Ezio EV2450 - nierównomierność podświetlenia

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
vvv
Posty: 2
Rejestracja: 13 sierpnia 2017, 20:39 - ndz

Re: Ezio EV2450 - nierównomierność podświetlenia

16 sierpnia 2017, 23:22 - śr

Mam nadzieję, że wybitny tylko w odniesieniu do tej technologi i klasy cenowej bo patrząc bezwzględnie to wygląda to po prostu słabo. Przesiadłem się starej, taniej matrycy TN na świetlówkach i po tylu latach spodziewałem się czegoś więcej po współczesnych matrycach.

Przeszkadza mi to srebrzenie w miejscu gdzie podświetlanie jest najjaśniejsze, więc chyba na jedno wychodzi.

Monitor mam już pochylony i niestety nie eliminuje to problemu całkowicie. Wychodzi na to, że pozostaje mi tylko przyzwyczajenie się.

Dziękuję za opinie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Ezio EV2450 - nierównomierność podświetlenia

17 sierpnia 2017, 00:47 - czw

Czerń na IPS wygląda słabo i to jest cecha tego typu matrycy. Nawet w monitorach za wiele tys zł jest tak samo. Jak wcześniej wspominałem, jedynym sposobem aby tego nie widzieć, jest odpowiednia konfiguracja oświetlenia. Stawia się lampkę za monitor, snop światła daje na ścianę, monitor przyciemnia i po sprawie. Jeśli moc lampki jest odpowiednia do jaskrawości, to srebrzenie wyjdzie CAŁKOWICIE z postrzegania. Przy okazji, wzrok się będzie dużo mniej męczył.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu