Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 09:11 - pn

Gwiazdor pisze:
04 września 2017, 07:04 - pn
Budżet od początku było kreślony ok 2000zł. Owszem do 3000 zł mógłbym wydać na monitor ale ok 4,5 tyś to już przesada. Teraz wychodzi, że za ok 2000 zł powinienem kupić żarówki i to by było na tyle.

Nie. Postawił Pan wymagania i dostaje Pan informację jak to powinno być rozwiązane aby w 100% spełnić podane warunki. Czy Pan to zrobi, trudno powiedzieć, ale ważne jest, aby Pan wiedział jak jest poprawnie. Monitory wyraźnie lepsze od klas popularnych kosztują 4-5 tys i nie ma zmiłuj. Co do oświetlenia, nie 2000 za żarówki, spokojnie da się ogarnąć za 10x mniej. Prowizorycznie nawet z pomocą jakiejś lampki jaką ma Pan w domu. Lampka za monitorem nie powinna być za silna. Proponowane przez Maxa 13W to spora przesada. Chyba, że mają napisane 13W a świecą o połowę słabiej. To powszechne w konsumenckich źródłach światła. Lampy profesjonalne jakie Panu linkowałem, napisane 6W i mają 6W. Taka moc w zupełności wystarczy na tło przy małym monitorze.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 09:42 - pn

Ja te 13W rzucam Tertialem z IKEI na sufit i ścianę za monitorem. Musi się od wszystkiego odbić, żeby wrócić na blat. Robi się z tego trochę oświetlenie ogólne przy biurku i wówczas 1521lm nie jest za mocne.

13W skierowane w dół będzie faktycznie za silne, bo wyjdzie bardzo jasna plama.

No w każdym razie za 20-30zł jest żarówek CRI=80% 4000K do wyboru, do koloru (znaczy w jednym "kolorze" 4000K). Można słabsze.

13,5W: https://www.philips.pl/c-p/871869651014 ... lo-swiatla
10W: https://www.philips.pl/c-p/871869651016 ... lo-swiatla
9W: https://www.philips.pl/c-p/871869650978 ... lo-swiatla
6W: https://www.philips.pl/c-p/871869651020 ... lo-swiatla

Mi to mniej więcej pasuje do bieli monitora.

No i za 60zł masz oświetlenie.

PS. Oczywiście dla prawdziwego grafika CRI=80% to za mało.

Co do zaś monitora.

Możesz wybrać NEC EA245WMi-CT, który proponuje Tom01. To dobry monitor, pod wieloma względami lepszy od FS2333, ale praktycznej zmiany wielkiej nie odczujesz.

Możesz też zapolować na używanego NEC PA242W. Czasem się zdarzają.
viewforum.php?f=39
Gwiazdor
Posty: 177
Rejestracja: 07 listopada 2012, 18:26 - śr

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 09:54 - pn

3000 zł mógłbym jeszcze wydać na monitor 27 cali + żarówki w rozwiązaniu max'a. Może nawet mógłbym kupić ten najtańszy monitor NEC PA242W ale szczerze, myślę, że podzielicie moje zdanie - do moim zastosowań używany ale nie wyeksploatowany monitor pokroju NEC PA242W/PA272W wystarczyłby.

Rodzi to jednak problem - jak laik co się nie zna na monitora ma kupić dobry używany monitor NEC PA242W/PA272W. Jedyne co mi przychodzi do głowy to odkupić taki monitor od takiego znawcy jak max czy Tom01 albo druga wersja (mniej realna bo kto mi pożyczy monitor) - wysłać im taki monitor do sprawdzenia przed zakupem/po zakupie (jeśli jest możliwość zwrotu ale w praktyce może z tym być różnie, jak się kupi np. na aukcji).

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 09:59 - pn

Dobrych monitorów się nie sprzedaje. Prawdopodobieństwo znalezienia nie zajeżdżonego, nieuszkodzonego i nie składanego z trzech jest bliskie zero. Pomysł z ekspertyzą jest bardzo dobry, ale nie zmienia to szans na znalezienie. Proszę logicznie pomyśleć. Ktoś wydaje ciężkie pieniądze na wysokiej jakości sprzęt, trzyma pod kołderką, dba, chucha i dmucha, broń Boże nie obciąża zbytnią pracą i sprzedaje taniej aby nowy nabywca mógł trafić na okazję? Takie cuda się nie zdarzają.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 13:43 - pn

Czasem ludzie pasożytują na dotację (czyli za cudze), nakupują za to drogiego sprzętu na którym się nie znają, po roku-dwóch plajtują, bo nie wiedzą jak tego użyć i sprzedają za pół ceny dla zysku.
To chyba najbardziej powszechne źródło dobrej klasy używanego sprzętu, bo jak ktoś kupił za własne to faktycznie raczej nie sprzedaje.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 14:16 - pn

Jako, że siedzę w branży, intensywnie interesuję się takimi okazjami. Niestety, jak to okazje, nie ma ich za często. Ostatnią widziałem rok temu. Niestety nie są okazjami masowe oferty z Allegro, nawet jak napisane "okazja". ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
krzysio
Posty: 69
Rejestracja: 12 października 2016, 19:50 - śr

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 14:27 - pn

Za maxem - albo dotacja, albo nawet za własne na firmę. Po odliczeniu Vat i sprzedaży bez f-ry mamy na dzień dobry 23%, jeśli mamy kłopot z kosztami i wrzucamy w koszta, to mamy kolejne 20%. Powiedzmy, że po 2-3 latach użytkowania "kilka stówek" dołożymy z własnej kieszeni i wychodzi cena 50% sklepowej, tyle że bez faktury. Może etycznie od strony podatkowej nieco wątpliwe, ale ekonomicznie jak najbardziej możliwe.

Sam kupiłem używkę, ale bałby się drugi raz po przeczytaniu kilku historii. Albo miałem szczęście, albo mam jakieś wady których nie widzę, a skoro jestem zadowolony, to na siłę powodów do płaczu szukał nie będę ;) Sam chętnie bym się pozbył (na podobnej zasadzie) nikkora 35/1.8dx za 2/3 ceny sklepowej, gdzie stan jego jak fabryczny, kilka razy podpięty do zabawy.

Czytając ostatni post Toma dopiszę - używki dla siebie szukałem pewnie ok 2 m-ce. Coś fajnego nie trafia się za często, jak trafia to szybko znika. I nie są to okazje zwalające z nóg, bo ok 30-40% poniżej sklepowej za 1-3 letni LCD to okazja, czy już nie?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 17:00 - pn

Dobra okazja to chyba kwestia farta bardziej.. Ja tak z innej beczki, ale ostatnio zmieniałem telefon i kupiłem 3-miesięcznego Huawei P10 za 1600 zł z paragonem, zestaw fabryczny. Gość za nowego dał 2700 zł.. 8-) :D Żadnych wad i uszkodzeń.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Gwiazdor
Posty: 177
Rejestracja: 07 listopada 2012, 18:26 - śr

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 18:16 - pn

A jak jest z gwarancją np. 5 letnią w takim nec czy nawet standardową, jeśli zakup byłby na firmę?

Każdy z Was spotyka się z innymi monitorami niż NEC i Eizo. Może nawet jest tak, że do pracy macie Eizo/NEC a do grania dla siebie, syna, itd. w rodzinie doradziliście kupić jakiś monitor. Być może nawet go kalibrowaliście jak się dało. Może żona albo matka/ojciec mają jakiś monitor, wybrany z Wami ale nie euzo/nec.

W związku z tym pytanie - jeśli odejść od eizo/nec bo cena a skierować się w stronę innych firm bardziej masowych - która z tych firm ma w swoich średnich/wysokich modelach matryce akceptowalne? Czasami trzeba na jakieś kompromisy pójść a szczególnie w takich firmach i mniejszym budżecie niż ok 4,5 tys. zł.

Z drugiej strony nasuwa się pytanie - czy inna firma jak na przykład Dell, ASUS, ACER, BenQ, iiyama, LG, Samsung, Philips itd. potrafią za tańsze pieniądze zrobić monitor, który będzie mięć podświetlenie GB-r LED i inne rzeczy, które są istotne dla zdrowia oczu? Czy są w stanie zrobić to tak samo dobrze ale na tyle, że nie będzie to miało znaczenia i przy tym taniej niż eizo/nec.

Może zakup nec EA 245/275WMI-CT z kalibracją czy eizo 2455 + kalibracja już by wystarczyła, że da efekt na 4/4+ podczas gdy NEC PA242W dałby 5. 6 zostawiam dla najlepszych monitorów. Tylko proszę nie pisać, że znowu kombinuję. Po prostu chcę się dowiedzieć, nawet jak kombinuję. Jak bym nie musiał to bym nie kombinował. Nie jest łatwo mi przyjąć do wiadomości, że jeśli chcę taki monitor jak chcę to muszę wydać 4,5 tys. złotych. Zawsze łatwiej kupić mniejszy i tańszy NEC PA242W niż wersja 27 calowa.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 18:21 - pn

Gwiazdor pisze:
04 września 2017, 18:16 - pn
A jak jest z gwarancją np. 5 letnią w takim nec czy nawet standardową, jeśli zakup byłby na firmę?

Długość gwarancji jest taka sama.

Gwiazdor pisze:
04 września 2017, 18:16 - pn
Każdy z Was spotyka się z innymi monitorami niż NEC i Eizo. Może nawet jest tak, że do pracy macie Eizo/NEC a do grania dla siebie, syna, itd. w rodzinie doradziliście kupić jakiś monitor. Być może nawet go kalibrowaliście jak się dało. Może żona albo matka/ojciec mają jakiś monitor, wybrany z Wami ale nie euzo/nec.

Moi synowie bawią się i pracują na takich monitorach, dzięki którym za 15 lat nie będą myśleć o okularach.

Gwiazdor pisze:
04 września 2017, 18:16 - pn
W związku z tym pytanie - jeśli odejść od eizo/nec bo cena a skierować się w stronę innych firm bardziej masowych - która z tych firm ma w swoich średnich/wysokich modelach matryce akceptowalne? Czasami trzeba na jakieś kompromisy pójść a szczególnie w takich firmach i mniejszym budżecie niż ok 4,5 tys. zł.

Matryca to tylko 15-20% obrazu. Nie ona decyduje o tym co Pan zobaczy.

Gwiazdor pisze:
04 września 2017, 18:16 - pn
Z drugiej strony nasuwa się pytanie - czy inna firma jak na przykład Dell, ASUS, ACER, BenQ, iiyama, LG, Samsung, Philips itd. potrafią za tańsze pieniądze zrobić monitor, który będzie mięć podświetlenie GB-r LED i inne rzeczy, które są istotne dla zdrowia oczu?

Oczywiście, że potrafi. W końcu to nie jest czarna magia. Tyle, że nie chce. To się słabo opłaca. Zdecydowanie bardziej intratnym zajęciem jest produkować tani szmelc. Ludzie będą go wywozić taczkami ze sklepu nie dla idiotów. Przykładowo, roczna produkcja EIZO równa się miesięcznej LG.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Gwiazdor
Posty: 177
Rejestracja: 07 listopada 2012, 18:26 - śr

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 18:45 - pn

Tom01 - kiedyś pracowałeś na Dellach a Max - chciałeś kupić Della jako alternatywę:
viewtopic.php?t=1127

Teraz ja stoję w tym samym punkcie i się zastanawiam, bo może jednak jakiś DELL tańszy niż NEC PA242W/272W spełni moje wymagania? Nie chodzi mi nawet o konkretny model ale bardziej o firmę, w której wyprodukowanych monitorach mam szukać - tańszego odpowiednika NEC PA242W/272W.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 18:47 - pn

Gwiazdor pisze:
04 września 2017, 18:45 - pn
Tom01 - kiedyś pracowałeś na Dellach a Max - chciałeś kupić Della jako alternatywę:

Owszem pracowałem, kiedy nie miałem pieniędzy na lepszy. Źle wspominam tamte czasy i nie zamierzam do nich wracać. Czerwone oczy, ogólne zmęczenie, wkurzenie że lewa strona jest różowa a prawa zielona. Tragedia i to na najwyższych modelach.

Gwiazdor pisze:
04 września 2017, 18:45 - pn
Teraz ja stoję w tym samym punkcie i się zastanawiam, bo może jednak jakiś DELL tańszy niż NEC PA242W/272W spełni moje wymagania? Nie chodzi mi nawet o konkretny model ale bardziej o firmę, w której wyprodukowanych monitorach mam szukać - tańszego odpowiednika NEC PA242W/272W.

"Odpowiednika" serii PA? Raczy Pan okrutnie żartować. Najdroższe DELLe nie są w stanie konkurować z najtańszymi EIZO i NEC-ami. Klasa wyższa natomiast jest abstrakcją. Poniżej równomierność jednego z takich właśnie monitorów, które reklamowane są jako "tańsze EIZO". Takiej tęczy nie ma nawet na Pańskim, choć najtańszy możliwy z oferty. Błędy liniowości są tak samo, 4x większe, niż w tanich modelach obu przedmiotowych producentów.

Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 18:56 - pn

Gwiazdor pisze:
04 września 2017, 18:45 - pn


Teraz ja stoję w tym samym punkcie i się zastanawiam,
Szarpnij się na NEC EA 275 WMI jak możesz to przyzwoity monitor nawet w wersji podstawowej ,bez CT.
Gwiazdor
Posty: 177
Rejestracja: 07 listopada 2012, 18:26 - śr

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 19:03 - pn

Tom01 - proszę zobaczyć na podświetlenie EIZO FORTISa FS2333 (najtańszy lub prawie najtańszy EIZO):
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2425541.html

Jak wypada do tego DELLa?
Gwiazdor
Posty: 177
Rejestracja: 07 listopada 2012, 18:26 - śr

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 19:05 - pn

czuk pisze:
04 września 2017, 18:56 - pn
Gwiazdor pisze:
04 września 2017, 18:45 - pn


Teraz ja stoję w tym samym punkcie i się zastanawiam,
Szarpnij się na NEC EA 275 WMI jak możesz to przyzwoity monitor nawet w wersji podstawowej ,bez CT.
Akurat to mogę zrobić chociaż się zastanawiam. Jednak jak już brać to z CT. Wersję 24-calową uważam w tej chwili za minimum jakie powinienem kupić. Niestety po samych parametrach nie wiem co zyskałbym kupując PA242w/272W.

Gdyby był wybór między NEC EA275WMI-CT a PA242W, co lepiej wybrać?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 19:07 - pn

Zawsze lepiej wybrać lepszy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 19:11 - pn

Gwiazdor pisze:
04 września 2017, 19:05 - pn


Gdyby był wybór między NEC EA275WMI-CT a PA242W, co lepiej wybrać?
Dla Pana zastosowań ja bym wybrał NEC EA275 WMI.
MisioJedi
Posty: 54
Rejestracja: 30 maja 2017, 08:48 - wt

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 19:16 - pn

Kolego Gwiazdor, czy ty czasem nie wspominałeś że potrzebujesz tego monitora na jakieś trzy godziny dziennie (wieczorem po pracy) do gier i internetu ?
I do tego chcesz kupować model graficzny ?

To nie lepiej grać na telewizorze ? - po godzinach spędzonych w pracy przed monitorem oczkom lepiej zrobi patrzenie (dla odmiany) na ekran oddalony o 2m zamiast o 60cm.
(z resztą spróbuj sam)

Z kolei do "konsumowania treści internetowych" rewelacyjnie spisuje się iPad - na ekranie retina masz obraz ostrutki jak żyleteczka :)

A do czytania masz za 500zł e-book Kindle. Można konwertować tekst z internetu do formatu mobi i masz ładnie na e-papierze.
- po diabła ci kolejny LCD ???
Gwiazdor
Posty: 177
Rejestracja: 07 listopada 2012, 18:26 - śr

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 19:34 - pn

@MisioJedi - tak masz po części rację, bo ile po pracy to ja mogę siedzieć przed monitorem. Szczerze to się przyznam, że zdarzają się dni, że większość treści słucham z youtube, bo na niektóre patrzę + czytam www w smartfonie, bo wygodniej rozwalić się na fotelu, łóżku niż odpalić komputer - co zdrowsze nie jest ani siedzenie ani ekran smartfona. Ale można się położyć na łóżku prosto, co zdrowe jest dla kręgosłupa pod siedzącym dniu pracy.

Poważnie się zastanawiam od kilku dni nad zakupem e-booka, na którym dałoby się jeszcze czytać treści ze stron www.

Grać mógłbym na dużym telewizorze, nawet mam długi kabel HDMI. Grałbym oczywiście z komputera a nie konsoli, bo nie posiadam a dla jednej gry nie warto.

Monitor jednak też używam. Dlatego moje początkowe pytanie - budżetowe założenie było, że w ok 2000 zł czyli trochę taniej trochę drożej w sensie 200-300 zł załatwię sprawę z monitorem dla moim potrzeb. Pomysł z e-bookiem pojawił się przy tym wątku, jak się okazuje, że tak ciężko znaleźć tani dobry monitor a na dobry trzeba wydać ok 4,5 tys zł.

iPad i retina - nic mi na ten temat nie wiadomo, to że jest ostry jak żyleta nie znaczy, że będzie zdrowszy od monitora. Nie znam się na tych ekranach, mogłem palnąć głupotę, ale nie sądzę, że te ekrany są takie super dla zdrowia. Prędzej bym poszedł w stronę e-booka, gdzie strony internetowe są czarno-białe, choć obiło mi się o uszy, że e-booki różnie sobie radzą ze stronami www. Prawda też jest taka, że mało oglądam TV, ostatnio w ogóle, tylko filmy z płyt i pendrajwa, a treści z internetu konsumuję bardzo dużo w postaci filmów (wykładów/prezentacji itp. -można słuchać albo oglądać) z youtuba i stron www.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Uniwersalny monitor jak najzdrowszy dla oczu przy bardzo długim korzystaniu [ok 2000 zł]

04 września 2017, 20:18 - pn

Kupiłem kiedyś w promocji za 799zł tablet Samsunga OLED 8,4" 2560x1600. Robi miazgę ze wszystkiego co świeci, włączając w to wszystkie iPady itp, jedynie poza najnowszymi wielkimi telewizorami OLED 4K/UHD HDR od LG/Panasonic/Sony.
Taki tablet to idealna ostrość, nieskończony kontrast, piękne kolory, wygoda korzystania w pozycji horyzontalnej. Świetny do YT, czytania mva i innych multimediów. Maila (zawodowego) też ostatnio zdarzyło mi się napisać, bo już nie miałem siły kompa włączać po całym dniu pracy.
Jednak nadal niektóre rzeczy wygodniej robi się na komputerze i dużym monitorze. Tyle, że tych rzeczy jest u mnie coraz mniej.

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu