NEC PA272 bad pixele?

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA272 bad pixele?

20 lipca 2020, 14:29 - pn

blink pisze:
20 lipca 2020, 12:07 - pn
Brud to myślę, że jest do przeżycia ponieważ to chyba prędzej czy później się zdarza. Choć dziwi mnie ten fakt, bowiem w moim starym xx letnim , marketowym monitorze (wartym na ten moment może 150zł) - nie ma ani sub/hot pikesli, ani brudu pod matrycą, więc dziwią takie problemy w serii PA...

To nie są "problemy w serii PA", tylko wyjątkowo zaniedbany, zniszczony wręcz, egzemplarz. Niewykluczone też, że składak lub nieudolnie naprawiany. Generalnie coś, co powinno trafić do utylizacji a nie na handel.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Czarek10
Posty: 1
Rejestracja: 23 lipca 2020, 13:55 - czw

Re: NEC PA272 bad pixele?

23 lipca 2020, 14:45 - czw

Cześć Wam, trochę czytam co piszecie na tym portalu, i podziwiam poziom Waszej wiedzy. Wiele razy "uratowaliście" mnie przed złą interpretacją różnych kwestii czy mitów - choć wiele razy nie byłoby to możliwe, bez wielu polemik, a nawet kłótni i pójściem na noże. Czasem z wojny może wyjść "dobro" i jakiś morał.

Trochę się interesuję monitorami, pracowałem wiele lat w dziale IT, i przewinęło mi się trochę sprzętu przez ręce (ponad 90% to masówka).

Miałem też PA272W - ogólnie bardzo fajny monitor, super obraz, mega przyjemna praca - mój najlepszy monitor do tej pory.
Jednak to co mnie zdziwiło po zakupie, to spasowanie elementów, które od monitora za prawie 5k było dość słabe, ale wiedziałem, że to co w środku to jest to, co się liczy,. Nigdy (przez kilkanaście lat pracy na różnych sprzętach) nie widziałem robaka który by chodził pod którąś z warstw matrycy, a w PA w pierwszym tygodniu użytkowania był ze mną kolega, który sobie chodził i na jasnym tle mogłem obserwować jego wędrówki. Wiem, że robaczki chodzą swoimi drogami i również w innych monitorach, ale skoro on tam wlazł, to jakim cudem kurz ma się tam nie dostać?

Kolego miecio_oo - jak nie przeszkadza w pracy, to się tym nie przejmuj - jest wiele mankamentów w różnych monitorach, które dalej nie eskalują problemu (po prostu są i dalej nic złego się nie dzieje przez wiele lat), a jak obraz jest dobry, to korzystaj ile wlezie i nie przejmuj się.

Kolego blink - to co polecam, to udanie się do kogoś obcykanego w testowaniu i kalibrowaniu monitorów - ta osoba Ci powie na ile jest to dobry monitor, a na ile słaby. Jeśli jest to faktycznie trochę kurzu, to w sumie żaden problem, od tego się nie umiera - konstrukcja monitora niestety sprzyja wpadaniu tam różnych rzeczy. Co to tej świecącej plamki, to dość dziwne jest, i nie wiem skąd, jednak powiem Ci, że nówki sztuki nawet SpectraView Reference potrafiły do klienta przyjść z brudem / kurzem / paprochem, ale i z martwymi pikselami (nówki) - tutaj Tom01 chyba zbytnio Cię chciał nastraszyć i zniechęcić, bo raczej taka nówka SpectraView Reference 272 z podobnym typem problemu - brudem i wadą matrycy (tyle, że zamiast białej kropki, dostałbyś czerwoną :), nie zostałaby nazwana "złomem" ;)

Wbrew opinii niektórych, można złapać dobrą używkę, nawet jak ma lekkie wady, z którymi można normalnie pracować - z tego co pamiętam, Czornyj, potrafił przepracować 30 tysięcy godzin na swoim monitorze, a i jeszcze go przekazać kolejnemu użytkownikowi (zapewne odpłatnie). Ważne jest, czy sprzęt nie jest zużyty, czy trzyma parametry, czy dobrze się na nim pracuje i czy jego wartość użytkowa stoi na odpowiednim poziomie. Coś jak z samochodem :)

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Orcio
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu