Utrata uprawnień do reklamacji z tytułu rękojmi oraz gwaranc

Różne dyskusje i problemy ogólnokomputerowe
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Utrata uprawnień do reklamacji z tytułu rękojmi oraz gwaranc

15 stycznia 2016, 16:44 - pt

Orientuje się może ktoś z Was co konsument może zrobić w takiej oto sytuacji:
Zakupiony towar uległ pewnemu niedużemu uszkodzeniu podczas eksploatacji. Uszkodzenie nie wpływa na główną funkcjonalność urządzenia. Uszkodzenie nie powstało jednak w wyniku umyślnego lub nieumyślnego błędnego działania użytkownika ale z powodu błędu konstrukcyjnego urządzenia. Reklamacja składana jest na częściową brak funkcjonalności głównej.
A teraz konkretny tego przykład. Kieszeń na HDD SATA wewnętrzny 3,5'', taka aby można było podłączyć go do USB. W środku wysuwanej z zewnętrznej obudowy wewnętrznej "tacki" jest mała płytka PCB, kabelki sygnałowy SATA i zasilający oraz miejsce na sam dysk. Sygnałowy jest sztywny, płaski i za długi. Trzeba go mocno wyginać aby się upchał pomiędzy wsuwanym dyskiem a płytką i końcem obudowy. Spowodowało to peknięcie górnej części wtyczki kabelka SATA poprzez powstałą dźwignię sztywnego, wyginającego się, płaskiego kabelka sygnałowego. Jednocześnie również z tego samego powodu odpadł klej połozony na miejsce wlutowania końcówek. Pęknięcie to nie powoduje jednak nie stykania wtyczki z portem dysku. Jednak jeden dysk działa ok w pełni (o mniejszej pojemności) a drugi pojawia się i znika w systemie (niestety to ten był przeznaczony do użytku z tą kieszenią. Ów dysk działa bez problemu wewntąrz komputera stacjonarnego.
Serwis sklepowy zaraz na drugi dzień odrzuca reklamację z powodu tychże uszkodzeń.
Czy konsument może odzyskac stracone w ten sposób pieniądze?
gunde svan
Posty: 41
Rejestracja: 15 marca 2011, 16:08 - wt

Re: Utrata uprawnień do reklamacji z tytułu rękojmi oraz gwa

15 stycznia 2016, 17:12 - pt

A nie ma tam być czasami SATA z boczną wtyczką?
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Utrata uprawnień do reklamacji z tytułu rękojmi oraz gwa

15 stycznia 2016, 17:15 - pt

Nie, normalny SATA. Nie widziałem takiego z boczną ale raczej by nie pasował :)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Utrata uprawnień do reklamacji z tytułu rękojmi oraz gwa

15 stycznia 2016, 19:28 - pt

GrzesiekR pisze:Czy konsument może odzyskac stracone w ten sposób pieniądze?
No cóż. Widzę bardzo ograniczone możliwości. Jeśli w szufladzie występują jakieś metale ziem rzadkich lub inne drogocenne, można spróbować dochodzić swych praw materialnych na jakimś złomowisku. :roll:
cz
czuk

Re: Utrata uprawnień do reklamacji z tytułu rękojmi oraz gwa

16 stycznia 2016, 22:14 - sob

No właśnie,jak zareklamowłem buty(rozkleiły się) to mi powiedzieli,że powinienem tylko po suchym chodzić.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Utrata uprawnień do reklamacji z tytułu rękojmi oraz gwa

18 stycznia 2016, 11:10 - pn

czuk pisze:No właśnie,jak zareklamowłem buty(rozkleiły się) to mi powiedzieli,że powinienem tylko po suchym chodzić.
Akurat w podobnej sytuacji mi pomógł rzecznik ochrony praw konsumentów i odzyskałem pieniądze.

Wróć do „Komputery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68321
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu