Eizo CG2700X - wycieki/glow

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
swrsc
Posty: 2
Rejestracja: 16 listopada 2022, 10:49 - śr

Eizo CG2700X - wycieki/glow

16 listopada 2022, 11:14 - śr

Hej, jestem tu nowy, przeszukałem forum, ale nie znalazłem informacjo dotyczącej mojego domniemanego problemu.
W nowym monitorze CG 2700X widzę dosyć spory IPS glow (mocno w nocy + zauważalnie w dzień, przy 100cd).
Obok mam stare, biurowe EIZO FlexScan 2416W (matryca TN), które najzwyczajniej w świecie wygląda lepiej w tym konkretnym aspekcie (na nim nie widzę absolutnie żadnego glow w dzień, jedynie w nocy, ale nadal jest bardziej jednolity).

Nie sądzę, żeby tan mankament jakoś specjalnie mi przeszkadzał, czy wpływał na moją pracę, ale po takim monitorze spodziewałem się dużo większej jednolitości świecenia.
Dołączone zdjęcie zrobiłem w zaciemnionym pomieszczeniu, ale starałem się uchwycić to tak, jak glow widzę w dzień. Powiedzmy, ze w 85%-90% zdjęcie odzwierciedla realia. W nocy oczywiście natomiast efekt jest 2-3x mocniejszy.

Jest OK czy nie jest OK?

Z góry bardzo dziękuję za naprostowanie tematu.
Pozdrawiam
Załączniki
FW3B4038.jpg
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Eizo CG2700X - wycieki/glow

16 listopada 2022, 11:39 - śr

Hmm.. a gdzie go Pan kupił, jak jeszcze nie jest dostępny nigdzie?

Na zdjęciu nie widać żadnych wycieków. Poza tym jednolitość podświetlenia sprawdza się na białym tle, nie na czarnym.

Jak normalnie wygląda stanowisko i jego oświetlenie?
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Eizo CG2700X - wycieki/glow

16 listopada 2022, 11:46 - śr

Po tym jak Panasonic zakończył produkcję swoich świetnych, szerokogamutowych IPSów NEC wstrzymał produkcję graficznej serii PA, a EIZO wprawdzie wpakowało chinolskie matryce AUO z dołożonym OCF, ale za to podniosło cenę - efekty tego napoleońskiego planu są jakie są, jak widać na powyżej załączonym obrazku.
swrsc
Posty: 2
Rejestracja: 16 listopada 2022, 10:49 - śr

Re: Eizo CG2700X - wycieki/glow

16 listopada 2022, 11:51 - śr

Jestem jednym z tych 4 polskich szczęśliwców, którzy otrzymali ten monitor w tym roku w polskiej dystrybucji (taka informację dostałem).
Chyba rozwiał Pan moje wątpliwości, bo po ustawieniu białego tła i zrobieniu zdjęcia na przyciemnionej ekspozycji, wszystko jest idealnie równomierne. Zarówno pod względem jasności, jak i koloru - w przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej biurowego eizo, który na tym teście wypada tym razem tragicznie.

Edit: zdjęcie z testem na białym tle
Załączniki
FW3B4040_white.jpg

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu