EV2450 czy EV2455

Czyli jakie EIZO do czego najlepiej się sprawdza, różnice między wersjami, wyposażenie dodatkowe.
benwenut
Posty: 2
Rejestracja: 22 sierpnia 2015, 17:29 - sob

EV2450 czy EV2455

22 sierpnia 2015, 17:42 - sob

Dzień dobry,
bardzo byłbym wdzięczny jeśli któryś z Panów lub Pań mógłby/mogłaby mi powiedzieć, który z tych monitorów jest lepszym wyborem do wielogodzinnej pracy z tekstem? Prawdopodobnie ten droższy, ale interesuje mnie jedynie większa przyjazność dla wzroku, więc może jeśli różnica w cenie płynie z innych czynników, będę mógł zdecydować się na tańszą opcję bez skazywania moich oczu na dodatkowe cierpienie?

Pozatym, czy są to najlepsze monitory do pracy z tekstem w cenie do 2000zł czy jest coś lepszego? Przeglądając to forum wysnułem taki wniosek, ale jako, że większość ludzi pytała o monitory wielozadaniowe, może jest coś lepszego do samego tekstu?

I ostatnie pytanie, zauważyłem, że często wspomina się tutaj o jakichś kalibracjach i selekcjach. Nie mam pojęcia na czym one polegają, ale chciałbym zapytać jak ważne są? Czy w porządku jest kupić jeden z tych monitorów w jakimkolwiek sklepie i już, czy są tu jakieś kruczki odnośnie tych selekcji czy tam kalibracji? :P

Dzięki bardzo z góry i miłego dnia życzę.
cz
czuk

Re: EV2450 czy EV2455

22 sierpnia 2015, 21:20 - sob

Monitor musi mieć duży zakres regulacji jasności obrazu,to sprawa kluczowa...
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: EV2450 czy EV2455

22 sierpnia 2015, 21:29 - sob

Te monitory różnią się jedynie rozmiarem i formatem (16:10 vs 16:9), jeśli jest możliwość, to warto rozważyć EV2455 ze względu na to, że jest wyższy i ma więcej pikseli w pionie, co może być przydatne przy pracy z tekstem, w innym przypadku EV2450 również będzie dobrym wyborem.
Przy wyżej wymienionym zastosowaniu nie ma sensu zaprzątać sobie głowy kalibracją, natomiast selekcja po prostu daje pewność, że otrzyma się egzemplarz bez widocznych wad w postaci np. bad pixeli i z względnie równym jak na tę klasę podświetleniem. Sensowność takiej dopłaty należy rozważyć samemu.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EV2450 czy EV2455

23 sierpnia 2015, 09:49 - ndz

benwenut pisze:czy są to najlepsze monitory do pracy z tekstem w cenie do 2000zł czy jest coś lepszego?
To są najlepsze monitory "wielozadaniowe", w tym również do tekstów, do 2 tys zł. Wartym uwagi jest jeszcze NEC P232W a najbardziej EIZO CS230 ale przekracza nieco budżet.
benwenut pisze:I ostatnie pytanie, zauważyłem, że często wspomina się tutaj o jakichś kalibracjach i selekcjach. Nie mam pojęcia na czym one polegają, ale chciałbym zapytać jak ważne są? Czy w porządku jest kupić jeden z tych monitorów w jakimkolwiek sklepie i już, czy są tu jakieś kruczki odnośnie tych selekcji czy tam kalibracji? :P
Proszę rzucić okiem na opisy oferty ww usług na stronie sponsora forum:
https://monitory.mastiff.pl/selekcja-monitora.html
https://monitory.mastiff.pl/kalibracja-3 ... -1923.html

Kalibracja ma znaczenie przy zastosowaniach związanych z kolorem. Selekcja, jak napisał poprzednik, chroni przed "niespodziankami" które są dopuszczalne w normach gwarancyjnych.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
benwenut
Posty: 2
Rejestracja: 22 sierpnia 2015, 17:29 - sob

Re: EV2450 czy EV2455

23 sierpnia 2015, 12:53 - ndz

Okej, wszystko jasne. Teraz pozostaje tylko policzyć kasę i się głęboko zastanowić:P Dzięki bardzo za odpowiedzi i miłego.

Wróć do „Dobór monitora, akcesoria, ustawienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu