Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
jargier
Posty: 18
Rejestracja: 12 grudnia 2020, 03:58 - sob

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

12 grudnia 2020, 04:34 - sob

Witam wszystkich. Jako gość poczytałem sobie trochę na temat monitorów selekcjonowanych CT, Color itd. Przepraszam, ale dochodzę do wniosku, że jeżeli kupować od szanownego pana #Tom01, to tylko selekcjonowane! Dlaczego? Ponieważ kupienie nieselekcjonowanego to kupowanie odrzutu po selekcji! Czyli nie kupować od #Tom01 monitora nieselekcjonowanego. No bo chyba te odrzuty nie wyrzucają na śmietnik! Wniosek prosty - jeżeli kupować nieselekcjonowany to najlepiej gdzieś w jakiejś większej sieci, bo wtedy istnieje jakieś prawdopodobieństwo że trafi nam się dobry. Bo u pana #Tom01 takie prawdopodobieństwo wynosi zero. Poniekąd bardzo zastanawia mnie takie podejście do sprzedaży i wydaje się trochę niejasne co budzi wiele wątpliwości. Chociaż ostatnio kupiłem obiektyw Sigmy Art, na którym była nalepka "egzemplarz referencyjny" - faktycznie bez kalibracji "żyleta" nawet na bokach. To się nazywa selekcja. Mam też inne szkło z serii Art - miał lekki BF - sam sobie skalibrowałem prze USB-dock - też "żyleta" i zrobił się "referencyjny". Co do monitorów .... no cóż, Eizo też "selekcjonuje" dystrybutor? Kilka lat temu, kupiłem Eizo i dopiero rozpakowałem w domu. Zero problemów! NEC chciał dobrze ale wydaje mi się, że zrobił sobie anty-reklamę. Zbyt dużo niejasności i to rodzi uzasadnione podejrzenia - zwłaszcza w dzisiejszych czasach - marketingu ( kilkanaście lat temu trochę inaczej się to nazywało ) No cóż świadomie kupiłem w promocji "nieselekcjonowany" EA271U, ze względu 4K no i na cenę. Na razie się wygrzewa, później sobie skalibruje sam. Proszę mnie źle nie zrozumieć. A zwłaszcza pan #Tom01, - może moja logika też wymaga kalibracji ;-)
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

12 grudnia 2020, 09:34 - sob

jargier pisze:
12 grudnia 2020, 04:34 - sob
Witam wszystkich. Jako gość poczytałem sobie trochę na temat monitorów selekcjonowanych CT, Color itd. Przepraszam, ale dochodzę do wniosku, że jeżeli kupować od szanownego pana #Tom01, to tylko selekcjonowane! Dlaczego? Ponieważ kupienie nieselekcjonowanego to kupowanie odrzutu po selekcji! Czyli nie kupować od #Tom01 monitora nieselekcjonowanego. No bo chyba te odrzuty nie wyrzucają na śmietnik! Wniosek prosty - jeżeli kupować nieselekcjonowany to najlepiej gdzieś w jakiejś większej sieci, bo wtedy istnieje jakieś prawdopodobieństwo że trafi nam się dobry. Bo u pana #Tom01 takie prawdopodobieństwo wynosi zero. Poniekąd bardzo zastanawia mnie takie podejście do sprzedaży i wydaje się trochę niejasne co budzi wiele wątpliwości. Chociaż ostatnio kupiłem obiektyw Sigmy Art, na którym była nalepka "egzemplarz referencyjny" - faktycznie bez kalibracji "żyleta" nawet na bokach. To się nazywa selekcja. Mam też inne szkło z serii Art - miał lekki BF - sam sobie skalibrowałem prze USB-dock - też "żyleta" i zrobił się "referencyjny". Co do monitorów .... no cóż, Eizo też "selekcjonuje" dystrybutor? Kilka lat temu, kupiłem Eizo i dopiero rozpakowałem w domu. Zero problemów! NEC chciał dobrze ale wydaje mi się, że zrobił sobie anty-reklamę. Zbyt dużo niejasności i to rodzi uzasadnione podejrzenia - zwłaszcza w dzisiejszych czasach - marketingu ( kilkanaście lat temu trochę inaczej się to nazywało ) No cóż świadomie kupiłem w promocji "nieselekcjonowany" EA271U, ze względu 4K no i na cenę. Na razie się wygrzewa, później sobie skalibruje sam. Proszę mnie źle nie zrozumieć. A zwłaszcza pan #Tom01, - może moja logika też wymaga kalibracji ;-)
W imieniu kolegów z NEC DisplaySolutions Polska bardzo uprzejmie proszę o nie mieszanie serii CT - ColorTuned z praktykami „selekcji” - monitory tej serii nie są w żaden sposób selekcjonowane, gdyż nie ma takiej potrzeby, fabrycznie są (zaskakująco wręcz) powtarzalne.

Podkreślam po raz tysięczny, że seryjny EA po prostej kalibracji sprzętowej jest równie dobry jak CT i nie wymaga wygrzewania, okadzania, egzorcyzmów ani rytuałów voodoo. Seria CT powstała jako gotowy do pracy wariant dla osób, które nie mają dostepu do sensora/usługi kalibracyjnej.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

12 grudnia 2020, 09:54 - sob

jargier pisze:
12 grudnia 2020, 04:34 - sob
Witam wszystkich. Jako gość poczytałem sobie trochę na temat monitorów selekcjonowanych CT, Color itd. Przepraszam, ale dochodzę do wniosku, że jeżeli kupować od szanownego pana #Tom01, to tylko selekcjonowane! Dlaczego? Ponieważ kupienie nieselekcjonowanego to kupowanie odrzutu po selekcji!

Mógłby Pan określić skąd taki bzdurny wniosek? Na temat monitorów selekcjonowanych napisano już tony na forum i jest wyraźnie podkreślone wiele razy, że jeśli ktoś kupuje "zwykły" to jest fabrycznie zapieczętowany, w ogóle nie otwierany! Czy naprawdę tak ciężko to zrozumieć?

jargier pisze:
12 grudnia 2020, 04:34 - sob
Chociaż ostatnio kupiłem obiektyw Sigmy Art, na którym była nalepka "egzemplarz referencyjny" - faktycznie bez kalibracji "żyleta" nawet na bokach. To się nazywa selekcja.

Czym to się różni poza nazwą towaru?

jargier pisze:
12 grudnia 2020, 04:34 - sob
Co do monitorów .... no cóż, Eizo też "selekcjonuje" dystrybutor? Kilka lat temu, kupiłem Eizo i dopiero rozpakowałem w domu. Zero problemów!

Właśnie dlatego, że lepsze serie są wygrzewane, sprawdzane i mierzone sztuka w sztukę, czyli selekcjonowane jeszcze w fabryce.

jargier pisze:
12 grudnia 2020, 04:34 - sob
NEC chciał dobrze ale wydaje mi się, że zrobił sobie anty-reklamę. Zbyt dużo niejasności i to rodzi uzasadnione podejrzenia - zwłaszcza w dzisiejszych czasach - marketingu ( kilkanaście lat temu trochę inaczej się to nazywało ) No cóż świadomie kupiłem w promocji "nieselekcjonowany" EA271U, ze względu 4K no i na cenę. Na razie się wygrzewa, później sobie skalibruje sam. Proszę mnie źle nie zrozumieć. A zwłaszcza pan #Tom01, - może moja logika też wymaga kalibracji ;-)

Program COLOR jest dobry, pokazują to wyniki popularności na rynku. Nie ma w tym programie żadnych niejasności, a jeśli ktoś ma, wystarczy zapytać. Samodzielnie też można sobie zrobić wersję COLOR, o ile ma się dostęp do większej ilości niż jeden, trafi się fajny egzemplarz, zrobi się odpowiednie poprawki w konfiguracji oprogramowania, dokupi brakujące elementy i odpowiednio zaprogramuje. W przypadku EA271U wyjdzie taniej, ale przy innych modelach wcale tak być nie musi. Przykładowo w modelu EA245WMi-2 to właśnie COLOR wychodzi korzystniej, niż dłubanie samodzielne. Inna sprawa, że nikt nie da gwarancji na piksele, paprochy czy wycieki i nie można jej dokupić, a w COLOR jest. I proszę poszukać na forum przypadków kiedy się przydała.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

12 grudnia 2020, 10:29 - sob

Czornyj pisze:
12 grudnia 2020, 09:34 - sob
W imieniu kolegów z NEC DisplaySolutions Polska bardzo uprzejmie proszę o nie mieszanie serii CT - ColorTuned z praktykami „selekcji” - monitory tej serii nie są w żaden sposób selekcjonowane, gdyż nie ma takiej potrzeby, fabrycznie są (zaskakująco wręcz) powtarzalne.

W imieniu kolegów z NEC DisplaySolutions Polska bardzo uprzejmie proszę o nie mieszanie pojęć i nie wystawianie samozwańczych świadectw za producenta i jego przedstawicieli. Gdyby sprawdzanie tych moniotrów nie było konieczne, to w wyższych seriach tym bardziej. A "dziwnym trafem" przychodzą z fabryki z niezerowymi licznikami. Czyli jednak są sprawdzane. A w kwestii bardziej ogólnej, bardzo bym prosił o nie walczenie z wiatrakami, bo to czasem przybiera karykaturalne wręcz formy. Ma Pan strasznie silny trend wychwalania pod sufit rzeczy, które aktualnie Pana interesują. Dochodzi wręcz do absurdów, jak uparte podważanie, że wady pikseli nie istnieją, licznika w monitorze się nie da skasować, kalibratory się nie starzeją, czy ulubiona marka drukarek nie wylewa tuszu wiadrami.

Czornyj pisze:
12 grudnia 2020, 09:34 - sob
Podkreślam po raz tysięczny, że seryjny EA po prostej kalibracji sprzętowej jest równie dobry jak CT i nie wymaga wygrzewania, okadzania, egzorcyzmów ani rytuałów voodoo.

Tak, seryjny z wgraną korektą i CT jest identyczny. Mówimy jednak o zupełnie innym podejściu i serii.

Czornyj pisze:
12 grudnia 2020, 09:34 - sob
Seria CT powstała jako gotowy do pracy wariant dla osób, które nie mają dostepu do sensora/usługi kalibracyjnej.

Dokładnie taka sama idea funkcjonuje w przypadku COLOR, przy czym są one "gotowcami" w maksymalnym zakresie możliwym przy obecnym stanie techniki.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
jargier
Posty: 18
Rejestracja: 12 grudnia 2020, 03:58 - sob

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 04:12 - ndz

Tom01 pisze:
12 grudnia 2020, 09:54 - sob
jargier pisze:
12 grudnia 2020, 04:34 - sob
Witam wszystkich. Jako gość poczytałem sobie trochę na temat monitorów selekcjonowanych CT, Color itd. Przepraszam, ale dochodzę do wniosku, że jeżeli kupować od szanownego pana #Tom01, to tylko selekcjonowane! Dlaczego? Ponieważ kupienie nieselekcjonowanego to kupowanie odrzutu po selekcji!

Mógłby Pan określić skąd taki bzdurny wniosek?
Ano, z logiki - może trochę prowokacyjnie, napisałem, po przeczytaniu pół tony wpisów, z których połowa jest w tonie co najmniej wątpiącym w te całe procedury, wygrzewania, selekcjonowania i kalibrowania. Nie wykluczam, że się mylę w mojej logice - ale jeżeli wprowadzi się zbyt mało danych lub niepotrzebnych, to siłą rzeczy wyciąga się błędne wnioski. Oczywiście to co pan pisze o procedurach jest jasne, tylko zastanawiam się dlaczego tak pokrętnie wprowadza się jeden model w trzech różnych wersjach. Jako klient chce jasno i wyraźnie od razu wiedzieć jaki model kupuje a nie kopać w internecie co znaczy - raz CT, raz Color Tuned, raz COLOR. Chce kupić "młotek" do pracy a nie analizować z jakiego stopu metalu został wykonany, jaką technologią i czy był poddawany procesowi kriogenicznemu. Proszę wybaczyć, czasami zbyt dużo informacji powoduje chaos i niezrozumienie. A pan się tłumaczy po setny raz. Czyż nie prościej byłoby nazwać te wersje "standard", "lux" i "delux"? czy podobnie. Samemu zdarzyło mi się modyfikować fabryczne sprzęty elektroniczne i wiem, że do tego trzeba mieć oprócz wiedzy również i spore doświadczenie. A gdybym później jakiemuś laikowi chciał wytłumaczyć dlaczego tak a nie inaczej zrobiłem, a on ciągle miał uwagi, to też bym się wkurzył. Jak ktoś nie wierzy w moje usprawnienia a dot. one akurat sprzętu audio, to po prostu mówię posłuchaj wersji standard i wersji po modzie. Sam oceń. A jak ktoś już ma jakieś zielone pojęcie to dopiero z nim mogę podyskutować i powiedzieć że np. lekko zmodyfikowałem np. EPROM czy włożyłem parowane czy selekcjonowane pod względem parametrów części. Kupując obiektyw to albo sprawdzam kilka w sklepie albo ryzykuje kupując zdalnie ( teraz mniej, bo mogę go zwrócić do 14 dni ) Chcąc kupić NEC ... to widzę go tylko na kolorowym obrazku i muszę wierzyć na słowo. Jak wspomniałem, już kupiłem NEC`a z odbiorem osobistym w poważnym sklepie, pan sprzedawca przesunął paczkę nogą i stwierdził, że mogę go już sobie zabrać. Robił mi łaskę, że mnie w ogóle obsłużył. Jestem świadom co kupiłem i nie wymagam od tego sprzętu, że nagle wskoczy na półkę wyżej. Gdybym chciał kupić "konkretnego" NEC`a, to na pewno bym z panem się konsultował. Na zakończenie, co mogę powiedzieć o EA271U - jest ładniejszy od moich Eizo. Jest duużo tańszy, zaraz po włączeniu kolory w miarę przyzwoite jak na sRGB, porównywalne obok z Retiną ( jeszcze nie kalibrowałem, wygrzewa się ), brak badpixeli, równomierność i odcień podświetlenia prawie akceptowalne ( na oko ) , wejście USB-C ( tylko z Maciem nie działa, z PC-tem ok. ) Nie mam porównania z wersją COLOR i pewnie już nie będę miał, a szkoda. Naprawdę jestem ciekaw. Drobne uwagi oczywiście też mam, ale to później.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 10:27 - ndz

Inna sprawa że sprzedawca powinien poinformować także że jak się kupuję monitor Color Tuned czy COLOR, że taki monitor trzeba będzie kalibrować co roku lub półtora roku - a z tym bywa różnie.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 10:59 - ndz

jargier pisze:
13 grudnia 2020, 04:12 - ndz
Tom01 pisze:
12 grudnia 2020, 09:54 - sob
jargier pisze:
12 grudnia 2020, 04:34 - sob
Witam wszystkich. Jako gość poczytałem sobie trochę na temat monitorów selekcjonowanych CT, Color itd. Przepraszam, ale dochodzę do wniosku, że jeżeli kupować od szanownego pana #Tom01, to tylko selekcjonowane! Dlaczego? Ponieważ kupienie nieselekcjonowanego to kupowanie odrzutu po selekcji!

Mógłby Pan określić skąd taki bzdurny wniosek?
Ano, z logiki - może trochę prowokacyjnie, napisałem, po przeczytaniu pół tony wpisów, z których połowa jest w tonie co najmniej wątpiącym w te całe procedury, wygrzewania, selekcjonowania i kalibrowania. Nie wykluczam, że się mylę w mojej logice - ale jeżeli wprowadzi się zbyt mało danych lub niepotrzebnych, to siłą rzeczy wyciąga się błędne wnioski. Oczywiście to co pan pisze o procedurach jest jasne, tylko zastanawiam się dlaczego tak pokrętnie wprowadza się jeden model w trzech różnych wersjach. Jako klient chce jasno i wyraźnie od razu wiedzieć jaki model kupuje a nie kopać w internecie co znaczy - raz CT, raz Color Tuned, raz COLOR. Chce kupić "młotek" do pracy a nie analizować z jakiego stopu metalu został wykonany, jaką technologią i czy był poddawany procesowi kriogenicznemu. Proszę wybaczyć, czasami zbyt dużo informacji powoduje chaos i niezrozumienie. A pan się tłumaczy po setny raz. Czyż nie prościej byłoby nazwać te wersje "standard", "lux" i "delux"? czy podobnie. Samemu zdarzyło mi się modyfikować fabryczne sprzęty elektroniczne i wiem, że do tego trzeba mieć oprócz wiedzy również i spore doświadczenie. A gdybym później jakiemuś laikowi chciał wytłumaczyć dlaczego tak a nie inaczej zrobiłem, a on ciągle miał uwagi, to też bym się wkurzył. Jak ktoś nie wierzy w moje usprawnienia a dot. one akurat sprzętu audio, to po prostu mówię posłuchaj wersji standard i wersji po modzie. Sam oceń. A jak ktoś już ma jakieś zielone pojęcie to dopiero z nim mogę podyskutować i powiedzieć że np. lekko zmodyfikowałem np. EPROM czy włożyłem parowane czy selekcjonowane pod względem parametrów części. Kupując obiektyw to albo sprawdzam kilka w sklepie albo ryzykuje kupując zdalnie ( teraz mniej, bo mogę go zwrócić do 14 dni ) Chcąc kupić NEC ... to widzę go tylko na kolorowym obrazku i muszę wierzyć na słowo. Jak wspomniałem, już kupiłem NEC`a z odbiorem osobistym w poważnym sklepie, pan sprzedawca przesunął paczkę nogą i stwierdził, że mogę go już sobie zabrać. Robił mi łaskę, że mnie w ogóle obsłużył. Jestem świadom co kupiłem i nie wymagam od tego sprzętu, że nagle wskoczy na półkę wyżej. Gdybym chciał kupić "konkretnego" NEC`a, to na pewno bym z panem się konsultował. Na zakończenie, co mogę powiedzieć o EA271U - jest ładniejszy od moich Eizo. Jest duużo tańszy, zaraz po włączeniu kolory w miarę przyzwoite jak na sRGB, porównywalne obok z Retiną ( jeszcze nie kalibrowałem, wygrzewa się ), brak badpixeli, równomierność i odcień podświetlenia prawie akceptowalne ( na oko ) , wejście USB-C ( tylko z Maciem nie działa, z PC-tem ok. ) Nie mam porównania z wersją COLOR i pewnie już nie będę miał, a szkoda. Naprawdę jestem ciekaw. Drobne uwagi oczywiście też mam, ale to później.
NEC wprowadził jeden-jedyny oficjalny wariant - ColorTuned (w skrócie CT). Wersja ta cieszyła się dużym powodzeniem, dlatego mastiff zaczął ją sprzedawać, następnie „poprawiać”, na końcu poprawiając logo na „ColorTuned by mastiff”, przy okazji stosując swą ulubioną taktykę obrzucania ogólnikowym gównem wszystkiego i wszystkich by nastraszyć klientów i przekonać, że poza jego wersją ColorTuned reszta to ciekłokrystaliczna patologia.

Ponieważ wyprowadził tym z równowagi dyrektora centrali NEC kategorycznie zakazano mu tykać logotypu ColorTuned, skutkiem czego wprowadził własną wersję COLOR. Wersja ta nie jest oficjalną serią NEC i firma nie ma z nią nic wspólnego. Wersja ColorTuned (CT) jest jedyną serią oficjalną, powstaje w krakowskiej centrali NEC i firma bierze za nią pełną odpowiedzialność.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 11:07 - ndz

Czornyj pisze:
13 grudnia 2020, 10:59 - ndz
NEC wprowadził jeden-jedyny oficjalny wariant - ColorTuned (w skrócie CT). Wersja ta cieszyła się dużym powodzeniem, dlatego mastiff zaczął ją sprzedawać, następnie „poprawiać”, na końcu poprawiając logo na „ColorTuned by mastiff”, przy okazji stosując swą ulubioną taktykę obrzucania ogólnikowym gównem wszystkiego i wszystkich by nastraszyć klientów i przekonać, że poza jego wersją ColorTuned reszta to ciekłokrystaliczna patologia.

Ponieważ wyprowadził tym z równowagi dyrektora centrali NEC kategorycznie zakazano mu tykać logotypu ColorTuned, skutkiem czego wprowadził własną wersję COLOR. Wersja ta nie jest oficjalną serią NEC i firma nie ma z nią nic wspólnego. Wersja ColorTuned (CT) jest jedyną serią oficjalną, powstaje w krakowskiej centrali NEC i firma bierze za nią pełną odpowiedzialność.
A można prosić o więcej szczegółów - kto był wtedy dyrektorem centrali NEC i kto zakazał i od którego roku wprowadzona zakaz. Inna sprawa że ciągle można kupić u pana Tomasza wersję ColorTuned - tego to już nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 11:23 - ndz

Mag pisze:
13 grudnia 2020, 11:07 - ndz
Czornyj pisze:
13 grudnia 2020, 10:59 - ndz
NEC wprowadził jeden-jedyny oficjalny wariant - ColorTuned (w skrócie CT). Wersja ta cieszyła się dużym powodzeniem, dlatego mastiff zaczął ją sprzedawać, następnie „poprawiać”, na końcu poprawiając logo na „ColorTuned by mastiff”, przy okazji stosując swą ulubioną taktykę obrzucania ogólnikowym gównem wszystkiego i wszystkich by nastraszyć klientów i przekonać, że poza jego wersją ColorTuned reszta to ciekłokrystaliczna patologia.

Ponieważ wyprowadził tym z równowagi dyrektora centrali NEC kategorycznie zakazano mu tykać logotypu ColorTuned, skutkiem czego wprowadził własną wersję COLOR. Wersja ta nie jest oficjalną serią NEC i firma nie ma z nią nic wspólnego. Wersja ColorTuned (CT) jest jedyną serią oficjalną, powstaje w krakowskiej centrali NEC i firma bierze za nią pełną odpowiedzialność.
A można prosić o więcej szczegółów - kto był wtedy dyrektorem centrali NEC i kto zakazał i od którego roku wprowadzona zakaz. Inna sprawa że ciągle można kupić u pana Tomasza wersję ColorTuned - tego to już nie rozumiem.
Zakazano tykać logotypu (nb. mojego autorstwa).

Mariusz Orzechowski, General Manager, Sharp NEC Display Solutions Central South East Europe - od 1995r po dzień obecny.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 11:56 - ndz

Czornyj pisze:
13 grudnia 2020, 11:23 - ndz
Zakazano tykać logotypu (nb. mojego autorstwa).

Mariusz Orzechowski, General Manager, Sharp NEC Display Solutions Central South East Europe - od 1995r po dzień obecny.
A możesz przesłać zdjęcia logotypu jakie jest zakazane. I, jeżeli jest zakazane to dlaczego na stronie pana Tomasza sklepu nadal jest używane (być może inne jest logotyp). Tego nie wiem.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 12:19 - ndz

Mag pisze:
13 grudnia 2020, 11:56 - ndz
Czornyj pisze:
13 grudnia 2020, 11:23 - ndz
Zakazano tykać logotypu (nb. mojego autorstwa).

Mariusz Orzechowski, General Manager, Sharp NEC Display Solutions Central South East Europe - od 1995r po dzień obecny.
A możesz przesłać zdjęcia logotypu jakie jest zakazane. I, jeżeli jest zakazane to dlaczego na stronie pana Tomasza sklepu nadal jest używane (być może inne jest logotyp). Tego nie wiem.
Zakazano stosowania logotypu „ColorTuned by mastiff”.
Nie można zakazać sprzedaży samych monitorów, bo to niezgodne z prawem - z tym że realnie mastiff ich nie sprzedaje, bo ciśnie własne COLOR.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 12:24 - ndz

Czornyj pisze:
13 grudnia 2020, 12:19 - ndz
Zakazano stosowania logotypu „ColorTuned by mastiff”.
Nie można zakazać sprzedaży samych monitorów, bo to niezgodne z prawem - z tym że realnie mastiff ich nie sprzedaje, bo ciśnie własne COLOR.
No to logotyp jest inny.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 12:54 - ndz

Mag pisze:
13 grudnia 2020, 12:24 - ndz
Czornyj pisze:
13 grudnia 2020, 12:19 - ndz
Zakazano stosowania logotypu „ColorTuned by mastiff”.
Nie można zakazać sprzedaży samych monitorów, bo to niezgodne z prawem - z tym że realnie mastiff ich nie sprzedaje, bo ciśnie własne COLOR.
No to logotyp jest inny.
Oczywiście że jest już inny, po prostu tłumaczę zarzewie bałaganu z kilkoma wersjami - oficjalna wersja ColorTuned jest jedna, pozostałe to twory mastiffa.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 12:58 - ndz

A proszę napisać czy są firmy w Polsce i jakie i gdzie - gdzie mogą używać logotyp typu "ColorTuned".
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 13:33 - ndz

Czornyj pisze:
13 grudnia 2020, 10:59 - ndz
NEC wprowadził jeden-jedyny oficjalny wariant - ColorTuned (w skrócie CT). Wersja ta cieszyła się dużym powodzeniem, dlatego mastiff zaczął ją sprzedawać, następnie „poprawiać”, na końcu poprawiając logo na „ColorTuned by mastiff”, przy okazji stosując swą ulubioną taktykę obrzucania ogólnikowym gównem wszystkiego i wszystkich by nastraszyć klientów i przekonać, że poza jego wersją ColorTuned reszta to ciekłokrystaliczna patologia.

Ponieważ wyprowadził tym z równowagi dyrektora centrali NEC kategorycznie zakazano mu tykać logotypu ColorTuned, skutkiem czego wprowadził własną wersję COLOR. Wersja ta nie jest oficjalną serią NEC i firma nie ma z nią nic wspólnego. Wersja ColorTuned (CT) jest jedyną serią oficjalną, powstaje w krakowskiej centrali NEC i firma bierze za nią pełną odpowiedzialność.

Jezu, dlaczego Pan tak strasznie zmyśla?

Już raz odpisywałem na podobne kalumnie, ale jeszcze raz, opiszę dokładniej rzeczywistą chronologię:

1.
Firma monitory.mastiff.pl od 1999r zaczęła oferować monitory przygotowywane "pod klucz". W zakres usług wchodziło sprawdzanie, wygrzewanie, kalibracja itd czynności, które normalnie wykonywałby nabywca po odbiorze. Nie była to nowość w ofercie, wcześniej już firma stosowała filozofię dostawy oferowanych towarów z usługami dodatkowymi. Historia firmy sięga 1994r. Zakres operacyjny to od zawsze były urządzenia wyższej klasy, kierowane np do wąskich grup zawodowych związanych z obrazem, wojska i medycyny. Przykładowo, pierwszy w Polsce cyfrowy system rejestracji do koronografii był właśnie konstrukcji mojej firmy.

Oferta przygotowywania "na gotowo" spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem na rynku i firma szybko osiągnęła czwarty wynik w Polsce w wielkości sprzedaży monitorów do zastosowań profesjonalnych. Od początku, do zastosowań cywilnych, firma oferowała głównie EIZO.

2.
Koncepcja przygotowywania monitorów NEC pod nazwą ColorTuned pojawiła się ok 4 lata temu i trudno powiedzieć czy nie była zainspirowana działalnością monitory.mastiff.pl. Osobiście uważam, że to jest możliwe i wysoko prawdopodobne. Tym bardziej, że wszędzie wspierałem swoją ofertą EIZO na wszelakich warsztatach i targach a przedstawicielstwo pozytywnie na to reagowało. Nie dało się tego nie zauważyć.

3.
Wprowadzenie produktu ColorTuned było związane ze zmianą kadrową w NEC DS i osoba odpowiedzialna była przychylna takiej koncepcji. Traf chciał, że znamy się z ww człowiekiem od lat, jeszcze z czasów sprzed kariery w NEC DS i po uruchomieniu nowej linii odbyliśmy szereg rozmów, w których firma monitory.mastiff.pl była mocno zachęcana aby zaangażowała się w promocję i sprzedaż. Nie byłem super pozytywnie nastawiony, ale zaufałem koledze, że to dobry pomysł. Od tego momentu autorskie procedury przygotowania monitorów NEC dostały znaczek ColorTuned. Wersje przygotowane były wytwarzane przynajmniej w 3-4 firmach i aby je odróżnić, wersje z mojej firmy, oczywiście najlepsze, przygotowywane w najszerszym zakresie, dostały dopisek "moniotry.mastiff.pl" pod logo "ColorTuned". Jeśli ktoś śledził branżę, z pewnością zauważył, że dynamiczny rozwój tej serii jest zasługą m.in. monitory.mastiff.pl.

4.
Kolejne zmiany w programie ColorTuned znów były spowodowane zmianami kadrowymi. Ta sama osoba która opiekowała się siecią reselerską odeszła do innej firmy. Przyczyny nie były wprost związane z programem CT, czego dowodem jest jego obecność cały czas. Po zmianach przez jakiś czas działało wszystko normalnie, jednak wśród partnerów zaczęły się pojawiać naciski, dlaczego jest podział na "lepsze" i "gorsze" ColorTuned. Kierownictwo NEC DS wówczas zadecydowało, że trzeba zrównać w dół, czyli kontynuować pierwszą wersję przygotowania CT i będzie to robił technik z przedstawicielstwa tylko w jednym miejscu. Teorie o "wkurzeniu dyrektora" są oczywiście wyssane z palca. Z P. Mariuszem znamy się dłużej, niż ktokolwiek z tego forum w ogóle po raz pierwszy dotknął monitora kolorowego. Można powiedzieć, że jesteśmy drugim pokoleniem dinozaurów na polskim rynku.

5.
Chęć "uporządkowania" kwestii ColorTuned można zrozumieć. Ludzie z przedstawicielstwa nie mieli ochoty na niekończące się pytania klientów, wyjaśniania itd. Z racji jednak, że monitory z mojej firmy były inaczej robione i nie miałem chęci zmieniać standardy, ustaliliśmy z NEC DS, że będzie wyraźne rozróżnienie linii. I tak powstał COLOR. Nie było oczywiście mowy o żadnym konflikcie, co Pan sugeruje. Propozycja wyszła ode mnie i została przez przedstawicielstwo bardzo pozytywnie przyjęta. W tym momencie prowadzimy znacznie ciekawsze interesy.

Na koniec wniosek: Sprzedaż wersji COLOR jest obecnie większa inż wcześniej ColorTuned i to w ciężkich czasach, oraz znacząco się zwiększył pozytywny "feedback" na rynku, co oznacza, że to ruch w dobrą stronę.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
jargier
Posty: 18
Rejestracja: 12 grudnia 2020, 03:58 - sob

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 18:55 - ndz

Niesamowite, z takim chaosem i bałaganem już dawno się nie spotkałem.

#Tom01 - "Na koniec wniosek: Sprzedaż wersji COLOR jest obecnie większa inż wcześniej ColorTuned i to w ciężkich czasach, oraz znacząco się zwiększył pozytywny "feedback" na rynku, co oznacza, że to ruch w dobrą stronę."
- dla kogo? Bo już się pogubiłem :-)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

13 grudnia 2020, 19:04 - ndz

Jeśli produkt cieszy się zarówno większym zainteresowaniem i rosnącym uznaniem użytkowników, czyli już po zakupie, to jak Pan myśli?

To nie żaden chaos, tylko zbyt wielu ludzi chce sterować rynkiem. Z jednej strony to dobrze, bo wymusza innowacyjność, ale z drugiej powoduje więcej pracy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
jargier
Posty: 18
Rejestracja: 12 grudnia 2020, 03:58 - sob

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

15 grudnia 2020, 02:58 - wt

Panie Tomaszu, pytanie było retoryczne. Najważniejsze, "żeby być zadowolonym". Może, dla kogoś co siedzi ciągle w temacie nie jest to chaos, dla konsumenta może to, nazwijmy "zdezorientowanie". Konsument potrzebuje prostego i jasnego przekazu. Gdybym był całkowitym laikiem, przeczytałbym na stronie jakiegoś sklepu, że wersja COLOR jest lepsza niż STANDARD, to pewnie kupiłbym COLOR. Ale, że zaciekawiły mnie różnice to chciałem zgłębić temat. Gdyż wiem, że pewne urządzenia są łatwe i podatne na ulepszenia a inne nie. No i spotykam się z różnymi zdaniami - tu na tym całym forum. Pan patrzy ze swojej perspektywy ale to kupujący wydaje swoje pieniądze, to proszę się nie dziwić. Pan zachwala towar, a ja i nie tylko ja, nawet nie mam go gdzie zobaczyć na żywo, jak wygląda bez otuliny z kartonu ( dla niektórych względy estetyczne też są ważne ), nie mówię już żeby był włączony! Czyż to nie jest zastanawiające? Kilka sklepów w Polsce, a który ma chociaż jednego Nec`a na ekspozycji? Nie mówiąc już o jakimkolwiek organo-wzrokowym porównaniu tych dwóch wersji. Wierzyć panu na słowo czy słowom krytyki. Również jestem za wymuszaniem innowacyjności .... tym razem, patrząc na temat od strony konsumenta. Podam przykład z którego wielokrotnie korzystałem przed zakupem - sklepy ze sprzętem audiofilskim - tak sprzęt potrafi kosztować kilka, kilkanaście razy drożej niż taki monitor. Nie mam problemu, żeby do zobaczyć, żeby go odsłuchać na miejscu i w końcu, żeby zostawić kaucję i zabrać go na kilka dni do domu przed zakupem. Tego nie wymagam, bo troszkę inna dziedzina, bardziej subiektywna, ale żeby nawet nie móc zobaczyć jakikolwiek monitora na półce w sklepie?! Pan występuje w roli sprzedawcy - na ile można dzisiaj zaufać sprzedawcom? Przecież pan też po pracy jest czasami konsumentem. Swoje doświadczenia wszyscy już mamy i wiemy jak działa rynek. A tak na zakończenie - czy ingeruje pan w oprogramowanie FW, czy fizycznie zmienia czy wymienia jakieś części/moduły czy jakimiś specjalistycznymi urządzeniami ( niedostępnymi dla zwykłego śmiertelnika ) sprawdza/dostraja/kalibruje/wyrównuje parametry monitor?
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2020, 03:10 - wt przez jargier, łącznie zmieniany 1 raz.
jargier
Posty: 18
Rejestracja: 12 grudnia 2020, 03:58 - sob

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

15 grudnia 2020, 03:05 - wt

No i kwestia USB-C - ale to już w innym wątku. Też było niejasne kto zawinił Apple czy Nec, kto z kim się nie dogadał. A konsument? Takie to mamy innowacje. To tak na marginesie.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Zdrowe oczy czyli WLED vs WLED czyli NEC EA 271 Q vs NEC PA 271Q

15 grudnia 2020, 04:12 - wt

jargier pisze:
15 grudnia 2020, 03:05 - wt
No i kwestia USB-C - ale to już w innym wątku. Też było niejasne kto zawinił Apple czy Nec, kto z kim się nie dogadał. A konsument? Takie to mamy innowacje. To tak na marginesie.
To akurat jest w miarę jasne - monitory NEC z USB-C były przetestowane z Macami od 2016 wzwyż i przez dłuższy czas lat działały bezproblemowo, po czym nagle przestały z nowymi systemami na nowych modelach - trudno tu raczej winić NECa że nie wykazał się profetycznymi zdolnościami przewidywania tego, co wielmożny Apple pozmienia w przyszłych lapkach i wersjach MacOS. Do tego pomimo braku winy NEC namierzył problem i szybko przygotował rozwiązanie.

Monitory NEC można ZTCW testować w warszawskim showroomie NEC, lub krakowskiej centrali.W moim krakowskim biurze również mogę też ten sprzęt zaprezentować, oraz umożliwić porównanie z moim referencyjnym PA311D, na którym na codzień intensywnie pracuję jako grafik i fotograf. PA311D można też wypożyczyć w NEC na kilkudniowe testy w domu.
Wbrew tworzonej tu aurze nie jest to kosztowny sprzęt videofilski wymagający mistycznych rytuałów, tylko solidny i prosty w obsłudze sprzęt do pracy, sprzedawany w relatywnie niewielkich ilościach i z małą marżą.

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu