NEC PA271Q - wstępne wrażenia

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 15:44 - wt

Czornyj pisze:
11 grudnia 2018, 15:31 - wt
CA-310 nie jest wspierany przez oprogramowanie SVII, a nawet gdyby był to SVII fizycznie nie ma możliwości zmiany liniowości monitora serii PA - kalibracja jedynie "wywołuje" poprawną krzywą TRC skalibrowaną fabrycznie na sztywno z pamięci monitora.

Tak, ma Pan rację, że nie działa. Musiałem pójść dookoła. Mogłem co prawda zdjąć TRC za pomocą narzędzi SDK od KM, ale nie byłem pewny co wysyła SVII na monitor. Wywołałem więc typową kalibrację z I1 Diasplay Pro a Programem Gamma od KM zdejmowałem jednocześnie pomiar. Zrobiłem to tak:

Zrzut ekranu 2018-12-11 o 15.44.10.png

Sama krzywa narysowana na podstawie danych, nałożona na krzywą z SVII. Nie widzę błędów metodologicznych a TRC monitora jest ewidentnie zafalowana i bardziej wykrzywiona niż teoretyczna.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 15:49 - wt

Czornyj pisze:
11 grudnia 2018, 15:31 - wt
nie ma możliwości zmiany liniowości[/u][/b] monitora serii PA - kalibracja jedynie "wywołuje" poprawną krzywą TRC skalibrowaną fabrycznie na sztywno z pamięci monitora.

Tak, tu też ma Pan rację:

Zrzut ekranu 2018-12-11 o 15.47.03.png
Zrzut ekranu 2018-12-11 o 15.47.03.png (32.06 KiB) Przejrzano 2646 razy

Co utwierdza mnie w przekonaniu, że wszystko co pisałem i obecnie piszę ma nawet większy sens niż sądziłem. Kalibracja fabryczna jak widać nawet w najlepszym wykonaniu wymaga poprawiania. Ale spokojnie, uprzedzając ewentualną ofensywę, to nie atak na NEC. W EIZO jest tak samo. Każdy monitor wymaga mniejszej lub większej poprawki i opowieści o hiperdokładnych kalibracjach w fabryce można opowiadać dzieciom. Nawet na chłopski rozum to się nie klei. Nie te pieniądze za ten produkt, aby ktoś go miał głaskać sztuka w sztukę. Uwierzę w to w monitorach 10x droższych. Zresztą wierzyć nie muszę, bo widziałem. W monitorach biurkowych to są zwykłe bajki. Rzecz jasna, nie można pominąć profilu użytkowania. Większości użytkownikom owe dywagacje są na grzyba potrzebne, ale chodzi o zasadę.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 16:17 - wt

Na chłopski rozum to chłop w szpitalu umarł.

Ta opcja nawet jak nie jest wyszarzona nie zmienia liniowości, zresztą analogicznie jest to rozwiązane we wszystkich EIZO - liniowość ustawiona jest na sztywno i nie da się jej zmienić, żeby nie dało się jej popsuć.

Historycznie wszystkie modele NEC PA miały perfekcyjną liniowość fabryczną, więc w PA271Q jest/będzie analogicznie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 16:19 - wt

Czornyj pisze:
11 grudnia 2018, 16:17 - wt
Historycznie wszystkie modele NEC PA miały perfekcyjną liniowość fabryczną, więc w PA271Q jest/będzie analogicznie.

Pozwoli Pan, że uwierzę temu co widzę, a nie temu co czytam.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 16:29 - wt

Tu nie ma co wierzyć albo i nie wierzyć - tu są proste, łatwo potwierdzalne empirycznie fakty - liniowości w monitorach do zastosowań o krytycznym znaczeniu koloru (PA, CG itp.) fizycznie NIE DA się poprawić. Oficjalnie informował o tym Wojtek Kosek, "nieoficjalnie" przekonali się o tym użytkownicy PA271Q z błędem w FW.

Problem zostanie oficjalnie wyeliminowany w styczniu, tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 16:39 - wt

Czornyj pisze:
11 grudnia 2018, 16:29 - wt
Tu nie ma co wierzyć albo i nie wierzyć - tu są proste, łatwo potwierdzalne empirycznie fakty - liniowości w monitorach do zastosowań o krytycznym znaczeniu koloru (PA, CG itp.) fizycznie NIE DA się poprawić.

Ale Pan wie, że ja o czym innym...?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
qop
Posty: 83
Rejestracja: 17 listopada 2018, 17:11 - sob

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 17:29 - wt

max pisze:
11 grudnia 2018, 14:55 - wt
Porównując do nowego samochodu kupionego w salonie. Ustawiamy w nim fotel, kierownicę i lusterka. Nie ustawiamy natomiast znowu zbieżności, geometrii i nie wymieniamy oleju. Nie ma takiej potrzeby.
Myślę, że doskonale się rozumiemy i nie trzeba tłumaczyć dlaczego wiele osób telefon, samochód, komputer czy monitor kupuje tam gdzie miły pan wcześniej fachowo sprawdzi towar i spokojnie wytłumaczy niuanse obsługi, a nierzadko zaparzy do tego dobrą kawę. Ludzie wracają do takich sprzedawców wbrew logice opartej wyłącznie na kalkulacji ceny bo lubimy mieć poczucie komfortu obsługi za które potrafimy dopłacić.
Zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że im droższy towar tym ważniejsza obsługa i relacja po sprzedażowa. Nie widzę sprzeczności w tym, że ktoś doradza swoją ofertę jeśli uczciwie i dobrze wywiązuje się z tych propozycji.

Tak z czystej ciekawości, prowadził Pan kiedykolwiek własną działalność?
qop
Posty: 83
Rejestracja: 17 listopada 2018, 17:11 - sob

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 17:51 - wt

Czornyj pisze:
11 grudnia 2018, 14:59 - wt
W sensie ogólnym selekcjonowanie i kalibrowanie PA jest znacznie bardziej bez sensu, niż dostarczanie i instalowanie go przez modelkę w stroju topless.
Czy Pana klient superastygmatyk mógł liczyć na wsparcie przy problemach z nowym monitorem szerokogamutowym? Czy to nie Pan pisał, że od tamtej pory ostrożniej podchodzi do klientów z wadą wzroku?
Jestem przekonany, że jeśli był zadowolony to kolejny monitor też zakupi u Pana, choć pewnie mógłby wybrać tańszą ofertę online z dostawą pod drzwi i darmowym zwrotem, a z ewentualnymi problemami walczyłby sam.
Jeśli ktoś wiarygodnie promuje swoje usługi i potrafi wskazać wymierne korzyści to nie ma powodu do linczu. Nie widzę żadnej sprzeczności, po prostu fachowa obsługa kosztuje więcej niż zakupy w biedronce.
Pomińmy dywagacje o tym czy w Lexusach warto sprawdzać fabryczny lakier.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 20:12 - wt

qop pisze:
11 grudnia 2018, 17:29 - wt
Tak z czystej ciekawości, prowadził Pan kiedykolwiek własną działalność?
Tak.
qop pisze:
11 grudnia 2018, 17:29 - wt
...wiele osób telefon, samochód, komputer czy monitor kupuje tam gdzie miły pan wcześniej fachowo sprawdzi towar i spokojnie wytłumaczy niuanse obsługi, a nierzadko zaparzy do tego dobrą kawę. Ludzie wracają do takich sprzedawców wbrew logice opartej wyłącznie na kalkulacji ceny bo lubimy mieć poczucie komfortu obsługi za które potrafimy dopłacić.
Zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że im droższy towar tym ważniejsza obsługa i relacja po sprzedażowa.
Z pewnością jest wiele takich osób. Uważam jednak, że:
* są to osoby, które nie znają się i nie chcą się poznawać na sprzęcie, a swój wybór w całości powierzają sprzedawcy
* są to osoby, które nie zadają zaawansowanych pytań na forum (ponieważ osoby, które takie pytania zadają z definicji same chcą poznać się na sprawie i same podjąć jak najlepszą dla siebie decyzję zakładając, że nikt nie zrobi tego lepiej niż one same).
qop
Posty: 83
Rejestracja: 17 listopada 2018, 17:11 - sob

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 20:25 - wt

max pisze:
11 grudnia 2018, 20:12 - wt
Tak.
I naprawdę widzi Pan złe intencje po stronie MASTIFFa?
Tajemnicą nie jest, że pojawia się na wielu forach gdzie są potencjalni klienci.
Ale na tym polega dobre wyczucie biznesu aby łowić tam gdzie biorą ryby i robić to w kulturalny sposób.
Patrząc na posty i zaangażowanie z jakim często dzieli się fachową wiedzą, wydaje się korzyści są obustronne.
Mnie nie dziwi, że poleca swoje propozycje bo stara się to rzeczowo uzasadniać, a przy okazji można sporo się dowiedzieć ;)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 20:29 - wt

qop pisze:
11 grudnia 2018, 20:25 - wt
I naprawdę widzi Pan złe intencje po stronie MASTIFFa?
Absolutnie bym tego tak nie ujął. Uważam, że propozycje są "tylko" dalekie od optymalnych, albo inaczej rzecz ujmując "przepłacone" w stosunku do potrzeb i wymagań stawianych przez forumowiczów w zakładanych przez nich wątkach. Albo jeszcze inaczej: można tak samo dobrze, ale taniej, albo lepiej i tak samo drogo.

Pisałem to już, wydawało mi się, że wyraźnie, ale mimo wszytko powtórzę. To jest forum internetowe, na którym informacje winny być podawane bezinteresownie, a nie witryna internetowa sklepu z monitorami, która służy do zarabiania. Takowa znajduje się pod innym adresem i tam należałoby zamieszczać 95% odpowiedzi od Toma01.
qop pisze:
11 grudnia 2018, 20:25 - wt
Tajemnicą nie jest, że pojawia się na wielu forach gdzie są potencjalni klienci.
Być może. Nie śledzę innych forów.
qop pisze:
11 grudnia 2018, 20:25 - wt
Ale na tym polega dobre wyczucie biznesu aby łowić tam gdzie biorą ryby i robić to w kulturalny sposób.
Patrząc na posty i zaangażowanie z jakim często dzieli się fachową wiedzą, wydaje się korzyści są obustronne.
Mnie nie dziwi, że poleca swoje propozycje bo stara się to rzeczowo uzasadniać, a przy okazji można sporo się dowiedzieć ;)
Zgadzam się.
qop
Posty: 83
Rejestracja: 17 listopada 2018, 17:11 - sob

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 21:04 - wt

max pisze:
11 grudnia 2018, 20:29 - wt
To jest forum internetowe, na którym informacje winny być podawane bezinteresownie, a nie witryna internetowa sklepu z monitorami, która służy do zarabiania. Takowa znajduje się pod innym adresem i tam należałoby zamieszczać 95% odpowiedzi od Toma01.
O monitorach ogólnie > NEC > Dział handlowy ;)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

11 grudnia 2018, 21:26 - wt

No i Tom01 pisze, w skrócie: nie kupuj seryjnego NECa. Kup wersję COLOR. Szukasz wersji COLOR, a ona jest dostępna tylko u Toma01.

Powinien więc powstać:
O monitorach szczególnie > COLOR > Dział handlowy

I tam powinno pojawiać większość wpisów Toma01.
;)
subi
Posty: 5
Rejestracja: 11 grudnia 2013, 09:26 - śr

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

12 grudnia 2018, 20:36 - śr

Kupiłem NEC PA271q w wersji color proof. Na razie idzie do serwisu-sporo "chyba brudków" na matrycy od nowości. Jak wróci będę miał kilka pytań. I od razu się przywitam, bo od pewnego czasu intensywnie przeglądałęm wątek.
Awatar użytkownika
Henioo
Posty: 96
Rejestracja: 04 lutego 2018, 01:22 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

13 grudnia 2018, 18:40 - czw

Tom01 pisze:
11 grudnia 2018, 14:19 - wt
Henioo pisze:
10 grudnia 2018, 20:50 - pn
Jako punkt odniesienia podaję wersje z monitora seryjnego:
Firmware R1.001A
SpectraView Engine 5.00

Nic na razie się nie zmieniło w numerze wersji.


Zrzut ekranu 2018-12-11 o 14.18.46.png


Ale defektu w zielonym kanale nie widzę.
Dziękuję Tom01 za screena! Ale czy to jest z egzemplarza ColorTuned, jak pisałem, czy z seryjnego? Zresztą, to już chyba bez znaczenia, jaki by nie był, skoro widać różnicę in plus w prezentacji TRC a nr firmware się nie zmienił, to znaczy że COŚ jednak zostało zmienione, MIMO braku odzwierciedlenia tego w nr wersji firmware. I tą zmianą powinni być od września objęci wszyscy posiadacze tego monitra, niezależnie od wersji CPR czy seryjnej. Albo nie powinno być zmiany nigdzie.

No czyli jakaś witaminka poleciała pewnie ;) Propionacik monitorowego testosteronu jakiś, względnie enantan :lol: Na płytach z softem ze stadionu XX-lecia w wawie w latach '90 były takie dołączane :roll: Rozwiązanie eleganckie jak trener Janusz Wójcik nad ranem :mrgreen:

Tymczasem firmware nagle teraz się zjawia nieśmiało... :roll: Pan Kosek też wyraźnie i po polsku mówił cyt: "ze zaktualizowanym firmwarem". Zaktualizowany, ale wersja nadal ta sama? Zawsze mi się zdawało, że nową wersję oznacza się inaczej, dla odróżnienia, no chyba, że chodzi o to żeby się nie właśnie nie odróżniała :D Firmware nowy, wersja ta sama, istniejący od września, pojawiający się w grudniu, choć jego efekty od września widzimy w monitorach... To wszystko wali zdechłą rybą na kilometr :lol: To sztuka, coś co powinno być chlubą i powodem do dumy przeprowadzić tak, że trzeba to zamiatać pod dywan. Ale cóż poradzimy, skoro NEC tak właśnie chciał. :ugeek:

Przy okazji, tam chyba nie tylko zielona TRC miała problemy :) Przypomnę taki mój kwiatek wesoły
TRC.jpg
TRC.jpg (96.56 KiB) Przejrzano 2204 razy
Czornyj pisze:
11 grudnia 2018, 14:56 - wt
Henioo pisze:
10 grudnia 2018, 20:50 - pn
Jako punkt odniesienia podaję wersje z monitora seryjnego:
Firmware R1.001A
SpectraView Engine 5.00
Jest nowy FW dla PA271Q, proszę o kontakt na maila lub PM.

Już piszę, już się kontaktuję, pysznie, bizantyjsko wręcz ;) Mam nadzieję, że nie wiąże się to z podpisaniem żadnej lojalki :D
#sarkazmdobrynawszystkouczesieodnajlepszych

Czornyj pisze:
11 grudnia 2018, 11:30 - wt
Goły PA jest fabrycznie wygrzany, wyselekcjonowany, skalibrowany do bólu i wymasowany piersiami japońskich dziewic. Fizycznie nie da się tego już zrobić lepiej, bo nikt nie wyda ponad 100tyś euro na sprzęt i nie poświęci kilku dni na monitor, a nawet jeśli to nie miałby oprogramowania umożliwiającego "poprawianie fabryki".

Chciałbym zauważyć, że do piersi to jest dedykowany inny monitor. I to jest Eizo, a nie NEC, niestety... :?
Piersi Eizo.png
A poważnie, to doskonałe narzędzia nie gwarantują przecież równie doskonałego produktu. Wniosek, że skoro narzędzia są idealne to produkt będzie równie perfekcyjny jest na wyrost, bo między jednym a drugim jest jeszcze najsłabsze ogniwo - człowiek. Socjotechnicy coś o tym mogą powiedzieć.

Czornyj pisze:
11 grudnia 2018, 13:40 - wt
Wady pikseli w NEC nie występują nawet w EA, w PA tym bardziej. Mogą tylko od wielkiego dzwonu wyskoczyć po transporcie, jak ktoś naprawdę solidnie pieprznie kartonem z monitorem (statystycznie przypadki 1 na 1000).

Nie wiem co na to statsy, ale już na samym tym forum ja mam paprocha w matrycy, a kolega Stachoo ma piksela. Żeby dodać tu jakiś rys histroryczny, to przywołam rok 2012 z 3 pikselami na Eizo CG na moich oczach, oraz zamierzchły rok 2008 z dwoma pikselami na NEC P221W u mnie. Na szczęście poza pikselami po 1 dniu padła w nim cała matryca i mi serwis wymienił monitor. A nowy, uwaga... nie miał już żadnych problemów! Dziwne uczucie :lol:
Czasem mam wrażenie, że Czornyj nigdy nawet gumy w samochodzie nie złapał. Tylko pozazdrościć. Mnie niestety za młodu ktoś niewinnie pokazał kartkę z prawami Murphy'ego i od tego czasu życie nie jest takie samo ;-)

Czornyj pisze:
11 grudnia 2018, 15:31 - wt
CA-310 nie jest wspierany przez oprogramowanie SVII, a nawet gdyby był to SVII fizycznie nie ma możliwości zmiany liniowości monitora serii PA - kalibracja jedynie "wywołuje" poprawną krzywą TRC skalibrowaną fabrycznie na sztywno z pamięci monitora.
Czornyj pisze:
11 grudnia 2018, 16:17 - wt
Na chłopski rozum to chłop w szpitalu umarł.

Ta opcja nawet jak nie jest wyszarzona nie zmienia liniowości, zresztą analogicznie jest to rozwiązane we wszystkich EIZO - liniowość ustawiona jest na sztywno i nie da się jej zmienić, żeby nie dało się jej popsuć.

Historycznie wszystkie modele NEC PA miały perfekcyjną liniowość fabryczną, więc w PA271Q jest/będzie analogicznie.
Czornyj pisze:
11 grudnia 2018, 16:29 - wt
Tu nie ma co wierzyć albo i nie wierzyć - tu są proste, łatwo potwierdzalne empirycznie fakty - liniowości w monitorach do zastosowań o krytycznym znaczeniu koloru (PA, CG itp.) fizycznie NIE DA się poprawić. Oficjalnie informował o tym Wojtek Kosek, "nieoficjalnie" przekonali się o tym użytkownicy PA271Q z błędem w FW.

Problem zostanie oficjalnie wyeliminowany w styczniu, tyle w temacie.

Nie to że koniecznie chcę się wykłócać czy coś, ale pro forma zacytuję tylko przywołanego p. Koska z tego wątku z przełomu września i października. Ustalcie panowie jakieś wspólne zeznania, bo cały marketing bierze w łeb :lol:

Wojciech Kosek pisze:
02 października 2018, 10:22 - wt
Informacyjnie:

Możliwość aktualizowania silnika SVE o dane z własnego sensora będzie odblokowana po aktualizacji FW monitora.
FW jest obecnie opracowywany.

Pozwoli to SVE na dokonywanie obliczeń zgodnie z pomiarem referencyjnym z czujnika klienta.
Wojciech Kosek pisze:
02 października 2018, 11:59 - wt
Jeżeli jednak istniałaby chęć obliczania gamutu i Trc przez SVE w oparciu o własne dane (pochodzące z czujnika) to będzie taka możliwość po aktualizacji FW monitora. Wówczas będzie można zaktualizować fabryczne pomiary i silnik SVE będzie korzystał z nowych danych pochodzących z czujnika.

Nie twierdzę, że poprawianie TRC ma jakikolwiek sens, bo po co poprawiać coś co jest dobre. Ale poprawa wyskalowania luminancji i bieli u mnie by się przydała, a ponieważ poprawia się wszystko albo nic, to decyzja czy to robić kosztem psucia TRC nalezy do użytkownika. Jednak opcja taka jest (w PA271Q dopiero będzie), za co NEC'owi chwała uważam.
Ale w PA272W to było i działało od dawna i na moją prośbę Jastrząb taką rekalibrację u siebie przeprowadził i doszedł do wniosku, że delty się nagle zwiększyły i TRC tym samym pogorszyła. Tak, pogorszyła, i tu pełna zgoda, że raczej nie zrobi się jej z użyciem i1 lepiej niż mając spektroradiofoto, ale fakt istotny jest tu taki, że się zmie-ni-ła. Więc... no więc ja już nic nie mówię więcej ;-)

Zbliżają się święta, więc chciałbym życzyć przy okazji wszystkiego odbrego firmie NEC, forumowiczom, ambasadorom różnych marek... Kogo obraziłem to przepraszam, kogo poirytowałem, trudno... ale nikomu tu personalnie źle nie życzę i ja do nikogo urazy nie żywię, a że próbuję coś wyprostować - w swoim również interesie - to chyba nic strasznego jeszcze? Przykład Toma i Maxa pięknie pokazuje, że można się nie zgadzać, można kłócić, zwalczać niemal, oskrarżać, a jednocześnie tak bardzo się szanować, wspierać, lubić wręcz!, stawać w swojej obronie i wspólnie budować lepszą przyszłość :D
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

28 grudnia 2018, 23:50 - pt

ACHTUNG

Jest jakiś progres :D Nówka sztuka z dzisiaj, w Menu OSD pokazuje Firmware R1.101
Z kolei w SVII tak:
Załączniki
info1.jpg
info1.jpg (90.51 KiB) Przejrzano 1905 razy
info2.jpg
info2.jpg (61.52 KiB) Przejrzano 1905 razy
info3.jpg
info3.jpg (55.45 KiB) Przejrzano 1905 razy
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Henioo
Posty: 96
Rejestracja: 04 lutego 2018, 01:22 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

29 grudnia 2018, 00:40 - sob

Ooo, dzięki Jastrząb za relację!
Z jednej strony dobrze, bo coś się dzieje i efekty są obiecujące...

(o ile te wyniki są powtarzalne, bo jednorazowo to i bez poprawek - próbując do bólu - można było sobie ukręcić cos np takiego jak poniżej ;-) )

Obrazek

Ale z drugiej strony podsumuję to tak:
oficjalnych poprawek jeszcze nie ma, ale jednakowoż mianowicie nowe sprzedawane są już z innym firmwarem, który choć formalnie nie istnieje, to manifestuje się w monitorze jako R1.101, co jednak SVII nazywa dla spójności wersją V1.003, która zasadniczo nie powinna być natenczas niczym innym niż fabryczna R1.001 z września, tylko złamana... :lol:

To genialne w swej prostocie! 8-)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

29 grudnia 2018, 00:53 - sob

To zrobiłem tak od strzała z ciekawości. Nawet dobrze nie rozgrzany..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

29 grudnia 2018, 07:51 - sob

Dzięki Dominik za wiadomość. Kilka sztuk z nowej dostawy odbieram dziś lub w poniedziałek i ewentualnie potwierdzę.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
2marekm
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 176
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:08 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

29 grudnia 2018, 12:16 - sob

Aby nie było tak, że dotychczasowych posiadaczy NEC pozostawi z ręką..no, wiecie gdzie. Przecież może być tak, że aby osiągnąć właściwe parametry po kalibracji, trzeba np. w monitorze dołożyć jakieś elementy elektroniczne, lub też zmienić wartość istniejących. Wymiana firmware może nic nie dać. Tak sobie dywaguję w końcówce starego roku ;)

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu