EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie...

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

05 listopada 2014, 12:35 - śr

p0is0n pisze:Napiszę jescze coś niepopularnego - moim zdaniem doły oferty EIZO i NEC to jest overrated crap with inflated prices i jak ktoś myśli o monitorze do 2k, to równie dobrze może kupić takiego Benq za 800-1200pln albo wysokiego Samsunga/Asusa za te 2k. Jakość zaczyna się dopiero wyżej,własnie od pewnego progu...3k minimum.MINIMUM.
Jest na tym forum dział poświęcony zdjęciom wnętrz monitorów, zaawansowania i solidności wykonania zasilania, płyty głównej z procesorem sygnałowym.
Zamieszczone są tam, czy w innych miejscach forum, zdjęcia wysokich modeli EIZO, czasem NECów, oraz dla kontrastu płyt głównych tzw. "chińskiego badziewia z marketu". Mz. na podstawie takiego zdjęcia da się powiedzieć trochę o wartości takiego monitora. Matrycę są dość podobne we wszystkich, robi je tak niewiele firm, a pewnie z 90% to LG Display. Oczywiście różnica w zaawansowaniu budowy drogiego EIZO i taniego badziewia jest tak tu duża, jak różnica w cenie. Nie natknąłem się jednak, jak do tej pory nigdzie, na zdjęcia monitorów EIZO i NEC klasy biurowej, EV i EA, oraz ich zestawienia z Iiyamą czy Dellem na IPS za 1000-2000zł. Ciężko więc coś wyrokować z tego punku widzenia. Być może nie przez przypadek...
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

05 listopada 2014, 12:42 - śr

@Max: Użytkownika w gruncie rzeczy nie obchodzi to, co siedzi pod maską, a techniczny marketing robi wodę z mózgu we wszystkich segmentach. Ważne jest to co widzi na ekranie oraz stosunek cena/jakość, który właśnie w przypadku dołu oferty jest dyskusyjny.
lahcimmichal
Posty: 35
Rejestracja: 22 października 2014, 12:11 - śr

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

06 listopada 2014, 10:30 - czw

g88 pisze:Mogę nakręcić film, postawie aparat na statywie i nakręcę coś przy różnym oświetleniu. Z tą godzną 9 to przesadziłem :) Na ósmej srebrzenie jest lekko widoczne.
Wiem, że żaden IPS nie wyświetla prawdziwej czerni, w CS240 tragedii nie ma ;)
Co do obudowy to widziałem lepsze, ale za to nie wygląda jakby się miała rozpaść po kilku latach.
Nagrałeś filmik z CS240 GLOW ? Chciał bym zobaczyć jak to wygląda nawet oczami kamery.
g88
Posty: 68
Rejestracja: 16 października 2014, 12:40 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

06 listopada 2014, 10:32 - czw

W Niedziele wieczorem będę w domu to nakręcę ;)
lahcimmichal
Posty: 35
Rejestracja: 22 października 2014, 12:11 - śr

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

09 listopada 2014, 17:05 - ndz

g88 pisze:W Niedziele wieczorem będę w domu to nakręcę ;)
Kręcisz już ? Nie zapomnij.
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

13 listopada 2014, 16:14 - czw

Widać kolegę wcięło ;-) a filmiku niet...ja tam czekam na CS270, to byłby hit ;)
mmluty
Posty: 23
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 21:02 - pn

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

13 listopada 2014, 16:34 - czw

p0is0n pisze:Widać kolegę wcięło ;-) a filmiku niet...ja tam czekam na CS270, to byłby hit ;)
Kolega nie może oderwać wzroku od tego monitora i zapomniał o "bożym świecie". Chyba też sobie taki kupię.
lahcimmichal
Posty: 35
Rejestracja: 22 października 2014, 12:11 - śr

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

13 listopada 2014, 17:16 - czw

Podobno @g88 to któryś ze sławnych trzech Amigos i po powrocie do Polski z Madrytu nie ma głowy do pisania na forum. Nie ma co się śmiać bo @g88 pisał że wróci do domu w niedziele wieczorem a kiedy wrócili trzej Amigos z Madrytu ? Ciężkie jest życie Amigos w Polsce.
mmluty
Posty: 23
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 21:02 - pn

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

13 listopada 2014, 18:23 - czw

lahcimmichal pisze:Podobno @g88 to któryś ze sławnych trzech Amigos i po powrocie do Polski z Madrytu nie ma głowy do pisania na forum. Nie ma co się śmiać bo @g88 pisał że wróci do domu w niedziele wieczorem a kiedy wrócili trzej Amigos z Madrytu ? Ciężkie jest życie Amigos w Polsce.
To koniec z nami i naszymi pogaduchami OT, szykujmy się na przesłuchanie.
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

13 listopada 2014, 18:25 - czw

@lahcimmichal: tym razem to ja poprosze kolege o namiary na dealera, bo nie wiem o co kaman ;-)
mmluty
Posty: 23
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 21:02 - pn

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

13 listopada 2014, 21:31 - czw

p0is0n pisze:@lahcimmichal: tym razem to ja poprosze kolege o namiary na dealera, bo nie wiem o co kaman ;-)
Nie przejmuj się, nie śledzisz najnowszych wiadomości politycznych, ale to na razie nie jest karalne.
cz
czuk

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

13 listopada 2014, 22:36 - czw

Czym mniej wiesz tym będziesz krócej przesłuchiwany ale o monitorach tu mówimy z powagą dla tego forum
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2014, 22:41 - czw przez czuk, łącznie zmieniany 2 razy.
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

13 listopada 2014, 22:39 - czw

czuk pisze:Czym mniej wiesz tym będziesz krócej przesłuchiwany
dobre ;-)

tak przypuszczalem, ze to o to chodzi. Fakt, ze nie wlaczalem tv ani onetu od tygodnia...
lahcimmichal
Posty: 35
Rejestracja: 22 października 2014, 12:11 - śr

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

13 listopada 2014, 22:53 - czw

Tak naprawdę to @g88 nie jest nawet żadnym z Amigos tylko jeszcze jednym nie słownym forumowiczem który udziela się na forum żeby się coś dla siebie dowiedzieć a innych ma gdzieś co im obiecał. Wczoraj @g88 założył nowy temat http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=1922 i udzielana jest mu pierwsza pomoc.

Edit: Właśnie dostałem od kolegi ;) @g88 link do filmiku który nagrał żeby nam zaprezentować CS240 i przy okazji mamy możliwość zobaczyć jak ;) @g88 wygląda :shock: i jak znakomicie włada sztukami walki :twisted: . link poniżej
http://www.youtube.com/watch?v=f0EeEkDSnQo

Przystojniak z niego co 8-) ? no i nie żaden Amigos :mrgreen: ! No i słowny chłop bo filmik nakręcił :lol:
g88
Posty: 68
Rejestracja: 16 października 2014, 12:40 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

14 listopada 2014, 10:49 - pt

Tak mam skośne oczy i co z tego ? :P
Film będzie, po prostu muszę się ogarnąć bo mam sporo roboty, tak się tym monitorem zauroczyłem, że nawet M jak Miłość na nim oglądam.
g88
Posty: 68
Rejestracja: 16 października 2014, 12:40 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

14 listopada 2014, 10:51 - pt

lahcimmichal pisze:Tak naprawdę to @g88 nie jest nawet żadnym z Amigos tylko jeszcze jednym nie słownym forumowiczem który udziela się na forum żeby się coś dla siebie dowiedzieć a innych ma gdzieś co im obiecał. Wczoraj @g88 założył nowy temat http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=1922 i udzielana jest mu pierwsza pomoc.

Edit: Właśnie dostałem od kolegi ;) @g88 link do filmiku który nagrał żeby nam zaprezentować CS240 i przy okazji mamy możliwość zobaczyć jak ;) @g88 wygląda :shock: i jak znakomicie włada sztukami walki :twisted: . link poniżej
http://www.youtube.com/watch?v=f0EeEkDSnQo

Przystojniak z niego co 8-) ? no i nie żaden Amigos :mrgreen: ! No i słowny chłop bo filmik nakręcił :lol:
Jakiś problem masz ze sobą ?
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

14 listopada 2014, 11:21 - pt

LOL ;-)
Moim zdaniem, możesz z tym filmikiem wstrzymać się jeszcze trochę, bo lahcimichal jest nastawiony na EV2455, nie kupuje po cenie wejscia na rynek, a ze CS240 jest nowością, to trochę będzie musiał poczekać aż stanieje...tyle, ze do poziomu EV może nigdy nie dojść :lol:
lahcimmichal
Posty: 35
Rejestracja: 22 października 2014, 12:11 - śr

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

14 listopada 2014, 11:50 - pt

g88 pisze:
lahcimmichal pisze:Tak naprawdę to @g88 nie jest nawet żadnym z Amigos tylko jeszcze jednym nie słownym forumowiczem który udziela się na forum żeby się coś dla siebie dowiedzieć a innych ma gdzieś co im obiecał. Wczoraj @g88 założył nowy temat http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=1922 i udzielana jest mu pierwsza pomoc.

Edit: Właśnie dostałem od kolegi ;) @g88 link do filmiku który nagrał żeby nam zaprezentować CS240 i przy okazji mamy możliwość zobaczyć jak ;) @g88 wygląda :shock: i jak znakomicie włada sztukami walki :twisted: . link poniżej
http://www.youtube.com/watch?v=f0EeEkDSnQo

Przystojniak z niego co 8-) ? no i nie żaden Amigos :mrgreen: ! No i słowny chłop bo filmik nakręcił :lol:
Jakiś problem masz ze sobą ?
Po pierwsze mój dowcip z filmikiem na pewno nie jednego rozśmieszył ale rozumiem że nie ciebie. Na tym forum prawie nikt nie żartuje.

Po drugie to po co obiecujesz że w niedziele jak i tak nie masz zamiaru dotrzymać słowa.

Po trzecie sam przyznasz że fajny ten filmik z Azjatą, jak widać oni tam są całkiem wyluzowani a ty jak już tak się nie możesz oderwać od CS240 to chyba trochę zdrętwiałeś więc wstań weź kamerę nagraj parę filmików z CS240 dla forum i wtedy się trochę rozruszasz i wyluzujesz. Nawet jeśli CS240 jest przyjazny dla oczu to jak będziesz tak ciągle przed nim siedział to kręgosłup szyjny i tyłek zdrętwieje.

@p0is0n nie bądź taki pewny bo cały czas obserwuję ceny na idealo.de i tam jest CS240 za 626 euro a może będzie taniej jeszcze więc kto wie co wybiorę, no ale euro jest jakieś drogie na razie . Tylko nie straszcie mnie niemiecką gwarancją bo Ja kupując do domu monitor to przez pięć lat 10tyś godzin nie wyświecę.
g88
Posty: 68
Rejestracja: 16 października 2014, 12:40 - czw

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

14 listopada 2014, 12:03 - pt

Jak Ci tak zależy to idź do sklepu i obejrzyj ten monitor, też na kręgosłup Ci taki spacer pomoże.
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: EIZO CS240 - nowość - ktokolwiek widział ktokolwiek wie.

14 listopada 2014, 12:03 - pt

lahcimmichal pisze:
g88 pisze:
lahcimmichal pisze:Tak naprawdę to @g88 nie jest nawet żadnym z Amigos tylko jeszcze jednym nie słownym forumowiczem który udziela się na forum żeby się coś dla siebie dowiedzieć a innych ma gdzieś co im obiecał. Wczoraj @g88 założył nowy temat http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=1922 i udzielana jest mu pierwsza pomoc.

Edit: Właśnie dostałem od kolegi ;) @g88 link do filmiku który nagrał żeby nam zaprezentować CS240 i przy okazji mamy możliwość zobaczyć jak ;) @g88 wygląda :shock: i jak znakomicie włada sztukami walki :twisted: . link poniżej
http://www.youtube.com/watch?v=f0EeEkDSnQo

Przystojniak z niego co 8-) ? no i nie żaden Amigos :mrgreen: ! No i słowny chłop bo filmik nakręcił :lol:
Jakiś problem masz ze sobą ?
Po pierwsze mój dowcip z filmikiem na pewno nie jednego rozśmieszył ale rozumiem że nie ciebie. Na tym forum prawie nikt nie żartuje.

Po drugie to po co obiecujesz że w niedziele jak i tak nie masz zamiaru dotrzymać słowa.

Po trzecie sam przyznasz że fajny ten filmik z Azjatą, jak widać oni tam są całkiem wyluzowani a ty jak już tak się nie możesz oderwać od CS240 to chyba trochę zdrętwiałeś więc wstań weź kamerę nagraj parę filmików z CS240 dla forum i wtedy się trochę rozruszasz i wyluzujesz. Nawet jeśli CS240 jest przyjazny dla oczu to jak będziesz tak ciągle przed nim siedział to kręgosłup szyjny i tyłek zdrętwieje.

@p0is0n nie bądź taki pewny bo cały czas obserwuję ceny na idealo.de i tam jest CS240 za 626 euro a może będzie taniej jeszcze więc kto wie co wybiorę, no ale euro jest jakieś drogie na razie . Tylko nie straszcie mnie niemiecką gwarancją bo Ja kupując do domu monitor to przez pięć lat 10tyś godzin nie wyświecę.
spoko spoko, nie bede Cie straszyl, zreszta gwarancja jest taka sama. Tylko ze jak dobrze policzysz, to wychodza chyba ze 200pln roznicy, wiec biorac pod uwage cale zamieszanie i ryzyko oraz ew. koniecznosc odsylki, to moim zdaniem nie warto. Pamietaj tez, ze Niemcy nie palaja miloscia do Polakow i raczej masz male szanse w sporze.
Swoja droga, Twoj zart mnie tez rozbawil, bo w sumie koresponduje z moim poczuciem humoru ;D

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68376
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu