Edycja profilu - jasność, tinta, nasycenie ?

Drukarki RGB i CMYK, fotolaby, kalibratory, oprogramowanie, baza profili drukarek.
NeroN
Posty: 54
Rejestracja: 09 kwietnia 2012, 23:35 - pn

Edycja profilu - jasność, tinta, nasycenie ?

12 grudnia 2017, 20:02 - wt

Witam,

mam pytanie. Czy jest soft do edycji, a konkretnie edycji jasności,nasycenia,tinty w profilach ?
Generalnie to co wypluwa i1Profiler mnie nie satysfakcjonuje ani te jego suwaczki (potrzebuję zwiększyć jasność i nasycenie a w przypadku zdjęć BW czasem by się przydała edycja tinty.
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Edycja profilu - jasność, tinta, nasycenie ?

13 grudnia 2017, 21:53 - śr

Hmm, to chyba nie jest dobra droga. Rzeczywiście suwaczki xrite'a są i nie opisane dobrze, często nieliniowe.
Zamiaste edytować profil, proponuję zmienić software na inny, Argyll'a, Coprę lut tym podobne.
BW, również z tintą drukuje lepiej się innymi metodami.
Jaka drukarka?
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Edycja profilu - jasność, tinta, nasycenie ?

15 grudnia 2017, 01:28 - pt

NeroN pisze:
12 grudnia 2017, 20:02 - wt
Witam,

mam pytanie. Czy jest soft do edycji, a konkretnie edycji jasności,nasycenia,tinty w profilach ?
Generalnie to co wypluwa i1Profiler mnie nie satysfakcjonuje ani te jego suwaczki (potrzebuję zwiększyć jasność i nasycenie a w przypadku zdjęć BW czasem by się przydała edycja tinty.
Edytorów jak w dawnych PM5 czy MP4.8 nie ma. Jasność i nasycenie można zmieniać w ArgyllCMS (pozdro dla kumatych), z tintą gorsza sprawa.
NeroN
Posty: 54
Rejestracja: 09 kwietnia 2012, 23:35 - pn

Re: Edycja profilu - jasność, tinta, nasycenie ?

22 grudnia 2017, 14:14 - pt

No właśnie Argylla chciałem uniknąć ;) Ale chyba trzeba będzie się w końcu wziąć za jego "odkrywanie"" ;)

Posiłkowałem się testową wersją basICColor print 5 ostatnio, ale jakoś tak... bez szału, żeby takie pieniądze za niego dać :roll:

Mokry lab i ipf8400, głównie o laba mi chodzi z ploterem nie ma problemów większych.

Copry nie znam, sprawdzę :)

Dzięki :)

Wróć do „Profilowanie drukarek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu