Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
wsd
Posty: 34
Rejestracja: 17 września 2015, 08:33 - czw

Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

17 września 2015, 08:56 - czw

Witam, zdecydowałem się na zakup monitora Eizo, do wyboru rozważam model Foris FS2434 lub EV2450. Z jednej strony wziąłbym Forisa, bo jest bardziej dla graczy na czym mi zależy przy wyborze monitora, ale jednocześnie potrzebuję monitor do ogólnego użytkowania. Natomiast EV nadaje się bardziej do pracy biurowej czyli do przeglądania internetu, czytania tekstów, pracy z tekstem i ogólnego użytkowania, co też jest dla mnie ważne przy wyborze monitora. Z tego co przeczytałem to EV też nada się do grania w gry. Jeśli ktoś się orientuje to chciałbym się dowiedzieć o plusach i minusach tych dwóch monitorów, by mieć jaśniejszą opinię i wybrać na 100% odpowiedni monitor.

Z opinii o FS na forum benchmarku znalazłem ten wpis:

FS2434:

FS jest lepszy do grania (nie ma lagów), EV jest lepszy dla oczu (ma lepszą ergonomię i sterowanie podświetleniem).

I test:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -test.html

Wiem, że Foris jest lepszy do gier, ale czy Foris nada się do ogólnego użytkowania? To znaczy do: Pracy z tekstem, do domowej grafiki, ogólnie do użytkowania normalnego.

EV2450:

Na tftcentral w recenzji EV2450 przeczytałem, że ma bardzo niski input lag co jest dobre dla graczy. W praktyce Eizo EV2450 pokazał niski poziom rozmycia oraz zero ghostingu.

Co do grania, to przy wyłączonej funkcji “Overdrive” zauważalne jest rozmycie ruchu, ponieważ czas reakcji jest wolny. Jeśli zmieni się ustawienia na „Standard” rozmycie jest zredukowane i poruszanie się przedmiotów jest bardziej ostrzejsze i wyraźne. Przy włączeniu opcji „Enhanced” rozmycie ruchu jest trochę zredukowane. Opcja „Standard” jest najbardziej optymalna dla tego monitora.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_ev2450.htm

Więc chciałbym się Was poradzić, co sądzicie o EV2450 do pogrania sobie w gry i ogólnego użytkowania, wiem, że mam jasno przedstawione to z tftcentral, ale muszę się upewnić czy nada się do gier, ponieważ monitor kosztuje 1500 zł i to jest spory wydatek.

W tej recenzji napisali też: W monitorze nie ma typowo ustawień dla grania, ale można założyć jeden lub dwa tryby użytkownika z innymi ustawieniami do grania, zazwyczaj ze zwiększoną jasnością i kolorami. - Czy ustawienie tego trybu jest konieczne do grania w gry? Przeczytałem tam też, że: Po wyciągnięciu z pudełka (i podłączeniu) kolory na monitorze wyglądają dobrze dla oka, jedyne co było nie tak to jasność tylnego światła ustawiona na 100 procent.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

17 września 2015, 10:14 - czw

Seria EV jak najbardziej nadaje się do grania. Szybkość jest podobna, ale nie ma bajerów "ofensywnych" czyli dynamicznej analizy obrazu i uwypuklania ruszania się czegoś w ciemnej piwnicy czy w krzakach, w domyśle czającego się tam wroga. Zamiast tego ma lepszą obudowę i podstawę ze wszystkimi regulacjami. To bardzo ważne z punktu widzenia ergonomii.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

17 września 2015, 10:19 - czw

Szybkość jest podobna czyli kiepska jak w każdym monitorze LCD bez zaimplementowanych specjalnych technologi typu Lightboost najlepiej w połączeniu z matrycą TN lub VA w Eizo FG2421. Ostatnio mam okazję porównywać sobie ruch na starym, dobrym CRT. LCD nie ma nawet do niego startu - niesamowiście bezwładny, rozmyty obraz ruchu.
wsd
Posty: 34
Rejestracja: 17 września 2015, 08:33 - czw

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

17 września 2015, 10:52 - czw

Tom01 pisze:Seria EV jak najbardziej nadaje się do grania. Szybkość jest podobna, ale nie ma bajerów "ofensywnych" czyli dynamicznej analizy obrazu i uwypuklania ruszania się czegoś w ciemnej piwnicy czy w krzakach, w domyśle czającego się tam wroga. Zamiast tego ma lepszą obudowę i podstawę ze wszystkimi regulacjami. To bardzo ważne z punktu widzenia ergonomii.
Tom01 dziękuję za odpowiedź.

1. Czyli między Forisem a EV jest różnica odnośnie tych bajerów, które ma Foris? I wiem, że Foris jest trochę szybszy.

2. Jeśli masz wiedzę na ten temat to, czy na Forisie da się pracować z tekstem, chodzi o program typu word, tworzyć amatorsko grafikę w photoshopie i czy ogólnie nada się do użytkowania ogólnego? Czy raczej nie?

3. Zdecydowanie EV ma lepszą obudowę. Więc w Forisie opcja overdrive też musi być włączona na standardzie, by rozmycie zostało zredukowane? Pomimo tego, że to monitor dla graczy?

4. Jak to jest w EV2450 i Forisie z obrazem bez migotania, czy te monitory są przyjazne dla oczu? Czy na pewno nie powodują zmęczenia oczu?

5. Jeśli masz taką wiedzę, czy to prawda, że Foris i EV2450 mają szerokość 53 cm? Pytam, ponieważ nie mam zbyt szerokiego biurka.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

17 września 2015, 11:39 - czw

Ad1. Foris ma bajery do grania, EV ma lepszą uniwersalność.
Ad2. W zastosowaniach ogólnych nie ma różnicy między FS a EV. W grafice również, w tym kontekście, że oba się nie nadają.
Ad3. Overdrive w FS jest konfigurowalny. Można również wyłączyć.
Ad4. Wszystkie monitory migotają, kwestia czy jest to widoczne. Żaden EIZO, nawet najtańszy nie powoduje nadmiernego męczenia oczu.
Ad5. Tak. Szerokość niecałe 54cm.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
wsd
Posty: 34
Rejestracja: 17 września 2015, 08:33 - czw

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

18 września 2015, 12:12 - pt

Tom01 pisze:Ad1. Foris ma bajery do grania, EV ma lepszą uniwersalność.
Ad2. W zastosowaniach ogólnych nie ma różnicy między FS a EV. W grafice również, w tym kontekście, że oba się nie nadają.
Ad3. Overdrive w FS jest konfigurowalny. Można również wyłączyć.
Ad4. Wszystkie monitory migotają, kwestia czy jest to widoczne. Żaden EIZO, nawet najtańszy nie powoduje nadmiernego męczenia oczu.
Ad5. Tak. Szerokość niecałe 54cm.
Dziękuję za odpowiedzi.

1. A w EV overdrive jest konfigurowalny oprócz zmiany ze standard na enhanced?
2. Monitor powinienem kupić w którymś z tych sklepów, by mieć gwarancję na 5 lat?
3. W tej recenzji na tftcentral podali, że ten monitor nie posiada Blur Reduction Mode (Tryb redukcji rozmycia), później napisali, że funkcja Overdrive eliminuje rozmycie, więc czy Overdrive jest po prostu funkcją zastępczą za Blur Reduction Mode?

Obrazek
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

18 września 2015, 13:33 - pt

wsd pisze:
Tom01 pisze:Ad1. Foris ma bajery do grania, EV ma lepszą uniwersalność.
Ad2. W zastosowaniach ogólnych nie ma różnicy między FS a EV. W grafice również, w tym kontekście, że oba się nie nadają.
Ad3. Overdrive w FS jest konfigurowalny. Można również wyłączyć.
Ad4. Wszystkie monitory migotają, kwestia czy jest to widoczne. Żaden EIZO, nawet najtańszy nie powoduje nadmiernego męczenia oczu.
Ad5. Tak. Szerokość niecałe 54cm.
Dziękuję za odpowiedzi.

1. A w EV overdrive jest konfigurowalny oprócz zmiany ze standard na enhanced?
2. Monitor powinienem kupić w którymś z tych sklepów, by mieć gwarancję na 5 lat?
3. W tej recenzji na tftcentral podali, że ten monitor nie posiada Blur Reduction Mode (Tryb redukcji rozmycia), później napisali, że funkcja Overdrive eliminuje rozmycie, więc czy Overdrive jest po prostu funkcją zastępczą za Blur Reduction Mode?

Obrazek
Żaden "Overdrive" nie wyeliminuje rozmycia. To jest marketingowy bełkot. Różnica pomiędzy włączonym a wyłączonym Overdrive wcale nie jest znacząca i jest mało widoczna.
wsd
Posty: 34
Rejestracja: 17 września 2015, 08:33 - czw

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

19 września 2015, 08:53 - sob

GrzesiekR pisze: Żaden "Overdrive" nie wyeliminuje rozmycia. To jest marketingowy bełkot. Różnica pomiędzy włączonym a wyłączonym Overdrive wcale nie jest znacząca i jest mało widoczna.
Rozumiem, skoro napisali, że w praktyce Eizo EV2450 pokazał niski poziom rozmycia oraz zero ghostingu, to myślę, że nie będzie problemu w grach.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

19 września 2015, 10:58 - sob

wsd pisze:1. A w EV overdrive jest konfigurowalny oprócz zmiany ze standard na enhanced?
Konfigurowalny jest w FG2421.
wsd pisze:2. Monitor powinienem kupić w którymś z tych sklepów, by mieć gwarancję na 5 lat?
Jeśli ma mieć pełnowartościową gwarancję, musi być z polskiej dystrybucji.
wsd pisze:3. W tej recenzji na tftcentral podali, że ten monitor nie posiada Blur Reduction Mode (Tryb redukcji rozmycia), później napisali, że funkcja Overdrive eliminuje rozmycie, więc czy Overdrive jest po prostu funkcją zastępczą za Blur Reduction Mode?
"Overdrive" to po prostu inna nazwa, bardziej powszechna. Działanie jest zawsze podobne, tj. przesterowuje się komórki ciekłych kryształów, aby zmusić do szybszego działania. Dzięki temu nie ma efektu ciągnięcia się smugi kilka centymetrów za ruchomym obiektem.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
wsd
Posty: 34
Rejestracja: 17 września 2015, 08:33 - czw

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

20 września 2015, 14:55 - ndz

Tom01 pisze:
wsd pisze:1. A w EV overdrive jest konfigurowalny oprócz zmiany ze standard na enhanced?
Konfigurowalny jest w FG2421.
wsd pisze:2. Monitor powinienem kupić w którymś z tych sklepów, by mieć gwarancję na 5 lat?
Jeśli ma mieć pełnowartościową gwarancję, musi być z polskiej dystrybucji.
wsd pisze:3. W tej recenzji na tftcentral podali, że ten monitor nie posiada Blur Reduction Mode (Tryb redukcji rozmycia), później napisali, że funkcja Overdrive eliminuje rozmycie, więc czy Overdrive jest po prostu funkcją zastępczą za Blur Reduction Mode?
"Overdrive" to po prostu inna nazwa, bardziej powszechna. Działanie jest zawsze podobne, tj. przesterowuje się komórki ciekłych kryształów, aby zmusić do szybszego działania. Dzięki temu nie ma efektu ciągnięcia się smugi kilka centymetrów za ruchomym obiektem.
Dziękuję za odpowiedzi.

1. Rozumiem.
2. Rozumiem.
3. Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie.

Chciałbym się jeszcze dopytać o:

1. W komentarzu w sklepie morele do monitora Eizo EV2436, ktoś w minusach napisał, że Auto EcoView może uszkodzić wzrok. Czy to prawda? EV2450 posiada też funkcję EcoView.

2. W tym temacie użytkownik napisał, że w jego EV2450 lewy dolny róg zauważalnie jest jaśniej podświetlony, jest to widoczne przy ciemnych obrazach i wstawił to zdjęcie:

Obrazek

Czy to jest normalne, że to tak występuje w monitorach z IPS? Jeśli mój egzemplarz będzie miał to samo lub gorzej to czy powinienem to reklamować?

3. Tom01, w tym wątku napisałeś, że przetestowałeś Forisa, czy możesz coś o nim więcej napisać? Jaka jest Twoja opinia o nim po teście?

4. W tym wątku napisałeś, że EV2450 ma lepszą równomierność podświetlenia. To znaczy, że Foris ma gorszą? I czym to się objawia?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

20 września 2015, 16:35 - ndz

Ad.1 A to ciekawostka. Ciekawe dlaczego? Auto EcoView jest we wszystkich monitorach EIZO od niepamiętnych czasów.
Ad.2 Nierówność podświetlenia jest nierozerwanie związana z budową LCD. Może spotkać każdy monitor ciekłokrystaliczny i najczęściej występuje, choć z różnych natężeniem. EIZO jest dość równe i jeśli cokolwiek jest niedoskonale, to trzeba ciemności aby to wykryć. Można to minimalizować, zamawiając egzemplarz selekcjonowany.
Ad.3 Przyzwoity moniotor domowy. Jak na EIZO, bez wodotrysków, więc w kontekście tego, że głównie zajmuję się monitorami zawodowymi, nie bardzo jest o czym pisać.
Ad.4 Nowe modele EV mają inaczej montowaną matrycę i "wyciekanie" światła przy krawędziach czy narożnikach jest wyraźnie mniejsze. Moim zdaniem EV z końcówkami 50 i 55 to obecnie najrówniejsze niestabilizowane monitory na rynku.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
wsd
Posty: 34
Rejestracja: 17 września 2015, 08:33 - czw

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

21 września 2015, 17:16 - pn

Tom01 pisze:Ad.1 A to ciekawostka. Ciekawe dlaczego? Auto EcoView jest we wszystkich monitorach EIZO od niepamiętnych czasów.
Ad.2 Nierówność podświetlenia jest nierozerwanie związana z budową LCD. Może spotkać każdy monitor ciekłokrystaliczny i najczęściej występuje, choć z różnych natężeniem. EIZO jest dość równe i jeśli cokolwiek jest niedoskonale, to trzeba ciemności aby to wykryć. Można to minimalizować, zamawiając egzemplarz selekcjonowany.
Ad.3 Przyzwoity moniotor domowy. Jak na EIZO, bez wodotrysków, więc w kontekście tego, że głównie zajmuję się monitorami zawodowymi, nie bardzo jest o czym pisać.
Ad.4 Nowe modele EV mają inaczej montowaną matrycę i "wyciekanie" światła przy krawędziach czy narożnikach jest wyraźnie mniejsze. Moim zdaniem EV z końcówkami 50 i 55 to obecnie najrówniejsze niestabilizowane monitory na rynku.
Dziękuję za odpowiedzi.

1. Mhm, raczej firma Eizo nie stworzyłaby monitora z funkcją, która miałaby uszkodzić wzrok.
2. Rozumiem, ale w razie czego przysługuje wymiana na egzemplarz pozbawiony tego świecenia? Co to znaczy, że trzeba zamówić egzemplarz selekcjonowany? Możesz coś o tym więcej napisać?
3. Rozumiem. Co do Forisa i EV2450, ponoć FS2434 i EV2450 mają tę samą matrycę, ale różnią się dość znacznie elektroniką. Jeśli masz wiedzę na ten temat to proszę wyjaśnij tę różnicę w elektronice tych monitorów.
4. Rozumiem, dzięki za info.
5. EV2450 występuje w dwóch kolorach? Czarny i szary?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

21 września 2015, 17:39 - pn

Ad.2 Normy nierówności podświetlenia są liberalne. Takie rozświetlenie jakie Pan pokazał, na pewno nie przekracza norm fabrycznych. Co ciekawe, nawet takie nie przekracza:

Obrazek

To nie jest EIZO, na EIZO nie ma nigdy takiego dramatu, ale normy są wspólne i nawet gdyby się trafił taki koszmar, to jest dopuszczalny. Normy nierówności wynikają z technologii i dotyczą paneli LCD, więc siłą rzeczy przenoszą się na własności monitorów, niezależnie od producenta. Usługa selekcji jest opisana tu:
https://monitory.mastiff.pl/kalibracja-3 ... itora.html

Ad.3 W Forisach jest procesor sygnałowy modyfikujący wyświetlanie pod kątem zastosowań rozrywkowych. Głównie chodzi o zaawansowany moduł dopalacza ciekłych kryształów. We flagowym modelu FG jest dodatkowo analiza obrazu w locie, znacznie zmieniająca to co widzimy. Monitor na przykład potrafi samodzielnie wyostrzać obraz nieprzyjaciela w dali aby ułatwić jego dostrzeżenie przez zawodnika. W EV nacisk położono z kolei na ergonomię i funkcjonalność w zastosowaniach ogólnych, czyli również przy pracy z obrazami statycznymi, tekstem. Ogólnie EV jest bardziej konfigurowalny, można np dzielić ekran na strefy powiązane z aplikacjami, ma lepszą regulację, inaczej rozwiązane zasilanie podświetlenia, dodatkowy czujnik obecności użytkownika, i również lepszą podstawkę.
Ad.5 Obecnie są dwie wersje: Ciemny grafit, prawie czarny i bardzo jasny szary popielaty: https://monitory.mastiff.pl/catalogsearc ... /?q=ev2450 Niedługo będzie też trzeci, całkowicie biały, jak sprzęt Apple.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
wsd
Posty: 34
Rejestracja: 17 września 2015, 08:33 - czw

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

22 września 2015, 12:53 - wt

Tom01 pisze:Ad.2 Normy nierówności podświetlenia są liberalne. Takie rozświetlenie jakie Pan pokazał, na pewno nie przekracza norm fabrycznych. Co ciekawe, nawet takie nie przekracza:

Obrazek

To nie jest EIZO, na EIZO nie ma nigdy takiego dramatu, ale normy są wspólne i nawet gdyby się trafił taki koszmar, to jest dopuszczalny. Normy nierówności wynikają z technologii i dotyczą paneli LCD, więc siłą rzeczy przenoszą się na własności monitorów, niezależnie od producenta. Usługa selekcji jest opisana tu:
https://monitory.mastiff.pl/kalibracja-3 ... itora.html
Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie.
Tom01 pisze:Ad.3 W Forisach jest procesor sygnałowy modyfikujący wyświetlanie pod kątem zastosowań rozrywkowych. Głównie chodzi o zaawansowany moduł dopalacza ciekłych kryształów. We flagowym modelu FG jest dodatkowo analiza obrazu w locie, znacznie zmieniająca to co widzimy. Monitor na przykład potrafi samodzielnie wyostrzać obraz nieprzyjaciela w dali aby ułatwić jego dostrzeżenie przez zawodnika. W EV nacisk położono z kolei na ergonomię i funkcjonalność w zastosowaniach ogólnych, czyli również przy pracy z obrazami statycznymi, tekstem. Ogólnie EV jest bardziej konfigurowalny, można np dzielić ekran na strefy powiązane z aplikacjami, ma lepszą regulację, inaczej rozwiązane zasilanie podświetlenia, dodatkowy czujnik obecności użytkownika, i również lepszą podstawkę.
Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie.
Tom01 pisze:Ad.5 Obecnie są dwie wersje: Ciemny grafit, prawie czarny i bardzo jasny szary popielaty: https://monitory.mastiff.pl/catalogsearc ... /?q=ev2450 Niedługo będzie też trzeci, całkowicie biały, jak sprzęt Apple.
Rozumiem, dziękuję za informację.

Myślę, że zamówię EV2450 i dam znać co i jak.
wsd
Posty: 34
Rejestracja: 17 września 2015, 08:33 - czw

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

08 października 2015, 08:18 - czw

@Tom01

Dopiero w tym tygodniu dałem radę kupić ten monitor, monitor jest ładny, naprawdę wygląda dobrze. Muszę go jeszcze przetestować w różnych grach. Panie Tomaszu jestem trochę przerażony wielkością tego monitora, mój poprzedni monitor to 19 calowy monitor, może to jest kwestia przyzwyczajenia się? Mam też małe biurko, długość mojego biurka to 82 cm, z czego większą część zajął ten monitor, szerokość biurka to 60 cm, sama stopka w monitorze ma jakieś 17 cm a od stopki w stronę przodu mam zaledwie 36 cm wolnego blatu. I teraz mam jedno z najważniejszych pytań, czy nie uszkodzę sobie wzroku korzystając z tego monitora? Ponieważ szerokość biurka to 60 cm a sama odległość od stopki monitora do przodu biurka to 36 cm, natomiast odległość od ekranu monitora do przodu biurka to 40 cm. A odległość od ekranu do głowy to jakieś 85 cm lub nawet mniej zależne to jest czy się odsunę z krzesłem dalej, bo jeśli się przybliżę to będzie mniej i czy to jest odpowiednia odległość dla oczu? Nie chcę sobie uszkodzić wzroku. :? W ogóle jest zalecana jakaś bezpieczna odległość od 24 calowego ekranu monitora do oczu?

Nie wiem czy to jest prawda:

Obrazek

Monitor powinien być ustawiony w odpowiedniej odległości od naszych oczu. Wymagana zdrowa odległość wynosi 40-75 cm. Głębokość blatu biurka komputerowego powinna też zapewnić wygodne korzystanie z klawiatury i materiałów pomocniczych. Odległość między monitorem a przednią krawędzią stołu nie może być mniejsza niż 60 cm.

http://muratordom.pl/wnetrza/miejsce-do ... 71_32.html

Więc jeśli odległość między monitorem a przednią krawędzią biurka u mnie to 40 cm to jest bardzo źle?
cz
czuk

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

08 października 2015, 08:59 - czw

[quote="wsd"
Nie wiem czy to jest prawda:

Obrazek

Monitor powinien być ustawiony w odpowiedniej odległości od naszych oczu. Wymagana zdrowa odległość wynosi 40-75 cm. Głębokość blatu biurka komputerowego powinna też zapewnić wygodne korzystanie z klawiatury i materiałów pomocniczych. Odległość między monitorem a przednią krawędzią stołu nie może być mniejsza niż 60 cm.

http://muratordom.pl/wnetrza/miejsce-do ... 71_32.html

[/quote]Prawda.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

08 października 2015, 09:15 - czw

60-70cm jest idealnie, +/- 10cm.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

08 października 2015, 09:27 - czw

To są zalecenia odnośnie kineskopu. Odległość była istotna przez pole statyczne i rozpędzanie kurzu. Przy LCD nie ma żadnego znaczenia. Ustawić można tak jak Panu wygodnie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
wsd
Posty: 34
Rejestracja: 17 września 2015, 08:33 - czw

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

08 października 2015, 13:14 - czw

Tom01 pisze:To są zalecenia odnośnie kineskopu. Odległość była istotna przez pole statyczne i rozpędzanie kurzu. Przy LCD nie ma żadnego znaczenia. Ustawić można tak jak Panu wygodnie.
Rozumiem, czyli nie ma żadnego zagrożenia dla moich oczu? Wzrok się nie uszkodzi podczas wieloletniego użytkownia monitora?

Panie Tomaszu mam jeszcze taki problem z tym monitorem, ponieważ trafił mi się egzemplarz z wadą fabryczną, górna część obudowy odstaje, jest szczelina w której widać świecącą białą diodę, po prawej stronie gdzie jest mniejsza szczelina w ciemnym pokoju widać też takie białe świecące diody, to oczywiste, że to jest wada fabryczna tego egzemplarzu, w lewym i prawym górnym rogu gdzie jest czarna ramka, równo są dwie takie same małe białe kropki, to też jest wada, zgłosiłem to do sklepu telefonicznie i na email wysłałem zdjęcia z opisem, zażądałem wymiany monitora na fabrycznie nowy bez żadnych wad, to pracownik sklepu stwierdził, że najpierw skontaktuję się z Eizo w tej sprawie, więc mam podejrzenie, że będą chcieli poprzez mnie reklamować ten monitor u dystrybutora lub producenta, powinni przyjąć wymianę tego egzemplarzu na nowy i samemu sobie już prowadzić reklamację, przecież sklep zakupuje towar i ten towar należy do niego, więc postanowiłem, że robię 14 dniowy zwrot, nie chcę żadnych problemów mieć z tym monitorem, potem okaże się, że dni miną i nie zostanie nic załatwione i będę miał problem z wymianą lub zwrotem.

Obrazek

W tym miejscu widać nierówną obudowę, widać szczelinę i największą białą świecącą diodę.
Ostatnio zmieniony 08 października 2015, 13:22 - czw przez wsd, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Eizo Foris FS2434 vs. Eizo EV2450

08 października 2015, 13:19 - czw

Odległość, jak mówiłem nie ma znaczenia.

Co do wady, być może monitor został uderzony. Normalnie nie powinno być żadnych szpar.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu