Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
cz
czuk

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

25 lipca 2017, 19:10 - wt

SonOfLibertyPL pisze:
25 lipca 2017, 19:01 - wt

Mam takie pytanie do Was: w jaki sposób obniża/podwyższa się ekran oraz jak się przechyla do tyłu/przodu?
Trochę siły trza użyć,nie popsujesz i w pionie i w poziomie i na boki najmniej.Jak tu u Eizo.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

25 lipca 2017, 19:48 - wt

SonOfLibertyPL
Posty: 18
Rejestracja: 06 czerwca 2017, 01:52 - wt

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

25 lipca 2017, 20:03 - wt

Dziękuję. Gdy wiedziałem już na pewno, że rzeczywiście przestawiam, a nie łamię, to poszło o wiele łatwiej :)
A podpytam jeśli chodzi o martwe piksele: czy jestem w stanie na tym etapie jakoś pomóc monitorowi, aby nie pojawiły się takie piksele? Na przykład nie wyłączając przez długi czas albo wyłączając co jakiś czas, wycierając lub nie wycierając ekranu z kurzu, czy używając jakichś określonych ustawień, itp. Nie mam pojęcia co powoduje, że one w niektórych egzemplarzach monitorów się pojawiają. Czy nie da się w żaden sposób zapobiegać?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

25 lipca 2017, 20:48 - wt

SonOfLibertyPL pisze:
25 lipca 2017, 20:03 - wt
A podpytam jeśli chodzi o martwe piksele: czy jestem w stanie na tym etapie jakoś pomóc monitorowi, aby nie pojawiły się takie piksele?

Raczej chodzi o to aby się pojawiły jak najszybciej, o ile monitor miałby taką słabość. Jeśli coś wyskoczy za pół roku to pozamiatane. Lepiej od razu, wówczas działają jeszcze pewne zabezpieczenia gwarancyjne. Ja to robię tak:

viewtopic.php?f=53&t=3031
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

25 lipca 2017, 21:30 - wt

SonOfLibertyPL pisze:
25 lipca 2017, 20:03 - wt

A podpytam jeśli chodzi o martwe piksele: czy jestem w stanie na tym etapie jakoś pomóc monitorowi, aby nie pojawiły się takie piksele? Na przykład nie wyłączając przez długi czas albo wyłączając co jakiś czas, wycierając lub nie wycierając ekranu z kurzu, czy używając jakichś określonych ustawień, itp. Nie mam pojęcia co powoduje, że one w niektórych egzemplarzach monitorów się pojawiają. Czy nie da się w żaden sposób zapobiegać?
Najnowsze monitory są coraz bardziej wolne od tych wad ,jak Ci nic nie wyskoczy przy zakupie,to raczej małe prawdopodobieństwo,że pojawi się w przyszłości.Zwłaszcza u Eizo i Nec.
Dziwnym trafem mógłbym spostrzec,że w monitorach niższej klasy pojawia się to rzadziej niż u Eizo,Nec,choć też ,nie wiem?
PS,Raczej taki monitor się trafi nieszczęśliwemu nabywcy,Pan miał raczej szczęście :)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

25 lipca 2017, 21:50 - wt

Trochę zgaduję, ale ja do wycierania ekranu z kurzu używam bawełnianej chusteczki do nosa. Moim celem jest uniknięcie wyładowań elektrostatycznych na powierzchni ekranu. Przy pikselach i subpikselach znajdują się malutkie tranzystory sterujące przynależną komórką (subpiksel) ciekĺego kryształu. Uszkodzenie takiego tranzystora spowoduje zablokowanie komórki ciekłego kryształu w jednej pozycji, czyli martwy subpiksel.

No i pamiętać, aby kabel sygnałowy do monitora (i wszystkie podłączenia do komputera) wykonywać przy odłączonych kablach zasilających: od monitora, od komputera, drukarki połączonej USB z kompem itp.

Jestem również zdania, że jeśli dzisiaj lub jutro nic nie wyskoczy, to tak zostanie. Proponuję zostawić włączony monitor na noc i sprawdzić jutro. Oczywiście wyłączyć oszczędzacze energii w Win, bo monitor wyłączy się po jakimś okresie bezczynności.
SonOfLibertyPL
Posty: 18
Rejestracja: 06 czerwca 2017, 01:52 - wt

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

25 lipca 2017, 22:30 - wt

Od lat moja metoda wycierania ekranów LCD laptopów wygląda tak:
- najpierw jakoś 2-3 ściereczkami dokładnie całą powierzchnię ekranu przelecieć na mokro ściereczkami do ekranów. Obecnie używam: http://allegro.pl/tracer-sciereczki-naw ... 49095.html .
- potem na sucho zwykłą rumiankową chusteczką higieniczną poleruję do sucha, żeby nie było zacieków czy tam smug. Kupiłem też taką większą ściereczkę z mikrofibry, aby zastąpiła ona chusteczki higieniczne w fazie wycierania do sucha, ale jeszcze nie testowałem.

1) Czy powyższa metoda nadaje się do stosowania na nowym monitorze?
2) Po jakim czasie będę mógł już bezstresowo pierwszy raz wytrzeć ekran z kurzu/pyłków (tzn. w ogóle dotknąć ekranu)?
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2017, 22:41 - wt przez SonOfLibertyPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

25 lipca 2017, 22:41 - wt

Nie znam sztywnych zasad, ale wycieranie całego monitora na mokro to robił bym 1x na 5 lat, jak bym niechcący wstrząśniętego browara przy nim otworzył, albo keczupem z hotdoga zapaskudził. Jeśli nie będziesz mazał paluchami po ekranie, to się tylko zakurzy, a kurz chusteczką bawełnianą.

Co do płynów awaryjnych. Czuk opatentował następującą miksturę: 50ml wody zdemineralizowanej lub destylowanej i kilka kropel Ludwika. Wstrząśnięte, nie zmieszane. Do tego ściereszka z mikrofibry. Ale to dopiero po nagłym ataku keczupu.

Co do chusteczek papierowych. Papier to w uproszczeniu zmielone drewno. Czy drewnem byś szorował po ekranie?
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2017, 22:52 - wt przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
cz
czuk

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

25 lipca 2017, 22:51 - wt

SonOfLibertyPL pisze:
25 lipca 2017, 22:30 - wt

sciereczka-z-mikrofibry

Też mi się wydaje być sensowna ,choć temat czyszczenia ekranu był na forum poruszany wielokrotnie.
cz
czuk

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

25 lipca 2017, 22:56 - wt

max pisze:
25 lipca 2017, 22:41 - wt

Co do płynów awaryjnych. Czuk
Max,ale czy najprościejsze metody się najlepiej sprawdzają ,czy nie.
adamb999
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2016, 22:51 - ndz

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

26 lipca 2017, 09:14 - śr

znalazlem watek z 2014, i proponowaliscie tam plyn do okien :P nadal uwazacie ze plyn do okien jest dobry to LCDekow ? :) viewtopic.php?f=46&t=425&hilit=czy%C5%9 ... 7&start=20
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

26 lipca 2017, 10:35 - śr

Płyn do okien, używam W5 z Lidla, jest ok, ale szmatka musi być nowa, idealnie czysta. Inaczej zostawia smugi.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
adamb999
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2016, 22:51 - ndz

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

26 lipca 2017, 13:37 - śr

szmatka w znaczeniu z mikrofibry ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Sens wyboru high-endowego monitora do pracy biurowej.

26 lipca 2017, 15:21 - śr

Tak, są bardzo dobre. Sprzedają takie w Rossmanie w kompletach po kilka. Moja żona kupuje pakietami co jakiś czas a ja mam czym pracować. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu