Monitor do nadruków na koszulki

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
daroo2
Posty: 4
Rejestracja: 04 września 2017, 16:59 - pn

Monitor do nadruków na koszulki

04 września 2017, 17:02 - pn

Witam,
Poszukuję w miarę dobrego monitora do 1000zł przystosowanego do tworzenia grafik do nadruków na koszulki. Ważnym dla mnie jest by bardzo dobrze odwzorowywał kolory. Niestety przeglądając różne fora nie udało mi się ostatecznie wybrać odpowiedniego monitora, moją uwagę przykuł monitor:

LG MP88HV-S

Bardzo proszę o pomoc i doradztwo doświadczonych forumowiczów.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do nadruków na koszulki

04 września 2017, 17:54 - pn

Zakładając, że to nie jest prowokacja, druk na tkaninie to, niezależnie od odmiany, jedna z najtrudniejszych technik do zasymulowania na monitorach. Najtańsze od których można zacząć rozważania to przedział 4-6 tys zł. EIZO serii CG, NEC serii PA i SV. Za 1 tys nie kupuje się nawet do amatorskiej fotografii a co dopiero solwent, termotransfer i podobne zastosowania.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
daroo2
Posty: 4
Rejestracja: 04 września 2017, 16:59 - pn

Re: Monitor do nadruków na koszulki

05 września 2017, 11:25 - wt

Witam,
Nie jest to prowokacja, niestety nie miałem świadomości odnośnie takich monitorów, dziękuje za rozjaśnienie i przedstawienie przybliżonych kosztów. Nie jestem szczególnie zaskoczony ale liczyłem na to, że do 1k uda mi się coś zdobyć ;) Niemniej jednak wezmę pod uwagę Pańską radę i będę celował w wymienione przez Pana monitory.

Pozdrawiam serdecznie! :)
daroo2
Posty: 4
Rejestracja: 04 września 2017, 16:59 - pn

Re: Monitor do nadruków na koszulki

05 września 2017, 11:38 - wt

Co Pan myśli o monitorze:

NEC MultiSync PA271W

Czy to wciąż za niska półka?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do nadruków na koszulki

05 września 2017, 14:58 - wt

PA271W to monitor profesjonalny, ale niedostępny od ponad dwóch lat. Następcą jest PA272W przy cenie ok 5 tys zł.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
daroo2
Posty: 4
Rejestracja: 04 września 2017, 16:59 - pn

Re: Monitor do nadruków na koszulki

06 września 2017, 09:05 - śr

Udało mi się znaleźć taki na allegro, poleasingowy. Cena nie jest aż tak wygórowana, a opinie ma całkiem niezłe. Czy warto go kupić? Bo z tego co widzę jest dostępny :D

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do nadruków na koszulki

06 września 2017, 10:54 - śr

Jeden z artykułów FAQ na monitory.mastiff.pl:

Czy warto kupić używany monitor poleasingowy zamiast taniego nowego?
Zdecydowanie nie warto. Tak zwane "poleasingowe" monitory są sprowadzane do naszego kraju zamiast być złomowane. Na "zachodzie" koszty złomowania sprzętu elektronicznego są niebagatelne. Firmy wymieniające swój park urządzeń, często zamiast łożyć znaczące sumy na utylizację sprzedają zużyte monitory firmom, które po kosmetycznym odświeżeniu oferują je do sprzedaży na biedniejszych rynkach.

Mimo wszystko wydawać by się mogło, że profesjonalne, nawet zużyte monitory reprezentują wyższy poziom jakości obrazu niż tanie nowe i taki zakup ma uzasadnienie. Nic bardziej błędnego. Tej klasy sprzęt był kupowany do pracy i liczba przepracowanych godzin w ciągu ostatnich kilku lat powoduje nieodwracalną utratę emisji dział elektronowych w kineskopach i lamp podświetlenia w LCD. Tym bardziej, że pracowały niemal na pewno od rana do wieczora w jasnych biurach, ustawione na 100% jaskrawości. Aby ukryć efekt zużycia, najczęściej podnoszone jest napięcie katod i inne pseudo regulacje w ramach "przeglądu". Skutkiem manipulacji monitor pozornie świeci jasno jak nowy. W rzeczywistości katastrofalnie spada jakość ogniskowania, pojawiają się defekty obrazu (brak czerni, przebicia, zniekształcenia) świadczące o przekroczeniu parametrów pracy kineskopu i bloku wysokiego napięcia. Monitor po takich zabiegach należy traktować jako całkowicie zużyty. Nie jest możliwa regeneracja kineskopu, a względy ekonomiczne podważają sens jego naprawy, gdyż z reguły przekraczają kilkukrotnie wartość nowego. W LCD zużycie podświetlenia kwalifikuje matrycę na złom a z nią jednocześnie cały monitor, gdyż wymiana ani naprawa jest nieopłacalna. Do monitorów średniej i wyższej klasy matryce nawet nie występują na rynku jako części zamienne.

Osobną kwestią wartą rozpatrzenia jest uczciwość sprzedawców sprzętu poleasingowego i nagminny proceder fałszowania liczników. Kilka lat temu z niemieckiego serwisu EIZO skradziono oprogramowanie serwisowe i "dziwnym" zbiegiem okoliczności natychmiast na rynku zaroiło się od monitorów z niskimi stanami liczników. Radzę więc daleko posuniętą ostrożność w zakupach i nie dawanie wiary w gorące zapewnienia o super stanie technicznym, ideałom, "klasie A" i tym podobnym bzdurom.

Kolejny problem to prawdopodobieństwo natrafienia na sprzęt składany z kliku i wprost podrabiany. W ostatnich latach obserwuję sporo sprzętu, oferowanego nawet czasem jako nowy lub używany w idealnym stanie. Przede wszystkim są to modele sprzed kilku lat. Już sama oferta nowego monitora, którego produkcja została zakończona 4-6 lat temu powinna zapalić czerwoną lampkę. Wielokrotne badania takich monitorów wykazują, że są to monitory składane z części kilku egzemplarzy, czasem wręcz różnych modeli. Zdarzają się również monitory składane z części kradzionych z fabryki.

Zalecenia:
Jeśli finanse zmuszają do kupna sprzętu używanego, proponuję szukać od prywatnego użytkownika. Takiego który używał sprzęt w domu a nie wyświetlał na okrągło reklamy na lotnisku. Uwaga: Handlarze zwęszyli, że ludzie chętniej kupują z rąk prywatnych i zdarzają się zamaskowane oferty, gdzie niby sprzedający jest osobą prywatną. Jest jednak bardzo prosta metoda sprawdzenia. Sprzęt od prawdziwego prywatnego użytkownika powinien być kompletny. Mieć wszystkie firmowe okablowanie oraz oryginalny karton i dokumenty. Ludzie rzadko wyrzucają takie rzeczy, szczególnie od drogich monitorów. "Poleasingowe" natomiast nigdy nie mają fabrycznych pudeł a okablowanie jeśli jest, dokładane jest najtańsze, chińskie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor do nadruków na koszulki

06 września 2017, 15:23 - śr

Różnie można trafić, jak zawsze przy zakupie sprzętu używanego ale Pana "czarnowidztwo" uważam za nieco przesadzone.
Ja co prawda tak nie kupowałem, ale o ile mi wiadomo, czasem można obejrzeć 2-3szt. przed zakupem. Pewnie mają ich tam więcej, ale nie chce im się ich wszystkich wyciągać, aby klient nie przebierał jak w pomidorach, bo to zbyt duży kłopot.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do nadruków na koszulki

06 września 2017, 15:27 - śr

max pisze:
06 września 2017, 15:23 - śr
Ja co prawda tak nie kupowałem

Kwintesencja wiarygodnej opinii... :)

Ja takie monitory testuję często. Od lat nie widziałem sprawnego.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor do nadruków na koszulki

06 września 2017, 15:33 - śr

Informatyk w firmie w której pracuję często i gęsto kupuje różne rzeczy w takich miejscach, głównie laptopy i małe komputerki stacjonarne, najczęściej DELLe. Monitory, o ile mi wiadomo, znacznie rzedziej, a profesjonalne nigdy. Ale coś tam wiem. ;)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor do nadruków na koszulki

06 września 2017, 15:41 - śr

Też mi się zdarza kupić "biurowych" DELL-i. Z reguły sprawne, w sensie standardów DELL-a. ;)

Średnia i wyższa półka jednak to kompletna porażka. Ostatnio był wysyp 30-tek EIZO, składanych z kilku różnych monitorów.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu