Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
matuszyn
Posty: 18
Rejestracja: 24 marca 2017, 00:09 - pt

Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

24 marca 2017, 00:41 - pt

Dzień dobry Szanownym Użytkownikom Forum.
Po wieloletnim czytaniu tego forum nadchodzi moment zakupu porządnego monitora do obróbki zdjęć i montażu wideo. Jestem na 90% zdecydowany na CX271, tylko mam jedną wątpliwość.
Z tego co widzę to ten monitor jest dostępny tylko w niewielu miejscach a chciałbym mieć pewność, że nie kupię "bubla".
Proszę o podpowiedź doświadczonych użytkowników i handlowców czy ma sens kupować ten monitor i czego się ewentualnie wystrzegać.
Czy można jakimś cudem liczyć, że na targach w Łodzi dostanę go z dodatkowym rabatem ?
Na marginesie dodam, że dawno, dawno temu kupiłem na hurraaa model "biurwa" s2233 i gdyby nie to, że połowa świeci na zielono a połowa na purpurowo to byłby to całkiem niezły monitor :)
Bardzo proszę o pomoc. To dla mnie duża kwota i nie chciałbym dokonać złego zakupu, tym bardziej, że moja żona również zajmuje się obróbka zdjęć i ma w oczach kolorymetr co najmniej klasy i1Display Pro :)
Pewnie nie ma to znaczenia ale uściślę, że monitor chciałbym kupić w okresie miesiąca.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Matuszyn
cz
czuk

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

24 marca 2017, 01:12 - pt

matuszyn pisze:Dzień dobry Szanownym Użytkownikom Forum.
Po wieloletnim czytaniu tego forum nadchodzi moment zakupu porządnego monitora do obróbki zdjęć i montażu wideo. Jestem na 90% zdecydowany na CX271, tylko mam jedną wątpliwość.
Z tego co widzę to ten monitor jest dostępny tylko w niewielu miejscach a chciałbym mieć pewność, że nie kupię "bubla".
Proszę o podpowiedź doświadczonych użytkowników i handlowców czy ma sens kupować ten monitor i czego się ewentualnie wystrzegać.
Czy można jakimś cudem liczyć, że na targach w Łodzi dostanę go z dodatkowym rabatem ?
Na marginesie dodam, że dawno, dawno temu kupiłem na hurraaa model "biurwa" s2233 i gdyby nie to, że połowa świeci na zielono a połowa na purpurowo to byłby to całkiem niezły monitor :)
Bardzo proszę o pomoc. To dla mnie duża kwota i nie chciałbym dokonać złego zakupu, tym bardziej, że moja żona również zajmuje się obróbka zdjęć i ma w oczach kolorymetr co najmniej klasy i1Display Pro :)
Pewnie nie ma to znaczenia ale uściślę, że monitor chciałbym kupić w okresie miesiąca.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Matuszyn
Oczywiście ,że warto kupić CX271,albo PA272W,te monitory zaraz będą na wymarciu,co do zakupu zapytaj Tom01,Jastrzębia,chyba chujowizny Ci nie sprzedadzą.(używanego,rozpakowywanego,tak myślę).
pmedela
Posty: 45
Rejestracja: 19 listopada 2014, 07:42 - śr

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

24 marca 2017, 08:09 - pt

Ja też polecam zakup u Tom01, szybko, sprawnie, profesjonalnie.
cz
czuk

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

24 marca 2017, 08:44 - pt

pmedela pisze:Ja też polecam zakup u Tom01, szybko, sprawnie, profesjonalnie.
A ja niczego nie polecam,jednak sprawdzony sprzedawca to sprawdzony sprzedawca,a takich jak na lekarstwo..,najbardziej mnie wk..wia jak sprzedawca otwiera zapakowany fabrycznie monitor i mówi ,że robi to w Moim interesie(kupującego) ,bardzo dziwna metoda postępowania ,tak jak oddawanie monitorów bez przyczyny,żeby go tylko sprawdzić,kupującego.
pmedela
Posty: 45
Rejestracja: 19 listopada 2014, 07:42 - śr

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

24 marca 2017, 09:10 - pt

czuk pisze:
pmedela pisze:Ja też polecam zakup u Tom01, szybko, sprawnie, profesjonalnie.
A ja niczego nie polecam,jednak sprawdzony sprzedawca to sprawdzony sprzedawca,a takich jak na lekarstwo..,najbardziej mnie wk..wia jak sprzedawca otwiera zapakowany fabrycznie monitor i mówi ,że robi to w Moim interesie(kupującego) ,bardzo dziwna metoda postępowania ,tak jak oddawanie monitorów bez przyczyny,żeby go tylko sprawdzić,kupującego.
Nie bardzo rozumiem, do czego pijesz...
Ja uważam, że takie działanie jest też w interesie kupującego, bo w razie uszkodzeń mechanicznych
zostajesz sam z problemem, a tak, to zakładając uczciwość sprzedawcy, on wyłapie ewentualne
uszkodzenia przed wysłaniem i na pewno będzie miał mniejszy problem z wymianą w hurtowni, niż ja z wyegzekwowaniem
gwarancji.

Na marginesie napiszę, że obydwa monitory kupione u Tom01 były fabrycznie zapakowane (o ile mnie pamięć nie myli).

--
Piotrek
cz
czuk

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

24 marca 2017, 09:27 - pt

pmedela pisze: Nie bardzo rozumiem, do czego pijesz...
Do niczego nie piję ,zwłaszcza po pijaku nigdy bym nie kupił monitora,sprzedawcy mają takie same 'tricki' jak kupujący,to chciałem podkreślić,jeżeli tobie udało się kupić bezproblemowo to twoje szczęście,nie każdy kupujący takiego szczęścia zaznaje,jak Ty.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3883
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

24 marca 2017, 10:58 - pt

CX271 są już ostatnie sztuki na runku, PA jeszcze pociągną do wakacji.

PS. U mnie akurat monitory są nie ruszane bez wyraźnej przyczyny/potrzeby.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
cz
czuk

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

24 marca 2017, 11:27 - pt

NocnyJastrzab pisze:CX271 są już ostatnie sztuki na runku, PA jeszcze pociągną do wakacji.

PS. U mnie akurat monitory są nie ruszane bez wyraźnej przyczyny/potrzeby.
Jeżeli świadomy kupujący sobie monitor na własne życzenie to robi to ruszajmy,zwłaszcza monitorów z wyższej półki,jak CX,PA,chociaż i tak są dobre baz ruszania.Nie wiem dlaczego to piszę z głupoty ,nudów..
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3883
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

24 marca 2017, 11:53 - pt

Nie chodziło mi o grzebanie w ustawieniach tylko sam fakt otwarcia pudełka.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
cz
czuk

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

24 marca 2017, 12:36 - pt

NocnyJastrzab pisze:Nie chodziło mi o grzebanie w ustawieniach tylko sam fakt otwarcia pudełka.
Nie wiem czy kupujący jest aż tak tępy,czy sprzedający jest aż tak bystry?PO CO otwierać pudełko????,wyślij do klienta tak jak fabryka dała,bez otwierania pudełka ,ja przynajmniej tak to rozumuję,że monitor jest niemacany.
matuszyn
Posty: 18
Rejestracja: 24 marca 2017, 00:09 - pt

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

25 marca 2017, 16:39 - sob

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi. Dzisiaj zauważyłem post Toma01, z którego wynika iż w ciągu paru tygodni poznamy następcę PA272W. W związku z tym zaryzykuję ( wstrzymując si z zakupem CX271 ) i poczekam co pokaże NEC. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie wypowiedzi.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3883
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

25 marca 2017, 21:51 - sob

Poznamy, ale jeszcze nie kupimy! Wyczekasz 3-4 miesiące?!
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

25 marca 2017, 22:48 - sob

Nie mam bladego pojęcia, czego się można spodziewać po nowych modelach, ale mz. zawsze warto poczekać. Ja np. dość długo czekałem na zastąpienie świetlówkowego PA271W, GB-r LEDowym PA272W. Uważam, że było warto. To nie są tanie sprzęty i nie kupuje się ich co trochę. Nawet jeśli wybierzesz dotychczasowy model, to pewnie trochę spadnie jego cena z powodu tego, że już nie będzie najnowszy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16336
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

25 marca 2017, 22:57 - sob

Pierwsze przecieki będą oczywiście na mva.pl. Coś już wiadomo, ale jest zakaz ujawniania jakichkolwiek danych. Nie chodzi oczywiście o jakieś straszne tajemnice, ale chodzi o proces produkcyjny. Czasem tak bywa, że koncepcje nie wchodzą do produkcji seryjnej i nieładnie byłoby o czymś powiedzieć, a potem się z tego wycofywać. :)

Nowe modele sprzedaży będą nie wiadomo kiedy. Roadmap, czyli plany na przyszłość NEC-a, mówią, że PA272W będzie oferowany do jesieni, więc możemy trochę poczekać.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

25 marca 2017, 23:17 - sob

PA272W będzie oferowany, aż się nie wyprzeda do zera. Podobnie jak CX271. To, jak długo oferowany jest model stary i nowy, zależy od jego popularności i wielkości wykonanej produkcji.
Matryce GB-r LED chyba już nie są produkowane. Zostały zastąpione przez tańsze W-LEDy z luminoforem czerwonym i zielonym. Stąd trzeba wprowadzić jakiś nowy model "obudowy do matrycy". Sądzę, że pojawią się jakieś rozwiązania z PA322UHD2. Tak se myślę. :roll:
cz
czuk

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

25 marca 2017, 23:30 - sob

max pisze:
25 marca 2017, 23:17 - sob
PA272W będzie oferowany, aż się nie wyprzeda do zera. Podobnie jak CX271. To, jak długo oferowany jest model stary i nowy, zależy od jego popularności i wielkości wykonanej produkcji.
Matryce GB-r LED chyba już nie są produkowane. Zostały zastąpione przez tańsze W-LEDy z luminoforem czerwonym i zielonym. Stąd trzeba wprowadzić jakiś nowy model "obudowy do matrycy". Sądzę, że pojawią się jakieś rozwiązania z PA322UHD2. Tak se myślę. :roll:
Dlatego trza korzystać póki czas i kupić coś dobrego co jest jeszcze na rynku,jak to ktoś powiedział ,lepsze jest wrogiem najlepszego.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

25 marca 2017, 23:34 - sob

Ja myślę, że mimo wszystko nowe modele będą lepsze. Coś gdzieś było, że będą 2 wersje. Mam już pewne przypuszczenia, czym się będą różnić. Przynajmniej jedna z nich powinna być lepsza od poprzednika.
matuszyn
Posty: 18
Rejestracja: 24 marca 2017, 00:09 - pt

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

25 marca 2017, 23:47 - sob

No to żeście mi Panowie teraz namącili w głowie.
Pół biedy jeżeli przecieki będą do paru tygodni, do jesieni na pewno nie wytrzymam :)
Trochę to dla mnie nielogiczne i być może źle czytam pomiędzy wierszami... czy nowe monitory mogą być gorsze tylko ładniej opakowane ?
Nie zagłębiałem się nigdy w temacie budowy matryc ale zaraz przeszukam forum nadrobię zaległości.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

26 marca 2017, 00:04 - ndz

Nie to miałem na myśli. Nie twierdzę, że GB-r LED jest lepszy od W-LEDa. GB-r LED ma jedną cechę, której nie mają inne matryce. Niezależne zasilanie i sterowanie diodami G i B. W-LED, czyli B-rg LED, tego nie ma, bo zasilana jest tylko dioda B.
Spodziewam się za to innych usprawnień w matrycy. Suma sumarum mz. powinno być lepiej niż było.

Ale po 1. ja nie mam informacji i nie znam przecieków. 2. I tak warto poczekać na choćby teoretyczną premierę.
Zawsze na wiosnę, w marcu, były targi fotograficzne w Międzyzdrojach. Od jakiegoś czasu przeniesione do Łodzi. Może tam coś już będzie.
cz
czuk

Re: Czy warto w tym momencie kupować CX271 ?

26 marca 2017, 00:25 - ndz

max pisze:
26 marca 2017, 00:04 - ndz
Nie to miałem na myśli. Nie twierdzę, że GB-r LED jest lepszy od W-LEDa. GB-r LED ma jedną cechę, której nie mają inne matryce.
Max nie odnosisz takiego wrażenia,że jakość się 'rozmywa' ,czym wszystko bardziej jest prostsze ,tym lepiej dla kupującego ,bo nie musi myśleć ,korporacje zrobią to za niego,oferując nowszy ,niby lepszy produkt..,nie jestem jakimś dinozaurem technologicznym,ale staram się mieć trzezwy osąd sytuacji.

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68398
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu