Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

Różne dyskusje i problemy ogólnokomputerowe
cz
czuk

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

11 września 2015, 18:53 - pt

Jeżeli ergonomia sitaga będzie Ci pasowała to będziesz zadowolony,wygląd nie jest najważniejszy i chyba najważniejszy element "trwałość" konstrukcji, mz. zbyt wiele "bajerów nie jest wskazane bo ją obniża.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

12 września 2015, 21:20 - sob

Kupiłem fotel Ergomax Ergohuman. Póki co, pomimo wydanej sporej ilości gotówki, jestem bardzo zadowolony :) Przekonałem się do siateczki, w tym modelu to jedno z kluczowych źródeł komfortu - bardzo dobre odczucie termiczne siedzenia :)
Obrazek
mariusz774
Posty: 38
Rejestracja: 03 października 2015, 23:26 - sob

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

01 lutego 2016, 12:04 - pn

Jak już szaleć to szaleć. Tylko na takim stanowisku pracy nasze plecki nie ucierpią :)
https://www.youtube.com/watch?v=x-OE1ZPi8vU
Może jest jakiś odpowiednik w europie?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

01 lutego 2016, 12:52 - pn

Ale wypas. ;) Czegoś takiego jeszcze nie widziałem, ale przeszło mi przez myśl wyobrażenie tego czegoś.
Pewnie trzeba będzie zostawić samochód w rozliczeniu... :geek:
mariusz774
Posty: 38
Rejestracja: 03 października 2015, 23:26 - sob

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

01 lutego 2016, 13:43 - pn

cena chyba od 3 do 6 tyś $. Ale może ktoś coś kiedyś w Polsce wymyśli, w końcu Polak potrafi ;). Ten kto siedzi przed monitorem godzinami potrafi docenić taki wynalazek :) Mi już siada powoli kręgosłup od siedzącej pracy i zaczynam szukać takich środków zapobiegawczych jak ten (nie koniecznie za taki dolar).
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

01 lutego 2016, 20:09 - pn

Fajne. Tylko cały czas mi się to z czymś kojarzyło. Terez wiem....
...Wózek Stephen'a Hawking'a? :roll:
... i jakoś mniej entuzjastycznie mi się teraz na to spogląda...
mariusz774
Posty: 38
Rejestracja: 03 października 2015, 23:26 - sob

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

01 lutego 2016, 20:33 - pn

Tańsza wersja i chyba też wygodna, to nic innego jak fotel rehabilitacyjny albo kosmetyczny. Tylko trzeba zrobić odpowiednie uchwyty na monitor i klawiaturę. Czy ja nie mówiłem, że polak potrafi? ;) Pomysł jest, teraz tylko realizacja. Każdy rehabilitant wie, że poza leżąca jest najmniej dokuczliwa dla kręgosłupa. Oczywiście co godzinę trzeba koniecznie odejść od każdego fotela i trochę poćwiczyć :D

tu trochę tańsza wersja - przynajmniej cena w złotówkach (ok 4tyś) ;) https://www.youtube.com/watch?v=mLO3dcYSbcM
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

01 lutego 2016, 20:43 - pn

O ile mi wiadomo, najlepsza jest pozycja zmienna: stojąca / leżąca / chodząca / siedząca / .... . Ale do tego trzeba być chyba dyrektorem/prezesem...
mariusz774
Posty: 38
Rejestracja: 03 października 2015, 23:26 - sob

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

01 lutego 2016, 20:48 - pn

spokojnie, przecież wszystko przed nami :)
wrzucę jeszcze film w wersji PL. tu dokładnie człowiek opisuję pozycję do siedzenia przed monitorem. https://www.youtube.com/watch?v=n5Y-ZpWnS0c
mam nadzieję, że pomoże zrozumieć jak trzeba dbać o siebie.
ps.ten Mariusz, to nie ja.
EROReror
Posty: 45
Rejestracja: 28 września 2013, 09:04 - sob

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

01 lutego 2016, 21:53 - pn

Oczywiście ten filmik to w formie żartu jest :lol:
Nacisk na krążki międzykręgowe przy takiej pozycji tułowia są wiele większe niż przy siedzeniu w pozycji "po połknięciu kija".
Ładnych parę - naście, dziesiąt lat pracuję przed monitorem. Różne przewinęły się fotele. Plecy mam chore nie od siedzenia przed kompem ale z racji SKS-u.
Mój terapeuta, znany w Poznaniu fachowiec, lekarz od kręgosłupa twierdzi, że fotele ergonomiczne są świetnym wynalazkiem napędzającym mu klientele.
Kręgosłup musi być w ciągłym ruchu. Teraz, za jego radą siedzę na prostym fotelu bez śmiesznych nastaw z regulowaną tylko wysokością siedziska.
To siedzisko jest płaskie, żeby można na nim było położyć taką płaską, nadmuchiwaną poduszkę (podkładkę). Siedzenie na niej wymusza ciągłe niewielkie ruchy miednicy.
To powoduje niezastawanie się kręgów a jednocześnie wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe. Dodatkowo mam timer na biurku, żeby co 30minut wstać i się porozciągać.
To działa.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

01 lutego 2016, 22:14 - pn

EROReror pisze:Oczywiście ten filmik to w formie żartu jest :lol:
Też tak wyczytałem. Nie ma "najlepszej pozycji". Najlepsza pozycja, to pozycja zmienna. Jak pisałem.
EROReror pisze:...przy siedzeniu w pozycji "po połknięciu kija".
Oooo. Teraz to ćwiczę. :(
EROReror pisze:Mój terapeuta, znany w Poznaniu fachowiec, lekarz od kręgosłupa twierdzi, że fotele ergonomiczne są świetnym wynalazkiem napędzającym mu klientele.
Kręgosłup musi być w ciągłym ruchu. Teraz, za jego radą siedzę na prostym fotelu bez śmiesznych nastaw z regulowaną tylko wysokością siedziska.
To siedzisko jest płaskie, żeby można na nim było położyć taką płaską, nadmuchiwaną poduszkę (podkładkę). Siedzenie na niej wymusza ciągłe niewielkie ruchy miednicy.
To powoduje niezastawanie się kręgów a jednocześnie wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe. Dodatkowo mam timer na biurku, żeby co 30minut wstać i się porozciągać.
To działa.
Jeszcze jakieś cenne rady fachowca?
Słyszałem opinię, że dobre są piłki nadmuchiwane. Ale taka poduszka być może lepsza, bo jednak wygodniejsza i tak głupio nie wygląda. Tego jeszcze nie próbowałem.
mariusz774
Posty: 38
Rejestracja: 03 października 2015, 23:26 - sob

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

02 lutego 2016, 10:16 - wt

Na tym ostatnim filmiku krzesło nie jest najlepsze, bardziej chodziło o wysłuchanie rady (w PL wersji) co do "swobodnego" leżenia niż siedzenia przed monitorem. Co do odejścia od monitora co godzinę, czy pół godziny (aby poćwiczyć) - to jak najbardziej jest to potrzebne i niezastąpione. ;)
sarade
Posty: 120
Rejestracja: 19 czerwca 2013, 08:04 - śr

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

03 lutego 2016, 23:56 - śr

A to nie jest najwygodniejsza pozycja do siedzenia przy kompie?
Obrazek
cz
czuk

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

04 lutego 2016, 00:12 - czw

Wygodnie jest,nawet bardzo ,ale nie od dziś wiadomo,że najlepiej jest dla zdrowotności zachować kąt 90 stopni między kręgosłupem a kolanami. ;)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

04 lutego 2016, 09:04 - czw

sarade pisze:A to nie jest najwygodniejsza pozycja do siedzenia przy kompie?
Jest. Sęk w tym, że nie zawsze wygoda idzie w parze ze zdrową pozycją dla kręgosłupa. Tym niemniej stanowisko wygląda na superwygodne.

Tu strona producenta i źródło zdjęcia.
http://www.hermanmiller.com/content/her ... =W,E,D,P,R
mariusz774
Posty: 38
Rejestracja: 03 października 2015, 23:26 - sob

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

09 lutego 2016, 13:53 - wt

max pisze: Jest. Sęk w tym, że nie zawsze wygoda idzie w parze ze zdrową pozycją dla kręgosłupa. Tym niemniej stanowisko wygląda na superwygodne.
Prawda. Bardzo fajnie że taki temat powstał. Dzięki max za założenie tematu :D .Może wspólnie uda się znaleźć dobry fotel (nie za 6tyś $) i ustalić najlepszą pozycję do pracy. Często, gęsto codziennie 12h przed monitorem naprawdę jest dużym wyzwaniem.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

09 lutego 2016, 14:18 - wt

Według moich ostatnich doświadczeń i zdobyczy wiedzy, nie ma czegoś takiego jak "najlepsza pozycja" i "najlepszy fotel".

Najlepsza pozycja to pozycja zmienna. Konieczny jest także ruch po pracy.

Ale ten szczytowy model Hermana Millera "Embody" mnie ciekawi. O ile wiem mają w Warszawie biuro i można wypróbować, ale nie dane mi było.

"Tylko" cena powala na kolana. Ale w ramach ergonomicznej zmiany pozycji może ma to jakieś zdrowotne następstwa. ;)
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

09 lutego 2016, 15:18 - wt

max pisze:Według moich ostatnich doświadczeń i zdobyczy wiedzy, nie ma czegoś takiego jak "najlepsza pozycja" i "najlepszy fotel".

Najlepsza pozycja to pozycja zmienna. Konieczny jest także ruch po pracy.

Ale ten szczytowy model Hermana Millera "Embody" mnie ciekawi. O ile wiem mają w Warszawie biuro i można wypróbować, ale nie dane mi było.

"Tylko" cena powala na kolana. Ale w ramach ergonomicznej zmiany pozycji może ma to jakieś zdrowotne następstwa. ;)
A jak tam Twój Bejot?
Ja mam teraz fotel firmy Profim, poprzedni Ergomax siateczkowy oddałem/zamieniłem na ten. Ten Profim, choć wygląda i budowę ma bardzo porządną, wygodą szału nie robi. Ma taką cechę, że wymusza bardzo prawidłową pozycję bo inaczej to jest dość niewygodny. Generalnie ten temat jest nie do załatwienia. Przymierzasz fotele przez kilka godzin w salonie i któryś z nich wydaje ci się wygodny, najwygodniejszy z dostępnych opcji. Potem w domu okazuje się jednak, że nie. Porażka.
mariusz774
Posty: 38
Rejestracja: 03 października 2015, 23:26 - sob

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

09 lutego 2016, 17:24 - wt

No właśnie o tym mówimy, żeby nie wybierać fotela pod kątem "wygody". Pierwsze co, to poza(układ sylwetki ciała), która jest najmniej obciążająca dla kręgosłupa. A później można szukać towaru, który spełni nasze oczekiwania. Ale to właśnie układ ciała ma kluczową rolę. Może jest na "sali" ktoś kto zna bardzo dobrze temat ;) . Może fizjoterapeuta? Chętnie zobaczyłbym, jakiś film pouczający albo zdjęcia lub rysunki odpowiedniego ułożenia sylwetki do bardzo długiej pracy przed monitorem. Ja jednak obstawiam wygodną pozycję leżącą z ugiętymi nogami (jak na filmie z fotelem za 6000$), ale mogę się mylić ;) .Oczywiście przerwy i ćwiczenia w międzyczasie to podstawa.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Ergonomiczny fotel do stanowiska komputerowego

09 lutego 2016, 17:24 - wt

Nooo. Fotel dobry, tylko ja już do doopy. :(

Wróć do „Komputery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu