NEC P221W

Baza podstawowych informacji o monitorach.
Regulamin forum
W niniejszym dziale znajdują się informacje użytkowe o praktycznie poznanych monitorach. Stworzone na podstawie zbadania, pomierzenia konkretnego modelu i w prawdziwych, długoterminowych testów użytkowych, nie sponsorowanych.

UWAGA: Ze względów porządkowych nie można zakładać tu nowych wątków. To jest łatwa do przeszukania lista modeli. Do dyskusji zapraszam w wątkach istniejących. Pytania dotyczące nowych recenzji proszę zadawać w wątku "Chciałbym poznać opinię o...".
DonAlberto
Posty: 31
Rejestracja: 03 października 2010, 23:59 - ndz

Re: NEC P221W

19 września 2011, 23:35 - pn

no niestety okazało się że licznika w modelu P221W nie ma w menu zaawansowanym. Całe szczęście że pojawiają się tak informacja po podpięciu do SpectraView- co się okazało, okazało się że kupiłem roczny monitor z przebiegiem 160 godzin, który stał jako dodatkowy ekran do laptopa. Wszystko do niego mam, łącznie z kabelkami, pudełkiem i gwarancją.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC P221W

12 października 2011, 13:00 - śr

Dobra informacja dla posiadaczy i ewentualnych nabywców NEC-a P221W. Sprzedawane w Europie i również w Polsce oprogramowanie basICColor display ma możliwość pełnej sprzętowej kalibracji tego monitora, jako jedynego z oferty NEC. Poza Spectraview oczywiście. Pozostałe monitory serii P i PA mają zablokowaną tą możliwość w firmware monitora. Nawiasem mówiąc, basICColor display jest dołączany do monitorów NEC Spectraview pod handlową nazwą NEC Spectraview Profiler.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC P221W

13 października 2011, 09:40 - czw

By doprecyzować - oprogramowanie basICColor display ma możliwość (nb. od dawien-dawna) pełnej sprzętowej kalibracji P221W jako jedynego z serii MultiSync, bo oczywiście z całą serią Spectraview też radzi sobie koncertowo, podobnie jak z serią EIZO ColorEdge. A co do P241W to jeszcze nie wiadomo - jeśli niemiaszki zdecydują się na wprowadzenie SV241 nie-Reference bazującego na P241, to na pewno zablokują sprzętową kalibrację w P241W - ale jeśli się nie zdecydują, to już na dwoje babka wróżyła.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC P221W

13 października 2011, 11:54 - czw

Czornyj pisze:By doprecyzować - oprogramowanie basICColor display ma możliwość (nb. od dawien-dawna) pełnej sprzętowej kalibracji P221W jako jedynego z serii MultiSync
Uhm, jasna sprawa, ale spotykam się wciąż z pytaniami na ten temat, więc dałem informację jako post ku potomnym. Wielkie "G" zaindeksuje jak należy, bo mva.pl ma coraz lepsze wyniki pozycjonowania i skutkiem tego wzrośnie nieco świadomość społeczeństwa. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
rott
Posty: 45
Rejestracja: 20 marca 2010, 10:51 - sob

Re: NEC P221W

22 listopada 2011, 13:44 - wt

Kupiłem ten monitor 6 miesięcy temu dzięki dobrej radzie Pana Tom01
Monitor jest dość drogi, ale wart swojej ceny.
Oglądając film DVD już choćby na fabrycznych parametrach ( jedynie przy zmianie podświetlenia z 50 % na 25 % ze względu na potrzebę lepszego odwozrowania czerni ) możemy zauważyć niespotykane w zwykłych matrycach odwozrowanie kolorów i dobre kąty widzenia.
Odwzorowanie czerni nie jest jednak zadawalające, widać to szczególnie w filmach DVD, do tej pory nie poradziłem sobie z tym.
Ponadto monitor dość mocno świeci moim zdaniem. Ja pracuję na .... uwaga (!) 0% jasności i jeszcze bym chętnie zszedł poniżej tę wartość.
Gdzieś słyszłem, że poniżej 25 % jasności monitor mocno traci swoje na reprodukcji kolorów, ale tego nie sprawdziałem.
Oczywiście o takich mankamentach pomogą tylko pomażyć posiadacze zwykłych matryc.
Ponadto siedziac w pokoju do którego docierają bezpośrednio promienie słońca jesteśmy w stanie całkiem komfortowo pracować dzięki matowej matrycy już na ww. ustawieniach.
Nie zaobserwowałem smużenia, input lagu i inne sufu choć gram w gry typu FiFA 11, Dirt 2, Call Of Duty na najwyższych parametrach.
Zwykłe matryce to nieziemski syf, to widać od razu gdy pracuje się na takiej matrycy, jaka jest zamontowana w P221W.
Podsumowywując:
Do użytku domowego, fanów multimediów, gier i filmów monitor jest idealny.

PS
Panie Tom01
Dziękuję za pomoc.
rott
Posty: 45
Rejestracja: 20 marca 2010, 10:51 - sob

Re: NEC P221W

17 grudnia 2011, 16:03 - sob

Mam problem

Mam kartę graficzna GeForce GTS 450 i nie wykrywa mi monitora.
Tak jest zarówno na Windows 7 32 bit jak i 64 bit.
Jak rozwiązać ten problem ?
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC P221W

17 grudnia 2011, 16:39 - sob

Pobrać i zainstalować sterowniki nowsze lub starsze od tych, które obcenie są używane.
rott
Posty: 45
Rejestracja: 20 marca 2010, 10:51 - sob

Re: NEC P221W

17 grudnia 2011, 19:27 - sob

Zainstalowałem najnowsze sterowniki jakie są na stronie producenta.
Teraz czekam na efekty ....

PS

Czytałem instrukcję obsługi, ale nadal nie wiem kilku rzeczy m.in

Na płycie CD dołączonej do monitora są drivers.
Nie mam zielonego pojęcia jak je uruchomić, bo nie ma żadnego setup.exe
Jak je zainstalować ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC P221W

17 grudnia 2011, 21:05 - sob

Do monitora nie ma żadnych sterowników. Pliki tak nazwane, z rozszerzeniem INF to informacje jakie tryby monitor obsługuje oraz jak się nazywa. Nie jest niezbędny do prawidłowej pracy monitora.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
rott
Posty: 45
Rejestracja: 20 marca 2010, 10:51 - sob

Re: NEC P221W

21 grudnia 2011, 21:37 - śr

Czornyj pisze:Pobrać i zainstalować sterowniki nowsze lub starsze od tych, które obcenie są używane.
Niestety, zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej i ... nic.
Jak karta (Palit GeForce GTS 450 512 MB GDDR5) chce, to rozpozna monitor i wszystko działa ok
Jak karta nie chce, to katuję nowiutki komputer restartem - nawet kilka razy dziennie !
Jak tak dalej pójdzie, to jednostka stacjonarna za prawie 3000 zł pójdzie na zło.
gootchio
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 112
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, 19:13 - sob

Re: NEC P221W

22 grudnia 2011, 15:22 - czw

Skoro Ci się komp restartuje to najpewniej wina karty - reklamuj ją... jeszcze nigdy nie widziałem żeby to monitor restartował kompa.

Jak napisał Tom01 - sterowniki do monitora nie są niezbędne, ale chcąc je dla porządku dodać wybierz aktualizację sterowników (do monitora) i wszędzie, gdzie się da wskazuj, że chcesz wybierać samodzielnie (żadnego automatycznego wyszukiwania) i wskaż na koniec plik .inf z płyty ze sterownikami.
Misiakos
Posty: 35
Rejestracja: 06 grudnia 2011, 17:51 - wt

Re: NEC P221W

24 lutego 2012, 15:07 - pt

rott pisze:Kupiłem ten monitor 6 miesięcy temu dzięki dobrej radzie Pana Tom01
Monitor jest dość drogi, ale wart swojej ceny.
Oglądając film DVD już choćby na fabrycznych parametrach ( jedynie przy zmianie podświetlenia z 50 % na 25 % ze względu na potrzebę lepszego odwozrowania czerni ) możemy zauważyć niespotykane w zwykłych matrycach odwozrowanie kolorów i dobre kąty widzenia.
Odwzorowanie czerni nie jest jednak zadawalające, widać to szczególnie w filmach DVD, do tej pory nie poradziłem sobie z tym.
Ponadto monitor dość mocno świeci moim zdaniem. Ja pracuję na .... uwaga (!) 0% jasności i jeszcze bym chętnie zszedł poniżej tę wartość.
Gdzieś słyszłem, że poniżej 25 % jasności monitor mocno traci swoje na reprodukcji kolorów, ale tego nie sprawdziałem.
Oczywiście o takich mankamentach pomogą tylko pomażyć posiadacze zwykłych matryc.
Ponadto siedziac w pokoju do którego docierają bezpośrednio promienie słońca jesteśmy w stanie całkiem komfortowo pracować dzięki matowej matrycy już na ww. ustawieniach.
Nie zaobserwowałem smużenia, input lagu i inne sufu choć gram w gry typu FiFA 11, Dirt 2, Call Of Duty na najwyższych parametrach.
Zwykłe matryce to nieziemski syf, to widać od razu gdy pracuje się na takiej matrycy, jaka jest zamontowana w P221W.
Podsumowywując:
Do użytku domowego, fanów multimediów, gier i filmów monitor jest idealny.
Ja m mam Eizo S2233 i też mi się czerń do końca nie podoba. W instrukcji do tego Nec-a P221W znalazłem coś do ustawienia black level, czy bawiłeś się tym i czy dało to jakieś rezultaty?
A jeszcze chciałbym zapytać czy w tym Necu też jest minimalne rozjaśnienie kolorów pod niewielkim kątem tak jak np w S2233 i do tego ciemniejsze kolory nabierają takiego efektu lekko błyszczącego.
Niby producent stosuje tam jakieś kruczki w tym Necu np
XtraView+™: Delivers wide viewing angles of up to 178º horizontally and vertically (up to 89º up, down, left and right) with less color shift and without any glare, reflection or distortion.
A jak jest w praktyce?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC P221W

24 lutego 2012, 15:16 - pt

Misiakos pisze:A jak jest w praktyce?
Pod kątem cienie się jeszcze bardziej rozjaśniają. To cecha panelu PVA i występuje podobnie w P221W i S2233W. Tricki, bajery itd NIE OBNIŻAJĄ punktu czerni. To w ogóle nie jest możliwe.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
wolf138
Posty: 2
Rejestracja: 30 czerwca 2012, 10:11 - sob

Re: NEC P221W

30 czerwca 2012, 10:22 - sob

Witam wszystkich,

Noszę się z zamiarem kupna tego modelu, przypadkiem trafiłem na filmik.
Ten Pan ma coś źle pokalibrowane, że widać taką różnicę?

Którym oprogramowaniem lepiej przeprowadzić kalibrację: basICColor display czy Spectraview II (kalibrator color munki photo)? Czy to bez różnicy?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC P221W

30 czerwca 2012, 10:36 - sob

Witam

Na moje oko, monitor ustawiony za jaskrawo, za chłodno, z za dużym kontrastem. W stosunku do światła w pracowni rzecz jasna. Proszę zwrócić uwagę, że ekran wyraźnie "świeci", odcina się jak lampa od otoczenia. Tak nie powinno być. P221W optymalnie kalibruje się zestawem basICColor display 5 i I1 Display Pro.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC P221W

30 czerwca 2012, 11:41 - sob

Taaa, znany błazen Will Crockett i jego ShootSmarter - skończony debil, totalnie bredzący od rzeczy. Lektura jego wypocin jest godna polecenia jako fantastyczny kabaret, (swego czasu dość mocno szydziliśmy z tego wiejskiego głupka na LuLi) choć potrafi truć takie głupoty, że to już nawet nie jest śmieszne.

Sam pomysł by filmować monitor i porównywać go z odbitką oświetloną sztucznym światłem "dziennym 5500K" to sen idioty śniony nieprzytomnie. Matryca aparatu ma inne funkcje składowych trójchromatycznych niż ludzkie oko i nawet jeśli monitor będzie wizualnie perfekcyjnie zgodny z wydrukiem na filmie wyjdzie co innego, to jest przedszkolna wiedza z zakresu teorii barwy (http://www.alzovideo.com/cri.htm). Pozostałe sensacje to już wyłącznie entuzjastyczne dzielenie się niewiedzą, urocze - ale całkowicie daremne.

Zwykle nie nabijam się z czyjejś ignorancji (desipere est juris gentium), ale ten przygas naprawdę mógłby choć pooglądać obrazki w jakiejś książce nt. zarządzania barwą (bo czytać pewnie nie potrafi).

Zaznaczam, że nie bronię tu specjalnie P221W, który nie jest szczytem technologii LCD - ale też żenujące brednie starego naciągacza z powodzeniem można sobie odpuścić.
PeterMac
Posty: 12
Rejestracja: 04 lipca 2012, 07:55 - śr

Re: NEC P221W

17 lipca 2012, 10:43 - wt

do wad:

- tylko jedno wejście cyfrowe sygnału DVI, + prehistoryczny D-Sub nic poza tym.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC P221W

17 lipca 2012, 15:26 - wt

PeterMac pisze:do wad:
- tylko jedno wejście cyfrowe sygnału DVI, + prehistoryczny D-Sub nic poza tym.
Wszystkie monitory z tej klasy/grupy/generacji mają taki zestaw wejść, więc nie ma sensu cofać czasu i dopisywać wady która w czasie opisywania modelu wadą nie była. Inaczej trzeba byłoby uaktualniać stare recenzje a to bez sensu. To już dość stary model, odpowiednik EIZO S2231W, gdzie najnowsza edycja S2233W ma dodatkowo DP. Gdyby np w nowszych, było tak samo z wejściami, wówczas inna sprawa, należałoby wspomnieć.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
mateo912
Posty: 8
Rejestracja: 12 listopada 2012, 11:43 - pn

Re: NEC P221W

12 listopada 2012, 11:48 - pn

witam.
w najbliższym czasie chce kupić monitor (max 1500) i poważnie się zastanawiam nad tym modelem neca.
Widziałem wątek z listą polecanych monitorów i ten był wskazany jako najlepszy w tej półce cenowej.
Pytanie brzmi czy lista jest aktualna? I na co mam uważać przy zakupie?
jeszcze jedno odnośnie kalibracji, muszę ją wykonać u siebie w domu (tam gdzie będę pracował) czy niekoniecznie?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC P221W

12 listopada 2012, 11:54 - pn

Lista jest aktualna, tylko monitor już prawie nie. Model został już wycofany. Co prawda można jeszcze nabyć niedobitki, ale zdecydowanie bardziej sensownie zainteresować się następnym modelem NEC P232W lub EIZO S2243W.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Krótkie recenzje monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu