Wymiana P221W na coś większego

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
860lacov
Posty: 2
Rejestracja: 23 marca 2017, 01:20 - czw

Wymiana P221W na coś większego

23 marca 2017, 01:42 - czw

Ładnych kilka lat temu kupiłem NEC P221W. Miał sprawdzić się w fotografii/grafice i na moim typowo hobbystycznym poziomie dał radę.
Teraz zacząłem rozglądać się za czymś większym i koniecznie zwykłe sRGB. Jeśli się nie mylę to wyświetlanie przejaskrawionych kolorów spowodowane jest szerszym gamutem.
(jeśli się mylę to bardzo proszę o sprostowanie bo w aktualnych poszukiwaniach całkowicie pominąłem monitory z AdobeRGB)
Sam monitor nigdy nie był kalibrowany więc mogę założyć, że przez zbytnie napalenie się wyrzuciłem trochę kasy w błoto.

Fotografia to dalej hobbystyczna pasja więc chciałbym żeby monitor względnie się do tego nadawał.
Z uwagi na rozmiar i rozdzielczość z listy polecanych w oko wpadł mi EA275WMi-CT
Nie musi to być 27 cali, ale jeżeli mniejszy to raczej 16:10, a nie 16:9
Zasadniczo wybrałem chyba najtańszy z większych z listy dla ambitnych amatorów jednak
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Wymiana P221W na coś większego

23 marca 2017, 02:31 - czw

I bardzo dobrze Pan wybrał. Nic dodać nic ująć. W klasie monitorów nieprofesjonalnych, ostatnia seria EA NEC-a robi furrorę. Lepsze zaczynają się dopiero od 2 tys zł więcej.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
860lacov
Posty: 2
Rejestracja: 23 marca 2017, 01:20 - czw

Re: Wymiana P221W na coś większego

23 marca 2017, 06:48 - czw

Bardzo dziękuję za szybką reakcję.
Wypadłem już z obiegu jeśli chodzi o tego typu zakupy.
Jak w tej chwili wygląda kwestia martwych pikseli? Często się zdarzają? Przy zakupie na odległość można sprzętem trochę pożonglować, ale wolałbym nie tracić na to czasu i przy okazji nie denerwować sprzedawcy :)

p.s.
Czy dobrze przypuszczam, że cała seria EAxxxWMI to sprzęt tej samej klasy różniący się wielkością matrycy?

@Tom01 mam takie małe pytanie. Czy dobrze mi się wydaje, że dopisek CT to twór firmy mastiff? Wydłużona gwarancja to gwarancja NEC czy jest ona realizowana przez Państwa firmę?
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Wymiana P221W na coś większego

23 marca 2017, 07:53 - czw

Seria "ColorTuned" to mój pomysł realizowany przez firmę NEC Display Solutions. Standardowy monitor serii EA jest wstępnie kalibrowany przed wysyłką do klienta, dodawane jest do niego oprogramowanie NEC SpectraView II, wzorzec pigmentowy do oceny poprawności wyświetlanych barw, naklejka z zaprojektowanym przeze mnie logotypem "ColorTuned", oraz rozszerzona gwarancja na 4 i 5 rok realizowana przez autoryzowany serwis NEC DS PL. Monitory tej serii dostępne są wyłącznie u wybranych partnerów, m.in. w Mastiffie u p.Tomasza.

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], SzymonBN
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu