EIZO ColorEdge CX241

Baza podstawowych informacji o monitorach.
Regulamin forum
W niniejszym dziale zawarłem podstawowe informacje użytkowe o znanych mi monitorach. Stworzone na podstawie zbadania, pomierzenia konkretnego modelu i w miarę możliwości długoterminowych testów. Sformułowanie podsumowania zalet i wad jest co prawda subiektywne, ale wynika z wieloletniego doświadczenia w pracy z obrazem. Jeśli chcesz zlecić mi zapoznanie się z jakimś monitorem pisz, a w miarę dostępu do urządzenia zamieszczę opinię. Uwaga: Bardzo rzadko opisuję monitory klasy marketowej i raczej niechętnie. Zapraszam również do dyskusji w poszczególnych wątkach, dzielenia się własnymi spostrzeżeniami, wątpliwościami.

UWAGA: Ze względów porządkowych nie można zakładać tu nowych wątków. To jest łatwa do przeszukania lista modeli. Do dyskusji zapraszam w wątkach istniejących. Pytania dotyczące nowych recenzji proszę zadawać w wątku "Chciałbym poznać opinię o...".
GrzesiekR
Posty: 1078
Rejestracja: 31 gru 2012, o 18:42

Re: EIZO ColorEdge CX241

6 lut 2016, o 10:04

Tom01 pisze:No to monitory nie są ustawione tak samo. Na zdjęciu SX-a czerń ma 3x niższy poziom. Na forum są zdjęcia CX271 i PA272W, gdzie też zdaje się ktoś uskarżał się na nieostrość. Robiłem też wiele innych. Chwilowo nie wiem gdzie je zagrzebałem. IPS i PLS oraz IPS z OCF, wszystkie działają tak samo. Różnią się tylko płytką ćwierćfalową, która jest ZA komórkami ciekłych kryształów, nie przed. Nie ma więc wpływu na ostrość.
Były ustawione podobnie. Nie o czerń tu zresztą chodzi tylko o ostrość krawędzi. W CX obraz jest wyraźnie bardziej miękki.

Wróć do „Krótkie recenzje monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], pmedela
Najwięcej użytkowników (17) było online 18 lis 2018, o 19:33
Liczba postów: 52999
Liczba tematów: 3125
Liczba użytkowników: 3290
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: mareeoosh
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu