Uzywana, sensowna Quadro 10bpc, DP, 4 monitory

Różne dyskusje i problemy ogólnokomputerowe
Awatar użytkownika
lapsio
Posty: 64
Rejestracja: 18 marca 2014, 13:51 - wt

Uzywana, sensowna Quadro 10bpc, DP, 4 monitory

26 czerwca 2015, 13:48 - pt

Witam. Szukam sobie jakiejs sensownej, taniej nVidii Quadro z obsluga 10bpc i DisplayPort zeby podlaczyc CX240. Ogolnie mam 4 monitory wiec fajnie by bylo moc wlaczyc wszystkie 4 naraz na tej karcie, choc jednoczesnie raczej uzywalbym tylko 3. Jako karta do CUDA mam gtx580 3gb, wiec szukam czegos co byloby na jakims sensownym poziomie do obslugi servera X-ówi viewportu, bo 580 jak liczy to strasznie klatkuje pulpit (~1fps) tak ze az nie moge trafic w przyciski. Ze wzgledu na kontrukcje mojej plyty glownej - karta koniecznie 1 sledziowa.

Zastanawiałem się na Quadro FX3800, bo jest ich widzę dość dużo na Allegro, sa tanie jak barszcz, a przy tym maja 1gb pamieci (do viewportu powinno wystarczec), obsluguja 10bpc i DisplayPort i wydaja sie calkiem ekonomicznym wyborem. Czy ktos jest w stanie mi powiedziec czy ta karta w dzisiejszych czasach nadal jest sensownym wyborem?

Warto zwrocic uwage ze do niedawna pracowalem jeszcze na 9600GT z 512mb pamieci i mi wystarczalo, reszta komputera jest dosc mocna wiec z powodzeniem renderuje wiekszosc rzeczy softowo, 580 kupilem tylko do CUDA wiec nie mam szczegolnie wygorowanych wymagan. FirePro nie wchodzi w gre bo uzywam linuxa i wirtualizacji, a sterowniki ATI na linuxa nie ogarniaja hot-swapa szyny PCI-E.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Uzywana, sensowna Quadro 10bpc, DP, 4 monitory

08 lutego 2016, 20:23 - pn

http://m.pclab.pl/news68244.html

Ktoś jeszcze pamięta taką firmę co się Matrox zowie? Oni jeszcze istnieją. Oto karta dla wielbicieli dużej liczby monitorów (bezramkowych).

PS. Moja ostatnia karta Matroxa Millenium miała całe 2MB VRAM. Zoptymalizowany pod aplIkacje DOS. ;)

http://www.vgamuseum.info/index.php/com ... millennium
Awatar użytkownika
lapsio
Posty: 64
Rejestracja: 18 marca 2014, 13:51 - wt

Re: Uzywana, sensowna Quadro 10bpc, DP, 4 monitory

08 lutego 2016, 20:40 - pn

Widziałem ta poprzednia karte serii C - 680 czy jakos tak, 6 monitorow 4khd. Fakt ze 30Hz ale to nie brzmi jak jakis duzy problem przynajmniej dla mnie. Gdyby cena ciut nizsza albo gdyby byly uzywane egzemplarze ciut taniej... ech. To jest tak smiertelnie ciekawy produkt ze ciezko mi sie az na ten temat wypowiedziec. Bardzo malo wiadomo na temat dzialania tych kart w duecie z innymi. Powiedzmy - czy mozliwe byloby odpalanie jak w Optimusie aplikacji z akceleracja na nVidii albo ATI, ale wyswietlanie na Matroxie? Zarowno na Linuxie jak i Windowsie. Na linuxie znajac konstrukcje iXow i VirtualGL jestem w stanie z duzym prawdopodobienstwem przewidziec ze to sie uda, ale na win nie wiadomo. Jak z wydajnoscia tych kart w ogl? Duzo niewiadomych.

Ja osobiscie mam w dalszym ciagu problem z tymi 4 monitorami - przy obsludze przez 2 niezalezne karty nie dziala mi pod Linuxem compositing pulpitu. Wiec z pewnym zaintrygowaniem spogladam na ich konstrukcje. Troche nie moge sie przelamac i zaryzykowac :D

A no w sumie nie pociagnalem dalej tematu - w koncu kupilem Quadro 4000. No i jak juz napisalem mam problem z obsluga 4 monitorow bo musze sie wspomagac GTXem co uniemozliwia pelne uzycie compositingu, przynajmniej w tak zlozonej konfiguracji monitorow jak u mnie. Ale 10bpc dziala, z wydajnoscia jest znosnie. No coz, moglo byc gorzej.



Caly czas mam ambicje stworzenia wlasnie takiego "kontrolera" z 9 monitorami lub przynajmniej 4 podpiety sieciowo zeby dalo sie to uzywac jako monitor dla dowolnego komputera w domu, ale transport jest pewnym problemem. Do tej pory najlepszy sposob transportu obrazu po TCP/IP jaki ogarnalem pod Linuxem to Xpra (do full hd wyciska nawet 30 fps po gigabicie), pod Windowsem VNC na Tiger VNC (VirtualGL) dosc miernie i jest to w zasadzie mirror ekranu komputera w odroznieniu do xpry ktora pozwala literalnie wyswietlic okno na innym komputerze i w ogole nie wyswietlac na tym ktory tak naprawde program obsluguje zatem mozna wyswietlac okna w rozmiarze fhd dzialajace na laptopie z ekranem 1280x720

Wróć do „Komputery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu