NEC OLED PA252XEL

Baza podstawowych informacji o monitorach.
Regulamin forum
W niniejszym dziale znajdują się informacje użytkowe o praktycznie poznanych monitorach. Stworzone na podstawie zbadania, pomierzenia konkretnego modelu i w prawdziwych, długoterminowych testów użytkowych, nie sponsorowanych.

UWAGA: Ze względów porządkowych nie można zakładać tu nowych wątków. To jest łatwa do przeszukania lista modeli. Do dyskusji zapraszam w wątkach istniejących. Pytania dotyczące nowych recenzji proszę zadawać w wątku "Chciałbym poznać opinię o...".
neo86
Posty: 24
Rejestracja: 21 listopada 2021, 19:18 - ndz

Re: NEC OLED PA252XEL

23 listopada 2021, 13:14 - wt

Tom01 pisze:
23 listopada 2021, 02:54 - wt
To jest telewizor a nie monitor.
No dobrze a ten monitor: LG OLED 32EP950 - Jakoś ten facet go skalibrował. No i przyrządy jakieś tam do pomiarów używał i nic nie mówi o błędach kalibratorów, że nie da się w ogóle skalibrować tego monitora. A to już jest monitor. :roll:

Dlatego myślę, że warto temat zaktualizować bo to co jest tu w pierwszym poście opisane ja z punktu widzenia amatora mam strasznie mieszane uczucia patrząc na tego LG OLED 32EP950 i ten test tutaj względem jakiegoś monitora prototypowego który nawet nie wyszedł do sprzedaży. Oczywiście nie wiem jak z nim jest przy bliższych oględzinach. Ale na wideo pod kątami nie widać jakiś tam zafarbów, skalibrować sprzętowo można bez problemów. Natomiast jak się poszuka informacji w internecie jak dotąd nikt nie narzeka na wypalenia (a jakieś ok. pół roku jest na rynku ten monitor). :roll:
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC OLED PA252XEL

23 listopada 2021, 13:25 - wt

Z tym skalibrowaniem, to bym się za bardzo nie rozpędzał. To jest materiał reklamowy a nie merytoryczny. :)

Mimo to, na filmie doskonale widać jaki jest nierówny, co jest główną wadą tego typu paneli.

Zrzut_2021-11-23_11-28-00.png

I jeszcze ten komentarz, "jest topowo". :)

Oczywiście klasyczne mity o "skalibrowanym" prosto z pudełka, weryfikacja zupełnie nieadekwatnym przyrządem, rzekomej kalibracji sprzętowej i ogólnie pierdoły, że aż zęby bolą.

PS. Proszę też pamiętać, że te piękne obrazy z tego cuda, ogląda Pan na swoim! ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC OLED PA252XEL

23 listopada 2021, 14:02 - wt

To jest mój hiperwspółczesny i arcynowoczesny OLED w iPhone Pro Max - jakościowo powodujący opad szczeny, z obłędnym HDR DolbyVision, arcyrównomierny, szerokogamutowy, lepszy niż jakikolwiek telewizor OLED dostępny na rynku. Nawet jednak przy jego rozmiarze irytuje mnie zielenienie w funkcji kąta obserwacji i nie widziałem jeszcze OLEDa pozbawionego tej cechy. O ile w telewizorze oglądanym z dystansu i wyświetlającym filmy jest to kompletnie bez znaczenia, o tyle w monitorze oglądanym z 60-70cm może zdrowo wkurwić. Przy edycji filmów również nie robiłbym z tego zagadnienia, ale przy obróbce zdjęć już bym stanowczo nie chciał mieć takiego kłirka ani ficzera

Obrazek
neo86
Posty: 24
Rejestracja: 21 listopada 2021, 19:18 - ndz

Re: NEC OLED PA252XEL

23 listopada 2021, 20:21 - wt

Panowie opierają się cały czas na testach starego monitora z 2017 roku a do tego prototypu który nie pojawił się w sprzedaży? No iPhone który przez wadliwy firmware zzieleniał (w LG V40 i jego OLED ekraniku po aktualizacji a Android 9 na 10 to samo się dzieje a po flashowaniu i powrocie do fabrycznego wszystko wraca do normy). Brak testu na współczesnym OLEDzie 27-32 cale to dla mnie oznacza jedno. Koniec tematu i sam obiektywnie muszę się zastanowić bo zafarbów zieleni i innych takich i nieregularności w sklepie w ogóle nie widziałem. Sprawdzałem na tle białym, szarym, czarnym. No OLED jest już wg. mnie pod kątem kolorów dopracowany. Facet przy mnie w sklepie wyjął X-Rite jakiś. Zero problemów z odczytami różnych tam fiku-miku cyferek. Jedynie tylko ta wytrzymałość OLEDów mnie martwi przy moim charakterze pracy przy komputerze i tylko tyle. A utarty test na podstawie NEC OLED PA252XEL to już można uznać za przeżytek gdyż problemy tam występujące nie występują w obecnych OLEDach. Prosiłem o test na obecnych współczesnych (końcówka 2021 roku) OLEDach i nic. Cały czas to samo opierając się na prototypie sprzed prawie 5 lat. Szkoda sądząc tu po forum myślałem, że mam do czynienia z fachowcami a nie marketingowcami zachwalającymi tylko EIZO i NEC by tylko je sprzedać.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: NEC OLED PA252XEL

23 listopada 2021, 20:27 - wt

@neo86 - spokoojnie ;) Ty czy Ja sobie posiedzimy przed takim, to będziemy wiedzieć, czy na dzisiejszych monitorach OLED, z budową komórki standardową (R i G, i B ta sama powierzchnia w pikselu*) jest istotny problem z kątami.

Co do wypalania - też jak nie popracujemy na monitorze OLED przez parę lat, to się nie dowiemy.

* - ten iPhone nie ma przypadkiem tej dziwnej budowy piksela, gdzie jest różna ilość subpikseli danego koloru, jakoś zielonego ilościowo najwięcej? Może to mieć wpływ.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC OLED PA252XEL

23 listopada 2021, 21:53 - wt

iPhone ma układ RGBG i co z tego? Wszystkie androidowe słuchawki mienią się tak samo, albo nawet gorzej.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC OLED PA252XEL

23 listopada 2021, 23:06 - wt

neo86 pisze:
23 listopada 2021, 20:21 - wt
No OLED jest już wg. mnie pod kątem kolorów dopracowany.

Na jakiej podstawie te wnioski?

neo86 pisze:
23 listopada 2021, 20:21 - wt
Szkoda sądząc tu po forum myślałem, że mam do czynienia z fachowcami a nie marketingowcami zachwalającymi tylko EIZO i NEC by tylko je sprzedać.

Na jakiej podstawie te wnioski?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC OLED PA252XEL

23 listopada 2021, 23:07 - wt

neo86 pisze:
23 listopada 2021, 20:21 - wt
na podstawie NEC OLED PA252XEL to już można uznać za przeżytek gdyż problemy tam występujące nie występują w obecnych OLEDach.

Skąd ten wniosek? Przecież technika OLED nie zmieniła się póki co ani o jotę. Mam doświadczenie z praktycznie ciekawszymi wszystkimi wyświetlaczami OLED, w tym w kilku urządzeniach prywatnie i firmowo. Niestety, ciągle się nie nadają na dobry monitor. Proszę przy tym nie mylić "dobry" i "efektowny".
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Krótkie recenzje monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], Tom01
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu