monitor Foto-Video 3-4k

Monitory dla grafików i fotografów zawodowych, przygotowanie do druku, trudne dziedziny fotografii.
tomeeq
Posty: 1
Rejestracja: 18 marca 2019, 12:26 - pn

monitor Foto-Video 3-4k

18 marca 2019, 12:55 - pn

Witam wszystkich.

Proszę Was o poradę, co byscie mi polecili na chwile obecną w wyżej wymienionym budżecie.

Pracuje 50/50 zdjęcia oraz film. Czyli najnormalniejsza w świecie postprodukcja. Jeśli chodzi o video to fajnie aby to monitor możliwie największy, ze względu na przestrzeń roboczą programów montażowych.
Czasem pracuje jednocześnie na After Effects i Premiere Pro, tak samo Lightroom jak i Photoshop. Na pewno format 21:9 byłby pomocny choć są sprzeczne opinie co do tej przestrzeni roboczej, tu nie ma musu.

Nie wiem jak mają się te monitory (bo rozumiem ze mówimy o NEC i EIZO) jeśli chodzi o puszczanie video, choć nie przewiduje projektów max 50/60fps a wszelkie 120 i wyzej przeważnie zawsze będą zwalniane. . Bo szeroko rozumiane kolorowanie raczej nie będą dla nich problemem
Jeśli ma to być 24" to też będzie ok. Ma być raz (jeśli można to w ogolę tak nazwać) a w miarę konkretnie, choć zdaje sobie sprawę, że tą kwotą to trochę żebranie.
Zależy mi na tym aby ten monitor posłużył, bo nie stać mnie na tanie rzeczy, żeby go " zaraz" nie wymieniać. Nie jestem wirtuozem, gdzie będę pracował na 16bitowych Rawach i kolorował oraz odtwarzał surówki z REDa, chce po prostu zainwestować najlepiej jak się da na obecną chwilę.


Z góry serdeczne dziękuje
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: monitor Foto-Video 3-4k

18 marca 2019, 14:56 - pn

Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Zastosowania zawodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu