NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

15 sierpnia 2016, 16:09 - pn

A nie chodzi o zasilacz? 115V w USA, 230V w Europie?

Mi nie chodzi o to na jaki rynek monitor jest kierowany. Chodzi mi o to, że jest nowszy model. Zakładam, że jest kierowany na wszystkie rynki.
cz
czuk

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

15 sierpnia 2016, 16:19 - pn

Max ,niestety nie znam angielskiego ,możesz powiedzieć w skrócie,czym nowszy model ,różni się od starszego?Jak to widzisz.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

15 sierpnia 2016, 16:42 - pn

"Ich weiss nicht"
to taki cytacik z filmu pt: "CK Dezerterzy".
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=SEEhbRxL54k
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16335
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

15 sierpnia 2016, 16:45 - pn

Z tego co mi wiadomo, "wersja" SV2 niczym się nie różni. Ewentualnie dopytam chłopaków z NEC-a.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

15 sierpnia 2016, 16:54 - pn

Ciężka sprawa z Wami.
Jest sobie monitor NEC, model PA322UHD.
Ma następujące wersje:
-BK: http://www.necdisplay.com/p/desktop-mon ... pe=support
-BK-2: http://www.necdisplay.com/p/desktop-mon ... 22uhd-bk-2
-SV: http://www.necdisplay.com/p/desktop-mon ... 2uhd-bk-sv
-2-SV2: https://www.nec-display-solutions.com/p ... -SV2.xhtml
-2-SV Reference: https://www.nec-display-solutions.com/p ... HD-2.xhtml

Mi nie chodzi o oprogramowanie dołączane do monitora, czyli "-SV" lub "-SV2".
Mi chodzi o sam monitor, pomijam tu oprogramowanie, czyli "-2" i bez "-2".

Model bez "-2" jest starszy.
Model z "-2" jest nowszy i jest następcą modelu bez "-2".

http://www.necdisplay.com/p/desktop-mon ... pe=support
PA322UHD-BK
NECDisplay pisze:32" UHD color accurate desktop monitor
MODEL: PA322UHD-BK
This product has been replaced by PA322UHD-BK-2
Obawiam się, że już jaśniej nie potrafię wytłumaczyć, co mam na myśli.

Natomiast czym się różni model starszy bez "-2" od modelu nowszego z "-2"?:
"Ich weiss nicht".
cz
czuk

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

15 sierpnia 2016, 17:26 - pn

max pisze:"Ich weiss nicht"
to taki cytacik z filmu pt: "CK Dezerterzy".
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=SEEhbRxL54k
Czyli każdy idiota jest z siebie zadowolony?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

15 sierpnia 2016, 17:35 - pn

To nie był idiota. To był Pepik symulant. ;)
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

15 sierpnia 2016, 21:07 - pn

max pisze:Natomiast czym się różni model starszy bez "-2" od modelu nowszego z "-2"?:
"Ich weiss nicht".
PA322UHD drugiej rewizji ma ponoć nową matrycę z 39-cio polowym systemem utrzymywania równomierności, dzięki czemu m.in. ma być praktycznie nierozkalibrowywalny. Niestety niewiele więcej wiem na jego temat, tylko urywki informacji. Jak się do niego dorwę, dam znać.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

15 sierpnia 2016, 21:56 - pn

No, wreszcie ktoś zorientowany i podał nawet jakiś konkret.

Dedukuję zatem, że zamiast jednego czujnika RGB mamy ich teraz 39 szt. rozlokowanych na całej powierzchni ekranu. Każdy z nich niezależnie od pozostałych mierzy w czasie rzeczywistym współrzędne chromatyczne podświetlenia i wysyła dane do procesora głównego. Ten dokonuje korekty wyświetlania przy pomocy matrycy w każdym z 39 pól niezależnie.

Powinno to więc raczej bardziej zaowocować dalszym wzrostem równomierności parametrów obrazowania na całej powieżchni ekranu niż "nierozkalibrowalnością".

Ponieważ mamy tu SuperBiałoLedowe podświetlenie W-LED, nie ma już możliwości niezależnego sterowania barwami diody G i B, jak to miało miejsce w GB-r LED. Za to powinno być zdecydowanie stabilniejsze w utrzymywaniu parametrów chromatycznych w funkcji regulacji np. mocy podświetlenia.
Wojciech Kosek pisze:Obrazek
cz
czuk

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

15 sierpnia 2016, 22:24 - pn

Widzę,że muszę się uczyć.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

16 sierpnia 2016, 11:51 - wt

max pisze:No, wreszcie ktoś zorientowany i podał nawet jakiś konkret.

Dedukuję zatem, że zamiast jednego czujnika RGB mamy ich teraz 39 szt. rozlokowanych na całej powierzchni ekranu. Każdy z nich niezależnie od pozostałych mierzy w czasie rzeczywistym współrzędne chromatyczne podświetlenia i wysyła dane do procesora głównego. Ten dokonuje korekty wyświetlania przy pomocy matrycy w każdym z 39 pól niezależnie.

Powinno to więc raczej bardziej zaowocować dalszym wzrostem równomierności parametrów obrazowania na całej powieżchni ekranu niż "nierozkalibrowalnością".

Ponieważ mamy tu SuperBiałoLedowe podświetlenie W-LED, nie ma już możliwości niezależnego sterowania barwami diody G i B, jak to miało miejsce w GB-r LED. Za to powinno być zdecydowanie stabilniejsze w utrzymywaniu parametrów chromatycznych w funkcji regulacji np. mocy podświetlenia.
Wojciech Kosek pisze:Obrazek
Równomierność to jedno, ale wspominali też o nierozalibrowalności, być może kwestia kombinacji bardziej trwałych luminoforów i bardziej zaawansowanej sensoryki ;) Ciężko mi jeszcze cośkolwiek spekulować, będę miał go w piąteczek, pomięrzę to napiszę co w nim piszczy ;)
arturm
Posty: 91
Rejestracja: 05 października 2012, 20:18 - pt

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

04 grudnia 2016, 22:21 - ndz

Szukam, czytam....szukam, czytam ....i ..... trafiłem na ten monitor , więc mam kilka pytań.

Zamierzam przesiąść się CX 240 na coś większego. Na początku myślałem coś o Eizo (ponownie) 27cali 4k, ale dużo opinii było pozytywnych na temat tego monitora (aż 32cale).
Otóż w moim obecnym CX przeszkadzają mi trochę 2 rzeczy:
- słyszalny wentylator
- satynowa matryca (chyba bym wolał w matową, ale ta podobno ma wady)

Jak te dwie rzeczy wyglądają w tym NEC-u?

Jeszcze jedna sprawa. Często pracuje w nocy bez dodatkowego oświetlenia. W CX240 schodzę do podświetlenia 50 (minimum jakie jest) i jednak mi trochę brakuje aby zejść niżej.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3882
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

04 grudnia 2016, 22:46 - ndz

W monitorach NEC (zwłaszcza graficznych) króluje satyna ;) Daje gładki klarowny obraz, a do tego lepiej się czyści. Wentylacja naturalna, czyli jak zawsze w NEC. Ten model też ma OCF, więc nie będziesz zawiedziony czernią. Podświetlenie spokojnie schodzi do 30-20 nitów, jednak "bezpieczniej" będzie 30-40 nitów.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
arturm
Posty: 91
Rejestracja: 05 października 2012, 20:18 - pt

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

04 grudnia 2016, 23:08 - ndz

Czy tak jak w Eizo jak kiedyś kupowałem warto szukać jakiejś sprawdzonej sztuki ? (wygrzewanie itp)

Proszę mi rozjaśnić troche temat kalibracji tego monitora. Dodam tylko, że nie drukuje fot. Wszystko idzie w "neta" (zdjęcia i grafiki).

Muszę kalibrować tego NEC-a? Czy fabrycznie jest całkiem przyzwoity? Coś więcej o tym oprogramowaniu SV II bym prosił (co z czym itp).
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2016, 23:12 - ndz przez arturm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

04 grudnia 2016, 23:08 - ndz

Z monitorów w tej cenie i tak nie ma nic lepszego lub porównywalnego. Jedyna alternatywa to telewizor OLED 55" 4K LG B6, ale to trochę inna bajka.

PA322UHD to bardzo rzadki monitor. Wydaje mi się, że selekcja będzie tylko życzeniowa i nie do spełnienia. Ja bym brał oryginalnie zapakowany licząc, że będzie OK.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16335
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

05 grudnia 2016, 00:36 - pn

arturm pisze:Czy tak jak w Eizo jak kiedyś kupowałem warto szukać jakiejś sprawdzonej sztuki ? (wygrzewanie itp)
Zdecydowanie. Piksele zdarzają się nawet na topowych modelach. Podobnie jak nierówność podświetlenia, głównie przy krawędziach. Nie dalej jak tydzień temu trafiłem na monitor za 10 tys z trzema (sic!) subpikselami. Nie trzeba być wróżką, aby przewidzieć jaka byłaby reakcja po odbiorze. Oczywiście, że można postawić na prawdopodobieństwo, ale później ewentualne pretensje tylko do siebie.
arturm pisze:Proszę mi rozjaśnić troche temat kalibracji tego monitora. Dodam tylko, że nie drukuje fot. Wszystko idzie w "neta" (zdjęcia i grafiki).
A co tu wyjaśniać? Kalibruje się monitory aby poprawnie, neutralnie wyświetlały w Pana zastosowaniach i oświetleniu.
arturm pisze:Muszę kalibrować tego NEC-a? Czy fabrycznie jest całkiem przyzwoity? Coś więcej o tym oprogramowaniu SV II bym prosił (co z czym itp).
Oczywiście że trzeba. Nie ma czegoś takiego jak skalibrowany fabrycznie. SVII to soft do kalibracji sprzętowej NEC-ów. Do przeprowadzenia operacji potrzebny monitor, oprogramowanie, kalibrator i sporo wiedzy jak i co. Samodzielnie, jeśli nie ma doświadczenia w tej materii nie radzę. To nie jest klikanie "next-next". Wyda się tylko kasę na sprzęt do kalibracji a efekt będzie taki jakby jej nie było.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

05 grudnia 2016, 08:30 - pn

arturm pisze:Szukam, czytam....szukam, czytam ....i ..... trafiłem na ten monitor , więc mam kilka pytań.

Zamierzam przesiąść się CX 240 na coś większego. Na początku myślałem coś o Eizo (ponownie) 27cali 4k, ale dużo opinii było pozytywnych na temat tego monitora (aż 32cale).
Otóż w moim obecnym CX przeszkadzają mi trochę 2 rzeczy:
- słyszalny wentylator
- satynowa matryca (chyba bym wolał w matową, ale ta podobno ma wady)

Jak te dwie rzeczy wyglądają w tym NEC-u?

Jeszcze jedna sprawa. Często pracuje w nocy bez dodatkowego oświetlenia. W CX240 schodzę do podświetlenia 50 (minimum jakie jest) i jednak mi trochę brakuje aby zejść niżej.
Satyna jest jak w CX240, OCF lepszy (bez najmniejszych wycieków), wentylatora brak, minimalna luminancja 20cd/m^2.

Monitor w obecnie sprzedawanej wersji 2 ma najbardziej zaawansowany 39-cio pozycyjny system kontroli podświetlenia, jest skalibrowany fabrycznie (jak wszystkie PA) i w założeniu jest praktycznie nierozkalibrowywalny. Oprogramowanie SVII jest w komplecie, więc pro forma można sobie przekalibrować, ale w praktyce różnice w stosunku do ustawień dokonanych MultiProfilerem są niedostrzegalne i bez sprzętu laboratoryjnego (spektroradiometr o FWHM <5nm) nie sposób orzec, czy lepiej jest przed czy po kalibracji.

Prawdopodobieństwo bad piksela w serii PA jest praktycznie zerowe, szczególnie we flagowym PA322. Można brać w ciemno, są powtarzalne jak śmierć.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16335
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

05 grudnia 2016, 08:40 - pn

Czornyj pisze:Prawdopodobieństwo bad piksela w serii PA jest praktycznie zerowe
Proponowałbym się tak nie rozpędzać z wnioskami. Jak wyżej pisałem, tydzień temu po ok 100h wygrzewania panelu trafiłem na trzy subpiksele na jednym monitorze. 30-tka prawie flagowa. Na nowym oczywiście nic nie było. Także, trafić się może zawsze i jest to o tyle istotne, że na te monitorki nie ma gwarancji zero pikseli. Serwis może zamienić na inny, ale to jest sytuacja uznaniowa. Także im droższy monitor, tym bardziej zalecam sprawdzać, bo choć piksele to rzadkość, ale jak się trafi to bardziej boli. Złe nie śpi i zbytnie poleganie na markach, czy to NEC czy EIZO może spowodować pobudkę z ręką w nocniku.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

05 grudnia 2016, 08:50 - pn

To niesamowity pech. W całej serii PAxx2 nie spotkałem się nigdy z badpikselem na próbie kilkuset monitorów, a już przenigdy nie spotkałem się z sytuacją, że badpiksel wyskoczył po czasie. PA322UHD2 to nowy panel więc linie jeszcze nie wytłuczone, ogólnie nie widziałem jeszcze monitorów o tak dobrej powtarzalności.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA322UHD - Maximus Decimus Meridius!!!

05 grudnia 2016, 09:05 - pn

Ja, jak bym kupował taki monitor, to chciałbym nowiusieńki, fabrycznie zapakowany. Nie, żeby mi ktoś w nim grzebał i rozkalibrowywał kalibratorem za 800zł.

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68395
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu