Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 14:44 - pt

Czornyj pisze:
24 listopada 2017, 12:30 - pt
Definicja CT jest niezmiennie taka sama.
Była. Po "uwolnieniu" idei ColorTuned, założenia w przypadku monitory.mastiff.pl zostały zmodyfikowane o istotne i moim zdaniem niezbędne elementy. W innym przypadku, tak jak pisze Max. CT nie różniłby się od skalibrowanego seryjnego.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 15:47 - pt

Tom01 pisze:
24 listopada 2017, 14:44 - pt
Była. Po "uwolnieniu" idei ColorTuned, założenia w przypadku monitory.mastiff.pl zostały zmodyfikowane o istotne i moim zdaniem niezbędne elementy. W innym przypadku, tak jak pisze Max. CT nie różniłby się od skalibrowanego seryjnego.
To proszę łaskawie o tym "pańskim zdaniem" informować, bo założenia serii CT opracowałem, wprowadziłem i firmowałem własnym nazwiskiem o czym trąbiłem na prawo i lewo, a nie mam ochoty być kojarzonym z szamańskimi rytuałami.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 16:01 - pt

Pański relatywizm jest fenomenalny. Pomysł na ColorTuned jest Pański, to jest wiadome. W sumie jest to kopia idei serii SpectraView która się sprawdziła. Zaznaczam, że seria SpectraView jest prawie tak samo przygotowywana jak moja "odmiana" ColorTuned. Uznałem, że warto rozszerzyć CT tak, aby faktycznie była to osobna seria, a nie skalibrowany seryjny. Jeśli więc przygotowanie SpectraView jest osobną serią to przygotowywanie ColorTuned jest...?

PS. Szczegółowe informacje co z monitorem jest robione są w mojej ofercie na samym początku. Nie trzeba się obawiać, że P. Czornyj uchroni nabywcę np przed egzemplarzem z pikselem bo to zapewniam ja.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 16:18 - pt

Kontynuacja z PW:

Max, P. Marcin rzucił pomysł przeniesienia idei podobnej do SpectraView na niższą linię. Pomysł prosty i genialny. Jednakże, w jego zamyśle miała być tylko kalibracja + gwarancja. Moim zdaniem te monitory mają większy potencjał i warto z nich trochę więcej "wycisnąć" i to jest oferowane wyłącznie przeze mnie. Zaznaczam, że P. Marcin nie ma monopolu na ustalenia strategii rynkowej NEC DS. Wszystkie działania mojej firmy są uzgadniane z przedstawicielstwami, zarówno EIZO jak i NEC, szczególnie jeśli chodzi o działania nietypowe. Z uwagi na pewne zasługi w tej branży, prawie 25 na rynku, znaczący obrót monitorami zawodowymi w skali kraju, mam w wielu sprawach wolną rękę, niezależnie od protestów Pana Marcina. Także podkopywanie, choć paskudne zagranie, nie ma wpływu na politykę firmy i oferowane niestandardowe usługi. Jeśli ktokolwiek ma ochotę, proszę zadzwonić do przedstawicielstwa, poprosić o rozmowę z osobą odpowiedzialną za kanał profesjonalny i wypytać o monitory.mastiff.pl.

Kontynuując w temacie, proszę zauważyć, że pomysł pączkował dalej na serię ColorPreset, która też jest tylko kalibrowana i dokładana gwarancja. Warto jest te serie od siebie mocniej odsunąć, bo materiały promocyjne odnośnie ColorPreset zostały tak nieszczęśliwie skonstruowane, że ludzie zaczęli myśleć, że to jest lepsza seria niż ColorTuned.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 16:36 - pt

Pańska bezmyślność jest fenomenalna.

Już po raz drugi publikuje Pan informacje, w świetle których wychodzę na idiotę. Najpierw wpada Pan na mój pryfatny profil FB i wygaduje niestworzone historie o polecanych przeze mnie monitorach poleasingowych EA244WMi, które to sensacje musiałem później dementować przeprowadzając testy i publikując ich wyniki, by nie wyjść na osobę wciskającą popsuty złom.

Teraz radośnie oświadcza Pan, że monitory które osobiście i własnoręcznie dziesiątkami kalibrowałem na zlecenie NEC DS były niekalibrowane, co w konsekwencji czyni zarówno ze mnie, jak i z NEC DS oszustów i naciągaczy.

Zgadza się, że absolutnie nie uchronię nabywcy przed egzemplarzami z pikselami, bo po pierwsze primo - na próbie kilkudziesięciu EAxx5 nie widziałem ani jednego z wadami pikseli więc najwyraźniej wystarczająco chroni je przed nimi QC NEC DS, a po drugie praktycznie nie sprzedaję już tych zasranych monitorów, bo kompletnie nie mam na to czasu.

Oczywiście, że jest powszechnie zajebiście dobrze wiadome, że pomysł CT jest mojego autorstwa, bo trąbiłem o tym we wszystkich social mediach i na licznych eventach, w których brałem udział z ramienia Canon PL, X-Rite, NEC DS i najlepszefoto.pl, a fotograferzy doskonale mnie znają i mają do mnie zaufanie. Pomysł jest prosty jak budowa cepa, a okazał się skuteczny, bo jestem skutecznym influencerem i PRowcem.

Zupełnie nie rozumiem co chce Pan osiągnąć dopieprzając mi i starając się wyprowadzić mnie z równowagi, ale proponuję się opamiętać, bo ostatnią rzeczą na jaką mam czas i ochotę jest strata czasu na kolejną idiotyczną wojnę z Panem.
cz
czuk

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 16:38 - pt

Tom01 pisze:
24 listopada 2017, 16:18 - pt
Moim zdaniem te monitory mają większy potencjał i warto z nich trochę więcej "wycisnąć" i to jest oferowane wyłącznie przeze mnie.
Ja idiota muszę się przespać z tematem ,bo mnie Pan oświecił..
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 17:22 - pt

Czornyj pisze:
24 listopada 2017, 16:36 - pt
co w konsekwencji czyni zarówno ze mnie, jak i z NEC DS oszustów i naciągaczy. (...) Zupełnie nie rozumiem co chce Pan osiągnąć dopieprzając mi i starając się wyprowadzić mnie z równowagi
Jeżu słodki... właśnie zbieram szczękę z podłogi! Jakie dopieprzanie? Kto tu do kogo się dopieprza? Mam odszukać wszystkie Pańskie wpisy podważające sens przygotowywania monitorów przeze mnie? Było tego sporo przez kilka ostatnich lat. Mam wrażenie, że ewoluuje Pan w niekoniecznie dobrą stronę. Polata Pan czujnikiem przy monitorze, nazywając w sumie proste czynności kompletną i zupełną kalibracją, a przygotowanie sprzętu pod rzeczywiste zastosowania i oświetlenie, to szamaństwo, czarodziejstwo, mitologia, filozofia itd.

Formalnie, można sprzęt ustawić do dowolnych, choćby absurdalnych parametrów i będzie do nich skalibrowany. Jednakże użytkownicy pod pojęciem kalibracji rozumieją dostosowanie do swoich zastosowań i potrzeb. Ilekroć precyzuję te różnice, i prostuję powszechne stereotypy, jest pewne jak amen w pacierzu, że jak się Pan pojawi to ostro skrytykuje, w niewybrednym słownictwie. Jeśli ktoś z kogoś robi idiotę, to zdecydowanie nie ja z Pana.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 18:15 - pt

No wszedłem i sprawdziłem. Strona NECa amerykańska i polska.

http://www.necdisplay.com/category/desktop-monitors

https://www.nec-display-solutions.com/p ... ml?cat=LCD

Na żadnej ze stron nie widzę serii CT, ColorTuned, ColorPreset itp.

Uważam, że pomysł skalibrowania sprzętowego monitorów NEC 2x5WMi/UHD jest bardzo dobry. 2-3 lata temu dyskutowaliśmy na ten temat w którymś z wątków. P. Tom01 trzymał wówczas stanowisko, że najlepsze są monitory EIZO, w całości (oczywiście poza matrycą) wyprodukowane w Japonii, natomiast NEC to chińskie badziewie i druciarstwo.

Nie mam tu za złe, że Tom01 zmienił zdanie i teraz podziela mój punkt widzenia, że NEC EA jest lepszy (i tańszy) od EIZO EV. Każdy może zmienić zdanie, szczególnie pod ciężarem moich argumentów :geek: . Uważam jednak, że nie powinno się wprowadzać forumowiczów w błąd twierdząc, że CT jest nową serią. To producent, nie Sprzedawca, o tym decyduje,
cz
czuk

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 18:32 - pt

max pisze:
24 listopada 2017, 18:15 - pt
Uważam jednak, że nie powinno się wprowadzać forumowiczów w błąd twierdząc, że CT jest nową serią. To producent, nie Sprzedawca, o tym decyduje,
I to jest grzech straszny i niewybaczalny sprzedawcy, dla kogoś{względem} kto chce kupić coś przyzwoitego i wydaje na to pieniądze,a sprzedawca hmm..
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 18:42 - pt

max pisze:
24 listopada 2017, 18:15 - pt
To producent, nie Sprzedawca, o tym decyduje,
Dokładnie. Proszę zatem zapytać w Polskim oddziale NEC DS. Fakt, że nie jest, jak SpectraView, przygotowywana w niemieckiej siedzibie a w innym miejscu, nie ma żadnego znaczenia. Jest to seria wyjątkowo zainicjowana "z zewnątrz", ale przy pełnej aprobacie producenta, ze wsparciem merytorycznym i nawet finansowym.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 18:52 - pt

Tom01 pisze:
24 listopada 2017, 17:22 - pt
Kto tu do kogo się dopieprza?
Pojawiałem się (zdecydowanie częściej niż bym sobie tego życzył) zawsze wtedy, kiedy był Pan łaskaw wywoływać mnie do tablicy, dyskredytując wdrażane i rekomendowane przeze mnie produkty, co w analogiczny jak obecnie sposób godziło w moje dobre imię i podważało moją wiarygodność jak w przedmiotowym wypadku, a czego przykład dał Pan kolejny raz w swojej wypowiedzi.

Formalnie nigdy nie ustawiam sprzętu do absurdalnych parametrów, ale o kwestiach merytorycznych nie chce mi się już gadać niczym dziad do obrazu. Niczego nigdy nie nazywałem "kompletną i zupełną kalibracją", bo kalibracja jest pojęciem zerojedynkowym, a to, że nie rozumie Pan, lub nie chce tego zrozumieć, to inna sprawa. Niczego Pan nie precyzuje, na merytoryczne argumenty i wartości pomiarowe potrafi Pan jedynie odpowiadać ogólnikami i komunałami.

Absolutnie powiewa mi, co będzie Pan sobie robił z monitorami CT, niezależnie od tego jak dalece będzie to bezsensowne, nie ruszy mnie nawet okadzanie i skrapianie wodą święconą. Im więcej ich Pan sprzeda, tym paradoksalnie dla mnie lepiej, bo kolejny wykreowany i wypromowany przeze mnie produkt okaże się sukcesem sprzedażowym.

Ma Pan natomiast jak w banku, że jeśli - jak w przedmiotowym przypadku - Pańskie działania będą godzić w moje dobre imię, to będę go z pełną determinacją i bezwzględnością bronić za wszelką cenę. Tyle że ani mnie, ani tym bardziej Panu nie przyniesie to korzyści, a jedynie może przysporzyć strat czasowych i materialnych.

Absolutnie nie protestowałem ani nie będę protestował w NEC przeciwko metodom jako takim, jak łaskawie raczy Pan sugerować, (przy okazji robiąc z siebie ofiarę), niech się Pan nie łudzi. Gdybym chciał "zaprotestować", to po prostu moi radcy prawni skontaktowali by się z Panem w kwestii zaprzestania wykorzystywania przez Pana utworu słownograficznego mojego autorstwa w celach komercyjnych.

Dla porządku nadmienię również, że seria ColorPreset nie jest ani moim pomysłem, ani wdrożeniem i nie mam z nią praktycznie nic wspólnego, poza tym że logotyp jest nieco podobny do logotypu, jaki zaprojektowałem dla serii ColorTuned.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 18:57 - pt

Odpowiem co ja uważam.

Aby sprzęt, w tym wypadku monitor, czy serię monitora, można było uznać za wyrób producenta, musi być on przez niego wyprodukowany lub przygotowany. Domniemywam, że seria SpectraView nie jest przygotowywana w Niemczech w skepie mięsnym, tylko w placówce NEC Deutschland, czy coś w ten deseń.

Proszę wybaczyć, ale uważam, że nie powinien Pan rościć sobie praw i możliwości rzeczywistego producenta, niezależnie od tego co o tym mówi nasze przedstawicielstwo sprzedażowe na Polskę.

Byłbym skłonny przyjąć serię CT "wyprodukowaną" przez polski oddział NECa, bodaj w Krakowie. Założył bym, że polski NEC dysponuje aparaturą techniczną i poziomem jakości porównywalnym do faktycznego miejsca produkcji lub adaptacji wersji SpectraView, jak u Niemców. Japoński, czy tam amerykański NEC, zapewne będzie pilnował polskiego NECa, aby nie odstawiał popeliny.
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2017, 19:19 - pt przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 19:14 - pt

Czornyj pisze:
24 listopada 2017, 18:52 - pt
Formalnie nigdy nie ustawiam sprzętu do absurdalnych parametrów
Nie o tym pisałem.
Czornyj pisze:
24 listopada 2017, 18:52 - pt
Niczego nigdy nie nazywałem "kompletną i zupełną kalibracją", bo kalibracja jest pojęciem zerojedynkowym
Owszem, tak Pan daje do zrozumienia. Przykładowe oklepane 6500K, 2.2, 80 i koniec. Kto ustawia inaczej ten ignorant i w ogóle do piaskownicy a nie "inżynierii koloru".

Kalibracja w sensie użytkowym, nie jest pojęciem zerojedynkowym! Przyczyna jest prosta: Obraz na ekranie a jego interpretacja w mózgu to mogą być (i są) różne rzeczy. Przedstawia się Pan wszędzie gdzie można jako chodząca alfa i omega a podważa oczywiste sprawy. Oczywiście tylko w przypadkach jeśli wyjdą od kogoś innego.
Czornyj pisze:
24 listopada 2017, 18:52 - pt
Niczego Pan nie precyzuje, na merytoryczne argumenty i wartości pomiarowe potrafi Pan jedynie odpowiadać ogólnikami i komunałami.
Kilka razy próbowałem, ale jakoś nie podjął Pan dyskusji. Jeden ciekawszych i dobrych przykładów mówił o niezgodności modelu widzenia, przyjętego CMF w kalibracji z interpretacją użytkownika. Ot, spotykana czasem zielonkawa biel. Zmienia się kalibrację w takim przypadku? Czasem zmienia. I huk trafił Pana zerojedynkowe zjawisko. Percepcja i psychologia widzenia nie pozwala na zastosowanie zerojedynkowych reguł, bo i człowiek nie jest zerojedynkowy. Kalibracja do jakiejś wartości to co innego niż kalibracja użyteczna. Nie może Pan tego jakoś strawić.
Czornyj pisze:
24 listopada 2017, 18:52 - pt
Ma Pan natomiast jak w banku, że jeśli - jak w przedmiotowym przypadku - Pańskie działania będą godzić w moje dobre imię, to będę go z pełną determinacją i bezwzględnością bronić za wszelką cenę. Tyle że ani mnie, ani tym bardziej Panu nie przyniesie to korzyści, a jedynie może przysporzyć strat czasowych i materialnych.
I nawzajem.
Czornyj pisze:
24 listopada 2017, 18:52 - pt
Gdybym chciał "zaprotestować", to po prostu moi radcy prawni skontaktowali by się z Panem w kwestii zaprzestania wykorzystywania przez Pana utworu słownograficznego mojego autorstwa w celach komercyjnych.
Czyżby kwestia praw do znaku CT nie była uregulowana?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 19:15 - pt

max pisze:
24 listopada 2017, 18:57 - pt
Aby sprzęt, w tym wypadku monitor, czy serię monitora, można było uznać za wyrób producenta, musi być on przez niego wyprodukowany lub przygotowany. Domniemywam, że seria SpectraView nie jest przygotowywana w Niemczech w skepie mięsnym, tylko w placówce NEC Deutschland, czy coś w ten deseń.

Proszę wybaczyć, ale uważam, że nie powinien Pan rościć sobie praw i możliwości rzeczywistego producenta, niezależnie od tego co o tym mówi nasze przedstawicielstwo sprzedażowe na Polskę.
Ale słyszał Pan o czym takim jak outsourcing? Zjawisko skądinąd powszechne.

PS. Przedstawicielstwo NEC DS obejmuje obszarem działania Europę i Północną Afrykę. Wydaje mi się, że ma wystarczające kompetencje do przekazania praw nazywania modyfikowanych produktów osobną serią. Zachęcam do sprawdzenia zamiast spekulacji. Dowie się Pan, że to jest uregulowane i nie ma samowolki.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 19:45 - pt

Tom01 pisze:
24 listopada 2017, 19:15 - pt
Wydaje mi się, że ma wystarczające kompetencje do przekazania praw nazywania modyfikowanych produktów osobną serią. Zachęcam do sprawdzenia zamiast spekulacji. Dowie się Pan, że to jest uregulowane i nie ma samowolki.
Tak, uważam, że ma takie prawo. Jeśli jest tak w istocie, to to przyjmuję.
PS. Niestety nie mam ochoty fatygować się z oficjalnym zapytaniem do NEC Polska. Nigdy nie miałem z nimi styczności, ale w razie czego dociekły forumowicz już będzie wiedział o co pytać.
Awatar użytkownika
BladyShaman
Posty: 30
Rejestracja: 20 listopada 2017, 00:24 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 19:47 - pt

Dobra Panowie, spokojnie, gdybyście siedzieli przy piwie skończyłoby się pewnie na mordobiciu :)

Może przerwę te gęstą atmosferę moim wpisem.
Bardzo dziękuję za wszystkie porady, których tutaj mi udzielono, Panu Tomowi, Maxowi i innym, którzy nie szczędzili czasu by uderzyć w klawisza. Jednakże dziś mój problem z zakupem się zakończył. Walnie przyczynił się do tego "Black Friday", ale również parę innych wcześniejszych przemyśleń.

Otóż, po kilku przespaniach się z myślą zakupu dwóch monitorów, pytaniach postawionych tutaj na forum i kilku analizach doszedłem do takich oto wniosków:
1. 27'' cali x 2 to dla mnie jednak za dużo na chwilę obecną. Dostałbym chyba rozkroku ocznego, a na pewno czułbym się przytłoczony tym obszarem roboczym. Zważyszy na fakt, że przesiądę się z dnia na dzień z konfiguracji 1x ekran laptopa 15'' 1366x768 + stary LG Flatron 19'' 1400x900, opcja 2 x 24'' 1920x1200 (16:10 - mam do proporcji ekranu słabość) - jest w tej chwili idealną konfiguracją (2 ekrany to moje naturalne środowisko pracy) Niestety nie wpadł nigdy w moje oko monitor 24'' z większą niż fhd rozdzielczością, tym bardziej producentów, na których postawiłem - EIZO lub NEC.
2. W międzyczasie zawęził mi się również budżet o jakieś 2-3 tysiące złotych przez niespodziewane wydatki - jak to w życiu czasem bywa. Także ugruntowałem w sobie ten pomysł.

3. Zdyskwalifikowałem wszystkich pozostałych producentów i wziąłem pod uwagę tylko EIZO i NEC, a biorąc wszystko powyższe pod uwagę zostały mi w sumie 2 sensowne modele:
- EIZO EV2455 / ew. nowy EV2456 (ale uważam, że te ulepszenia w wyglądzie i ergonomii nie są warte dopłacenia tych kilku stówek)
- no i oczwiście NEC EA245Wmi (w jakiejkolwiek wersji, oczywiście najlepiej CT - by był konkurencyjny z EIZO, choćby długością gwarancji)
4. Postanowiłem również nie kupować kota w worku, tylko sprawdzoną jednostkę wyświetlającą (niekoniecznie nową), ale sprawdzoną w boju, najlepiej po wielu testach na profesjonalnych serwisach, takich jak prad.de. ale także, przetestowaną i niejednokrotnie recenzowaną przez użytkowników.
I tutaj punkty zebrało EIZO EV2455. Materiałów i dokumentów w necie opisujących tę jednostkę jest bardzo dużo, a wiele jest na prawdę wysokiej jakości.

- prad.de mieli go u siebie na warsztacie i ślad pozostał: http://www.prad.de/new/monitore/test/20 ... 55-bk.html

- Ta recenzja, pokazująca multimonitorowy setup również wywarła na mnie szczególne wrażenie i mogłem sobie wyobrazić swoje biurko, a sensowne ugruntowane argumenty i podejście do sprawy samego recenzującego też przekonało mnie do mojego wyboru.
https://www.youtube.com/watch?v=qxTZGr5I9_E&t=1053s (niemiecko języczna)

- wiele innych cennych źródeł informacji online na temat tego modelu również była bezcenna w upewnianiu się, że kota w worku raczej nie kupię

O NECu 245WMI niestety ani na prad ani ani YT za bardzo nie słyszał a jak słyszał to bardzo amotorsko i czasem niepochlebnie. Sami zobaczcie. To trzeci wynik po wpisaniu nazwy modelu w YT:
https://www.youtube.com/watch?v=yyWJSUcem5E&t=147s
NEC zdecydowanie powinien popracować nad marketingiem.

W samej sieci natomiast wyróżnił się ten artykuł, ale oczywiście chodzi o wersję CT (powinniście znać autora, bo gość pisze o tutejszym forum):
http://pclab.pl/art75537-3.html

5. Postanowiłem również, że wszelką kalibracją sprzętową nie chcę sobie zaprzątać głowy, chciałbym by monitor od początku był dobrze ustawiony i jak postawię obok siebie dwa identyczne modele, wielkiej różnicy nie będzie dla niewprawionego oka. Może to błąd i wynik jakiegoś lenistwa, ale wystarczy mi kalibracja programowa, z grafiką na prawdę mam rzadko do czynienia ostatnimi czasy.

Na podstawie bezcennych głosów w tym wątku jak i w innych na tym forum, znowu na prowadzenie wysunął się EIZO EV2455. NEC lepszy w wersji CT dopiero.

6. Jedyną bolączką była cena - średnio 1899zł za sztukę za normalnogamutowy monitor 24, co prawda dobrej jakości ale, niewiele wystarczy dołożyć by już sobie mały szerokogamutowy kupić z EIZO. No może jeszcze prócz tego jeszcze z tyłu głowy gdzieś ta myśl - NEC w wersji CT da się kalibrować sprzętowo, EiZO tylko programowo. Ciągle drobne wątpliwości.

7. Postanowiłem poczekać na Black Friday, a potem to "się zobaczy".

8. I to był dobry pomysł.
Najpierw sprawdziłem wszelkie oferty sklepów, które udzielają się tutaj na forum. Nie będę wymieniał, bo każdy się orientuje, kto tutaj pisze i co ma w profilu. Niestety tam za bardzo z niewielkimi wyjątkami w cenach cicho sza.
No to dawaj na najbardziej popularne sklepy internetowe ze sprzętem komputerowym. No i tak:
- w sklepie na "M" boom - black friday pełną gębą, mało tego tam już od paru dni trwa black week. Przeglądam listę przedmiotów blackweekowych i boom znajduję EIZO EV2455 w wersji black za 1599 ( 300zł taniej na sztuce). Zwariowałem - zrozumiałem w jednym momencie fenomen tego amerykańskiego wyprzedażowego zwyczaju. Dawaj 2 sztuki do koszyka. O nie! Jest tylko jeden. Przeładowuję stronę, próbuję ponownie.. Kurka, cena już normalna. Wyprzedane! Była godzina 13:00 a dostępnych wcześniej było 11 sztuk. Szkoda, że od poniedziałku, a ja nie wiedziałem. 90% sprzedanych dzisiaj, więc nie tylko mnie zaskoczyli. Plułem sobie w brodę. Ale machnąłem ręką. Sprawdzę może jeszcze gdzieś.

Wchodzę na sklep na "X". A tam trochę więcej towaru "blackfridayowego," ale za to "black weeku"nie mieli. Filtruję do monitorów (20 modeli) i boom - jest EIZO EV2455. Patrzę dokładniej - wyprzedany. A cena 1499 - co? Jeszcze stówę taniej? Teraz to mnie już zabolało. Pogodziłem się tym i wróciłem do pracy. Po 2 godzinach zorientowałem się, że zakładki sklepu na "X" z EV2455 nie zamknąłem - a, odświeżę sobie. Nie wierzę. Znowu dostępny w cenie blackfridayowej. Długo się nie zastanawiając kupiłem 2x EIZO EV2455 za cenę 1499zł za sztukę. O matko, popierdzieliło mnie dokładnie - pomyślałem. Zachowałem się jak Ci ludzie od karpia na Wigilię w Lidlu. Po chwili jednak do mnie dosżło, że jednak udało mi się kupić całkiem dobre monitorki za całkiem dobre pieniążki.

Ale największą ulgę poczułem z tego, że wybór jest już za mną. I teraz będę śnił o innych sprawach :D

Przepraszam, za ten przydługawy wpis. Nie redaguję go za bardzo bo mi czasu zabraknie.
Dziękuję za wszelkie porady tutaj na forum. To dzięki temu forum upewniłem się w dobrym wyborze. Na pewno będę tutaj zaglądał, a i obiecuję, że za jakiś czas podzielę się uwagami odnośnie dzisiejszych "zdobyczy", choć pewnie znacie je na wskroś.

Serdecznie pozdrawiam. I proszę o większe wyluzowanie Panowie :) "Szkoda nerw" - jak mawiał klasyk.

Blady Shaman
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2017, 20:01 - pt przez BladyShaman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Danny
Posty: 54
Rejestracja: 15 września 2016, 13:06 - czw

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 19:55 - pt

Panowie, po co te dyskusje na otwartym dla wszystkich forum? Co więcej autor tego pomysłu zaczyna publicznie żądać atencji, pochwał (patentu?) za swój pomysł co jest żenujące, bo powinno być ustalone i zaklepane umową/gratyfikacją miedzy zainteresowanymi stronami na samym początku.

Po przeczytaniu tego wszystkiego seria CT zaczyna mi się coraz bardziej kojarzyć z terminem marketingowym niż faktycznym bytem, stworzonym nie przez producenta tylko jednego czy drugiego pr-owca rozmyślnie, tylko po to aby skłonić potencjalnych nabywców do wydania paru złotych/procent więcej. Dlaczego producent od razu nie sprzedaje poprawnego produktu, tylko potem konsument zachęcany jest do zakupu dodatkowej usługi?!? To tak jakbym kupił samochód, a dealer za dodatkową opłatą proponował mi tuning map silnika, bo te przygotowane przez producenta mapy są dobre, ale mogą być jeszcze lepsze (mniejsze spalanie, lepsze osiągi, itp.)
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2017, 20:13 - pt przez Danny, łącznie zmieniany 1 raz.
cz
czuk

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 20:06 - pt

Danny pisze:
24 listopada 2017, 19:55 - pt
bo te przygotowane przez producenta mapy są dobre, ale mogą być jeszcze lepsze
Dobrze mówisz,może i ten cały CT coś poprawia,choć ja nie wiem co?,ala mowa,że to jakieś apogeum skok na wyrost jest mocno przesadzone,ja użyszkodnik monitora chciałbym być przed zakupem poinformowany rzetelnie ,a nie zmanipulowany marketingowo.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 20:07 - pt

Otwarte dyskusje o "zamkniętych" tematach są o tyle ciekawe, że można się dowiedzieć z nich wiele interesujących rzeczy. Mimo częstych skrajnych i nieco emocjonalnych opinii poziom merytoryczny odbieram jednak jako w miarę wysoki, co nie jest częste na "forumach".
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Niefotograficzne monitory dla web developera. Praca z kodem i konsolami, czasem obróbka grafiki.

24 listopada 2017, 20:24 - pt

Tom01 pisze:
24 listopada 2017, 19:14 - pt
Kilka razy próbowałem, ale jakoś nie podjął Pan dyskusji.
I to jest właśnie kwintesencja Pańskiego stylu prowadzenia dyskusji - tłumaczyłem to pierdylion razy, a Pan nawet albo nie był łaskaw przeczytać tego ze zrozumieniem, albo nie potrafił zrozumieć. Zielona biel to nie jest kwestia interpretacji użytkownika, tylko kwestia rozbieżności pomiędzy dynamicznym sposobem działania percepcji, a uproszczonym, statycznym modelem kolorymetrycznym. Zmiana CMF nieco poprawia stan rzeczy, ale tak naprawdę jest to wyłącznie pudrowanie syfa, bo winny jest nie tyle CMF, co brak matematycznego wymodelowania adaptacji chromatycznej CMF w funkcji charakterystyki spektralnej stymulantów.

Z kalibracją nie ma to nic wspólnego. Mierząc linijką po prostu dokonujemy pomiaru, a to w jakiej skali, z jaką dokładnością i jaką linijka ma geometrię to już inna kwestia. Na chwilę obecną linijki są dość proste i statyczne, tymczasem powinniśmy mierzyć ruchomy cel gumową linijką - w praktyce brak do tego narzędzi i sposobów ich wyskalowania.

Pańska prywatna definicja "kalibracji" w praktyce jest wyłącznie biczem na Pańską dupę - nie dysponuje Pan ani sprzętem, ani oprogramowaniem, ani wiedzą jak ich użyć. Idea, by kalibrować monitor "pod warunki" wymaga wściekle drogiego i agonalnie powolnego spektroradiometru laboratoryjnego, lub spetroradiometru laboratoryjnego będącego hybrydą CCD i fotopowielacza, lub kombinacji laboratoryjnego spektroradiometru i kolorymetru XYZ korygujących się nawzajem (wszystko absurdalnie drogie). Do tego oprogramowanie wykorzystujące percepcyjne, a nie kolorymetryczne modele widzienia barwnego, pozwalające eksperymentować z CMFami - w praktyce tylko ArgyllCMS (a i to nie do końca), a ten nie wspiera sprzętowej kalibracji EIZO/NEC/etc, a nawet gdyby wspierał, to i tak trzeba by kalibrować monitor co godzinę by uwzględnić zmieniające się warunki oświetlenia dziennego. Można by oczywiście wyeliminować wpływ warunków... Heloł! Żarówka D50, oprawka, pianka modelarska za monitor i raptem nie trzeba kalibratorów za 100 tysi, nieistniejącego oprogramowania, oraz osoby z doktoratem z inżynierii koloru.

Konkludując - proszę darować sobie pryncypialny ton i mnie nie pouczać w kwestiach, w których merytorycznie czuję się znacznie swobodniej, szkoda czasu mojego i Pańskiego.

I oczywiście, że posiadam pełne prawa do znaku - gdyby było inaczej nawet bym o tym nie wspomniał.

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu