Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

Baza podstawowych informacji o monitorach.
Regulamin forum
W niniejszym dziale znajdują się informacje użytkowe o praktycznie poznanych monitorach. Stworzone na podstawie zbadania, pomierzenia konkretnego modelu i w prawdziwych, długoterminowych testów użytkowych, nie sponsorowanych.

UWAGA: Ze względów porządkowych nie można zakładać tu nowych wątków. To jest łatwa do przeszukania lista modeli. Do dyskusji zapraszam w wątkach istniejących. Pytania dotyczące nowych recenzji proszę zadawać w wątku "Chciałbym poznać opinię o...".
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

20 maja 2021, 19:19 - czw

AndN11 pisze:
20 maja 2021, 18:40 - czw
Jesteś w dużym błędzie. Bronię innych firm jak np. Dell, AsusPro Art. w cenie powiedzmy powyżej 2 tyś. zł. Ty powiesz pewnie (z góry), że szajs (nędzna elektronika), bo przecież inaczej być nie może. Nie jest zupełnie istotne, że tego nie pomierzyłeś, nie sprawdziłeś parametrów z upływem lat.
Tego nie wiem. Zastanawia mnie inny ciekawy fakt - dlaczego monitory Nec i Eize są takie drogie w stosunku do innych firm. Czyżby było tak że płacimy tylko za firmę i nic po za tym.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

20 maja 2021, 19:33 - czw

Mag pisze:
20 maja 2021, 19:19 - czw
...Zastanawia mnie inny ciekawy fakt - dlaczego monitory Nec i Eize są takie drogie w stosunku do innych firm. Czyżby było tak że płacimy tylko za firmę i nic po za tym.
Na pewno nie jest tak, że płacimy tylko za firmę, ale "dodatek" w cenie, za firmę, nie wątpię, że istnieje i raczej nie jest taki niski. Jak z wieloma innymi produktami. Powiedzmy jak z pralkami, zmywarkami, tylko Bosh/Simens inne firmy to wyroby podobne ...
Murmichal
Posty: 35
Rejestracja: 03 listopada 2020, 21:06 - wt

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

20 maja 2021, 20:12 - czw

Mag pisze:
20 maja 2021, 19:19 - czw
Czyżby było tak że płacimy tylko za firmę i nic po za tym.
Zawsze bawiło mnie to sformułowanie. Potrafisz wyjaśnić dlaczego za niektóre firmy się wg Ciebie płaci, a za inne nie i po czym poznajesz, kiedy opłata za firmę jest wliczona w cenę produktu, a kiedy nie?
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

20 maja 2021, 20:30 - czw

Murmichal pisze:
20 maja 2021, 20:12 - czw
Mag pisze:
20 maja 2021, 19:19 - czw
Czyżby było tak że płacimy tylko za firmę i nic po za tym.
Zawsze bawiło mnie to sformułowanie. Potrafisz wyjaśnić dlaczego za niektóre firmy się wg Ciebie płaci, a za inne nie i po czym poznajesz, kiedy opłata za firmę jest wliczona w cenę produktu, a kiedy nie?
To pytanie akurat powinno być adresowane do mnie, kol. Mag niekoniecznie tak uważa :) .
Jakbym miał odpowiedzieć, cóż, tak po prostu jest i za firmę też się płaci (niekoniecznie adekwatnie do tego co oferuje). Chyba nikt nie ma tu wątpliwości.
Murmichal
Posty: 35
Rejestracja: 03 listopada 2020, 21:06 - wt

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

20 maja 2021, 21:13 - czw

AndN11 pisze:
20 maja 2021, 20:30 - czw
To pytanie akurat powinno być adresowane do mnie, kol. Mag niekoniecznie tak uważa :) .
Jakbym miał odpowiedzieć, cóż, tak po prostu jest i za firmę też się płaci (niekoniecznie adekwatnie do tego co oferuje). Chyba nikt nie ma tu wątpliwości.
Faktycznie, wybacz Mag.

Cóż, ja mam. Z reguły sformułowanie "za firmę" jest podparte wyłącznie powierzchownym porównaniem specyfikacji technicznej, lub porównaniem podstawowych funkcjonalności, a pomijane są aspekty, o których klient nie ma pojęcia.

Najprościej. Jaki magiczny przepis ma Nec i Eizo, że za nie się płaci, a za Dell już nie?
Ostatnio zmieniony 20 maja 2021, 21:21 - czw przez Murmichal, łącznie zmieniany 1 raz.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

21 maja 2021, 16:58 - pt

Murmichal pisze:
20 maja 2021, 21:13 - czw
Najprościej. Jaki magiczny przepis ma Nec i Eizo, że za nie się płaci, a za Dell już nie?
Zależy jak na to spojrzeć. Można by powiedzieć, że Nec/Eizo to firmy "niszowe" jeśli chodzi o sprzedaż (udział w rynku) w Polsce i podejrzewam w świecie również. Dell natomiast jest bodajże na pierwszym miejscu jeśli chodzi o sprzedaż monitorów, więc też się płaci za tą markę.
Nec/Eizo jest także za firmami jak np: Acer, Samsung, AOC, Philips, HP jeśli chodzi o sprzedaż monitorów.
To pewnie ich świadomy wybór i nie robią monitorów dla mas (choćby gamingowych), a dla "koneserów" ;)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

22 maja 2021, 16:56 - sob

Murmichal pisze:
20 maja 2021, 21:13 - czw
Najprościej. Jaki magiczny przepis ma Nec i Eizo, że za nie się płaci, a za Dell już nie?

Nie magiczny, tylko techniczny. EIZO i NEC mają w ofertach monitory profesjonalne do wymagających dziedzin zastosowań. DELL operuje wyłącznie na rynku korpo i sprzęcie ogólnobiurowym.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

22 maja 2021, 18:50 - sob

Tom01 pisze:
22 maja 2021, 16:56 - sob
... DELL operuje wyłącznie na rynku korpo i sprzęcie ogólnobiurowym.
Informacja niezgodna z faktami. Aktualnie w ofercie mają bodajże ponad 80 modeli monitorów. Są w różnych cenach i o różnym przeznaczeniu. Na pewno dell nie operuje tylko na rynku "korpo i sprzęcie ogólnobiurowym"
https://www.dell.com/pl-pl/shop/monitor ... ements=655
Chyba, że monitor za powiedzmy 18 tyś. zł uznamy, za" ogólnobiurowy" ;)
PS.
Ile modeli oferuje Nec/Eizo dla użytkowników ? (pomijam zastosowania specjalistyczne, np. medyczne), chyba raczej poniżej 30 ? Jak się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu.
Murmichal
Posty: 35
Rejestracja: 03 listopada 2020, 21:06 - wt

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

22 maja 2021, 22:19 - sob

Tom01 pisze:
22 maja 2021, 16:56 - sob
Nie magiczny, tylko techniczny. EIZO i NEC mają w ofertach monitory profesjonalne do wymagających dziedzin zastosowań. DELL operuje wyłącznie na rynku korpo i sprzęcie ogólnobiurowym.
Moje pytanie skierowane było do osób twierdzących, że czasami płaci się tylko za markę, i za nic więcej. Skoro nie płaci się za nic więcej, można zatem założyć, że obydwa produkty są identyczne, a jeśli tak, to jedna z firm znalazła magiczny przepis na pobieranie opłat za samą nazwę, chciałem go poznać, moje pytanie było ironią.

Jeśli za jakąś markę płaci się więcej, znaczy to tyle, że została na czymś zbudowana, i nigdy nie jest to nic. Mogą to być lepsze jakościowo produkty, lepsze wsparcie techniczne itp., tak jak ma to miejsce w przypadku Eizo i Nec. Czasami można wywindować cenę marketingiem, ale nie jest to rozwiązanie działające długofalowo.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

22 maja 2021, 22:23 - sob

AndN11 pisze:
22 maja 2021, 18:50 - sob
Tom01 pisze:
22 maja 2021, 16:56 - sob
... DELL operuje wyłącznie na rynku korpo i sprzęcie ogólnobiurowym.
Informacja niezgodna z faktami. Aktualnie w ofercie mają bodajże ponad 80 modeli monitorów. Są w różnych cenach i o różnym przeznaczeniu. Na pewno dell nie operuje tylko na rynku "korpo i sprzęcie ogólnobiurowym"
https://www.dell.com/pl-pl/shop/monitor ... ements=655
Chyba, że monitor za powiedzmy 18 tyś. zł uznamy, za" ogólnobiurowy" ;)
PS.
Ile modeli oferuje Nec/Eizo dla użytkowników ? (pomijam zastosowania specjalistyczne, np. medyczne), chyba raczej poniżej 30 ? Jak się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu.

Oczywiście, że 32-calowy DELL 8K jest modelem ogólnego stosowania, nieprofesjonalnym. Drogi jest z dwóch powodów:
1. Matryca droga.
2. Element nowości rynkowej.

Jak mówiłem, DELL operuje na kliencie korporacyjnym i monitory są pod tego typu specyfikę pracy. Nawet w najdroższych nie ma rozwiazań jakie EIZO stosuje w klasie średnio - niższej. W wyższych modelach w ogóle nie ma mowy o jakimkolwiek porównaniu. Pomijam już "drobiazg", że monitory DELL to w rzeczywistości produkty kilku różnych firm. Czasem nawet się dość wyraźnie różnią pomimo tego samego modelu.

Ilość model to nie jest pole porównawcze. LG czy Samsung na ten przykład ma jeszcze więcej modeli i co pół roku nowe. I co z tego?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

22 maja 2021, 22:30 - sob

Murmichal pisze:
22 maja 2021, 22:19 - sob
Jeśli za jakąś markę płaci się więcej, znaczy to tyle, że została na czymś zbudowana, i nigdy nie jest to nic.

Przede wszystkim płaci się za myśl inżynierską, autorskie rozwiązania, których próżno szukać u innych producentów. Większość to "składacze". Bloki używane do budowy można spokojnie kupić na Alibabie. Zasilacze, procesory, gotowe sterowniki LVDS. Swojego wkładu w nich jest prawie nic.

Zrzut_2021-05-22_22-28-45.png
Zrzut_2021-05-22_22-28-45.png (235.48 KiB) Przejrzano 8178 razy
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

23 maja 2021, 01:29 - ndz

Panowie, takie "pierdolamento" uprawiacie, tymczasem fakty są niezbite. DELL ma największy udział w rynku sprzedaży monitorów. Można powiedzieć, że nie dorównuje w monitorach graficznych do Nec/Eizo i to będzie prawda, ale czy Nec/Eizo dorównuje przykładowo w monitorach dla graczy tym najpopularniejszym i tanim markom ? Chyba raczej nie, a dlaczego ? Można równie dobrze powiedzieć, że nie potrafią zrobić dobrego monitora gamingowego , tak jak się mówi o innych markach, że podobno nie potrafią zrobić monitora nawet dla amatora fotografii.
Tom01 pisze:
22 maja 2021, 22:23 - sob
..Pomijam już "drobiazg", że monitory DELL to w rzeczywistości produkty kilku różnych firm. Czasem nawet się dość wyraźnie różnią pomimo tego samego modelu.
To samo dotyczy Nec/Eizo, przecież te firmy również nie produkują jednego z ważniejszych elementów monitora, czyli matrycy. Kupują od np. LG czy Samsung. Możliwe, że sami produkują obudowy, bo wyjątkowo szpetne są ;)
Murmichal
Posty: 35
Rejestracja: 03 listopada 2020, 21:06 - wt

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

23 maja 2021, 08:07 - ndz

AndN11 pisze:
23 maja 2021, 01:29 - ndz
DELL ma największy udział w rynku sprzedaży monitorów.
Bo robi monitory dla przeciętnego użytkownika o niewygórowanych wymaganiach, dla którego wystarczy, że monitor będzie ok. Profesjonalni graficy nie stanowią dużego odsetka populacji.
AndN11 pisze:
23 maja 2021, 01:29 - ndz
Można powiedzieć, że nie dorównuje w monitorach graficznych do Nec/Eizo i to będzie prawda, ale czy Nec/Eizo dorównuje przykładowo w monitorach dla graczy tym najpopularniejszym i tanim markom ? Chyba raczej nie, a dlaczego ?
Nie można powiedzieć, że nie dorównują konkurencyjnym monitorom dla graczy, jeśli nie mają takich w ofercie. Nie gram w gry, ale wydaje mi się, że seria FG i FS nie odstawała kilka lat temu od konkurencji.
Endriu
Posty: 81
Rejestracja: 25 stycznia 2021, 17:00 - pn

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

23 maja 2021, 10:13 - ndz

AndN11 pisze:
23 maja 2021, 01:29 - ndz
Panowie, takie "pierdolamento" uprawiacie, tymczasem fakty są niezbite. DELL ma największy udział w rynku sprzedaży monitorów. Można powiedzieć, że nie dorównuje w monitorach graficznych do Nec/Eizo i to będzie prawda, ale czy Nec/Eizo dorównuje przykładowo w monitorach dla graczy tym najpopularniejszym i tanim markom ? Chyba raczej nie, a dlaczego ? Można równie dobrze powiedzieć, że nie potrafią zrobić dobrego monitora gamingowego , tak jak się mówi o innych markach, że podobno nie potrafią zrobić monitora nawet dla amatora fotografii.
Tom01 pisze:
22 maja 2021, 22:23 - sob
..Pomijam już "drobiazg", że monitory DELL to w rzeczywistości produkty kilku różnych firm. Czasem nawet się dość wyraźnie różnią pomimo tego samego modelu.
To samo dotyczy Nec/Eizo, przecież te firmy również nie produkują jednego z ważniejszych elementów monitora, czyli matrycy. Kupują od np. LG czy Samsung. Możliwe, że sami produkują obudowy, bo wyjątkowo szpetne są ;)
"czy Nec/Eizo dorównuje przykładowo w monitorach dla graczy tym najpopularniejszym i tanim markom ?"
Stary, na monitorze gamingowym zrobisz cokolwiek z kolorem, gdzie masz srebrzenie, wylewanie światła, brak równomierności podświetlenia?
Ja na CG2420 gram w FPS i smuży z uwagi na wolną matrycę, ale się da normalnie grać i zabijać.
Dlaczego marki gamingowe nie zrobią monitora o 1000 czy 2000 droższego, aby bardziej zamożni gracze mieli wszystko co najlepsze, kosztem pieniędzy?
Wszędzie BLB, wyprane lub wręcz przesycone kolory, itd.
Dla mnie wniosek jest prosty.
NEC/EIZO nie interesują się rynkiem gier, zaś producenci monitorów gamingowych są w tyle z technologiami, skoro wszędzie te same mankamenty, a wystarczyłoby podnieść cenę i dać więcej jakości.
Najwidoczniej nie potrafią :D
EIZO CG2730 :D
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

23 maja 2021, 11:25 - ndz

Endriu pisze:
23 maja 2021, 10:13 - ndz
NEC/EIZO nie interesują się rynkiem gier, zaś producenci monitorów gamingowych są w tyle z technologiami, skoro wszędzie te same mankamenty, a wystarczyłoby podnieść cenę i dać więcej jakości.
Najwidoczniej nie potrafią :D
Nie wiem czy to jest w ogóle możliwe do pogodzenia (praca z kolorem i wymagające gry). Mam na myśli odbiorców nie uznających kompromisów. Czy można zrobić super szybki monitor na matrycy IPS ? i odwrotnie monitor do pracy z kolorem na matrycy TN ? Także nie jest tu kwestią potrafią/nie potrafią.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

23 maja 2021, 13:20 - ndz

AndN11 pisze:
23 maja 2021, 01:29 - ndz
To samo dotyczy Nec/Eizo, przecież te firmy również nie produkują jednego z ważniejszych elementów monitora, czyli matrycy. Kupują od np. LG czy Samsung.

1. NEC produkuje matryce. Stosowane w bardzo specjalistycznym sprzęcie.
2. Argument, "przecież matryca jest od Samsunga" świadczy niestety o głębokiej, strukturalnej wręcz ignorancji. Samsung Electronics a Samsung SDI czy stocznia Samsung Heavy Industries to kompletnie inne firmy. Podobnie jak LG Electronics czy LG Display. Producent matryc LG Display nie ma zupełnie nic wspólnego z producentem monitorów LGE. Część udziałów tylko jest w jednym ręku. Na rynku jest ok 11 wyspecjalizowanych producentów paneli i wszyscy producenci monitorów z nich korzystają. To nie jest żadna tajemnica, że tą samą matrycę można znaleźć w różnych urządzeniach a jej udział w tym co zobaczymy na ekranie to jakieś 20%. Przykładowo, dokładnie ta sama była w DELL U2713, iMac 27" 2013 (nie Retina), NEC PA271W. Z czego jeden to sprzęt do biura z wadami tak strasznymi, że aż dziw, drugi domowy, trzeci profesjonalny graficzny.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

23 maja 2021, 13:24 - ndz

AndN11 pisze:
23 maja 2021, 11:25 - ndz
Nie wiem czy to jest w ogóle możliwe do pogodzenia (praca z kolorem i wymagające gry).

Jest możliwe. Przykładem była krótka seria Foris od EIZO. Monitory były jednak zbyt drogie i nie realizowały planów firmy. Nie czarujmy się, 99,9999% graczy to dzieci / nastolatkowie / na garnuszku rodziców, nie dysponujący cztero- czy pięciocyfrowymi kwotami. W tym środowisku stosuje się najgorsze ścierwo jakie jest, byle było szybkie. Od jakiegoś czasu Acer z serią Predator próbuje sił na tym rynku, ale monitory gamingowe za 6-10 tys to nisza niszy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

23 maja 2021, 14:25 - ndz

Tom01 pisze:
23 maja 2021, 13:24 - ndz
AndN11 pisze:
23 maja 2021, 11:25 - ndz
Nie wiem czy to jest w ogóle możliwe do pogodzenia (praca z kolorem i wymagające gry).
Jest możliwe. Przykładem była krótka seria Foris od EIZO. Monitory były jednak zbyt drogie i nie realizowały planów firmy. Nie czarujmy się, 99,9999% graczy to dzieci / nastolatkowie / na garnuszku rodziców, nie dysponujący cztero- czy pięciocyfrowymi kwotami. W tym środowisku stosuje się najgorsze ścierwo jakie jest, byle było szybkie. Od jakiegoś czasu Acer z serią Predator próbuje sił na tym rynku, ale monitory gamingowe za 6-10 tys to nisza niszy.
czas reakcji.jpg
czas reakcji.jpg (139.57 KiB) Przejrzano 8066 razy
..."Na wykresie widać wyraźnie, że pod tym względem panele LCD TN wciąż górują nad panelami LCD IPS, choć najszybsze spośród tych drugich powoli doganiają słabsze ekrany typu LCD TN. "...
źródło:https://pclab.pl/art72409-14.html

Nie wiem, czy profesjonalny gracz zdecydowałby się na monitor z takim czasem reakcji matrycy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

23 maja 2021, 14:38 - ndz

Czas reakcji to parametr czysto syntetyczny. Rzeczywiste zachowanie ekranu jest najczęściej inne. Ja sam nie gram, ale akurat miałem okazję rozmawiać z zawodowymi graczami po testach właśnie FS2735. Siłą trzeba było zabierać sprzęt z powrotem. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Murmichal
Posty: 35
Rejestracja: 03 listopada 2020, 21:06 - wt

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

23 maja 2021, 15:43 - ndz

AndN11 pisze:
23 maja 2021, 14:25 - ndz
Nie wiem, czy profesjonalny gracz zdecydowałby się na monitor z takim czasem reakcji matrycy.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale w przytoczonym przez Ciebie teście, redakcja przyznała FS2735 pierwsze miejsce, a jest to test monitorów do gier.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2021, 15:46 - ndz przez Murmichal, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Krótkie recenzje monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu