Dziwny NEC 2470WNX

Problemy eksploatacyjne, serwis.
kuri
Lokalizacja: Kraków
Posty: 51
Rejestracja: 25 lutego 2010, 19:27 - czw

Dziwny NEC 2470WNX

21 lipca 2010, 13:55 - śr

Kupiłem w zeszłym tygodniu NOWY ww monitor, który dotarł dzisiaj. I tutaj moje zdziwienie. Monitor jest nowy, na 12 miesięcznej gwarancji, jednak mam wielę wątpliwości co to za monitor. Karton monitora jest od modelu 2470WVX, obudowa (tył monitora) również od 2470WVX (brak huba USB), napis na ramce z przodu monitora jest MultiSync LCD2470WNX, naklejka z tyłu monitora (taka zwykła biała naklejka z nadrukiem) to NEC 2470WNX LCD Colour Monitor SN 1245AD67815 i kod kreskowy. Menu monitora wyświetla w zakładce info Wyświetla NEC 2470WVX i SN 0123456789. W oprogramowaniu NEC NaViSet pokazuje że to model 2470WNX SN 1245AD67815 2009 Week 37. Po podłączeniu zarówno przez DVI jak i D-Sub sygnał jest przesterowany ( na szarościach i w miejscach przejść tonalnych przebija czerwony kolor - obraz jest b kontrastowy i jasny ). Klalibrowałem go kalibratorem Display2 i aby uzyskać luminancję 120cd/m2 trzebabyło zejść jaskrawością na 12% - krzywa po kalibracji jest bardzo pokrzywiona na każdym kanale. Genaralnie nie da się skalibrować - obraz wygląda okropnie.
Moje pytania brzmi : Co to za monitor? Czy to nie czasem matryca TN - bo na taką wygląda? Czy jest możliwe że port DVI i D-Sub są uszkodzone? Wdzięczny będę za odpowiedź z serwisu NEC. Jeśli potrzeba wyślę zdjęcia objaśniające mój opis.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16335
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwny NEC 2470WNX

22 lipca 2010, 02:16 - czw

Czy spoglądając na ekran mocno z dołu góra monitora ciemnieje wraz ze wzrostem kąta? Jeśli tak to jest TN. Może więcej napisze Pan Wojtek z NEC'a, bo monitor podejrzany.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
kuri
Lokalizacja: Kraków
Posty: 51
Rejestracja: 25 lutego 2010, 19:27 - czw

Re: Dziwny NEC 2470WNX

22 lipca 2010, 12:58 - czw

Tom01 pisze:Czy spoglądając na ekran mocno z dołu góra monitora ciemnieje wraz ze wzrostem kąta? Jeśli tak to jest TN. Może więcej napisze Pan Wojtek z NEC'a, bo monitor podejrzany.
Witam,
tak barwy ciemnieją - biele stają się żółte - szczerze mówiąc obraz wygląda gorzej niż w moim laptopie. Mam kilka innych monitorów (głównie NEC-a) na PVA i IPSie - wszystkie wyświetlają OK. Ten nie. Będę musiał odesłać monitor bo nie nadaje się do niczego. Poza tym sygnał jest silnie przesterowany np. na 50% szarości ekran jakby "płonął" - spod szarości przebijają (migotają) czerwone piksele. Czegoś takiego nie widziałem nawet w najgorszych monitorach.
Pytanie więc kieruję do Pana Wojtka - czy NEC wypuścił model 2470WNX z matrycą TN? Data produkcji 2009 week 37. Wdzięczy będę za odpowiedź.
raptor88
Posty: 311
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:01 - śr

Re: Dziwny NEC 2470WNX

22 lipca 2010, 19:00 - czw

To jeszcze ku przestrodze napisz, gdzie to kupowałeś żeby się jeszcze ktoś nie naciął.
Awatar użytkownika
Wojciech Kosek
Specjalista NEC
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 108
Rejestracja: 22 lutego 2010, 10:50 - pn

Re: Dziwny NEC 2470WNX

23 lipca 2010, 12:28 - pt

Witam serdecznie,

Monitory tego typu nie są produkowane od ponad roku. Prawdopowodnie monitor spędził na półce sporo czasu. Przykro mi to stwierdzać, ale monitor raczej jest podrobiony. Ramkę monitora bardzo łatwo jest przełożyć. Prosze skontaktować się ze mną bezpośrednio na maila: wojciech.kosek@nec-displays-pl.com prosze napisać gdzie kupił Pan monitor (w celu zbyt szybkiego oczerniania firmy ktora sprzedała Panu monitor proszę o informację za pośrednictwem maila). Jeżeli monitor jest podrobiony (było z nim coś kombinowane) gwarancja na taki egzemplarz nie przysługuje.
-----------------
Pozdrawiam

Wojciech Kosek
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16335
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwny NEC 2470WNX

23 lipca 2010, 12:43 - pt

Wojciech Kosek pisze:Przykro mi to stwierdzać, ale monitor raczej jest podrobiony. (...) gwarancja na taki egzemplarz nie przysługuje.
Z własnego doświadczenia poprę słowa Pana Wojtka. Niewykluczone, że mamy do czynienia z monitorem-składakiem. Tłumaczyłoby to różnice w symbolach i co ważniejsze niezgodności typu matrycy. Wielokrotnie widywałem ogłoszenia monitorów i telewizorów z potłuczonymi ekranami i o dziwo miały one spore wzięcie. Jak widać możliwe, że są one "reanimowane" przez "przeszczepy narządów" od innych. ;)

PS. Jeśli monitor miałby być nowy gwarancja powinna być trzyletnia a nie roczna.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Wojciech Kosek
Specjalista NEC
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 108
Rejestracja: 22 lutego 2010, 10:50 - pn

Re: Dziwny NEC 2470WNX

23 lipca 2010, 12:47 - pt

Dziękuje za sprostowanie, monitor może być złożony z dwóch, słowo podrobiony ponieważ ktoś zrobił to celowo.
Prosze o kontakt mailowy, jednocześnie informuje że jestem na urlopie z ograniczonym dostępem do internetu wobec czego mogę nie odpowiadać z miejsca.
-----------------
Pozdrawiam

Wojciech Kosek
kuri
Lokalizacja: Kraków
Posty: 51
Rejestracja: 25 lutego 2010, 19:27 - czw

Re: Dziwny NEC 2470WNX

23 lipca 2010, 13:43 - pt

Dziękuję za odpowiedź. O tym że to może być podróbka świadczy brak oryginalnych tabliczek znamieniowych z tyłu monitora. Jest tylko biała naklejka z nadrukiem że to monitor NEC 2470WNX, kod kreskowy, nr ser. (ten odczytany przeze mnie w NaViSet) - taka trochę jak z metkownicy.
Panie Wojciechu wysyłam Panu na maila kilka zdjęć monitora wraz z raportem po kalibracji. Monitor wygląda na fabrycznie nowy (wszystkie plastiki, kable, nie ma śladów demontażu itp.) gwarancja na podstawie FVAT - brak było w pudełku instrukcji, CD i oryginalnej karty gwarancyjnej - dlatego podejrzenia o podróbce są całkiem prawdopodobne. Sprzedawca przyjmie monitor jeśli przygotuję protokół zwrotu (podstawa korekty FVAT) - muszę udowodnić że to nie jest 2470WNX a "jakiś składak". Pracowałem kiedyś na tym monitorze i był to zupełnie inny monitor - teraz mam z serii 70 model NEC 2170NX - co do tego nie mam wątpliwości że posiada matrycę PVA. Monitor który właśnie zakupiłem od razu był dla mnie podejrzany.
fil91
Posty: 5
Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:26 - czw

Re: Dziwny NEC 2470WNX

26 sierpnia 2010, 18:34 - czw

Witam jaki jest finał sprawy ?
Piszę jako osoba bezpośrednio zainteresowana (kupiłem taki sam monitor/ od tego samego użytkownika allegro)
kuri
Lokalizacja: Kraków
Posty: 51
Rejestracja: 25 lutego 2010, 19:27 - czw

Re: Dziwny NEC 2470WNX

26 sierpnia 2010, 21:54 - czw

fil91 pisze:Witam jaki jest finał sprawy ?
Piszę jako osoba bezpośrednio zainteresowana (kupiłem taki sam monitor/ od tego samego użytkownika allegro)
Monitor odesłałem. Otrzymałem zwrot za fakturę. Ostatecznie przed odesłaniem pożyczyłem od znajomej "oryginalny" 2470WNX postawiłem obok i niebo a ziemia. Kąty, jakość kolorów - różnica ewidentna. Obydwa wykalibrowałem w tych samych parametrach - oryginał świecił pięknie - ten kupiony przeze mnie palił w oczy - kolory przejaskrawione i przesycone - przy lekkiej zmianie kąta patrzenia typowy dla TN zanik kolorór (pustki w czernich i ciemniejące jasne kolory w tym biel).
Jestem ciekawy jak wygląda ten który Pan kupił?
Awatar użytkownika
Tomig
Posty: 124
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:02 - ndz

Re: Dziwny NEC 2470WNX

06 września 2010, 07:53 - pn

kuri pisze:
fil91 pisze:Witam jaki jest finał sprawy ?
Piszę jako osoba bezpośrednio zainteresowana (kupiłem taki sam monitor/ od tego samego użytkownika allegro)
Monitor odesłałem. Otrzymałem zwrot za fakturę. Ostatecznie przed odesłaniem pożyczyłem od znajomej "oryginalny" 2470WNX postawiłem obok i niebo a ziemia. Kąty, jakość kolorów - różnica ewidentna. Obydwa wykalibrowałem w tych samych parametrach - oryginał świecił pięknie - ten kupiony przeze mnie palił w oczy - kolory przejaskrawione i przesycone - przy lekkiej zmianie kąta patrzenia typowy dla TN zanik kolorór (pustki w czernich i ciemniejące jasne kolory w tym biel).
Jestem ciekawy jak wygląda ten który Pan kupił?
Nigdy nie kupiłbym Monitora bez konkretnej wiedzy o sprzedającym ;( Monitor kupuje się raz na 2-4 lat więc oszczędność nawet kilkuset złotych jest nie warta zachodu bo można trafić na minę i super że udało się go zwrócić. Jeśli zakupujemy monitor za 300-500 zł to oki ale nie monitor profesjonalny( graficzny)
Tomasz Gut
kuri
Lokalizacja: Kraków
Posty: 51
Rejestracja: 25 lutego 2010, 19:27 - czw

Re: Dziwny NEC 2470WNX

06 września 2010, 19:36 - pn

Tomig pisze:Nigdy nie kupiłbym Monitora bez konkretnej wiedzy o sprzedającym ;( Monitor kupuje się raz na 2-4 lat więc oszczędność nawet kilkuset złotych jest nie warta zachodu bo można trafić na minę i super że udało się go zwrócić. Jeśli zakupujemy monitor za 300-500 zł to oki ale nie monitor profesjonalny( graficzny)
No właśnie monitor kosztował mnie 700 brutto czyli niedużo więcej niż 500 netto. A monitor miał służyć do zastosowań uniwersalnych (bo to nie monitor graficzny). Sprzedawca uczciwie przyznał że nie zna się na monitorach i niewiele mówią mu skróty TN, PVA czy IPS. To że sprzedaje jakieś składaki przywożone z "zachodu" to jego sprawa. Uczciwie zwrócił pieniądze i już. Mnie zdziwił tylko fakt, że mogą na rynku istnieć fabrycznie nowe "podróbki" monitorów. Przecież to nie skarpetki czy spodnie...
Awatar użytkownika
Tomig
Posty: 124
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:02 - ndz

Re: Dziwny NEC 2470WNX

06 września 2010, 20:41 - pn

kuri pisze:
Tomig pisze:Nigdy nie kupiłbym Monitora bez konkretnej wiedzy o sprzedającym ;( Monitor kupuje się raz na 2-4 lat więc oszczędność nawet kilkuset złotych jest nie warta zachodu bo można trafić na minę i super że udało się go zwrócić. Jeśli zakupujemy monitor za 300-500 zł to oki ale nie monitor profesjonalny( graficzny)
No właśnie monitor kosztował mnie 700 brutto czyli niedużo więcej niż 500 netto. A monitor miał służyć do zastosowań uniwersalnych (bo to nie monitor graficzny). Sprzedawca uczciwie przyznał że nie zna się na monitorach i niewiele mówią mu skróty TN, PVA czy IPS. To że sprzedaje jakieś składaki przywożone z "zachodu" to jego sprawa. Uczciwie zwrócił pieniądze i już. Mnie zdziwił tylko fakt, że mogą na rynku istnieć fabrycznie nowe "podróbki" monitorów. Przecież to nie skarpetki czy spodnie...
kiedyś napisałbym "cuda się zdarzają" :) ale obecnie nic mnie nie zdziwi:) dobrze że ci zwrócili kasę no a nawiasem mówiąc to 500 netto faktycznie niedużo:)
Tomasz Gut
lalibre
Posty: 1
Rejestracja: 18 września 2010, 01:05 - sob

Re: Dziwny NEC 2470WNX

18 września 2010, 01:27 - sob

Witam,
Zakupiłem na allegro monitor póki co nec 2470wnx. Po przeczytaniu wcześniejszych postów sprawa wygląda dość podobnie. Karton od wvx roczna gwarancja, monitor nowy. Jedyna różnica jest taka, że wszędzie są oznaczenia wnx nawet w menu.
Numer seryjny 0123456789 lub 1245ad67815.Dlaczego lub?. Pierwszy numer pojawia się w menu (info), natomiast drugi został odczytany przez system (ubuntu 10.04).
Pytanie do serwisu (chyba) czy ten monitor od początku posiadał hub usb, czy też był seria w której nie było huba.
Co do kolorów, hmm trudno mi powiedzieć ale na kontrascie 50% i jasność 100% wypala mi oczy po 10minutach. Ciężko jest mi określić czy to Tn czy pva mva ips, gdyż kąty widzenia na pewno nie są taki jak w Tn ale nie są tak dobre jak powinne być w s-pva.
Tył monitora wygląda identycznie jak tu http://www.nix.ru/autocatalog/lcd_nec/6 ... _large.jpg , tylko że nie ma huba usb
Link do aukcji: http://allegro.pl/nec-lcd2470wnx-profes ... 68078.html ( to ten sam sprzedawca ??)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16335
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwny NEC 2470WNX

18 września 2010, 01:32 - sob

Witam

Jeśli dobrze pamiętam, 2470WNX ma tył płaski ze schodkowym zwężeniem przy krawędzi i inaczej mocowaną podstawę. Ale mniejsza o to, radzę nie wnikać w szczegóły techniczne tylko oddać ten sprzęt jak najprędzej. Wynika to z faktu, że już trzy monitory zakupione przez użytkowników Kuri, Fil91 i Lalibre mają te same "numery seryjne" oraz wyraźne odstępstwa od właściwości jakie monitor powinien mieć. Zachodzi więc podejrzenie podrobienia. Dodatkowo, mamy do czynienia z partią monitorów a nie jedną sztuką, więc nosi to znamiona celowego podrabiania towaru. Poszkodowanym sugeruję zgłoszenie podejrzenia oszustwa Policji i oficjalnie przedstawicielstwu NEC. Ze swojej strony deklaruję pomoc poszkodowanym, o ile będzie to potrzebne.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
szuvar
Posty: 12
Rejestracja: 19 września 2010, 08:28 - ndz

Re: Dziwny NEC 2470WNX

19 września 2010, 09:13 - ndz

Piszę jako sprzedawca monitorów uzytkownik "SZUVAR" na Allegro. Wystawione opinie przez autorów tych postów są bezpodstawne. Firma Mastiff nie jest przedstawicielem NEC w Polsce i nie posiada żadnych uprawnień do wydawania eksprtyzy jakiejkolwiek. Informuję, że najbliższe przedstawicielstwo to NEC GMBH - Niemcy. Ponadto autorzy którzy piszą "podróbka" tworzą mistyfikację w celu blokowania sprzedaży produktów NEC przez moją firmę ze względu na to, że sami nie mają szansy konkurować z moją firmą. Szczególnie jeden autor Pan Jurgielewicz uchodzący za prezesa w internecie a w mailu podający się za specjalistę kolorów . Informuję Pana oraz wszystkich uczestników tego postu, że ma Pan proces Sądowy; pozew jest gotowy i jutro wpłynie do Sądu. W kwestii monitorów NEC 2470WNX informuję wszystkich, że zakupione przez nich produkty są legalne, posiadają fabrycznie zainstalowaną matrycę Samsung LTM240M2 i jej parametry można znaleźć zgodnie z linkiem podanym w aukcji:www.clientop.com/upload/download/Samsung LTM240M2-L02Spec.pdf Szkoda, że pracownicy Mastiff wydając opinię nie wypowiadają się na temat zanstalowanej matrycy w sprzedawanym przezemnie NEC - zapewne nie posiadają wiedzy w tym zakresie ale może będą tak uprzejmi i wyjawnia wszystkim jaki typ matrycy oraz producenta posiada ich produkt NEC model 2470WNX. Jeśli udowodnione zostanie przez nich, że matryca LTM240M2 nie jest matrycą PVA oraz jej parametry odbiegają od parametrów technicznych NEC 2470WNX wówczas zwrócę tym, którzy nie sa zadowoleni z zakupionego od mojej firmy monitora. Szkoda, że nikt nie poinformował jak domowym sposobem można sprawdzić typ matrycy ? To prosta czynność; oglądany pixel pod lupą lub innym urządzeniem powiększającym ma mieć strukturę " w "jodłę" czyli jeden pixel składa się jakby z kilku kryształów w kształcie rąbu [ zainteresowanym wyślę zdjęcia na maila ], zaś każda zwykła matryca TN posiada pixele o jednolitej strukturze. Ponadto Panowie wypowiadają się co do jakości kolorów a nie wiedzą i nie informują nikogo jak można kalibrować w/w produkt. Tutaj nie potrzeba żadnego oprogramowania oraz sprzętu i proszę nie wierzyć w żadne cudotwórcze gadżety elektroniczne. Najlepszym i jedynym "kalibratorem" jest oko ludzkie; monitor powinien mieć wyświetlone pasy pionowe RGB, nastepnie należy wywołać tryb serwisowy i w tym menu dokonać AUTO KALIBRACJI lub zrobić to ręcznie. Każdy kto zakupił monitor od Szuvar może otrzymać taką procedurę wejścia w tryb serwisowy oraz instrukcje jak to zrobić jeśli wystapi z takim wnioskiem osobiście. Panowie, którzy wystawiają opinię nawet o tym nie wiedzą co potwierdza brak profesjonalizmu i pisanie bzdur; jeden nawet każe odchylać "mocno" do tyłu - pewnie sam to robił i odchylił sie razem z monitorem.... :D
Rezime:
Sprzedawane monitory przez użytkownika szuvar są jak najbardziej oryginalne, pochodzą z legalnego źródła i jedyne co można im zarzucić to opakowanie od innego modelu ale to jest napisane w aukcji. Wyswietlany numer identyfikacyjny nie jest numerem seryjnym gdyż taki numer przypisywany jest numerowi karty gwarancyjnej dla konkretnego monitora. Sprzedawane przez moją firmę monitory nie posiadają gwarancji producenta NEC dlatego nie moga posiadać kolejnych numerów seryjnych dlatego są 3 - krotnie tańsze i maja cenę nie do pobicia !!!!
Obecnie wprowadzam kolejne produkty NEC o przekatnych 26", 30", 40", 52", 57" i będą one w rewelacyjnych cenach. Zapraszam serdecznie wszystkich do dokonywania zakupów bez żadnych obaw na moich aukcjach.
Piotr Nowogrodzki
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Dziwny NEC 2470WNX

19 września 2010, 12:14 - ndz

Gwoli ścisłości - najbliższe przedstawicielstwo NEC GmBH znajduje się w Krakowie - w dodatku całkiem spore, jest to centrala na ładnych kilka państw Europy Środkowej.

Matryca o strukturze "w jodłę" to stare S-IPS, S-PVA ma kształt "lustrzanego C":
http://www.tftcentral.co.uk/articles/co ... .htm#s-pva. Ocena rodzaju matrycy na podstawie kształtu subpikseli jest dość trudna z uwagi na warstwę przeciwodblaskową, natomiast badziewna charakterystyka kątowa matryc TN jest banalnie prosta do zaobserwowania, i nie trzeba tu być wielkim ekspertem.

Barwa jest mocno względnym i subiektywnym wrażeniem psycho-fizycznym, na jej postrzeganie ma wpływ wiele czynników jak adaptacja chromatyczna, kontrast następczy czy kontrast równoczesny.
Kalibracja polega na ustawieniu monitora pod określony standard, oraz pomiar jego charakterystyki kolorymetrycznej, zapisywanej w profilu ICC. Tryb serwisowy nie jest do tego potrzebny i niepodobna tego zrobić na oko - człowiek nie jest w stanie określić wizualnie stopnia jaskrawości, czy temperatury barwowej bieli, nie mówiąc o odgadnięciu koordynatów chromatycznych CIE XYZ wyświetlanych walorów barwnych.

Informacyjnie - nie zajmuję się sprzedażą monitorów. Ewentualne pozwy sądowe mile widziane - moi koledzy są radcami prawnymi i nie pogardzą kilkoma stówami kosztów zastępstwa procesowego, które stosownie do art. 98 KPC winna zwrócić strona przegrywająca.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16335
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwny NEC 2470WNX

19 września 2010, 14:20 - ndz

Panie "Szuvar"-Nowogrodzki, podejrzenie nie dotyczy matrycy, podobnie jak nie dotyczy kabelków czy przycisków monitora, a całego urządzenia, które wg moich informacji nie jest oryginalnym NEC'em 2470WNX. Pańska uwaga o braku oryginalnych numerów seryjnych jest jednym z dowodów, że jest Pan tego świadom. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości co do związku numeru seryjnego z oryginalnością, pochodzeniem lub legalnością towaru, proszę zastanowić się chwilę jak wyglądałaby interpretacja i konsekwencje prawne w sytuacji analogicznej, np pozbawienia lub zmiany oryginalnych numerów sprzedawanego samochodu?

PS1. Metoda wykrycia typu matrycy TN jest najprostsza, możliwa to przeprowadzenia przez laika. Sposób rozróżnienia matryc VA i IPS nie jest już tak prosty, przy czym w przedmiotowym przypadku nie konieczności takiego sprawdzania. Wynika z tego prosty wniosek logiczny umożliwiający weryfikację typu ekranu w Pańskich monitorach.

PS2. Pańską metodę "kalibracji", jako przejaw całkowitej ignorancji w tym temacie, pozostawię bez komentarza.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
szuvar
Posty: 12
Rejestracja: 19 września 2010, 08:28 - ndz

Re: Dziwny NEC 2470WNX

19 września 2010, 14:35 - ndz

To niech Pan opublikuje te informacje i podpisze się pod nimi a nie występuje anonimowo. Ponadto proszę nie porównywać samochodu do urządzenia w postaci monitora. Ponadto cechowanie monitorów odbywa się regionalnie, stosownie do obowiązujących przepisów na danym rynku.
Jeśli posiada Pan taką wiedzę względem cechowania NEC [ kto cechuje, kiedy i jakie nadaje numery seryjne, to proszę to także opublikować. Puki co jeśli to Pan jest Jurgielewicz to szykować się na proces a nie pisać kolejne pliki zawierające bzdury. Niech Pan się ujawni!!! Boi się Pan własnego siebie???
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16335
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwny NEC 2470WNX

19 września 2010, 15:02 - ndz

Nie występuję anonimowo, imię i nazwisko ma Pan w profilu, a więcej danych w KRS. Informacje, jeśli Pan nie zauważył, już zostały opublikowane a sprawa jest rozwojowa więc będzie również ciąg dalszy, chyba że w końcu się Pan opamięta. Co do konkurencji, niech Pan sobie nie pochlebia. Ten wątek powstał jak Pan widzi z inicjatywy Pana klientów, jako odbicie rozbieżności między Pańską deklaracją a stanem faktycznym produktu, a nie element walki rynkowej. Z punktu widzenia firmy którą reprezentuję, Pana działalność byłaby konkurencją gdyby sprzedawałby Pan NEC'e 2470WNX. Nie ważne po ile, może być nawet po 1 zł, Pańska sprawa. Kluczowe jednak znaczenie ma słowo "gdyby", bo monitory które Pan sprzedaje mają za zadanie udawać model 2470WNX, tworząc konkurencję ale nieuczciwą. A różnica między konkurencją a nieuczciwą konkurencją jest jak między łowieniem a kłusowaniem. Dodać należy fakt, że rozpowszechnianie monitorów które odstają parametrami od deklaracji producenta, szkodzi wizerunkowi firmy NEC. Firma zainwestowała poważne pieniądze w opracowanie i produkcję konkretnego modelu monitora a obecnie ponosi wymierne straty w postaci fałszywego postrzegania jego jakości przez Pana klientów.

W swojej praktyce miałem do czynienia z wieloma handlarzami, niestety w pejoratywnym znaczeniu tego słowa. Zastanawiam się jakim trzeba być człowiekiem, żeby wiedząc o nieprawdzie, wciskać ją innym wbrew faktom. Jest to podobne zachowanie jakie weszło wręcz do kanonu działania handlarzy samochodami, że posłużę się znów tym przykładem. Wszystkie auta, nawet po przejechaniu przez pociąg są bezwypadkowe, stan idealny, jeździła kobieta i mają małe przebiegi na liczniku niezależnie od wieku.

Numer seryjny świadczy o pewnych cechach i nadaje go producent, niezależnie od rodzaju produktu. Nawet papier toaletowy ma na opakowaniu numery pozwalające powiązać go z producentem, partią produkcyjną i deklarowanymi parametrami jakościowymi. Dlaczego Pańskie monitory tych numerów nie mają? Producent nadaje je zawsze. Kto i jaki ma w tym cel żeby je wymazywać?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Czornyj, Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68394
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu