EV 2455 BK - wrażenia po zakupie

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
insersuppr
Posty: 3
Rejestracja: 06 lipca 2016, 09:28 - śr

EV 2455 BK - wrażenia po zakupie

03 grudnia 2017, 23:11 - ndz

Witam wszystkich, bióro

Od niedawna stałem się szczęśliwym lub nie, posiadaczem monitora EV2455 BK
Niestety po kilku dniach korzystania mam dość mieszane uczucia. Nie jest tak dobrze jak się spodziewałem że będzie. Poniżej kilka uwag które psują przyjemość z zakupu.

1. Backlight bleeding.
Wiedziałem że będzie, niestety nie spodziewałem się tylkoże aż taki. Efekt jest tak mocny że jest widoczny przy normalnym użytkowaniu w programach które mają ciemne tło ( jak Autocad) przy niezbyt jasnych warunkach w pomieszczeniu (monitor ustawiony na 9% jasności). Poniżej zdjęcia przedstawiające opisane zjawisko . Na pierwszej fotografii EV2455 sam, na drugiej w towarzystwie iiyama B2409HDS na matrycy TN mający za sobą 8 lat pracy.

Obrazek

Obrazek

2. Nierównomierne podświetlanie i ciemne plamy.
Niestety monitor wyświetla ciemne ( o zabarwieniu zielonkowawym) plamy z lewej i prawej strony, mało widoczne przy podświetleniu ustawionym na 100% , jednak przy intensywności ustawionej na 9% jest to bardzo widoczne. Poniżej przykładowe zdjęcie.

Obrazek

Kilka drugorzędnych uwag, które jednak mogły by być poprawione bo raczej nie dotyczą specyficznego egzemplarza a raczej wszystkich:
3. Podstawka i ustawianie nachylenia działa bardzo ciężko , w moim egzemplarzu nie da się tego zrobić siedząc przy monitorze i chwytając za matrycę, trzeba wstać i jedną ręką przytrzymać podstawę drugą ramię monitora. Takie ustawianie niestety wymaga kilkukrotnego wstawania i sadania aby sprawdzić czy ustawienie jest już dobre. Funkcja obracania i podnoszenia działają za to dość gładko.
4. Głośniki. To chyba najgorsze co mnie spotkało, nawet nie wiem gdzie Eizo się zaopatruje bo jakoś dzwięku jest tak straszna że aż słów brak. W dzisiejszych czasach tanie smartfony są wstanie wydać z siebie lepszy dziwięk. Moje poprzednie monitory nawet te Crt wydawały lepszy dzwięk. Nie rozumiem po co dawać tak kiepskie elementy do tak drogiego monitora już lepiej gdyby w ogóle ich nie było.
5. Oprogramowanie ScreenManager Pro , posiada funkcję wyświetlania faktury papieru jak tło, fajna funkcja w płączeniu z trybem Paper, niestety nie ma możliwości przypisania tej funkcji do danej aplikacji ( jak jest to możliwe z innymi ustawieniami) co powoduje że korzystanie z niej jest uciążliwe, gdyż wymaga ciągłego właczania i wyłaczania. Szkoda
To by było tyle.
Przyznam że spodziewałem się nieco lepszego produktu, miałem okazję pracować na monitorze HP z24n i jakoś była bardzo porównywalna jeśli nie taka sama, estetyka monitora również a cena o kilkaset złotych niższa.

Pozdrawiam
i.
amadeus
Posty: 4
Rejestracja: 27 listopada 2017, 22:37 - pn

Re: EV 2455 BK - wrażenia po zakupie

04 grudnia 2017, 00:46 - pn

Mam go od tygodnia, takie same problemy - backlight bleeding, lekka winieta na krańcach.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EV 2455 BK - wrażenia po zakupie

04 grudnia 2017, 01:32 - pn

Wszystkie "bezramkowce" cierpią na przypadłość wycieków światła przy krawędziach. Nie ma rady.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
insersuppr
Posty: 3
Rejestracja: 06 lipca 2016, 09:28 - śr

Re: EV 2455 BK - wrażenia po zakupie

04 grudnia 2017, 09:42 - pn

Wycieki no coż, pewnie jest to odczucie subiektywne, ale mam wrażenie że to loteria w egzemplarzach,
Amadeus w toim egzemplarzu wygląda to bardzo poprawnie.

Najbardziej chyba irytujące są ciemne plamy na jasnym tle, nawet stara iiyama nie ma tak źle ( monitor 8 letni, kosztujący połowę taniej od przedmiotowego Eizo). Efekt podobny do wypalonych miejsc na zużytych monitorach. Ach strach pomyśleć jak będzie monitor wyglądał po kilku latach jeśli na dzień dobry wygląda jak zużyty.

Amadeus czy mógłbyś zrobić zdjęcie białej strony , przy jasności ustawionej na 10%?

i.
amadeus
Posty: 4
Rejestracja: 27 listopada 2017, 22:37 - pn

Re: EV 2455 BK - wrażenia po zakupie

04 grudnia 2017, 22:29 - pn

Obrazek
Awatar użytkownika
Danny
Posty: 54
Rejestracja: 15 września 2016, 13:06 - czw

Re: EV 2455 BK - wrażenia po zakupie

05 grudnia 2017, 13:00 - wt

Jakoś dziwnie cicho w tym wątku i mało odpowiedzi... Ja natomiast jestem w lekkim szoku - zawsze myślałem, że EIZO produkuje lepsze jakościowo monitory, nawet jeśli są to modele z niższej półki. Czyżby EIZO "jechało" na utrwalonej w przeszłości opinii i razem z NEC będą równać ku dołowi?! Niedługo się okaże, że EIZO i NEC to będzie taki sam szrot i badziewie jak cała reszta...
Obie firmy nie są instytucjami charytatywnymi i nie będzie im się opłacać wymyślać (badania), a następnie produkować dobrych monitorów dla garstki użytkowników, gdzie większość kupuje byle spawarkę do wypalania oczu bo najważniejsza jest niska cena. W motoryzacji też sprzedaje się drogie samochody, a w IT oprogramowanie, ale głównie zarabia się na serwisie, a nie na sprzedaży.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EV 2455 BK - wrażenia po zakupie

05 grudnia 2017, 13:29 - wt

Bo produkuje lepsze niż reszta badziewia. Na tych zdjęciach defekty są celowo uwypuklone lub wynikające z niewiedzy, jak porównanie TN i srebrzenia IPS. Być może nabywca zakładał, że dostanie ideał. Niestety, nalepka EIZO cudów nie czyni. Monitor za 1-2 tys nie jest wolny od typowych wad LCD. Aby mieć wizualnie całkowicie równiutki, trzeba za ekran 24" dać 4-6 tys minimum.

Pokazane wady są na takim poziomie, że nie są widoczne przy minimum poprawnego oświetlenia w miejscu pracy. W porównaniu, w "masówce" nasilenie wad bywa wielokrotnie większe i widoczne w normalnych warunkach oświetleniowych.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], canoneos, Google [Bot], rpost
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu