NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

cz
czuk

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 17:25 - czw

Filip pisze:
25 maja 2017, 17:10 - czw
A temat hacka jest bardzo ciekawy. Też nad tym myślę i pewnie tak się to skończy, aczkolwiek najbardziej do szczęścia potrzebuję mocnej Nvidii, a z tym nie ma problemu w starszym Macu Pro. Stary procek nie jest tu wąskim gardłem.
Czyli co Pan promuje/proponuje 'jabłko"? w wersji PC?,w jabłku to tylko się sprawdza ten OsX,nic poza tym,ani monitory ,ani konfiguracja,ani cena..
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 17:33 - czw

arturm pisze:
25 maja 2017, 17:19 - czw
KIlka uruchomień komputera i mimo, iż profilu nadal nie widać przy wyborze monitora/karty graficznej to kolory mam wrazenie, że w systemie są OK. Tak jakbym na sztywno go zmusił do tego. Czy może to tak funkcjonować?

Najprościej sprawdzić czy PS pokazuje poprawny profil. Jako że czerpie informacje z WCS (Windows Colormanagement System), to nawet jak plików nie widać, może działać poprawnie. Proszę zwrócić na zaznaczony "RGB Monitora - [nazwa profilu]". Jeśli tam jest właściwy profil = działa. Jeśli jest sRGB = nie działa.

Zrzut ekranu 2017-05-25 o 17.33.04.jpg
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 17:37 - czw

arturm pisze:
25 maja 2017, 17:19 - czw
Panowie troche Wam przerwę dyskusję i wrócę do mojego problemu. Jestem po formacie i nadal mam ten sam problem.
Co Pan rozumie przez stwierdzenie po formacie,bo to jest ważne.
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 17:37 - czw

czuk pisze:
Filip pisze:
25 maja 2017, 17:10 - czw
A temat hacka jest bardzo ciekawy. Też nad tym myślę i pewnie tak się to skończy, aczkolwiek najbardziej do szczęścia potrzebuję mocnej Nvidii, a z tym nie ma problemu w starszym Macu Pro. Stary procek nie jest tu wąskim gardłem.
Czyli co Pan promuje/proponuje 'jabłko"? w wersji PC?,w jabłku to tylko się sprawdza ten OsX,nic poza tym,ani monitory ,ani konfiguracja,ani cena..
Nie rozumiem pytania. Może prawidłowa interpunkcja by pomogła?
cz
czuk

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 18:02 - czw

Filip pisze:
25 maja 2017, 17:37 - czw

Nie rozumiem pytania. Może prawidłowa interpunkcja by pomogła?
Za tego życia już się jej nie nauczę, interpunkcji,najprościej po mojemu rzecz ujmując ,co Pan szczególnego widzi w APPLE pro,co apple proponuje ,co oferuje? ,apple poza systemem Osx,chyba tylko cenę NIEBOTYCZNĄ,gdyby nie ten ich OSX i nawet cokolwiek,by zrobili, zrobią,albo sobie nie wymyślą to i tak tylko pozostanie ich system osx ,w pamięci użytkownika... mini,czy maxpro wyprodukują,tylko pozostanie im ten w miarę niezawodny osx w pamięci użytkownika.
Ja Pana też nie rozumiem jako czytelnik tego forum ,jaki jest Pana przekaz ,doktryna?
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 18:04 - czw

czuk pisze:
Filip pisze:
25 maja 2017, 17:37 - czw

Nie rozumiem pytania. Może prawidłowa interpunkcja by pomogła?
Za tego życia już się jej nie nauczę, interpunkcji,najprościej po mojemu rzecz ujmując ,co Pan szczególnego widzi w APPLE pro,co apple proponuje ,co oferuje? ,apple poza systemem Osx,chyba tylko cenę NIEBOTYCZNĄ,gdyby nie ten ich OSX i nawet cokolwiek,by zrobili, zrobią,albo sobie nie wymyślą to i tak tylko pozostanie ich system osx ,w pamięci użytkownika... mini,czy maxpro wyprodukuja,tylko pozostanie im ten w miarę niezawodny osx w pamięci użytkownika.
Ja Pana też nie rozumiem jako czytelnik tego forum ,jaki jest Pana przekaz ,doktryna?
Taki, że macOS nadaje się do pracy. Z innymi systemami różnie bywa. Sprzęt jest tylko ładny. Niczym szczególnym się nie wyróżnia.
arturm
Posty: 91
Rejestracja: 05 października 2012, 20:18 - pt

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 18:06 - czw

Format to format :) Czyli format, ponowne postawienie nowego systemu (u mnie Windows) i wgranie na nowo wszystkich aplikacji.

Sprawdziłem PS-a p. Tomaszu i jest prawidłowo, tzn. mimo, iż tak jak pisałem wcześniej nie widać, że profil jest "zapięty" to PS po rozwinięciu pokazuje go - screen:
https://drive.google.com/open?id=0Bzew_ ... W5xWGo4Ulk
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 18:08 - czw

Czuk, jeśli mowa o komputerach stacjonarnych, np DELL Precision ma taką samą cenę jak Apple Mac Pro. W notebookach, DELL Latitude, ma podobną cenę jak Apple MacBook Pro. Nie jest to żadna niebotyczna cena. Ludzie porównują komputery Apple z zupełnie nieadekwatnymi pecetami. Wówczas faktycznie wyjdzie duża różnica. Jeśli natomiast porównamy adekwatne modele, wcale taka nie jest.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 18:15 - czw

arturm pisze:
25 maja 2017, 18:06 - czw
Format to format :) Czyli format, ponowne postawienie nowego systemu (u mnie Windows) i wgranie na nowo wszystkich aplikacji.

Ja to nazywam reinstalacją systemu,niech Pan napisze ,czy pomogło. :)
arturm
Posty: 91
Rejestracja: 05 października 2012, 20:18 - pt

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 18:18 - czw

Jak narazie wszystko chyba jest OK.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 18:18 - czw

Nie mam doświadczeń z jabłkami. Moim jednak zdaniem, z punktu widzenia grafika komputerowego, czy muzyka (i prawie nikogo innego) wartość przedstawia sam system MacOS. W tych konkretnych przypadkach ma zalety, których nie posiada Windows.

W przypadku zastosowań uniwersalnych lepszy jest jednak nadal Windows, ze względu na nieporównywalną kompatybilność współpracującego oprogramowania. Przy własnoręcznym składaniu blaszaka i zakupie porządnego monitora, jest też tańszy. A że ma wady i kupę błędów? Jak widać daje się je omijać różnymi kombinacjami, reinstalacjami, formatami, sztywnymi zapięciami itp.

Niestety nie można mieć tu wszystkiego.

Na przyszłość proponuję robić kopię zapasową i z niej przywracać niepokornego Windowsa. Tak jest szybciej.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, 18:21 - czw przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 18:21 - czw

max pisze:
25 maja 2017, 18:18 - czw
Niestety nie można mieć tu wszystkiego.

Można. Na makówce spokojnie działają wirtualne Windows, 100% zgodne ze sobą, z szybkością praktycznie nieodróżnialną do stawianych natywnie. Odwrotnie, czyli OSX/macOS na Windows działa fatalnie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Filip
Posty: 733
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:15 - ndz

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 18:22 - czw

max pisze:
25 maja 2017, 18:18 - czw
Nie mam doświadczeń z jabłkami. […]
W przypadku zastosowań uniwersalnych lepszy jest jednak nadal Windows, ze względu na nieporównywalną kompatybilność współpracującego oprogramowania. […]
Niestety nie można mieć tu wszystkiego.
Proponuję nabrać doświadczeń.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 18:26 - czw

Tak. Jestem trochę ciekawy.
Na razie czekam co przedstawi nowy MacMini, bo ten obecny jest trochę słabowity, słabszy od mojego 5letniego blaszaka. Trochę nie chce mi się bawić w hacki, ale niczego nie wykluczam. Zamierzam interesować się tematem do jesieni, kiedy, mam nadzieję, przedstawią nowego Mini, w cenie która mnie nie rozśmieszy. Bo, że mnie przerazi, to już wiem.
cz
czuk

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 18:31 - czw

Tom01 pisze:
25 maja 2017, 18:08 - czw
Czuk, jeśli mowa o komputerach stacjonarnych, np DELL Precision ma taką samą cenę jak Apple Mac Pro. W notebookach, DELL Latitude, ma podobną cenę jak Apple MacBook Pro. Nie jest to żadna niebotyczna cena. Ludzie porównują komputery Apple z zupełnie nieadekwatnymi pecetami. Wówczas faktycznie wyjdzie duża różnica. Jeśli natomiast porównamy adekwatne modele, wcale taka nie jest.
Może Ja i głupi jestem,niech mi Pan tu nie strzela nazwami apple,porównywalnych z nim całkowicie pod względem wyświetlanego obrazu dell(notebooka,laptoupa..itp)..myślę,myślę co dopowiedzieć,ale jak zwykle Pan ma zawsze racje.
I to jest pojebane,że jakiś laptoup,netbookup apple ,dell... ,jest droższy od zestawu PC z dobrym monitorem.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 18:48 - czw

Czuk, po prostu MacBooki to nie jest sprzęt dla nas biedaków. Proponuję się jednak tym zupełnie nie przejmować, tak jak nie przejmujesz się tym, że nie stać Cię na np. Jaguara czy jacht. Po prostu ignorujesz takie drobiazgi, a cieszysz się z własnego, dobrego, dużego monitora, naśmiewając się pod nosem z mikroskopijnych świecidełek w cenie samochodu... :)
cz
czuk

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 19:02 - czw

max pisze:
25 maja 2017, 18:48 - czw
Czuk, po prostu MacBooki to nie jest sprzęt dla nas biedaków. Proponuję się jednak tym zupełnie nie przejmować, tak jak nie przejmujesz się tym, że nie stać Cię na np. Jaguara czy jacht. Po prostu ignorujesz takie drobiazgi, a cieszysz się z własnego, dobrego, dużego monitora, naśmiewając się pod nosem z mikroskopijnych świecidełek w cenie samochodu... :)
Max ja się nie przejmuję,irytuje mnie tylko,jak wszyscy łykają debilizm który jest im podany na tacy monitorowej ,notobookowej,itp..a możliwości jest wiele co do zakupu zestawu monitorowego.
Wystarczy się zastanowić.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 19:10 - czw

Czuk, ale dla grafików Mac jest lepszy. Takie ich (nie)szczęście. Należy też założyć, że jeśli w Polsce kogoś stać na taki sprzęt, prawdopodobnie nie jest "debilem". :)
cz
czuk

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 19:17 - czw

max pisze:
25 maja 2017, 19:10 - czw
Czuk, ale dla grafików Mac jest lepszy. Takie ich (nie)szczęście. Należy też założyć, że jeśli w Polsce kogoś stać na taki sprzęt, prawdopodobnie nie jest "debilem". :)
Maca nigdy nie kupię,raczej zmienię zawód,choć nie muszę i raczej skończę jako bezdomny ;)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

25 maja 2017, 21:06 - czw

Trzeba umieć wykorzystywać swoje predyspozycje i umiejętności. Każdy ma po prostu inne i różnie są one wyceniane. Zazwyczaj bez sensu, bo im zawód bardziej niepotrzebny lub szkodliwy, tym lepiej płatny. Jeśli więc mało zarabiasz znaczy, że jesteś potrzebny lub niezbędny (dla zgrai tych nierobów jw).
Tobie, jeśli masz monitor sRGB, Mac jest niepotrzebny.

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], dbcooper1983, Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu