Wymiana monitora

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Korba1
Posty: 2
Rejestracja: 03 lutego 2017, 06:52 - pt

Wymiana monitora

03 lutego 2017, 07:25 - pt

Witam serdecznie,

Chciałbym prosić o poradę w sprawie zakupu nowego monitora. Od 11 lat jestem użytkownikiem FS P19-2 (na matrycy PVA). To jest mój monitor domowy, więc głównie internet, filmy, office, czasem gry strategiczne (statyczne i dynamiczne RTS). Moje ulubione oświetlenie pokoju to lampka za monitorem i kinkiet na ścianie w oddaleniu, więc światło kameralne (nie półmrok ale i nie do czytania z papieru).

Czego szukam. Na pewno czegoś większego, o lepszej ostrości (plamka na 19 jednak za duża), ale co istotne jestem raczej wrażliwcem na wyświetlane barwy, więc nie chciałbym zjechać z jakością kolorów. Zawsze ocieplam obraz, tzn. obniżam gammę i jaskrawość. Jeśli chodzi o wielkość elementów graficznych to z racji, że nie należę już do młodzieżowców, wzrok już nie taki jak kiedyś. Budżet ok. 3000 PLN.

Zastanawia mnie jeszcze ta dzisiejsza moda na 144 Hz. Czy ma sens poza grami akcji ? Pamiętam monitory kineskopowe, wszystko było jakby bardziej płynne, i ruch myszki, i kursora i przewijanie tekstu czy obrazu. Nie wiem czy ma to z tym związek.

Pzdr
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Wymiana monitora

03 lutego 2017, 09:01 - pt

Za 3 tys nie da się znaleźć godnego następy monitora na PVA. W zasadzie jedyny jaki ma podobną specyfikę obrazu (czerń, brak srebrzenia) to EIZO CX241, jednak jest sporo poza budżetem. Z tańszych, dobry amatorski, komfortowy, szybki, nadający się do gier to również EIZO CS2420. Z tańszych można rozważać NEC EA275WMi.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
krzysio
Posty: 69
Rejestracja: 12 października 2016, 19:50 - śr

Re: Wymiana monitora

03 lutego 2017, 11:20 - pt

Tom chyba to nieco delikatnie ujął przy CX241. Przesiadłem się z S1932 (czyli chyba nie najgorszy PVA) właśnie na CX241, skok jakości na plus ogromny. Już pisałem w innym miejscu, dla mnie porównywalne to z kineskopowym T962 plus parhelia (kiedyś to miałem). Nie porównam tego z innymi IPSami, bo takowego nigdy nie miałem, na CX241 czarny jest czarny, srebrzenia nie widzę, a monitor świetnie sobie radzi nawet z wrednymi warunkami oświetleniowymi (czy to kameralne wieczorem, czy słoneczko święcące z boku przez okno).

Kupiłem używany, niecałe półtora roku i poniżej 2 tys przepracowanych h za ok 2,5 tys zł. Ale ciężko trafić na coś podobnego, trzeba długo szukać, zawsze też jakieś ryzyko przy używkach.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Wymiana monitora

03 lutego 2017, 11:30 - pt

Można też szukać używanego CX240. Powinien być jeszcze tańszy, bo to starszy model. Matryca konstrukcyjnie sporo inna, ale obraz powinien być podobny do CX241.
Korba1
Posty: 2
Rejestracja: 03 lutego 2017, 06:52 - pt

Re: Wymiana monitora

03 lutego 2017, 17:00 - pt

No cóż, wychodzi na to, że będę musiał "przyzwyczaić" się do srebrzenia (i od nowa szukać optymalnych warunków oświetleniowych). Ze znalezieniem "pewnej" używki będę miał na pewno duży problem, więc szanse minimalne.

Wielkie dzięki za wskazówki. W internecie jest wiele różnego rodzaju forum jednak niewiele jest profesjonalnych. To forum jest profesjonalne.

Pzdr

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu