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Który kalibrator wybrać ?

25 stycznia 2011, 21:04 - wt

Ani I1 Display 2 ani Spyder3 Elite nie ma ograniczenia co do ilości stanowisk. Licencja jest na komplet urządzenie-oprogramowanie. Samo oprogramowanie może Pan ściągnąć i instalować bez ograniczeń przenosząc pomiędzy komputerami tylko czujnik.

Znacznie ważniejsze jest jednak do jakich to ma być monitorów, bowiem powyższe czujniki nie są uniwersalne i jeśli planuje Pan korygować różne monitory może Pan mieć znacząco różne wyniki.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu