Eizo EV2436W tryb Movie i overdrive

Czyli jakie EIZO do czego najlepiej się sprawdza, różnice między wersjami, wyposażenie dodatkowe.
Offka
Posty: 27
Rejestracja: 09 maja 2014, 22:10 - pt

Eizo EV2436W tryb Movie i overdrive

24 czerwca 2014, 20:40 - wt

Mam pytanie do użytkowników, którzy co nieco wiedzą o tym modelu.

Ma on predefiniowany tryb Movie służący do oglądania filmów i ogólnie chyba materiałów wideo.
Tryb ma ustawioną funkcję Overdrive na Enhanced, czyli wyższy niż standardowy (nie da się tego ustawienia zmienić). W profilu tym może zmienić tylko jasność i kontrast. Oglądając różności na monitorze, kontrastu nie ruszałam. Jasność użytkowa to ok. 25% dla mnie (wszelkie Eco wyłączyłam, bo nie działały w ciemnym pomieszczeniu, jak trzeba).
I pytanie - jaki wpływ na obraz ma funkcja Overdrive na obraz? Wiem, do czego służy oczywiście - do zmniejszania czasu reakcji matrycy, ale chodzi mi o to, jak wpływa na paletę i kontrast.
Nie wiem, czy jest to związane z tą funkcją, bo zapewne profil ten ma też inne zmiany, których nie mogę podejrzeć w manu, ale zauważyłam jakby mniejszą szczegółowość obrazu (pewne lekki rozmycie w jaśniejszych miejscach), ale za to czerń i wszelkie jej odmiany wglądają lepiej.
Pytam nieco z ciekawości, ale też dlatego, czy da się uzyskać na którymś własnym ustawieniu taki kontrast, ale np. przy overdrive na Standard?
Jakie ustawienia może mieć ten profil poza wyższym overdrivem?

Wiem, że to nietypowe pytanie i pewnie świadczące o mojej prawie zerowej wiedzy, ale jeśli ktoś używa tego monitora i potrafi ustalić, jakie ustawienia ma tryb Movie, to z góry dziękuję za wskazówki.

Wróć do „Dobór monitora, akcesoria, ustawienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu