Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

Listy polecanych monitorów do różnych zastosowań.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 21:24 - pn

Tom01 pisze:
18 lipca 2022, 21:10 - pn
dbcooper1983 pisze:
18 lipca 2022, 21:08 - pn
Już odpisuję na każde z tych bzdurnych słów ;)

Wcale o to nie proszę i nie ma kompletnie znaczenia co Pan nawypisuje aby lepiej wypaść.

PS. Proszę się przy tym trzymać tematu. Wątek jest obserwowany przez Administrację. Na razie prosiłem aby nie sprzątać, ale mogę nie mieć odpowiedniej siły przebicia jak się jakieś szambo wyleje. Celem na forum jest wysoka merytoryka.
Widać jak Pan traktuje ludzi i od razu sugeruje że wyleje się jakieś szambo nie z mojej strony choćby nie wiem co się działo podkreślam nie z mojej strony bo tak szczerze nic się takiego nie wydarzyło żeby coś wylewać myślę że normalna rozmowa a że napisałem że monitor u Pana prawie dwa razy tyle się ceni to co ja mijam się z prawdą ???? 3tyś vs 5tyś ja tam widzę kosmiczną cenę no ale jak ktoś ma ochotę ;)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 21:42 - pn

Normalna rozmowa? Wobec tego skąd szydercze "colargol"? Dlaczego manipuluje Pan informacją z cenami? Przecież elementy wyposażenia nie są za darmo aby je pomijać przy porównywaniu cen. "Prawie dwa razy" inaczej brzmi niż 1200 a nawet 1500 zł.

Kilka razy tłumaczyłem skąd się biorą różnice ceny między różnymi seriami modelowymi. Przykładowo, EA245WMi-2 zwykły a COLOR różni się raptem 100 czy 200 zł. Była nawet sytuacja, że był w tej samej cenie. Teraz ceny wariują, nie chcę mi się liczyć dokładnie. Przy EA271Q/U różnica jest dużo większa, a przy serii PA była jeszcze większa. COLOR przede wszystkim są drobiazgowo sprawdzane i im w jakiejś serii jest trudniej wybrać (większy odsetek wad i ich waga), tym wersja selekcjonowana jest droższa. To są sprawy oczywiste od strony technicznej, a często pomijane przez publiczność. Ot, co to takiego, wyjąć z pudełka, luknąć, dać naklejkę i tyle. Ale zapomina się, że od czasu do czasu trafi się zonk. Drogi monitor z widocznym defektem nie podlegającym pod gwarancję. Przecież wiadomo, że 5 minut po odbiorze będzie telefon z reklamacją więc nie można go wysłać. Co z nim zrobić? I tu się pojawiają trudności opracowania procedur, aby cały program ekonomicznie się spinał. Ale o tym się nie mówi, tylko narzeka, że "drożej".
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 21:51 - pn

Ok przyznaję z colargolem troche poniosło ale brzmi świetnie sam Pan przyzna :-) ,gwarancja ok niech będzie dwa dodatkowe lata ale nie każdy ją chce,z tą spectraview dobrze Pan wie że są ludzie którzy nawet nie zobaczą jej na oczy nigdy nie zainstaluja i nie odpalą :-)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 21:58 - pn

Gwarancja jest na 5 lat ale jest rozszerzona o wady pikseli i podświetlenia. Oprócz EIZO jest to jedyna taka gwarancja na rynku. I zdarza się, że ktoś od czasu do czasu z niej skorzysta. To musi byś skalkulowane. Przecież firma nie kolekcjonuje monitorów z defektami. Jeśli ktoś nie chce, wersje zwykłe stoją w pudłach gotowe do wysyłki. Nowe, fabrycznie zapieczętowane. Tyle, że widząc jakie ludzie mają oczekiwania, jak w praktyce wygląda powtarzalność, awaryjność, polecam COLOR, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli w rozmowie wyczuję, że ktoś best bardzo wyczulony na jakość i celuje jednocześnie w najtańszą wersję, to odradzam w ogóle zakup. Firma na takim samym wolumenie COLOR wcale jakoś więcej nie zarabia niż na zwykłych, ale ma zdecydowanie mniej reklamacji a i zadowolonych użytkowników jest wielokrotnie więcej. I o to chodzi.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 22:08 - pn

Prosiłbym jednak a żeby poprawił Pan we wcześniejszym poscie tą nie prawdę o moich błaganiach i o tym że tamten ea271U jednak nie był colorem gdyż wtedy wyjdzie szydło z worka że to Pan nie mówił prawdy :-) z tego co kojarzę to tylko różniło je 3 lata gwarancji vs 5 lat gwarancji :-) bo jednak te niby moje "szydercze" nijak się mają do tego co było napisane w tamtym poście przez Pana ,wydaję mi się że mam rację czy znowu jednak to ja jestem ten niedobry
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 22:10 - pn

Tom01 pisze:
18 lipca 2022, 15:16 - pn
Albo ma Pan jakieś kompleksy, albo interes w tym. Nie widzę trzeciej możliwości.
Domyślam się, że Pan nie widzi. Już tłumaczę, choć pewnie będzie trudno Panu uwierzyć.

Ja mam po prostu dobre serce i staram się ludziom bezinteresownie pomóc. W tym przypadku pomagam podjąć właściwą decyzję, wykorzystując moją wiedzę, która w innym przypadku by się zmarnowała, tak, aby minimalnym nakładem kosztów uzyskać potrzebny produkt i wymaganą jakość, nie przepłacając przy tym jednocześnie. Czasem wymaga to nieco zaangażowania np. na konieczną regulację jasności (Brightness) monitora i stosowne rozjaśnienie otoczenia oświetleniem. W przeciwieństwie do forumowych Sprzedawców jestem bezstronny i neutralny, w sensie takim, że nie mam z tego absolutnie żadnych korzyści finansowych.

PS. Często się nie zgadzamy, a nawet prawie zawsze, ale mimo to nie uciekam do osobistych przytyków i wytykania Forumowiczom ułomności. Trochę to nie przystoi inteligentnemu człowiekowi, jakim Pan z pewnością jest.
Sądzę, że Pan doskonale wie co robi, ale gdyby jednak nie, proponuję nieco empatii, czyli postawienie się w sytuacji typowego Forumowicza, który zagląda na forum, bo niemal zawsze chce kupić coś, co spełnia jego wymagania ale za najniższą możliwą cenę. Od tego jest typowe forum, rozwiązać problem minimalnym kosztem. Oczywiście stoi to w sprzeczności z oczekiwaniami Sprzedawcy, który zawsze chce sprzedać produkt, na którym ma najwyższą marżę (czyli taki, który tanio kupił, a sprzedaje drogo). Dlatego zawsze proponuję mieć ograniczone zaufanie do Sprzedawców. Warto wysłuchać ich opinii, bo często znają się na tym co sprzedają. Często są jednak nieobiektywni, bo obiektywni być nie mogą, skoro żyją z "doradzania" i nie mogą doradzać wbrew własnemu interesowi.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 22:16 - pn

dbcooper1983 pisze:
18 lipca 2022, 22:08 - pn
Prosiłbym jednak a żeby poprawił Pan we wcześniejszym poscie tą nie prawdę o moich błaganiach i o tym że tamten ea271U jednak nie był colorem gdyż wtedy wyjdzie szydło z worka że to Pan nie mówił prawdy :-) z tego co kojarzę to tylko różniło je 3 lata gwarancji vs 5 lat gwarancji :-) bo jednak te niby moje "szydercze" nijak się mają do tego co było napisane w tamtym poście przez Pana ,wydaję mi się że mam rację czy znowu jednak to ja jestem ten niedobry

EA271U biały, kupiony w promocji w firmie Foto Plus nie był wersją COLOR. To była zwykła, seryjna sztuka, którą chciał Pan aby sprawdzić, wgrać ten sam soft co w COLOR. Prosił mnie Pan wówczas przez tel, aby dać Panu nalepkę COLOR. Nic nie zmyśliłem.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 22:21 - pn

max pisze:
18 lipca 2022, 22:10 - pn
chce kupić coś, co spełnia jego wymagania ale za najniższą możliwą cenę.

Od wielu, wielu lat przestałem stosować kryteria absolutne w tej materii, zarówno jako klient, jak i doradca handlowy. Po prostu nie ma czegoś takiego. Optymalizacja musi niestety uwzględnić dwie osie jakości i ceny. Nigdy najtańsze możliwe nie jest optymalne. W każdym razie ja się nie spotkałem. No, chyba że rutynowo mamy nadzieję natrafiać na promocje i wyprzedaże. W normalnych realiach gdzieś trzeba znaleźć złoty środek, a przynajmniej unikać kompromisów. Obywatel Polski jest niestety biedniejszy niż Niemiec czy Anglik i dla Polaków właśnie powstała seria COLOR, która pod wieloma względami jest optimum jakościowo - cenowym, nie zmuszając do zakupu EIZO CG czy NEC-ów PA a realnie zadowalając wiele z potrzeb.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 22:26 - pn

Tom01 pisze:
18 lipca 2022, 22:16 - pn
dbcooper1983 pisze:
18 lipca 2022, 22:08 - pn
Prosiłbym jednak a żeby poprawił Pan we wcześniejszym poscie tą nie prawdę o moich błaganiach i o tym że tamten ea271U jednak nie był colorem gdyż wtedy wyjdzie szydło z worka że to Pan nie mówił prawdy :-) z tego co kojarzę to tylko różniło je 3 lata gwarancji vs 5 lat gwarancji :-) bo jednak te niby moje "szydercze" nijak się mają do tego co było napisane w tamtym poście przez Pana ,wydaję mi się że mam rację czy znowu jednak to ja jestem ten niedobry

EA271U biały, kupiony w promocji w firmie Foto Plus nie był wersją COLOR. To była zwykła, seryjna sztuka, którą chciał Pan aby sprawdzić, wgrać ten sam soft co w COLOR. Prosił mnie Pan wówczas przez tel, aby dać Panu nalepkę COLOR. Nic nie zmyśliłem.
oh may god znowu na odwrót ,przez telefon to Pan mnie zapytał na koniec czy chcę Pan nalepkę na monitor i pudło oczywiście zgodziłem się ,ale dobra mało ważne kto prosił lub pytał o nalepkę ;) i jest dokładnie jak Pan pisze kupiony u pana Dominika w foto plus i poszedł do Pana na te ochrzczenie na wersję color ,po odebraniu były wszystkie wydruki takie jak z wersji color :-) czyli co skłamał Pan i to nie była wersja color ??? ;) Jeżeli to była zwykła seryjna sztuka to mam rozumieć że w fabryce neca już Panu odkładają wersje COLOR lub dytrybutor jest tak dobry i rozpakowuje je i wybiera dla Pana wersje COLOR :shock: myślę że nie jeden COLOR mógłby mu pozazdrościć tej mojej białej seryjnej sztuce bardzo małych wycieków podświetlania praktycznie tylko w jednym miejscu zero paprochów ,zero bad pixlów ogólnie matryca w kapitalnym stanie dobrze Pan wie że miałem ea275wmi color i ea271q color i wiem jak wyglądały wycieki światła w tych modelach ,więc proszę raz jeszcze i nalegam o poprawienie tego o co prosiłem poprzednio
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2022, 22:34 - pn przez dbcooper1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 22:31 - pn

Zrobiłem Panu przysługę i teraz się mści. Kurde, jak zwykle. Nie warto ludziom pomagać, naprawdę z biegiem lat dochodzę do wniosku, że nie warto.

Poprzedni miał Pan wymieniany na nowszy model i przebierany z kilku, to prawda i to było w zakresie COLOR. Wysyłałem Panu zdjęcia poszczególnych egzemplarzy aby był Pan jak najbardziej zadowolony. Zwykłego nie miałby Pan tyle razy zamienianego aż do satysfakcji. Dostałby Pan przypadkowy i cześć. Korzystał Pan z możliwości programu COLOR, a teraz Pan go krytykuje.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 22:46 - pn

Tom01 pisze:
18 lipca 2022, 22:31 - pn
Zrobiłem Panu przysługę i teraz się mści. Kurde, jak zwykle. Nie warto ludziom pomagać, naprawdę z biegiem lat dochodzę do wniosku, że nie warto.

Poprzedni miał Pan wymieniany na nowszy model i przebierany z kilku, to prawda i to było w zakresie COLOR. Wysyłałem Panu zdjęcia poszczególnych egzemplarzy aby był Pan jak najbardziej zadowolony. Zwykłego nie miałby Pan tyle razy zamienianego aż do satysfakcji. Dostałby Pan przypadkowy i cześć. Korzystał Pan z możliwości programu COLOR, a teraz Pan go krytykuje.
Nie wracajmy już do początków tej historii dobrze Pan wie dlaczego była wymiana z 275wmi color na 271q color i niech tak zostanie i jak najbardziej 271q był w porządku oczywiście wycieki były ale to norma ,ea271U zwykły seryjny był na prawdę świetny pod tym względem ,widzi Pan Panie Tomku jak zmienia Pan zdanie ja opisałem jak to wyglądało a Pan od razu że coś się mści na Panu wiem wiem że mści się z mojej winy bo jakby miało być inaczej ale ja tylko staram się opisać wszystko zgodnie z rzeczywistością.Nigdy nie skrytykowałem wersji COLOR nigdy tylko to w jaki sposób jest przedstawiana. Ja skończyłem bo rzeczywiście bajzel się zrobił w tym temacie
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2022, 23:05 - pn przez dbcooper1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

18 lipca 2022, 23:02 - pn

Bez jaj, nie zmieniłem żadnej wypowiedzi ani faktów. Zresztą nieważne. Poczułem się niefajnie tą krytyką, tymi "colargolami" i w ogóle jechaniem po firmie. Najgorsze, że nie wiem za co. Żadnych wpadek z obsługą. Żadnej reklamacji. Nie mam pojęcia czym firma zasłużyła z serią COLOR na taki zmasowany atak.

PS. EA271U jest faktycznie równiejszy niż EA271Q, ze względu na inny panel. Q ma natomiast ładniejszą czerń.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

19 lipca 2022, 09:33 - wt

Tom01 pisze:
18 lipca 2022, 22:21 - pn
max pisze:
18 lipca 2022, 22:10 - pn
chce kupić coś, co spełnia jego wymagania ale za najniższą możliwą cenę.
Od wielu, wielu lat przestałem stosować kryteria absolutne w tej materii, zarówno jako klient, jak i doradca handlowy. Po prostu nie ma czegoś takiego. Optymalizacja musi niestety uwzględnić dwie osie jakości i ceny. Nigdy najtańsze możliwe nie jest optymalne. W każdym razie ja się nie spotkałem. No, chyba że rutynowo mamy nadzieję natrafiać na promocje i wyprzedaże. W normalnych realiach gdzieś trzeba znaleźć złoty środek, a przynajmniej unikać kompromisów. Obywatel Polski jest niestety biedniejszy niż Niemiec czy Anglik i dla Polaków właśnie powstała seria COLOR, która pod wieloma względami jest optimum jakościowo - cenowym, nie zmuszając do zakupu EIZO CG czy NEC-ów PA a realnie zadowalając wiele z potrzeb.
Ale Pan manipuluje. Optymalne to spełniające kryteria najtańszym możliwym kosztem, a nie najwyższym możliwym. Kwestią pozostaje dobranie kryteriów, czyli wymaganej jakości i zakresu ceny.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Decyzja_optymalna
No i Pan uważa, że każdy "do domu, do programowania" potrzebuje EIZO CG lub NEC PA za 10.000 i proponuje w to miejsce NEC EA za 5.000, które w wolnym handlu kosztuje 3.000.
Dlaczego? Moim zdaniem dlatego bo to zapewnia wysoką prowizję. Nie da się kupić NECa EA drożej niż u Pana. A czy spełnia to kryteria? Oczywiście, tak, spełnia. Seryjny NEC EA za normalną cenę, skalibrowany sprzętowo fabrycznie, też spełnia, a jest tańszy.

1. Mało kto potrzebuje EIZO CG lub NEC PA, a jeśli potrzebuje to taki powinien kupić. NEC EA nie stanowi tu alternatywy, tym bardziej optymalnej. Żaden EA nie ma szerokiego gamutu, 3D LUT, czy filtra retardacji optycznej, możliwości regulacji MultiProfilerem itd., nawet taki za 5.000zł.
2. Jeśli zaś ktoś potrzebuje dobrego monitora biurowego, to nie potrzebuje monitora NEC EA za 5.000, a DELLa serii U za 2000 lub NEC EA za 3.000. Kupowanie NEC EA za 5.000 jest właśnie dalece NIEoptymalne.
Co nie znaczy, że Pański NEC EA jest zły. Nie jest. On jest NIEoptymalny właśnie. Ni pies, ni wydra. To dobry monitor biurowy, za "profesjonalną" cenę.

I to jest moja opinia, jako forumowicza. Oczywiście Pan ma odmienną, jako forumowicz i jednocześnie Sprzedawca polecanego przez siebie sprzętu. Stąd nasza dyskusja.

W przedmiotowym wątku "Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW", kupowanie NECa EA wartego 3.000zł za 5.000zł jest moim zdaniem nieoptymalne.
Kupowanie NECa PA lub EIZO CG jest tu również dalece nieoptymalne mimo, że to bardzo dobre monitory. Pański NEC EA też jest moim zdaniem dobry (nie jest wszak gorszy od seryjnego) ale nieoptymalny kosztowo.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor 24-25" do domu + programowanie + okazjonalnie RAW

19 lipca 2022, 11:59 - wt

Zapewne się niejasno wyrażam, ale lata pracy z ludźmi uczą, że oczekiwania jakościowe są z reguły wyższe niż przedstawione. Stąd wynika wniosek, że trzeba, w pewnym sensie, myśleć za użytkownika, wziąć pod uwagę aspekty, o których o sam pomyśli jak już będzie sprzęt na biurku. A że generuje to wyższą cenę? Niestety, pisałem o tym w poprzednim wpisie. Jestem przekonany, że ta metoda jest dobra, o czym świadczy praktyczny brak reklamacji, a jeśli już, to raczej dlatego, że przyjąłem jeszcze za mały zapas.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Polecane monitory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu