Kto widział LG 27MB85R-B?

Nie wiesz czym się różnią jakieś dwa monitory? Zapytaj właśnie w tym dziale.
McQueen
Posty: 13
Rejestracja: 14 grudnia 2016, 22:31 - śr

Kto widział LG 27MB85R-B?

17 grudnia 2016, 21:05 - sob

Dobry wieczór,
Czy ktoś z obecnych na tym forum widział na własne, przesadnie wyczulone oczy monitor LG 27MB85R-B i jest w stanie jakoś porównać do królujących tu monitorów?

Tak tak, wiem. Trochę herezja, aczkolwiek przy moich potrzebach (design pełną gębą - Rhinoceros, Blender, Solidworks i różne autodeski) 27 cali w 2560x1440 wydaje się być kuszące i kolor nie gra aż takiej roli (jestem przyzwyczajony pracować przy mocno oświetlonym biurku jbc). Czekać i tak czekam na EV2456, ale jakoś nie razi mnie Dell U2413 albo jakiś bardzo podobny z wyglądu, więc wkradło się małe zwątpienie co do postanowienia "tylko ev2456, tylko EV2456...".
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kto widział LG 27MB85R-B?

17 grudnia 2016, 22:13 - sob

Kolor w cadzie nie ma znaczenia, ale równomierność, wyciekanie, mrużenie jak najbardziej a tego byle masówka nie spełnia.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Kto widział LG 27MB85R-B?

17 grudnia 2016, 22:30 - sob

Co to jest to "mrużenie"?

PS. Proszę nie zapominać o rzeczach najważniejszych: rozmiar i rozdzielczość. Reszta to detale.
McQueen
Posty: 13
Rejestracja: 14 grudnia 2016, 22:31 - śr

Re: Kto widział LG 27MB85R-B?

17 grudnia 2016, 23:18 - sob

Tom01 pisze:Kolor w cadzie nie ma znaczenia, ale równomierność, wyciekanie, mrużenie jak najbardziej a tego byle masówka nie spełnia.
A i owszem, tyle, że trochę koloru też się przyda, okazjonalnie grafiką się zajmuję, no i rendery. Teoretycznie ten LG nie jest idealny jeżeli chodzi o równomierność podświetlenia, ale nie jestem w stanie tego zweryfikować. http://www.prad.de/new/monitore/test/20 ... teil6.html to nie do końca ten model, ale domyślam się, że będzie podobnie.

Swoją drogą, Prad.de wykonuje test krótkiego i długiego czasu naświetlania żeby te nierównomierności matrycy stwierdzić, kwestionowałbym ten "test", bo nie jest nigdzie napisane jaki był sprzęt i setup. Równie dobrze może być tak, że przy danym czasie CX271 jest na zdjęciu właściwie czarny, że można ciąć, a taki Lg przy tych samych ustawieniach przepala zdjęcie testowe. You had only one task, prad.de...
max pisze:Co to jest to "mrużenie"?
No właśnie głównie o to pytam w przypadku LG. Przyjmijmy że "mrużenie" jest wrażeniem niestabilnego obrazu, może niegłupie jest stwierdzenie wrażenia uciekającego obrazu, tak jak mam teraz na CRTeku. Tylko się odwrócę, a ekran mi się urwie z kabla :P

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Google [Bot], rpost, Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu